[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Btr itt lesz még 10-15 évet. Nem lát éjjel, meg a 30es gepagyuval is a fel bakonyt téríti be egy sorozattal (én nem tudom hogy eredetileg ilyen szar, nem tudják kezelni, elkopott, idén láttam egy-ket sorozatot a videókon ami a célba ment). Ha harcerteket is akarnak neki, cserélni kell a fegyverzetet.
A szerb/török járgány azért került be, mert mi barátságot is akarunk vásárolni a fegyverekkel és támogatni az ottani szövetségeseket. Ha itt lesznek a Btr tényleg átalakulhat zsebkesse.
Szerintem nem lesz itt annyi ideig.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Nem lehet 10-15 évre előre látni. Úgy gondolom, sajnos, hogy fogunk még változtatni/pörgetni a beszerzéseken, mert a világ eseményei kényszeríteni fognak rá.
Ha minden ellenére ragaszkodunk ezekhez a bádogkoporsókhoz, az baj.

Egyáltalán életben lehet őket tartani addig? Van hozzá elég alkatrész? Csak kannibalizálunk? Megoldódott a fegyverzet problémája? Te írtad anno, hogy sorra hullanak ki a btr fegyverei.
Lőszer van hozzá?

Rendszerbe lehet illeszteni?
Ezekbe is vettünk rádiót?
Van olyan lövész, aki felszerel a hájtek lynxek és gidránok miatt, és bent is marad a redszerben amikor szembesül vele, hogy a kövi 15 évben csak btr-ben fog nyomorogni, adott esetben harcolni?
 
  • Tetszik
Reactions: éber

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
Nem lehet 10-15 évre előre látni. Úgy gondolom, sajnos, hogy fogunk még változtatni/pörgetni a beszerzéseken, mert a világ eseményei kényszeríteni fognak rá.
Ha minden ellenére ragaszkodunk ezekhez a bádogkoporsókhoz, az baj.

Egyáltalán életben lehet őket tartani addig? Van hozzá elég alkatrész? Csak kannibalizálunk? Megoldódott a fegyverzet problémája? Te írtad anno, hogy sorra hullanak ki a btr fegyverei.
Lőszer van hozzá?

Rendszerbe lehet illeszteni?
Ezekbe is vettünk rádiót?
Van olyan lövész, aki felszerel a hájtek lynxek és gidránok miatt, és bent is marad a redszerben amikor szembesül vele, hogy a kövi 15 évben csak btr-ben fog nyomorogni, adott esetben harcolni?
Attól még, hogy lesz török vagy más kerekes harcjármű rohaszthatjuk a BTR-t területvédelmiseknél, tartalékosoknál vagy egy raktárban 10-15 évig... :)
A tartalékosokat most is fontos infrastruktúra védelmére rendelték a Huszárkodás idején, oda még elmegy egy BTR.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Attól még, hogy lesz török vagy más kerekes harcjármű rohaszthatjuk a BTR-t területvédelmiseknél, tartalékosoknál vagy egy raktárban 10-15 évig... :)
A tartalékosokat most is fontos infrastruktúra védelmére rendelték a Huszárkodás idején, oda még elmegy egy BTR.
Alkatrész, fegyverzet, lőszer, rendszerbe illeszthetőség továbbra is kérdéses.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
Alkatrész, fegyverzet, lőszer, rendszerbe illeszthetőség továbbra is kérdéses.
Hátországi őrzésvédésre úgy jó ahogy van. Lőszert meg bolgárok és szerbek is gyártanak hozzá.
Első vonalban használni már most is totálisan elavult.

Olcsó váltótípus lehetnek az ARMA 6x6 - az észtek 1 millió EUR körül veszik és 2+8 főt vihet magával, ezt több mint ami BTR-be normálisan befér. Kb. Level 3 a páncélzata, ami a BTR-nél picit talán jobb. Egy RC toronyba mehetne rá egy gépágyú is...
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Hátországi őrzésvédésre úgy jó ahogy van. Lőszert meg bolgárok és szerbek is gyártanak hozzá.
Első vonalban használni már most is totálisan elavult.

