[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
Bárkivel háborúzunk szét lesznek kapva a hídjaink, és a könnyű felderíthetőség (jellegzetes alakzat jól ismert vonalas terepelemen, nagy mozgással jár a telepítése is) miatt ugyanígy fognak járni a pontonok is. Marad a PTSZ meg az önálló átkelés.
Megosztó dolgot mondok, de szerintem a gumikerekes járművek védettsége a gumik sérülékenysége miatt amúgy is harmadlagos szempont a mozgékonyság és a tűzerő mellett. Lehet rá mondani, hogy bírják, de az ellenkezőjét látni jópár éve.
Nincs értelme átvinni a járműveket logisztika nélkül. Ha lerombolják a hidakat akkor marad a komp és a ponton.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Aladeen

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Bárkivel háborúzunk szét lesznek kapva a hídjaink, és a könnyű felderíthetőség (jellegzetes alakzat jól ismert vonalas terepelemen, nagy mozgással jár a telepítése is) miatt ugyanígy fognak járni a pontonok is. Marad a PTSZ meg az önálló átkelés.
Megosztó dolgot mondok, de szerintem a gumikerekes járművek védettsége a gumik sérülékenysége miatt amúgy is harmadlagos szempont a mozgékonyság és a tűzerő mellett. Lehet rá mondani, hogy bírják, de az ellenkezőjét látni jópár éve.
Hát, megjegyzem hogy gőzöm sincsen a magyar légierő mivel kap szét egy Duna hidat. Mavrick-el nehéz lesz. (jó, a rácsos szerkezetű hidakat talán azzal is le lehet rontani annyira hogy ne lehessen használni) Azt hogy a szomszéd államok milyen bombákat vettek nem tudom. Ami kisebb mint egy tonna, azt erre a célra nem gondolom elég erősnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
Akkor újra. Kérdés. Egy úszóképes járművel felszerelt egység után mivel logikus ellátmányt hordani, ha nincs híd és nem lehet pontont létesíteni?
Nem létezik az amiről beszélsz. A logisztika teherautóval jár, járt és azzal is fog járni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Csak nem lesz sokáig harc a parton ha nem jut át a logisztika.
Krinky, Antonovsky híd.
De a normál lövészeknél is simán megvan az, hogy az utolsó kilométereken átpakolják a teherautók tartalmát,kerekes, vagy láncos logisztikai járművekre.
Az első vonalak ellátását az ukránok, kimenekítéssel együtt sima M113-akkal oldjak meg.
Emiatt is lehetne jó egy önrakodó hatsó résszel "létező" csuklós kétéltű, mint a BVS-10, vagy a Bronco.
Ezekkel a csapatok ellátása megoldható ezeken az utolsó kilométereken is. Akár komoly tűzben, akár úttalan utakon. Vagy akár egy folyón keresztül.
Az önrakodó segítségével pedig a hasznos teher cseréje gyorsítható meg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 741
57 118
113
Amúgy jókat röhögök :D
Gyerekek, az alap kiindulás nem a Duna volt, ami valóban egy komoly méretű folyó.
Arról kezdtetek el beszélni először, hogy a Tiszán át tudnak-e kelni.
Nem tudom ki járt a tisza mentén, de az normál állapotában egy 100-200 méter széles kis folyócska. :)
Szerintetek az 1 m/s sebességgel úszó BTR-nek mennyi idő az átkelés? o_O
Maximum 5 perc úszásról beszélünk!
5 percet kell kibírnia a vízben. Hát annyi idő alatt csak nem süllyed el egy fenékszivattyús jármű, meg csak nem elég 5 perc az ellenséges tüzérségnek és a drónoknak.
Negan már írta. A tisza számtalan helyen átkelhető. Innentől kezdve ellenség legyen a talpán aki lefogja az egész folyószakaszt.
Úthálózat adott. Nagyon gyorsan, nagyon sok helyen át lehet kelni akár egyszerre is.
Én nem érzem a kritikusok problémáit. De komolyan!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
Krinky, Antonovsky híd.
De a normál lövészeknél is simán megvan az, hogy az utolsó kilométereken átpakolják a teherautók tartalmát,kerekes, vagy láncos logisztikai járművekre.
Az első vonalak ellátását az ukránok, kimenekítéssel együtt sima M113-akkal oldjak meg.
Emiatt is lehetne jó egy önrakodó hatsó résszel "létező" csuklós kétéltű, mint a BVS-10, vagy a Bronco.
Ezekkel a csapatok ellátása megoldható ezeken az utolsó kilométereken is. Akár komoly tűzben, akár úttalan utakon. Vagy akár egy folyón keresztül.
Az önrakodó segítségével pedig a hasznos teher cseréje gyorsítható meg.
Micsoda? Értem én, hogy merjünk nagyot álmodni, de ez azért lássuk be marhaság.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
Amúgy jókat röhögök :D
Gyerekek, az alap kiindulás nem a Duna volt, ami valóban egy komoly méretű folyó.
Arról kezdtetek el beszélni először, hogy a Tiszán át tudnak-e kelni.
Nem tudom ki járt a tisza mentén, de az normál állapotában egy 100-200 méter széles kis folyócska. :)
Szerintetek az 1 m/s sebességgel úszó BTR-nek mennyi idő az átkelés? o_O
Maximum 5 perc úszásról beszélünk!
5 percet kell kibírnia a vízben. Hát annyi idő alatt csak nem süllyed el egy fenékszivattyús jármű, meg csak nem elég 5 perc az ellenséges tüzérségnek és a drónoknak.
Negan már írta. A tisza számtalan helyen átkelhető. Innentől kezdve ellenség legyen a talpán aki lefogja az egész folyószakaszt.
Úthálózat adott. Nagyon gyorsan, nagyon sok helyen át lehet kelni akár egyszerre is.
Én nem érzem a kritikusok problémáit. De komolyan!
A Tisza is ugyan olyan rossz ilyen szempontból, hisz alig néhány helyen tudsz csak úszkálni, hisz a partján ártéri erdő van gyakorlatilag mindenhol. Belemenni is csak átkelőhelyeken tudsz és kijönni belőle is csak átkelő helyeken tudsz.
 

