[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 145
113
A 8 perc alatt 300 km bőven 2000 km/h feletti átlagsebesség.
Ha erről van szó, ez nem tűnik szubszónikus robotrepülőnek:
1920X1070-Predator-Hawk.jpg
Igaz,hirtelen összekevertem a neveket,és még utána sem számoltam.Annyiféle cuccot gyártanak hozzá,hogy táblázat nélkül már nem tudom észben tartani őket.
Mea Culpa.
Kösz a helyreigazitást.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Igaz,hirtelen összekevertem a neveket,és még utána sem számoltam.Annyiféle cuccot gyártanak hozzá,hogy táblázat nélkül már nem tudom észben tartani őket.
Mea Culpa.
Kösz a helyreigazitást.
Konkrétan nem tudok szubszonikus SRBM-ről. Többszáz km-es hatótávhoz muszáj kellőképpen felgyorsulni és magasra repülni...
 
  • Tetszik
Reactions: eszena and Venom85

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 893
7 166
113
Ezután csomagolom a TRG sorozatú rakétákat és az extra Bora TBM-et a Kamaz alváz használatával. Anya kedvéért, a 122 mm-es rakéták kompenzációját is hozzáadom a bolthoz. Ez a pályázat fontos számomra, 1,5 év telt el azóta, hogy utoljára Jártam Szegeden. A nagymamám beteg, és az utolsó vágya, hogy lássa az unokáját. A számlákat nem maguk fizetik. Tartsa a kebab ellenséges magát, amíg a pályázat véget nem ér.

p21mezf.jpg
20210118_205718-780x470.jpg

17-123032-what_your_handshake_says_about_you.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Konkrétan nem tudok szubszonikus SRBM-ről. Többszáz km-es hatótávhoz muszáj kellőképpen felgyorsulni és magasra repülni...
Az MBDA szerint nem biztos hogy a több száz km hatótávolságú fegyvernek nagyon fel kell gyorsulni.
Alacsonyan, lassan, STEALTH kialakítással nagyobb esély célba érni.

JFS-M

aa.jpg

ez a kis mini, STEALTH kialakítású CM, MLRS konténerből ballisztikus rakétaként startol (3 db / konténer), utána egy kis gázturbina hajtja meg, és a célpontig végül hangsebesség alatt fűnívóban repül, a hatótávolsága pedig +300 km lesz (majd ha egyszer elkészül...)
Jóval perspektivikusabb eszköz mint akármilyen ATACMS féle ballisztikus pályán röpködő SRBM.

F_SZEN-JFS-MARS-Lupe-e1588660353873.jpg

aa.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Az MBDA szerint nem biztos hogy a több száz km hatótávolságú fegyvernek nagyon fel kell gyorsulni.
Alacsonyan, lassan, STEALTH kialakítással nagyobb esély célba érni.

JFS-M

aa.jpg

ez a kis mini, STEALTH kialakítású CM, MLRS konténerből ballisztikus rakétaként startol (3 db / konténer), utána egy kis gázturbina hajtja meg, és a célpontig végül hangsebesség alatt fűnívóban repül, a hatótávolsága pedig +300 km lesz (majd ha egyszer elkészül...)
Jóval perspektivikusabb eszköz mint akármilyen ATACMS féle ballisztikus pályán röpködő SRBM.

F_SZEN-JFS-MARS-Lupe-e1588660353873.jpg

aa.jpg
Egye fene! Ez is jöhet... :)

Amúgy azt még mindig nem tudom, hogy anti-radiation PrSM-et ráindítják a ABM-képes S-400-ra vagy Patriotra, akkor ki fog győzni...
Ez a lopakodó CM tényleg jobb megoldásnak tűnik...
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Az MBDA szerint nem biztos hogy a több száz km hatótávolságú fegyvernek nagyon fel kell gyorsulni.
Alacsonyan, lassan, STEALTH kialakítással nagyobb esély célba érni.

JFS-M

aa.jpg

ez a kis mini, STEALTH kialakítású CM, MLRS konténerből ballisztikus rakétaként startol (3 db / konténer), utána egy kis gázturbina hajtja meg, és a célpontig végül hangsebesség alatt fűnívóban repül, a hatótávolsága pedig +300 km lesz (majd ha egyszer elkészül...)
Jóval perspektivikusabb eszköz mint akármilyen ATACMS féle ballisztikus pályán röpködő SRBM.