Olcsó váltótípus lehetnek az ARMA 6x6 - az észtek 1 millió EUR körül veszik és 2+8 főt vihet magával, ezt több mint ami BTR-be normálisan befér. Kb. Level 3 a páncélzata, ami a BTR-nél picit talán jobb. Egy RC toronyba mehetne rá egy gépágyú is...
Túl kevés katonánk van ahhoz, hogy ilyen gyenge járművet alkalmazzunk lövészpáncélosnak. Szerintem csak ifv jöhet szóba nekünk, lehetőleg lynx, de ha ragaszkodunk a gumikerekeshez, akkor minél nehezebb, lance 2 toronnyal, strikeshield-el.
Az arma 6x6 felderítőknek és tartalékosoknak való.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
Túl kevés katonánk van ahhoz, hogy ilyen gyenge járművet alkalmazzunk lövészpáncélosnak. Szerintem csak ifv jöhet szóba nekünk, lehetőleg lynx, de ha ragaszkodunk a gumikerekeshez, akkor minél nehezebb, lance 2 toronnyal, strikeshield-el.
Az arma 6x6 felderítőknek és tartalékosoknak való.
Ez egy ilyen körkörösen visszatérő vita, hogy IFV vagy APC kell-e nekünk kerekes alapon. Szerintem mindkettő, de legfőbb gond, hogy nem egyértelmű hogy mi MH koncepciója: mire is keresünk eszközt?
A BTR most IFV-ként van használva pedig tök alkalmatlan rá - mindig is az volt. Nem ez egy-az-egyben történő kiváltására kell eszköz, hanem újra kell gondolni az egész kerekes harcjármű koncepciót. Ez vélhetően meg történt csak minket erről nem értesítettek... :D
 
  • Tetszik
Reactions: bel and endre

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 016
113
Hátországi őrzésvédésre úgy jó ahogy van. Lőszert meg bolgárok és szerbek is gyártanak hozzá.
Első vonalban használni már most is totálisan elavult.

Olcsó váltótípus lehetnek az ARMA 6x6 - az észtek 1 millió EUR körül veszik és 2+8 főt vihet magával, ezt több mint ami BTR-be normálisan befér. Kb. Level 3 a páncélzata, ami a BTR-nél picit talán jobb. Egy RC toronyba mehetne rá egy gépágyú is...
a BTR-nél talán kicsit jobb? :eek: Szerintem ég és föld a kettő! Annál azért kicsit több a külömbség!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
a BTR-nél talán kicsit jobb? :eek: Szerintem ég és föld a kettő! Annál azért kicsit több a külömbség!
A páncélzatról beszéltem! A legtöbb infó szerint 7,62-es lövedékeket állja az ARMA 6x6, ami level 2-3 lehet kb.
Hivatalosan a gyártó nem közöl páncélvédettséget csak annyit hogy "jól védett". Biztos lehet kérni jobban páncélozva is de akkor meg nem biztos hogy úszik - ha ez szempont nekünk egyáltalán.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 416
113
Mert nem a Gidránok helyett akarod venni. A Gidránokra meg van a pénz, hisz elég rég kezdődött már a projekt.
Az is igaz, hogy nem tudom mire kell nekünk 400-500 Gidrán, de ha BTR-t le akarják cserélni egy "sok kerekes" APC-re, arra számos relatíve olcsó megoldás van. Pl. Patria 6x6 (az ára kb. 1,2 mEUR) vagy török ARMA 6x6, ami még olcsóbb lehet ha a finnekkel jó kapcsolatot ápoló észtek is törököt vették Patria helyett.
Nem pénz kérdés hanem akarat kérdése, hogy akarnak-e BTR-t cserélni, mert van olcsó alternatíva ami jobb mint BTR.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 591
79 781
113
Az is igaz, hogy nem tudom mire kell nekünk 400-500 Gidrán, de ha BTR-t le akarják cserélni egy "sok kerekes" APC-re, arra számos relatíve olcsó megoldás van. Pl. Patria 6x6 (az ára kb. 1,2 mEUR) vagy török ARMA 6x6, ami még olcsóbb lehet ha a finnekkel jó kapcsolatot ápoló észtek is törököt vették Patria helyett.
Nem pénz kérdés hanem akarat kérdése, hogy akarnak-e BTR-t cserélni, mert van olcsó alternatíva ami jobb mint BTR.
Én nem nagyon hiszem, hogy elég a 6×6 egy rajnak és a cuccának.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 654
8 310
113
Az is igaz, hogy nem tudom mire kell nekünk 400-500 Gidrán, de ha BTR-t le akarják cserélni egy "sok kerekes" APC-re, arra számos relatíve olcsó megoldás van. Pl. Patria 6x6 (az ára kb. 1,2 mEUR) vagy török ARMA 6x6, ami még olcsóbb lehet ha a finnekkel jó kapcsolatot ápoló észtek is törököt vették Patria helyett.
Nem pénz kérdés hanem akarat kérdése, hogy akarnak-e BTR-t cserélni, mert van olcsó alternatíva ami jobb mint BTR.
Sok ertelme nem lesz, ha ugyanolyan papirvekony, semmire nem elég nyuszibuszt vesznek $1-2M körül, csak újat. Akkor már inkabb legyen $2-3M és legyen normalis RCWS meg L4+ armor rajta.