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
323
1 118
93
A Tisza is ugyan olyan rossz ilyen szempontból, hisz alig néhány helyen tudsz csak úszkálni, hisz a partján ártéri erdő van gyakorlatilag mindenhol. Belemenni is csak átkelőhelyeken tudsz és kijönni belőle is csak átkelő helyeken tudsz.
Ahol komp van, ott nincs ártéri erdő és könnyedén lejutsz a vízig, kiépített úton. És van legalább 17 komp a Tiszán... és biztos vagyok benne, hogy ezen kívül más helyek is vannak, amiket ismer a Honvédség és kis ráfordítással kiépíthető a lejárás a vízig.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nicsak: A @Pogány / @Szittya (+Én ;) ) féle BTR-80(+utánfutó) ellátó gép-állomány miket meg tudna oldani --egy minimális modernizálás után!--, ha nem lennének eladva! :mad:

.
Megint megnyomtam a gombot.....
Nem kellett volna! :eek:
Tessék mondani, a nagy eszeddel azt hogy találtad ki, hogy egy utánfutót szeretnél kötni közvetlenül egy waterjet hajtómű mögé?
Vagy megint úgy modernizálsz, ötletelsz, hogy azt sem tudod, hogy milyen technikán köszörülöd a mérhetetlen agyvelődet?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 394
79 349
113
Megint megnyomtam a gombot.....
Nem kellett volna! :eek:
Tessék mondani, a nagy eszeddel azt hogy találtad ki, hogy egy utánfutót szeretnél kötni közvetlenül egy waterjet hajtómű mögé?
Vagy megint úgy modernizálsz, ötletelsz, hogy azt sem tudod, hogy milyen technikán köszörülöd a mérhetetlen agyvelődet?
Amolyan vízi sugarfék, nem ertem mia baj vele. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: