[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
Amúgy gyanús ez az egész! Kimennek egy próbára és egyből már kintről nyomják a hírt a hírügynéksegnek??Elvileg nincs még szerződés és kinyomják MG-ék a hírt hogy hogy részvettek az ezredik ilyen fegyverbemutatón??Ennyi erővel a Török dónokról is jöhetett volna ilyen hír amikor megnézték őket! Több mint érdekes! Könnyen lehet hogy ez pl. a zsidóknak szólt hogy a Puls-t számolják újra és mennyit engednek a feléből,különben Himars lesz...! A zsidóknak most amúgy is nyalni kellne,onnan is kéne egy nagyobb fegyverbeszerzés!
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Amúgy gyanús ez az egész! Kimennek egy próbára és egyből már kintről nyomják a hírt a hírügynéksegnek??Elvileg nincs még szerződés és kinyomják MG-ék a hírt hogy hogy részvettek az ezredik ilyen fegyverbemutatón??Ennyi erővel a Török dónokról is jöhetett volna ilyen hír amikor megnézték őket! Több mint érdekes! Könnyen lehet hogy ez pl. a zsidóknak szólt hogy a Puls-t számolják újra és mennyit engednek a feléből,különben Himars lesz...! A zsidóknak most amúgy is nyalni kellne,onnan is kéne egy nagyobb fegyverbeszerzés!
Mondasz valamit, nincsenek véletlenek, ki tudja, mi célt szolgált a kommunikáció.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Ezt kellene gyártanu k itthon, a Koreai! Van itt minden ami nekünk jó lehet!
42ffd1a094644ed2a6f8b3bdf37a4816.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Te vagy a legnagyobb török lobbista itt utánam.
igen mert én már 12 éve is felfigyeltem az akkor még szárnyait bontogató önálló modern török hadiipari termékekre. és nagyon tetszik az a dinamizmus amivel fejlődik mind amelett hogy az áraikat sem emelik az egekbe lehuzogatósan... és jó török módjára segítőkészek az üzleti partnerrel szemben kiszolgálják azt és nem még egy bőrt kívánnak lehúzni. És amire a szavukat adják üzletbe azt megtartják becsülettel.
 
  • Tetszik
Reactions: Lokkancs and Vlad

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
igen mert én már 12 éve is felfigyeltem az akkor még szárnyait bontogató önálló modern török hadiipari termékekre. és nagyon tetszik az a dinamizmus amivel fejlődik mind amelett hogy az áraikat sem emelik az egekbe lehuzogatósan... és jó török módjára segítőkészek az üzleti partnerrel szemben kiszolgálják azt és nem még egy bőrt kívánnak lehúzni. És amire a szavukat adják üzletbe azt megtartják becsülettel.
Remélem, úgy van, ahogy mondtad, nem vagyok annyira tájékozott ezekben az eseményekben, mint te, hiszen már 15 éve, hogy elkezdtem törölgetni a seggem.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
igen mert én már 12 éve is felfigyeltem az akkor még szárnyait bontogató önálló modern török hadiipari termékekre. és nagyon tetszik az a dinamizmus amivel fejlődik mind amelett hogy az áraikat sem emelik az egekbe lehuzogatósan... és jó török módjára segítőkészek az üzleti partnerrel szemben kiszolgálják azt és nem még egy bőrt kívánnak lehúzni. És amire a szavukat adják üzletbe azt megtartják becsülettel.
Nem kéne a Törököktől komoly fegyverrendszert venni!Nem tudhatjuk mi lesz ott 10 vagy 20 év múlva...!Instabil az egész! Max saját gyártással...!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Vicces ezt állítani az elmúlt 30 év legnagyobb és lassan mindenre kiterjedő haderőfejlesztési és hadiipar újraépítési programjáról. Az hogy vannak geopolitikai kényszerek, szempontok meg teljesen normális.

