[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 368
113
Vagyis ha már összebútoroztunk a Nurollal, akkor kb. kizárt hogy konkurenstől ARMA II-est vegyünk...Kár, mert az sokkal jobb gép mint a PARS. :(
JNsFFDD.png
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 662
8 317
113
És, ha elmondom neked, hogy az ARMA II félig arab? És alapvetően az ARMA II a Rabdanból lett továbbfejlesztve? ;)
Mondjuk az a Rabdan egy érdekes jószág, a BMP3 toronnyal, de csak 28t körül... kb ugyanolyan gyengusz az armor, mint a BMPn, és max +2t bír még el.

Ennél messze-messze jobb az ARMA II már csak a speckok miatt is.
Nagy dög, de minden nagy dög ma már, mert az IED meg aknavedelem megemeli a hullt, a pancelzat miatt szelesednek, mert a dismount tovabbra is általában min. 8-9 világszerte, az uszokepesseg miatt meg egy L5 malacnak több levegőt kell tartania, hogy ússzon, ugye...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 662
8 317
113
Lenne egyáltalán nálunk realitása mostanában egy 40 tonna össztömegű, még a Boxernél is fél méterrel hosszabb és fél méterrel szélesebb, ehhez mérten minden csak nem olcsó kategóriás apc-nek?!

A műszaki jármű körbejárós videó, van generált angol felírat:
Nekem nem megy angolra..

@Vlad, a riporternek valaki írja meg, hogy öltözzön már fel normálisan, mert most úgy tűnik, hogy a janitor interjuvolja a céget magának...
 
  • Szomorú
Reactions: Vlad

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mondjuk az a Rabdan egy érdekes jószág, a BMP3 toronnyal, de csak 28t körül... kb ugyanolyan gyengusz az armor, mint a BMPn, és max +2t bír még el.

Ennél messze-messze jobb az ARMA II már csak a speckok miatt is.
Nagy dög, de minden nagy dög ma már, mert az IED meg aknavedelem megemeli a hullt, a pancelzat miatt szelesednek, mert a dismount tovabbra is általában min. 8-9 világszerte, az uszokepesseg miatt meg egy L5 malacnak több levegőt kell tartania, hogy ússzon, ugye...
Nehogy azt hidd!
Elvileg Stanag 4-et tud ballisztikus és akna elleni védelemben.
Ugyanakkor, amikor először láttam az arab variánst akkor is ugyan az volt az első reakcióm, mint most az ARMA II-re. Egyszerűen irreálisra van megnyújtva. Nem tudom elképzelni, hogy kellően jó lenne a terepjáró képessége.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 662
8 317
113
Nehogy azt hidd!
Elvileg Stanag 4-et tud ballisztikus és akna elleni védelemben.
Az biztosan nem igaz, az csak 14.5mm lenne 200 meterrol.

A bejelenteskor valami 'highest level of protection and the highest firepower in its class' volt a szlogen, az szerintem L5 (minimum) ma mar, pontosabban a Puma meg lehet L6 is.
A L5 meg 25mm 500 meterrol a frontpancelon ill 30 fokos oldalszogekben APDS is, korben meg a L4. L6 ugyanaz, csak 30 mm es mar APFSDS, de korben szinten lehet ugyanaz, mint a L4.
Szerintem tutira L5-ig barmikor tud, kerdes, hogy mennyire skalazhato per-mission szinten (i.e. nem mindegy, hogy ket-harom nap, vagy ket-harom ora feltenni oket.)
Aknavedelem ugyanaz L4-tol felfele.

Ugyanakkor, amikor először láttam az arab variánst akkor is ugyan az volt az első reakcióm, mint most az ARMA II-re. Egyszerűen irreálisra van megnyújtva. Nem tudom elképzelni, hogy kellően jó lenne a terepjáró képessége.
A hossza kevesbe gaz a terepen, ha eleg magas a hasanal. Marpedig eleg magasak, viszont emiatt jobban is latszik, ha nincs beasva.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 368
113
Most, hogy jobban utánaolvastam a típusnak, nekem az Arma (1) jobbnak tűnik a kettesnél.
@krisss Alulmarad bármiben az Arma összehasonlítva a nyugati versenytársaival, például Patria XP, Piranha V, Pandur 2?
Gondolom mi tennénk rá Lance 2 tornyot, strikeshield-et, és talán a hiúz szenzorait is.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 662
8 317
113
Most, hogy jobban utánaolvastam a típusnak, nekem az Arma (1) jobbnak tűnik a kettesnél.
@krisss Alulmarad bármiben az Arma összehasonlítva a nyugati versenytársaival, például Patria XP, Piranha V, Pandur 2?
Gondolom mi tennénk rá Lance 2 tornyot, strikeshield-et, és talán a hiúz szenzorait is.
Az ARMA I messze nincs ugy pancelozva mint az uj, csaknem feleolyan konnyu; 24t korul az leginkabb egy light 8x8, felpimpelve IFVnek.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Kis méretbeli szemléltetésnek... Középen a 6x6 Arma 1.

