[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 764
2 323
113
@Green Leader kérdezi:
Maróth úr még február közepén megtekintett az Egyesült Államokban nagy hatótávolságú rakétarendszert. Akkor arról találgattunk, hogy ez egy ATACMS-konténerrel felszerelt HIMARS lehet, ennek is valamilyen kísérleti prototípusa. Mit kell tudni erről a rendszerről, hogy állnak a beszerzésével kapcsolatos tárgyalások?

Maróth Gáspár:

"A haderőfejlesztésnek nagyon lényeges eleme a megfelelő piackutatás. Ennek során egyrészt a szövetséges haderőktől is rengeteg információt kapunk, másrészt a világ hadiipari cégeitől is közvetlenül informálódunk.

Nem ez az egyetlen rendszer a világban, ami ilyen képességgel rendelkezik, de kíváncsiak voltunk, hogy milyen irányba fejlesztik az egyes rendszereket, azok milyen képességekkel fognak rendelkezni a közeljövőben.

Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.

Az elmúlt napokban, bár szomorúan, de látjuk a fent említett rendszer éles használatát, annak minden előnyével és hátrányával együtt.
"

A vastagon kiemelt mondat jelzi, hogy nem vagyunk "rákattanva" a HIMARS-ra, mint a lengyelek: más rendszer is játékban van. :)
Ergo , nem himars lesz-ennyi.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 291
14 007
113
Ez utóbbi kapcsán, mire gondolt?
Két potenciális hátrány jut eszembe - 1.- a muníció elérhetosége és 2.- a fenhasználásának szabályozása.

Egy multikaliberubb rendszer nyilván rugalmasabb lenne.

Ukrajnát nem a kevés HIMARS korlátozza, hanem a lőszer hiánya​

https://www-armadninoviny-cz.transl...tr_sl=cs&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc

Ukrajnából folyamatosan kérnek újabb amerikai kerekes HIMARS rakétavetőket. A kért 100 rakétavető az Egyesült Államok összes szárazföldi és tengeri tartalékának körülbelül 20%-ának felel meg. Hosszú távon azonban Kijevnek lőszerhiánnyal kell megküzdenie, nem hordozóval.

"Ha csak 12 vagy 20 HIMARS rendszert használ, a lőszerfogyasztás nem okoz problémát a közeljövőben" - mondta Mark Cancian, a Stratégiai és Nemzetközi Tanulmányok Központja (CSIS) agytröszt vezető tanácsadója a The Drive honlapján. "Ha többet kezdesz használni belőlük, három-négy hónapon belül kifogyhat a lőszer."

Mark Hertling, az Egyesült Államok hadseregének nyugalmazott altábornagya a Twitteren aggodalmának adott hangot a múlt héten amiatt, hogy az ukrán erők milyen ütemben használnak fel lőszerkészleteiket a HIMARS rakétavetőkhöz. „Mekkora kockázatot vállalunk azzal, hogy Ukrajnát rendkívül sok saját okosfegyverrel látjuk el?” – kérdezte Hertling retorikusan. – Mi van, ha mi magunk is összeütközésbe kerülünk ezzel vagy egy másik ellenséggel a közeljövőben?

Bár egyelőre nem tudni, hány rakétát lőttek ki az ukránok a HIMARS-ból, Hertling havi 5800 rakétára becsülte Ukrajna fogyasztását. Számítása szerint 16 rendszeren alapul, mindegyik hat rakétával, és naponta kétszer egy teljes sorozatot lő ki.