Vannak alapvető --ön- és honvédelmi-- érdekek, amik
  1. nem lehetnek politikai alku tárgyai,
  2. a geopolitikai kényszerek látszólagos teljesítése mellett a fennmaradáshoz, és az eredményeink megőrzéséhez szükséges képességet valóban és mindenáron fenn kell tartani, újjá kell építeni.

Mátyás óta nem képes rá a magyar politikai vezetés. Sajnos --minden látszat ellenére--, valójában most sem!



U.I.: A korábbi nagyon rossz helyett a jelenlegi --politika érdek-elsőbbség vezérelt-- "látszólag eleget" kapjuk, a "korábbinál ez is jobb" média-sulykolással! ...ennyi pénzből már lehetne --kellene-- jól csinálni !!! :( :( :(

.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Várpalotán van tüzérségi lőtér, lesz szimulációs központ és valaha ott volt egy tüzériskola is. Nem kell más helyen gondolkodni. Az ország összes tüzér alakulata oda járt (és jár) lövöldözni.
A Pzh-k is oda mennek majd? Nem Tatán lesz a lakhelyük?
Nekem nagyon úgy tűnt, hogy Tatára kerülnek és majd Várpalotára járnak lövöldözni, ami kb. 70 km-re van tőlük...

Vagy állandóan tailereztetik őket, vagy egy-két ütegnyit állandóan Várpalotán állomásoztatnak és személyzetet rotálják...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Én inkább a szerb Tamnavát választanám, nagyobb darabszámmal.
Feltehetően jelentősen olcsóbb mint az amerikai, koreai.
Tamnava - 262-122 mm MULTIPLE LAUNCH ROCKET SYSTEM (MLRS) | SDPR - Yugoimport

A szerbekkel mostanában baráti a viszony. Közel is vannak hiszen szomszédos ország, lábon átgurulnának, vagy vonat.
Nem lenne nagy költsége az indítók, lőszer szállításának. Amerikától sem függenénk legalábbis eme haderőnemnél.
Nem NATO tag, de a svédek sem azok.


Én oda adnám a MiHu-kat cserébe, nekik sokkal jobban menne a "nagy-tesóval" a hátuk mögött az üzemeltetés/karbantartás!!!

Rakéta-gyártással Ár/Érték arányban az egyik legjobb dolog lenne, és nagyon jó kiindulási alap a továbbfejlesztésre!!!

...vagyis le fogják qurni.


.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
A Pzh-k is oda mennek majd? Nem Tatán lesz a lakhelyük?
Nekem nagyon úgy tűnt, hogy Tatára kerülnek és majd Várpalotára járnak lövöldözni, ami kb. 70 km-re van tőlük...

Vagy állandóan tailereztetik őket, vagy egy-két ütegnyit állandóan Várpalotán állomásoztatnak és személyzetet rotálják...
Tatán lesznek, csak éleslövészetre kell kitelepülni Várpalotára. Nem szokott teljes osztály menni, nem is tudna. Tűzszakasz vagy max üteg szinten.
 

