[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 473
7 903
113
Csak, hogy ez egy RC torony - sok kerekes harcjárműnek túl nehéz lehet egy emberes torony.
RM-nek nincs kipróbált, jól működő RC tornya.
Nem tudom. Ez azért nem egy komplikált feladvány, ezt kb a szlovákok, lengyelek meg tudják ugrani, szóval ketlem, hogy ha kellene, akkor a németek ne tudnák hamar megcsinálni... A kérdés inkabb az, hogy akarják-e - mert ha nincs saját 8x8 a kínálatukban, akkor szerintem leszarjak.
A Skyrangeren nem minden RC lesz?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 813
37 920
113
Nem tudom. Ez azért nem egy komplikált feladvány, ezt kb a szlovákok, lengyelek meg tudják ugrani, szóval ketlem, hogy ha kellene, akkor a németek ne tudnák hamar megcsinálni...
Az RM-nek sok mindent nem sikerül időben és normálisan megcsinálni - csodálkozom is hogy mitől bénáznak ennyit.
Egyébként meg mindek csináltatni egyet ha meg lehet venni készen az RCT30-ast? Ami amúgy német és pont azt tudja mint a Lynx csak távirányítottan.
Pl. ha AMV-t vennénk akkor veszünk mellé KMW-s RCT30 tornyot és ráintegrálttjuk a Patriával.
EGy szerűbb, mint azt mondani az RM-nek, hogy fejleszetek egy RC tornyot közel nulláról.
Ha jól emlékszem azért lett emberes torony a Lynxen, mert sok csúszás és pénz lett volna ha az RM-től RC tornyot kérünk.
@krisss megerősíti hogy így volt-e, de ő mondta ezt ha jól emlékszem.

Kerekeseknél, ahol korlátozottabb a terhelhetőség inkább erősebb páncélra menjen szerintem a súly, mint egy emberes toronyra.

A kérdés inkabb az, hogy akarják-e - mert ha nincs saját 8x8 a kínálatukban, akkor szerintem leszarjak.
A Skyrangeren nem minden RC lesz?
Ott minden RC, igen.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 473
7 903
113
Az RM-nek sok mindent nem sikerül időben és normálisan megcsinálni - csodálkozom is hogy mitől bénáznak ennyit.
Egyébként meg mindek csináltatni egyet ha meg lehet venni készen az RCT30-ast? Ami amúgy német és pont azt tudja mint a Lynx csak távirányítottan.
Pl. ha AMV-t vennénk akkor veszünk mellé KMW-s RCT30 tornyot és ráintegrálttjuk a Patriával.
EGy szerűbb, mint azt mondani az RM-nek, hogy fejleszetek egy RC tornyot közel nulláról.
Ha jól emlékszem azért lett emberes torony a Lynxen, mert sok csúszás és pénz lett volna ha az RM-től RC tornyot kérünk.
@krisss megerősíti hogy így volt-e, de ő mondta ezt ha jól emlékszem.

Kerekeseknél, ahol korlátozottabb a terhelhetőség inkább erősebb páncélra menjen szerintem a súly, mint egy emberes toronyra.


Ott minden RC, igen.
En nem latom, hogy IFV szerepkorbe nyomnanak kerekeseket addig, amig csaknem annyiba kerulnek, mint a fullos, sajat gyartasu L5+ Lynxek.
Amolyan uszokepes hibridnek (APC w/ 30mm) esetleg, de a torok vagy finn vaqgy akarmilyen kerekesek szerintem max BTR levaltasra johetnek egyelore (es lathatoan az sem valoszinu, lasd a BTR-re ujra eloiranyzott upgrade-idiotizmust)...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 813
37 920
113
Ha meg nem akarunk kerekes IFV-t, akkor Level-4 páncélzatú Patria 6x6-osokkal le lehetne tudni az egész APC kérdést olcsón.
Meglepően tágas az a járgány - 8x8 sem biztos hogy kell...

Ilyen 10 üléssel a hátsó tér

6-Patria-6x6-18-ES-1618.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 099
113
Ha meg nem akarunk kerekes IFV-t, akkor Level-4 páncélzatú Patria 6x6-osokkal le lehetne tudni az egész APC kérdést olcsón.
Meglepően tágas az a járgány - 8x8 sem biztos hogy kell...

Ilyen 10 üléssel a hátsó tér

6-Patria-6x6-18-ES-1618.jpg
Nem valószínű a patria (nekem nagy kedvencem volt sokáig) de a finnek hozzánk állása anno nem volt fair azóta a viszonyok nem sokat javultak és valószínűleg jobb ajánlat sem érkezne legalábbis olyan biztos nem mint amit a törökök tudnak adni.
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 813
37 920
113
Nem valószínű a patria (nekem nagy kedvencem volt sokáig) de a finnek hozzánk állása anno nem volt fair azóta a viszonyok nem sokat javultak és valószínűleg jobb ajánlat sem érkezne legalábbis olyan biztos nem mint amit a törökök tudnak adni.
A törökök meg gyártást nem akarnak adni a "sok kerekesekre" - a Gidrános szarakodás sokat rontott azon a viszonyon.

Ha gyártani akarunk (én nem ragaszkodnék hozzá), akkor a drágább Patria lehet a megoldás. (lvl4-re felpáncélozott 6x6 2 millió EUR körül van, AMV meg kb. 8 millió)
Ha meg nem akarunk gyártani, akkor lehet olcsó török 6x6 egy millió euró körül, vagy olcsó török 8x8 4-6 millió körül.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 473
7 903
113
A törökök meg gyártást nem akarnak adni a "sok kerekesekre" - a Gidrános szarakodás sokat rontott azon a viszonyon.

