[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 224
113
A sokat tudó, de keveset eláruló bölcsességével néha ideteszel egy-két szót. Adj nekünk jobb témát, és akkor beszélünk arról. Csak sajnos lassan két éve nincs miről beszélni....
Sokattudó? :D

Na az nem vagyok.

Alapvetően ez a topic erre való. Találgatni,ötletelni
Csak arra írtam ezt, hogy sokadjára ugyanaz a téma. 100 féleképp átrágva.

Ha 8 éve piacot kutatnak, nem döntötték el lessz e 6*6 vagy 8*8 APC?
Nálam ez azt jelenti vagy balfaszok.
Vagy ez nem prioritás.
Vagy nincs rá keret.
Jóesetben egy nagyobb üzlet része(pl Rában belül).

Az mms/gidrán bénázást látva nem tudom mit gondoljak.:confused:

De a kevés belsős infóm egyike, hogy van olyan fejlesztés alatt álló alakulat ahol egyes kisebb alegységek katonái sem tudják mi lessz nekik.:rolleyes:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 211
113
fnss-pars-alpha-8x8-armoured-fighting-vehicle.jpg

tcloi2f7g0p21.jpg

Egyébként tényleg pontosan olyan,mint egy Mbombe 8,amin kijavitották az M8 protó próbáján kijött hibákat (persze,hogy ez mennyire sikerült,majd itt is egy alapos csapatpróbán fog kijönni-még ez is egy prototipus,biztos,hogy van hibája.Minden prototipusnak van)
 
  • Imádom
Reactions: Törppapa

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 770
5 949
113
Ezért felejtsd is el ezt a marhaságot. Ha kerekes IFV konfigban IS gondolkodnak, akkor fele áron (2x annyi gépet, ha úgy tetszik) kihozol egy homogén török IFV/APC családból. Ez lehet 8x8/6x6 megoszlásban is, de simán lehet 8x8 eltérő toronykonfigurációban.

Inkább úgy számolj, hogy 1:2 vagy 1:3 arányú igénye lesz a láncos:kerekes összetételből a MH-ben

NEM, nem érdemes. Még abban se legyél biztos, hogy a kerekesek kapnak APS-t. Jó lenne, de az minimum +1M USD/ gép. Ezzel egy török gép árát olyan 20-30%-ban megdobod. Az IDF maga sem alkalmaz az Eitanra APS-t - sima APC konfigurációban. A kerekes IFV-n már feltűnik, de az jelenleg még proto fázisban van. Gázába simán bemennek velük így is.

Szerintem nagy összegű fogadásokat köthetsz rá, hogy azonos platform lesz az összes kerekes gyalogsági szállító járművünk.
Szerintem 2 forgatókönyv lehetséges:
  • 1. még 1-2 zászlóalj Lynxet utánrendelünk, és a kerekes platformot lehozzuk olcsó 6x6-tal (kb.: 5-600db), nehézgéppuskával, esetleg csökkentett energiájú 30-assal.
  • 2. marad a jelenlegi mennyiség Lynxből. de mellé egy olyan olcsó 8x8-as platformot rendelünk, aminek egy része IFV tornyot kap, míg a maradék sima nehézgéppuskát. (Itt az összmennyiség olyan 800-at is elérhetné. )
ezek a mennyiségek optimális esetre számoltak. Ha nem lesz keret rá, vagy drágább típust nézünk ki, akkor az 1. forgatókönyvnél 4-500db a minimum. A 2.-nál meg 600 körül. Itt most az extra 5 tervezett zászlóaljat vettem alapul. De ne feledjük, hogy nem csak a lövészeknek kell kerekes jármű. Különösen, ha úszóképeset nézünk ki.
Én azért remélem, hogy minimum még egyszer ennyi hiúzt utánrendelünk, ha már gyártjuk meg minden. Persze mehet részletekben, zászlóaljanként, előbb raktárra termelve, ha elkészül a következő zl, egyben behúzva.
Raktárból meg ha esetleg megszorul valaki, annak adható aranyárban azonnal, ellenberger ha nekünk van szükségünk rá, akkor meg einstandolható. Használjuk ki a gyártás adta rugalmasságot és ne álljunk le a beszerzésével, most hogy végre beindult a gépezet.
Száz <s>vasútat</s> lynxet, ezeret!
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Már hogy az ótvaros péniszbe ne az lenne!!!??? Nem olvastad még, hogy meg kell mindet tartani, modernizálni, nem is álmodhatunk jobbat annál?
Azt hittem az csak a T72-re vonatkozik....
Amúgy persze ha a tetején ülnek, mint a BTR-nél, akkor mindegy, úgy elég szellős.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 331
16 152
113
Csak érzést mondok, de szerintem teljesen leállt a haderő fejlesztés, és semmi nem lesz már megrendelve. Valami megváltozott a Karmelitában, és visszatértünk a Szekeres-féle korszak mentalitásához. Már Orbán sem mondogatja minden megszólalásában, hogy erős haderő kell. Van Bobós ripacskodás, de más semmi. Én teljesen elképedek, hogy mi megy itt a külpolitikában, a NATO szövetségesekhez való hozzáállásunkban, meg úgy mindenestül az egész érdek- és értékrendszerünkkel mit teszünk. Ez alól miért pont a haderőfejlesztés lenne kivétel.

Nincs pénz, befuccsolt a gazdasági modell.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 263
38 901
113
Lenne értelme német RM MK30-2ABM gépágyúval kerni vagy a variálás csak feleslegesen megdrágítaná?
Izraeli, SPIKE-t erre integrálják egyáltalán a törökök?
Izraellel nagyon rühelik egymást - szóval szerintem Spike tuti nem kerülne rá...
Pláne hogy törökök nyúltak pár technológiát tőlük (drónok), így pláne nem szívesen adnak oda a bármit az izraeliek.