[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 047
38 425
113
Erre alapoztam:



Gondolom volt alkalma tanulmányozni mindkét járművet.
Lényegében fegyverzet függvénye, hogy egy 8x8 kerekes harcjármű APC vagy IFV. Lynxnek is van/lesz APC verziója egy sima kiskaliberű RCWS-sel.
A PARS IV is lehet IFV egy 30-as gépágyú toronnyal. Annyi problémát látok ebben hogy úgy tűnik ez csak RC toronnyal tudja megoldani, emberessel nem.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 374
113
Lényegében fegyverzet függvénye, hogy egy 8x8 kerekes harcjármű APC vagy IFV. Lynxnek is van/lesz APC verziója egy sima kiskaliberű RCWS-sel.
A PARS IV is lehet IFV egy 30-as gépágyú toronnyal. Annyi problémát látok ebben hogy úgy tűnik ez csak RC toronnyal tudja megoldani, emberessel nem.
Szerintem páncélozhatóság függvénye is.
De csak a magánvéleményem volt, hogy az fnss-nek lejt a pálya a két opcionális(?) török gyártó közül.
Aztán még az is lehet, hogy patria lesz, vagy semmi.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 066
30 563
113
Szerintem páncélozhatóság függvénye is.
De csak a magánvéleményem volt, hogy az fnss-nek lejt a pálya a két opcionális(?) török gyártó közül.
Aztán még az is lehet, hogy patria lesz, vagy semmi.
Én az ARMA II-t választanám ahhoz már van műszaki mentő is nem nekünk kéne fizetni annak a kifejlesztését.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 374
113
Én az ARMA II-t választanám ahhoz már van műszaki mentő is nem nekünk kéne fizetni annak a kifejlesztését.
Nekem is szimpatikusabb az arma 2, de ez is csak prototípus szinten létezik. Biztosan több tapasztalatot építettek be a pars-ba, viszont kicsit uniqális a külleme, a nagy panoráma periszkóp, a meredek frontpáncélzat. Egyébként abból is létezik műszaki jármű.

 
  • Tetszik
Reactions: Hortator

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Lesz Nurol-Rába gyár --> PARS részben Nurol --> jó lenne haza gyártásúra cserélni a BTR-t ---> PARS esélyes befutó, mert lesz itt egy NUROL kötödésű szerelde
Én jobban örülnék a Parsz III 8x8-nak , kiforrottabbak látszik. Ugyanakkor van neki 6x6-os változata is. Azaz alkatrészileg szerintem ugyan az, csak a 8x8 hosszabb. A törökök Ománnak adtak bedolgozási, gyártási lehetőséget, azaz bevonhatták a hazai ipart. Az alkatrész azonossággal pedig jobban járnánk!

2019 - Pars III 8x8 ill. Pars 6x6 link alján.

waeXH5Y.png


Mondjuk a torony nem tetszik, túl magas a szokásos SARP torony.

SmCNHKn.png


A deszantajtó jónak mondható!

7WiVLaY.png


A jármű magassága a többihez képest nagyon jó!

fODX1I1.png
A vezetőállás meg, döntse el mindenki.

6qbzGxx.png


A 6x6-os változat.