F_SZEN-JFS-MARS-Lupe-e1588660353873.jpg

aa.jpg
Ezmiez?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 145
113
Egye fene! Ez is jöhet... :)

Amúgy azt még mindig nem tudom, hogy anti-radiation PrSM-et ráindítják a ABM-képes S-400-ra vagy Patriotra, akkor ki fog győzni...
Ez a lopakodó CM tényleg jobb megoldásnak tűnik...
Kivéve,ha a közelkörzeti légvédelem AHED gá-val jol le nem lövi a cél előtt 2 km-re.....
E szempontbol érdekes az Iszkander alacsonypályás manőverező megoldása is,de ez sem 100%-kos megoldás.
Semmi sem az.
 
G

Galthran

Guest
Az MBDA szerint nem biztos hogy a több száz km hatótávolságú fegyvernek nagyon fel kell gyorsulni.
Alacsonyan, lassan, STEALTH kialakítással nagyobb esély célba érni.

JFS-M
ez tökjól néz ki de ha jól sejtem ugyanaz az európai makettfegyver mint a többi rétestésztaként nyúló program.
az amerikai rakéták legalább kulcsrakészek, efelett meg menedzserek pogácsáznak meg egyezkednek
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Rferi66
T

Törölt tag 1586

Guest
Az MBDA Németország múlt évben jelentette be hogy dolgoznak ezen a kis JFS-M nek nevezett CM en.
A cél az hogy:
  • kicsi de nagy hatósugarú legyen: ezért indul gyorsító rakétával MLRS konténerből, de aztan átvált gázturbinás meghajtásra
  • nehezen legyen észlelhető: ezért lesz STEALTH kialakítású a sárkány a repülési profilja pedig terepkövető
  • többcélú kell hogy legyen: ezért több féle harci részt terveznek hozzá a hagyományos kinetikain kívül EW harci részt is és műholdas adatkapcsolatot
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 145
113
Írtam egy wikicikket a PULS-ról.
Hátha MG meglátja, homlokához csap és rendel belőle vagy 50-et! :D

Találj már nékem csak 1(egy) olyan képet,ahol ténylegesen kezeli az MLRS kazettákat.Én csak olyat láttam,amelyikben mellé van pakolva,dehogy hogyan is illeszkedik hozzá.....LORAt még csak kipakolva se láttam mellé,csak irják róla,hogy képes lehet kezelni.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Találj már nékem csak 1(egy) olyan képet,ahol ténylegesen kezeli az MLRS kazettákat.Én csak olyat láttam,amelyikben mellé van pakolva,dehogy hogyan is illeszkedik hozzá.....LORAt még csak kipakolva se láttam mellé,csak irják róla,hogy képes lehet kezelni.
Miért én találjak?!? :D
A te kommentjeiden kívül sehol nem olvastam, hogy tudja kezelni a HIMARS/MRLS konténereket. Szerintem nem tudja, max. ha kedves vevő megrendeli akkor ráfabrikálják...
Egyébként Izraelen kívül nincs is átfedés a felhasználók között: az vesz izraelit, aki nem akar amerikai/nyugati függést, szóval nem igazán van igény arra, hogy tudjon amerikai rakétákat kilőni. Akinek az kell, az HIMARS-ot vesz...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Ez a rakéta-kategória --a különleges konstrukciókat kivéve-- kb. 2-3 Mach közötti utazó sebességgel robog --a kezdeti gyorsító és a meghajtás nélküli (enyhén lassuló becsapódás előtti) fázis között--: a huszon+ km-es lőtávú Grad/BM-21 rakéta 15-20 másodperc után csapódik be.

Szerintem a nagyobb lő-távból adódó hosszabb aktív rakétamotor-idő miatt a HIMARS-ra valamivel nagyobb átlagsebesség jön ki, de leegyszerűsített ökölszabályként a kb. 1.000 m/s-os átlagsebesség-becsléssel nem sokat tévedünk a titkos jellemző valós értékét tekintve.

Ez alapján a 300 km-es ballisztikus kb. 300 másodperc alatt érkezik a célba.
Kb. és szerintem, de jónak gondolom a becslést...