F2OxfpiWsAAxJeM


Nekem nem megy angolra..

@Vlad, a riporternek valaki írja meg, hogy öltözzön már fel normálisan, mert most úgy tűnik, hogy a janitor interjuvolja a céget magának...

Nekem működik. Igaz most szórakozni kellett vele picit. Ki-be kapcsolni, átállítani másik nyelvre, majd vissza. Biztos csuklott egyet a YT.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Kis méretbeli szemléltetésnek... Középen a 6x6 Arma 1.

F2OxfpiWsAAxJeM




Nekem működik. Igaz most szórakozni kellett vele picit. Ki-be kapcsolni, átállítani másik nyelvre, majd vissza. Biztos csuklott egyet a YT.
Kössz a képet! Valami ilyesmit vadásztam. No nem a méretösszehasonlítás miatt elsősorban, hanem mert:
1. rajta van az Ural nevű 4x4 a bal oldalon. G-Merci kategória...
2. Az Akrep felderítő verziója elég hasznosnak tűnik. Persz mindenki más a nagyflintásra bukik, pedig...
3. Itt látszik, hogy a homok színű műszaki jármű, az nem is ARMA II, hanem Rabdan.
És az is látszik, hogy nem volt igazam, mert a Rabdan bár elődje lehet az ARMA II-nek, de nem akkora (!) hodály...
 
  • Tetszik
Reactions: tacticool

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 662
8 317
113
Kössz a képet! Valami ilyesmit vadásztam. No nem a méretösszehasonlítás miatt elsősorban, hanem mert:
1. rajta van az Ural nevű 4x4 a bal oldalon. G-Merci kategória...
2. Az Akrep felderítő verziója elég hasznosnak tűnik. Persz mindenki más a nagyflintásra bukik, pedig...
3. Itt látszik, hogy a homok színű műszaki jármű, az nem is ARMA II, hanem Rabdan.
És az is látszik, hogy nem volt igazam, mert a Rabdan bár elődje lehet az ARMA II-nek, de nem akkora (!) hodály...
Nagyon fennakadtal a mereten, pedig sajnos ez a jovo... itt annyi a plusz, hogy egyetlen univerzalis hull megmaradt uszokepesnek, mig masok ezt kulonvalasztjak a L5 es magasabban pancelozottaktol (e.g., Patria vs XP), viszont ez igy biztosan joval olcsobb is. En nem lennek szomoru egy ARMA II rendelessel, hogy oszinte legyek, meg ugy sem, hogy ha csak a jelenlegi 300-400 BTRt valtanak le vele (es APCnek meg valami olcsobb, 'natteres' ARMA vagy Nurol lenne melle nagyobb mennyisegben).
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 370
11 333
113
Másik topicban írták már, hogy 90-es. Ez egy felderítő jármű, ami odarongyol beledurrant a felderített ellenségbe vagy kettőt, aztán elpucol, mert pillanatok alatt szétkapják.

Hát, ott még nem jártam.
Az első benyomásom az volt, hogy olyan, mint az AML meg az ERC-90, meg mittudomén, mivel próbálkoztak a francúzok. Ezek szerint tényleg olyan.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát, ott még nem jártam.
Az első benyomásom az volt, hogy olyan, mint az AML meg az ERC-90, meg mittudomén, mivel próbálkoztak a francúzok. Ezek szerint tényleg olyan.
Csak még kevesebb páncélzattal, de cserében nagyobb mozgékonysággal.
Az Akrep E verziója meg külön ráment arra, hogy hangtalanul tudtak volna felderíteni, és ezzel növelnék a lehetőségét, hogy mindenképpen ők lőjenek hamarabb.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and borisz

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Csak még kevesebb páncélzattal, de cserében nagyobb mozgékonysággal.
Az Akrep E verziója meg külön ráment arra, hogy hangtalanul tudtak volna felderíteni, és ezzel növelnék a lehetőségét, hogy mindenképpen ők lőjenek hamarabb.
Utána olvastam annak a LowPressure 90-esnek amit erre a török csodára rátettek.
90lp.jpg


A Lynx 30 mm-ese potensebb fegyver, mint ez!
100mm RHA-t a T-55 páncélja is kiröhögi, a 30mm-es nyíllövedéke meg simán hozza.
Nem csoda, hogy nem nagyon veszik ezt a kalibert...A repesz lőszere talán potensebb, de néhány ABM lőszer hozza kb. ugyanezt a repeszhatást.

Amikor először megláttam ezt az Akrepet, azt hittem felújítottak egy második világháborús AEC-t...

aec.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
Ha kis szerencsénk van, akkor a török szándéknyilatkozat aláírásával a szerb kerekesek rendszeresítését már megúsztuk...
A Lazanszkiban lett volna fantázia ha egy alapos teszten jól teljesít és adják a gyártást hozzá. Valószínűleg utóbbin bukott el...