(tovább fizetos...)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 948
38 195
113
Ergo , nem himars lesz-ennyi.
Egyetértek. Szerintem nem lesz nálunk HIMARS, mert
  • Amerikai és azt nem szeretjük venni - német-török-izraeli háromszög preferált. Az amcsik nem biztos, hogy az aktuálisan legjobb rakétákat is átadnák nekünk...
  • Lőszerlogisztika fontos (erre utalhatott hátrányként): HIMARS esetében nem lenne saját gyártás lehetősége. Ukránoknak is nagyon meg kell gondolni mikor mire indítanak HIMARS-ot, mert csak csöpögtetik nekik a rakéta-kazettákat...
MG megjegyzése alapján PULS valamilyen formája esélyesebb lett szerintem. Különösen ha sikerül a németeknek is eladni a MARS II-esekhez a Accular-rakétákat nem rég bejelentett ELBIT-KMW kooperáció eredményeként.
Nálunk lehetne az európai Accular-gyár.

12 láncos Accular-rakétás illtve EXTRA és Predator Hawk rakétákat is indítani képes MARS II-est el tudnék képzelni a nehéz dandár tüzéroszályába. Ezen felül még 24-48 kerekes PULS-ot önálló tüzérezredbe és a közepes dandár HX3 lövegei mellé...
 
K

kamm

Guest
Egyetértek. Szerintem nem lesz nálunk HIMARS,
AMEN.

mert
  • Amerikai és azt nem szeretjük venni - német-török-izraeli háromszög preferált.
Ez mondjuk igy nem igaz, visszafele nezed, nem a gombhoz keresunk kabatot, hanem a kabathoz (szuksegletek) bizonyos zsebekre a gombok jol passzoltak onnan (Gidran, Lynx, Spike stb.)

  • Az amcsik nem biztos, hogy az aktuálisan legjobb rakétákat is átadnák nekünk...
Mi is a magyar szleng? Ez "netto" hulyeseg. :) NATO orszagkent akarmit atadnak, ami NATOs felszereles es nem jelent strategiai valtozast a regios egyesulyban ill. nem lesz amerikai erdekek ellen hasznalva (azaz kb atomfegyveren meg par dolgon kivul mindent eladnak, ha kered, akar THAADokat is vehetnenk, csak minek.)

  • Lőszerlogisztika fontos (erre utalhatott hátrányként): HIMARS esetében nem lenne saját gyártás lehetősége. Ukránoknak is nagyon meg kell gondolni mikor mire indítanak HIMARS-ot, mert csak csöpögtetik nekik a rakéta-kazettákat...
Bingo, errol van szo. Marothek ket eve mondjak, hogy nem akarnak fuggeni mastol.
Ez a szoveg a hadiipari uzletagrol egyebkent azert is remek, mert igaz, tenyleg lehet belole nagy uzlet is - ugyanakkor remekul elkendozi azt a tenyt, hogy sajat strategiai gyartokapacitast epitesz ki, amibe senki nem tud beleszolni kesobb.

MG megjegyzése alapján PULS valamilyen formája esélyesebb lett szerintem.
Ahogyan ezt mar sokszor leirtam. :p En abban bizom, hogy legalabb a legsurubben hasznalt, legrovidebb hatotavuak gyartasat ill legalabb osszeszereleset sikerul elhozni.


Különösen ha sikerül a németeknek is eladni a MARS II-esekhez a Accular-rakétákat nem rég bejelentett ELBIT-KMW kooperáció eredményeként.
Az szerintem inkabb a fuggetlen nemet kerekes MLRS kepessegrol szol. Az amerikaiktol nem akarnak venni tovabbi licenszeket (a MARS2 is egy M270 licensz), az uj DIehl-fele orokke tartana, igy meg a zsidok cuccat szabadon tudjak tovabb fejlesztgetni, ahogy nekik tetszik, Jeruzsalem csak orul neki, ha a nemet mernokok rafekszenek a PULSra.

Nálunk lehetne az európai Accular-gyár.
En ilyen messze nem mennek, a KMW-Nexter meg a RM direkt versenytarsa lett, masreszt ha at akarjak hozni, akkor egy ilyen strategiai fontossagu gyartast inkabb hazavisznek a nemetek... a hibbant parlamenti osszetetel beleszolhat, paradox modon nekunk az elmeroggyant nemet kormanyzat pont besegithet.