.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Ez a rakéta-kategória --a különleges konstrukciókat kivéve-- kb. 2-3 Mach közötti utazó sebességgel robog --a kezdet gyorsító és a meghajtás nálküli enyhén lassuló becyapódás előtti fázis között--: a huszon+ km-es lőtávú Grad/BM-21 rakéta 15-20 másodperc után csapódik be.

Szerintem a nagyobb lőtávból adódó hosszabb aktív rakétamotor-idő miatt a HIMARS-ra valamivel nagyobb átlagsebesség jön ki, de leegyszerűsített ökölszabályként az 1.000 m/s-os becsléssel nem sokat tévedünk a titkos jellemző valós értékét tekintve.

Ez alapján a 300 km-es ballisztikus kb. 300 másodperc alatt érkezik a célba.
Kb. és szerintem, de jónak gondolom a becslést...


.
Az izraeli Predadot Hawknak 8 perc kell a 300 km-hez.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 145
113
Miért én találjak?!? :D
A te kommentjeiden kívül sehol nem olvastam, hogy tudja kezelni a HIMARS/MRLS konténereket. Szerintem nem tudja, max. ha kedves vevő megrendeli akkor ráfabrikálják...
Egyébként Izraelen kívül nincs is átfedés a felhasználók között: az vesz izraelit, aki nem akar amerikai/nyugati függést, szóval nem igazán van igény arra, hogy tudjon amerikai rakétákat kilőni. Akinek az kell, az HIMARS-ot vesz...
Én @blogen -től és @kamm-tol hallottam .(tényleg,hova lett Kamm?).Utánanéztem,de csak ennyit találtam róla.
Nekünk nagyon hasznos lenne egy ilyen rugalmas rendszer-márha tényleg képes is rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Én @blogen -től és @kamm-tol hallottam .(tényleg,hova lett Kamm?).Utánanéztem,de csak ennyit találtam róla.
Nekünk nagyon hasznos lenne egy ilyen rugalmas rendszer-márha tényleg képes is rá.
kamm-ot kitiltották 3 hónapra kóros személyeskedési rohamai miatt...nem tudott hozzászólni semmihez anélkül, hogy valakit ne hülyézett le volna benne. Szóval lesúlytott a Ban-hammer.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: kaktusz and enzo

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 145
113
kamm-ot kitiltották 3 hónapra kóros személyeskedési rohamai miatt...nem tudott hozzászólni semmihez anélkül, hogy valakit ne hülyézett le volna benne. Szóval lesúlytott a Ban-hammer.
Nem lep meg.Viszont ha a Lynx nem tudja ténylegesen kezelni a HIMARS kazettákat,akkor átpártolnák olyan rendszerhez,ami tudja.Amcsikbol kinézem,hogy nem engednek hozzá integrálni "idegen" rakétákat,koreai/taivani cuccokba viszont bele van integrálva az amcsi kazetta.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 027
38 380
113
Nem lep meg.Viszont ha a Lynx nem tudja ténylegesen kezelni a HIMARS kazettákat,akkor átpártolnák olyan rendszerhez,ami tudja.Amcsikbol kinézem,hogy nem engednek hozzá integrálni "idegen" rakétákat,koreai/taivani cuccokba viszont bele van integrálva az amcsi kazetta.
Izraeli MRLS tudjja indítani az Acculart.


A NATO kompatibilitáson és a nagyobb hatótávolságon nem igazán látom előnyét az amerikai rendszernek.
Sokoldalúbb rendszerrel jobban járunk.
Vagy lehetne egy kombinált megoldás 12 HIMARS (PrSM rakétákhoz speciális feladatokra) és 3x ennyi izraeli PULS.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 145
113
Izraeli MRLS tudjja indítani az Acculart.


A NATO kompatibilitáson és a nagyobb hatótávolságon nem igazán látom előnyét az amerikai rendszernek.
Sokoldalúbb rendszerrel jobban járunk.
Vagy lehetne egy kombinált megoldás 12 HIMARS (PrSM rakétákhoz speciális feladatokra) és 3x ennyi izraeli PULS.
Felesleges párhuzamosan két rendszert szolgálatba tartani,ha olyat választunk,ami tudja kezelni az amcsi kazettákat.PrSM is a szabvány kazettábol indul
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby