[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 418
113
6x6-os ARMA szerintetek alkalmas lehet Skyranger-30 hordozónak?
A Skyranger torony kb. 2,5 tonna, a lövege meg 30x173mm-es gépágyú. Eddig csak 25mm-es tornyot láttam a 6x6-os ARMA-n...
A vezetőn és kétfős személyzeten kívül a tartalék rakétáknak és lőszer kellene hely benne.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Csak még kevesebb páncélzattal, de cserében nagyobb mozgékonysággal.
Az Akrep E verziója meg külön ráment arra, hogy hangtalanul tudtak volna felderíteni, és ezzel növelnék a lehetőségét, hogy mindenképpen ők lőjenek hamarabb.
Ponthogy sokkal jobban páncélozott.16tonnás dög-pont ez lehet vele a probléma.
Utána olvastam annak a LowPressure 90-esnek amit erre a török csodára rátettek.
90lp.jpg


A Lynx 30 mm-ese potensebb fegyver, mint ez!
100mm RHA-t a T-55 páncélja is kiröhögi, a 30mm-es nyíllövedéke meg simán hozza.
Nem csoda, hogy nem nagyon veszik ezt a kalibert...A repesz lőszere talán potensebb, de néhány ABM lőszer hozza kb. ugyanezt a repeszhatást.

Amikor először megláttam ezt az Akrepet, azt hittem felújítottak egy második világháborús AEC-t...

aec.jpg
Ez az alacsony nyomású DEFA90 löveg koppintása (illetve belga változata,mert az ágyús torony belga).Spec az eredeti,50es évek végi lőszereivel bőven lőttek ki vele T55öket.Ratel90en egy AML90 torony volt.
Mai hk-k ellen azonban már kevés,alighanem ezért nem is eröltetik.De kilőhető vele a franci/belga modern lőszerek is-köztük a Falarick90.
Azonban ez egy felderitő-tűztámogató jármű,nem pcv.Más a feladata.
16tonnás a járgány,simán elbir egy komoly 30Oerlikon+IPTR tornyot is.Ami azt illeti,kinálják is 30as toronnyal is.
FulVo6pXoAEH0VU.jpg:large

Ez a kép elég jol mutat valamit,ami tetszik a búr nünükémben
mbombe6-2019.jpg

A helykinálatot.Azzal,hogy elbújtatták a motort teherautós módra a vezetőtér alá,a test nagyrésze szabaddá vált hasznos térnek.A vezetőtér mögött ott a harci tér.Elég nagy és teherbiró egy komoly toronyhoz.Egy Samson torony,vagy bármely hasonló kategóriás ráfér.Mögötte meg egy teljes értékű deszanttér 8 fős lövészrajnak.Más járműveknél a motortér jóval több helyet vesz el a hasznos térből.Emiatt vagy nagyobbak,vagy kevesebb fér rájuk.Ennél a búr ládánál viszont a vezetőtér mögött szinte bármi kialakitható.
Másik,hogy szerintem egy jó mindenes PSZH+PSZJ járműre nagyobb szükségünk van,mint egy kerekes IFV-re.
Mindjuk én kialakitanák belőle egy 4 tengelyes változatot is,kifejezetten az M6bol,PSZH+PSZJ szerepkörre.Oroszok voltak szivesek megrajzolni,tévedésből,hogy kb hogy is nézne ki.
8b02b8es-1920.jpg

Bal alsó sarok.Szerintem igen hasznos jármű lenne,sokféle feladatra.A vezetőtér mögötti részre a sima platotol a lokátoron át,akát egy AGM 155milis modulig bármi elfér (bár én ahoz kitámasztólábakat is kérnék....)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 654
8 312
113
Ponthogy sokkal jobban páncélozott.16tonnás dög-pont ez lehet vele a probléma.

Ez az alacsony nyomású DEFA90 löveg koppintása (illetve belga változata,mert az ágyús torony belga).Spec az eredeti,50es évek végi lőszereivel bőven lőttek ki vele T55öket.Ratel90en egy AML90 torony volt.
Mai hk-k ellen azonban már kevés,alighanem ezért nem is eröltetik.De kilőhető vele a franci/belga modern lőszerek is-köztük a Falarick90.
Azonban ez egy felderitő-tűztámogató jármű,nem pcv.Más a feladata.
16tonnás a járgány,simán elbir egy komoly 30Oerlikon+IPTR tornyot is.Ami azt illeti,kinálják is 30as toronnyal is.
FulVo6pXoAEH0VU.jpg:large