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Amúgy gyanús ez az egész! Kimennek egy próbára és egyből már kintről nyomják a hírt a hírügynéksegnek??Elvileg nincs még szerződés és kinyomják MG-ék a hírt hogy hogy részvettek az ezredik ilyen fegyverbemutatón??Ennyi erővel a Török dónokról is jöhetett volna ilyen hír amikor megnézték őket! Több mint érdekes! Könnyen lehet hogy ez pl. a zsidóknak szólt hogy a Puls-t számolják újra és mennyit engednek a feléből,különben Himars lesz...! A zsidóknak most amúgy is nyalni kellne,onnan is kéne egy nagyobb fegyverbeszerzés!
Szerintem is előfordulhat , amit írtál. Ugye a lengyelek 20 db Himarsot vettek 655 millióért, itt elhangzott, hogy 18-24 db kellene, na de akkor mennyibe kerülhet a Puls? Akkor ezek szerint mégsem annyival lehet olcsóbb, mint a Himars. Mert szerintem mindkét oldalra virítani kell valamit, na de mi lenne a Himars helyett? F-35-ös kizárt, M777 esetleg? Javelin? Meg ami még nekem nagyon tetszik az Chinok szállító helikopter.Szerintem 2-3 db elférne Izrael felé, ha mégsem Puls, mit lehetne? Merkeva kizárt, a Namert sem tartom valószínűnek , esetleg drónok. Az USA-hoz visszatérve még nem tudom, hogy megeshet- e , mert a hazai gyártású 8x8-okból, szerintem vagy 8 évig nem lesz semmi. Esetleg Striker?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Szerintem is előfordulhat , amit írtál. Ugye a lengyelek 20 db Himarsot vettek 655 millióért, itt elhangzott, hogy 18-24 db kellene, na de akkor mennyibe kerülhet a Puls? Akkor ezek szerint mégsem annyival lehet olcsóbb, mint a Himars. Mert szerintem mindkét oldalra virítani kell valamit, na de mi lenne a Himars helyett? F-35-ös kizárt, M777 esetleg? Javelin? Meg ami még nekem nagyon tetszik az Chinok szállító helikopter.Szerintem 2-3 db elférne Izrael felé, ha mégsem Puls, mit lehetne? Merkeva kizárt, a Namert sem tartom valószínűnek , esetleg drónok. Az USA-hoz visszatérve még nem tudom, hogy megeshet- e , mert a hazai gyártású 8x8-okból, szerintem vagy 8 évig nem lesz semmi. Esetleg Striker?
Minek vennénk Javelint ha nálunk Spike lesz?! Ami amúgy egy sokkal jobb rendszer.
A PULS jobb rendszer lenne és talán még gyárthatnánk is hozzá rakétákat, bár tartok tőle, hogy ebből tényleg HIMARS lesz...
Ha már 8x8 akkor előbb fogunk valami kész európait venni mint amerikait.

Az usákoktól még talán Patriot lenne jó SRBM-ek ellen, más cuccok nem nagyon van ami kellhet nekünk. Max sok SDB és más irányított bomba.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Hagy kérdezzek egyet, a Himarsnál ha a 300 km. hatótávolságú rakétát vesszük akkor ezt a távolságot mennyi idő alatt éri el? Mármint indítástól a becsapódásig. Köszi
 
  • Tetszik
Reactions: hete

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Milyen gyakran van/lesz lövészet? Havonta? negyedévente?
Túl gyakran biztos nem. Eleve krónikus probléma hogy a KRD-n kívül mindenhol gyakrabban kéne lövészetet tartani hogy minél jobbak legyenek a katonáink illetve az újak minél hamarabb belejöjjenek és ez hatványozottan igaz a nehézfegyverzetre. Viszont ne felejtsük el ez azért egészen más mint egy kézifegyver vagy bármi ami közvetlen irányzású azaz úgymond "szem-és kézügyesség" kell hozzá, az éleslövészet nélküli gyakorlás is rengeteget számít és a meló jó részénél tök mindegy hogy van-e lövés a végén vagy nem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Túl gyakran biztos nem. Eleve krónikus probléma hogy a KRD-n kívül mindenhol gyakrabban kéne lövészetet tartani hogy minél jobbak legyenek a katonáink illetve az újak minél hamarabb belejöjjenek és ez hatványozottan igaz a nehézfegyverzetre. Viszont ne felejtsük el ez azért egészen más mint egy kézifegyver vagy bármi ami közvetlen irányzású azaz úgymond "szem-és kézügyesség" kell hozzá, az éleslövészet nélküli gyakorlás is rengeteget számít és a meló jó részénél tök mindegy hogy van-e lövés a végén vagy nem.
Meg lesz PZH szimuátor is. KMW oldalán megnéztem: nagyon élethű!
Inkább ezt járassák csúcsra mint az élelövészetet - az talán havonta, kéthavonta is elég, ha heti 1-2 szimultáros foglalkozás van.