12 láncos Accular-rakétás illtve EXTRA és Predator Hawk rakétákat is indítani képes MARS II-est el tudnék képzelni a nehéz dandár tüzéroszályába. Ezen felül még 24-48 kerekes PULS-ot önálló tüzérezredbe és a közepes dandár HX3 lövegei mellé...
Mondom, szerintem tutira kerekes inditokrol lesz szo, osszefesulik a fire controlt, integraljak a kulonbozo kaliberu cartridgeket stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 948
38 195
113
AMEN.


Ez mondjuk igy nem igaz, visszafele nezed, nem a gombhoz keresunk kabatot, hanem a kabathoz (szuksegletek) bizonyos zsebekre a gombok jol passzoltak onnan (Gidran, Lynx, Spike stb.)


Mi is a magyar szleng? Ez "netto" hulyeseg. :) NATO orszagkent akarmit atadnak, ami NATOs felszereles es nem jelent strategiai valtozast a regios egyesulyban ill. nem lesz amerikai erdekek ellen hasznalva (azaz kb atomfegyveren meg par dolgon kivul mindent eladnak, ha kered, akar THAADokat is vehetnenk, csak minek.)


Bingo, errol van szo. Marothek ket eve mondjak, hogy nem akarnak fuggeni mastol.
Ez a szoveg a hadiipari uzletagrol egyebkent azert is remek, mert igaz, tenyleg lehet belole nagy uzlet is - ugyanakkor remekul elkendozi azt a tenyt, hogy sajat strategiai gyartokapacitast epitesz ki, amibe senki nem tud beleszolni kesobb.


Ahogyan ezt mar sokszor leirtam. :p En abban bizom, hogy legalabb a legsurubben hasznalt, legrovidebb hatotavuak gyartasat ill legalabb osszeszereleset sikerul elhozni.



Az szerintem inkabb a fuggetlen nemet kerekes MLRS kepessegrol szol. Az amerikaiktol nem akarnak venni tovabbi licenszeket (a MARS2 is egy M270 licensz), meg a zsidok cuccat szabadon tudjak tovabb fejlesztgetni, ahogy nekik tetszik, Jeruzsalem csak orul neki, ha a nemet mernokok rafekszenek a PULSra.


En ilyen messze nem mennek, a KMW-Nexter meg a RM direkt versenytarsa lett, masreszt ha at akarjak hozni, akkor egy ilyen strategiai fontossagu gyartast inkabb hazavisznek a nemetek... a hibbant parlamenti osszetetel beleszolhat, paradox modon nekunk az elmeroggyant nemet kormanyzat pont besegithet.


Mondom, szerintem tutira kerekes inditokrol lesz szo, osszefesulik a fire controlt, integraljak a kulonbozo kaliberu cartridgeket stb.
Végre normális konstruktív reakciót kapok @kamm -tól!
Meg vagyok hatódva! :)
 
K

kamm

Guest
Végre normális konstruktív reakciót kapok @kamm -tól!
Meg vagyok hatódva! :)
Tessek, itt egy cookie is - valaki eloasta egyszer a Twitter bugyraibol, akkor lementettem:

image.png
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
A PULS az én monomaniam jó ideje, leginkább azért, mert szerintem gyarthatnank hozza az aprojoszagot, a nagy BM meg korlátlanul eladnák nekunk a zsidók.
A kérdés az, mennyire deployable (avagy csak egy örökös beta verzio, ahogyan Gasparunk is magyarázta a mindenfele félkész cuccot is használó IDFrol.)
Ezt az előtt vagy az után mondta hogy rálicitalt egy 1:48 mertetaranyu lynxre, egy papirlapra felvázolt hibrid apcr-e, egy prototípus kerekes önjáró lovegre, egy nullszerias rampas szállítora?