Ez a kép elég jol mutat valamit,ami tetszik a búr nünükémben
mbombe6-2019.jpg

A helykinálatot.Azzal,hogy elbújtatták a motort teherautós módra a vezetőtér alá,a test nagyrésze szabaddá vált hasznos térnek.A vezetőtér mögött ott a harci tér.Elég nagy és teherbiró egy komoly toronyhoz.Egy Samson torony,vagy bármely hasonló kategóriás ráfér.Mögötte meg egy teljes értékű deszanttér 8 fős lövészrajnak.Más járműveknél a motortér jóval több helyet vesz el a hasznos térből.Emiatt vagy nagyobbak,vagy kevesebb fér rájuk.Ennél a búr ládánál viszont a vezetőtér mögött szinte bármi kialakitható.
Másik,hogy szerintem egy jó mindenes PSZH+PSZJ járműre nagyobb szükségünk van,mint egy kerekes IFV-re.
Mindjuk én kialakitanák belőle egy 4 tengelyes változatot is,kifejezetten az M6bol,PSZH+PSZJ szerepkörre.Oroszok voltak szivesek megrajzolni,tévedésből,hogy kb hogy is nézne ki.
8b02b8es-1920.jpg

Bal alsó sarok.Szerintem igen hasznos jármű lenne,sokféle feladatra.A vezetőtér mögötti részre a sima platotol a lokátoron át,akát egy AGM 155milis modulig bármi elfér (bár én ahoz kitámasztólábakat is kérnék....)
Ilyesmi celra boven jobb es leginkabb gyorsabb lenne a RM megfuzni, hogy az uj, next-gen Fuchs gyartasat vigye Kaposvarra, tenni rajuk egy RCWSt es azokkal surgosen levaltani a lepattant BTReket, atvenni 200-300 darabot, kozben masik 2-3 zl Lynxet is utanrendelni, aztan majd kozben lehet varialni, mi legyen a 8x8 IFV majd 2028-tol.

 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
Ilyesmi celra boven jobb es leginkabb gyorsabb lenne a RM megfuzni, hogy az uj, next-gen Fuchs gyartasat vigye Kaposvarra, tenni rajuk egy RCWSt es azokkal surgosen levaltani a lepattant BTReket, atvenni 200-300 darabot, kozben masik 2-3 zl Lynxet is utanrendelni, aztan majd kozben lehet varialni, mi legyen a 8x8 IFV majd 2028-tol.

3+ milllió dodó az új fuchs.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 654
8 312
113
3+ milllió dodó az új fuchs.
Hát, egyrészt a Főni tud abból alkudni bőven már, így a Fantert stb finanszírozva, másrészt ha otthon gyártod, pláne a gyár fele a tied stb, akkor azért az hirtelen máris csak $1.x millió környékén jár mindent beszámítva - és saját magadnak adagolod stb, jöhet hamar-hamar, aztán lassan-lassan stb.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Ilyesmi celra boven jobb es leginkabb gyorsabb lenne a RM megfuzni, hogy az uj, next-gen Fuchs gyartasat vigye Kaposvarra, tenni rajuk egy RCWSt es azokkal surgosen levaltani a lepattant BTReket, atvenni 200-300 darabot, kozben masik 2-3 zl Lynxet is utanrendelni, aztan majd kozben lehet varialni, mi legyen a 8x8 IFV majd 2028-tol.

Aaz új Fuchs konstrukciossan ugyan az,mint a régi.Ugyanazokkal a hibakkal,fejleszthetosege veget jarja.
Nemetek se veletlen onkabb a Patria 6 iranyaba mozdultak el.De elrendezese annak is ugyan az,mint a TPZje.A kozepmotor korlatozza a hasznos teret,Elonye az uszokepesseg,de azt csak könnyű pancelzattal abszolvalja mindkettő.LvL4 szonten mar nem usznak.Zerhelhetoseguk,lonstrukcios rugalmassaguk kicsi.
Mbombek konstrukcios fejleszthetosege jobb,csaladkent tobb jarmumeret kategoriat kepes atfogni.Es tobb felhasznalasi teruletet.,Egy PSZH/PSZJ csaladnal nem csak mint loveszjarmuvet,hanem eszkoz es fegyverhordozot is szamitasba kell venni (spec en mint harcteri logisztikai jarmualap is szamolnak vele).
Az M4 M6 vonal konnyeden bovitheto 4 vagy akar 5 tengelyed csaladtagokkal,ami szeleskoru felhasznalasi lehetoseget ad.(pl sima teherauto helyett hordozhat tuzersegi eszkozoket,felderito-bemero rendszereket,akarmit).
Szerintem a Mbombek igen praktikus konstrukcio a PSZH kategoriaban Hibaka,hogy nincs uszokepes tagja jelenleg.Suerintem kialakithato ilyen varosns is,tobb uszokepes orrmotoros harcjarmu is van a piacon.Persze az uszokepesseg ara a gyengebb ( rlsosorban KE) vedelem.Egyebkent PSZH kategoriaban foleg CE,akna rs IED( tuzersegi tuz,persze nem kozvetlen talalatra ertve) kimagaslo.Jobb,mint a Lynxe....KE vedelmuk is jonak mondjato alapbol a gyari LvL4 ajanlattal,ami opcionalisan bővíthető -perdze a hasznos teherbiras karara.
Nem csak GYHJ kell egy seregnek.Ami azt illeti,szerintem nekunk foleg nem IFV kell,mert ugy sem tudunk beloluk annyit kiallitani,hogy a hozza illo klasszikus pancelos hadviselesi modszertant alkalmazzuk.Foleg,hogy a nehez dd is valojaban csak egy gepesitett dd lesz,igazabol komoly utoero nelkul.Elegtelen hk es tuzersegi tamogatassal.
Nekunk inkabb mobil hadviselesre kene szerintem keszulnunk,mozgekonysaggal es tuzerovel potolni a hianyzo csapaterot.Es mindezt megfizetheto modon.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 557
113
Hát, egyrészt a Főni tud abból alkudni bőven már, így a Fantert stb finanszírozva, másrészt ha otthon gyártod, pláne a gyár fele a tied stb, akkor azért az hirtelen máris csak $1.x millió környékén jár mindent beszámítva - és saját magadnak adagolod stb, jöhet hamar-hamar, aztán lassan-lassan stb.
A németeknek ajánlották ennyiért.
Nem is kellett nekik.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 654
8 312
113
Mitől lenne?
( elárulom nem olcsóbb)
Ti nem tudtok alkudni, baszki. :)

Egyszer leteszem itt a lantot, akkor pusztán hobbiból elmegyek hozzátok ilyen full-powered sales engineernek, kizárólag azért az összegért, amit előttem kaptatok mínusz ahol én megkötöttem az üzletet. :cool:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Ti nem tudtok alkudni, baszki. :)

Egyszer leteszem itt a lantot, akkor pusztán hobbiból elmegyek hozzátok ilyen full-powered sales engineernek, kizárólag azért az összegért, amit előttem kaptatok mínusz ahol én megkötöttem az üzletet. :cool:
Izé, korrupcióról még nem hallottál? Nem ügyes, okos ember kell, hanem hűséges.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
T-72&MI24 kukázás 2026,
BTR felújítások indulnak jövőre, torony kuka, a helyére olcsó ember nélküli géppuskás RCWS, új motorral
12Gripen C/D
Szerb 6x6 APC
Szerb önjáró löveg
Tényleg beszállunk a Pantherbe, ami 2030-tól jön
Vasútállomások és repterek felújítása EU védelmi pénzből
Lengyel piorun rakéta több száz darab
400-500 török Gidrán jön itthoni gyártással, 2028-ban jön az első
Másodvonalas technikák bányászása a tartalékosoknak: vontatott 105-ös löveg, valami nagyon olcsó török APC szintén nekik, vontatott 120 aknavető nekik
Török APC-t venni a tartalékosoknak, miközben a BTR-eket felújítanánk, és szerb (nyilván nem 6x6, hanem 8x8) APC-ket vennénk?
Mire lenne ez jó? Minél többféle típus legyen?
Szerintem ez a BTR felújítás is olyan lenne, mint az AK modernizácó. Többe kerülne, mint újat venni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Török APC-t venni a tartalékosoknak, miközben a BTR-eket felújítanánk, és szerb (nyilván nem 6x6, hanem 8x8) APC-ket vennénk?
Mire lenne ez jó? Minél többféle típus legyen?
Szerintem ez a BTR felújítás is olyan lenne, mint az AK modernizácó. Többe kerülne, mint újat venni.
Btr itt lesz még 10-15 évet. Nem lát éjjel, meg a 30es gepagyuval is a fel bakonyt téríti be egy sorozattal (én nem tudom hogy eredetileg ilyen szar, nem tudják kezelni, elkopott, idén láttam egy-ket sorozatot a videókon ami a célba ment). Ha harcerteket is akarnak neki, cserélni kell a fegyverzetet.
A szerb/török járgány azért került be, mert mi barátságot is akarunk vásárolni a fegyverekkel és támogatni az ottani szövetségeseket. Ha itt lesznek a Btr tényleg átalakulhat zsebkesse.