Ha gyártani akarunk (én nem ragaszkodnék hozzá), akkor a drágább Patria lehet a megoldás. (6x6 2 millió EUR körül van, AMV meg kb. 8 millió)
Ha meg nem akarunk gyártani, akkor lehet olcsó török 6x6 egy millió euró körül, vagy olcsó török 8x8 4-6 millió körül.
Szerintem ezek az arak almodozasok, nem valosag.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 099
113
A törökök meg gyártást nem akarnak adni a "sok kerekesekre" - a Gidrános szarakodás sokat rontott azon a viszonyon.

Ha gyártani akarunk (én nem ragaszkodnék hozzá), akkor a drágább Patria lehet a megoldás. (6x6 2 millió EUR körül van, AMV meg kb. 8 millió)
Ha meg nem akarunk gyártani, akkor lehet olcsó török 6x6 egy millió euró körül, vagy olcsó török 8x8 4-6 millió körül.
Apct nem akarunk gyártani így tudom. A gidranos szarakodas rontott valamin tudom hogy a fórumról terjed. De ott semmi olyan szarakodas nincs ami érintené a torokoket. Ott mi szarakodunk az integrációval a törökök az 20adrangu ami az üzlet rajukeso részét érinti úgy megy minden ahogy le volt tárgyalva. Elszállítják a elrendelt mennyiséget onnettol hogy mi szarakodunk őket nem erinti
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 813
37 920
113
Apct nem akarunk gyártani így tudom. A gidranos szarakodas rontott valamin tudom hogy a fórumról terjed. De ott semmi olyan szarakodas nincs ami érintené a torokoket. Ott mi szarakodunk az integrációval a törökök az 20adrangu ami az üzlet rajukeso részét érinti úgy megy minden ahogy le volt tárgyalva. Elszállítják a elrendelt mennyiséget onnettol hogy mi szarakodunk őket nem erinti
Ha nem akarnak gyártani akkor meg meg kell venni készen a török cuccot!
6x6 ARMA az észteknek 1 millió EUR körül jött ki...

Nurol Makina will supply 112 NSM 4x4 light armored vehicles (above) to the Estonian army at a cost of €90 million, while another Turkish company, Otokar, will supply 112 ARMA 6x6 armored personnel carriers
at a cost of €130 million. Together, the two contracts are worth over €220 million, including adapting to Estonian requirement, training and spares. Deliveries are due to begin in late 2024.


Ez annyira olcsó hogy nem is értem mire várnak! :confused:
Évi 40-50 ilyen járműre még szűkös büdzsé mellett is bármikor lenne pénz...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 099
113
Ha nem akarnak gyártani akkor meg meg kell venni készen a török cuccot!
6x6 ARMA az észteknek 1 millió EUR körül jött ki...

Nurol Makina will supply 112 NSM 4x4 light armored vehicles (above) to the Estonian army at a cost of €90 million, while another Turkish company, Otokar, will supply 112 ARMA 6x6 armored personnel carriers
at a cost of €130 million. Together, the two contracts are worth over €220 million, including adapting to Estonian requirement, training and spares. Deliveries are due to begin in late 2024.


Ez annyira olcsó hogy nem is értem mire várnak! :confused:
Évi 40-50 ilyen járműre még szűkös büdzsé mellett is bármikor lenne pénz...
Hogy mire várnak azt én sem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and Aladeen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Sok hülyeség van meghgyökeresedve a fórumon,pl ez a valóságban soha nem létező IFV vs APC harcászat.
Mennyi IFVje volt Saronnak,Guderiannak,vagy Talnak?Egy megveszekedett db se.IDFnek máig nincs egy db IFVnek nevezhető harcjárműve rendszerben (mert mintapéldány szinten van Eitan és Namer is Samson toronnyal,de nincsnek megrendelve).Franciáknak nincs láncos lövészszállitójuk.SADF csak kerekes lövészszállitókat használt,és együtt a hk-kal.És Angolában utak se voltak,közhiedelemmel ellentétben meg egy kifejezetten nehéz,erdős terep volt (SADFnek volt MAN HX 8x8 tehrautója,és MAN hk szállitói,amik nem birták a gyűrődést a hadműveleti zónában,nem birták a nehéz terepet)
76200857bb2bd160e204b3925f8e7089.jpg

Angola-Namibia sik határvidéke esős évszakban.Fél Mo-nyi területek kerűltek viz alá,mert árterek.Ugyan ez a térség száraz évszakban
a354dea57246450c2d73a31df11f71ee.jpg

Kicst beljebb,vagyis északabra,Dél Angolában (Ratel90 vs T54-no ezért volt 80 méter az átlag hk lőtávolság)
1385363_217028238466916_1986616499_n.jpg

IDF a régi M113 APCket meg kerekes Eitanra váltja le.És egyenlőre csak a Samson torony nélküli verziót rendelik meg.És a közhiedelemmel ellentétben Izrael sem csak sivastag.Golan fennsikon telente rendszeresen hó esik
sddefault.jpg

image001.jpg

És hóolvadás után bizony ott is van sár.
Le kéne már számolni a szterotipiákkal,mert nem igazak.
És tudomásul kéne venni,hogy az országok hadműveleti viszonyai sok okbol különbözőek.Ami jó Izraelnek,az nem jó Dél Afrikának.És ami jó Németországnak,az egyáltalán nem biztos,hogy jó Magyarországnak.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and Pogány

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 473
7 903
113
Ezek konkrétan valós árak.
A szlovákok AMV-je 6,4 milla pl.
Ja, torony nelkul. :p No meg nem ma rendelnek, hanem evekkel ezelott rendeltek.

Ezek az utóbbi idők (1-2 év) ismertté vált beszerzési és ajánlati árai...

majd @krisss vagy @fedett_mókus talán megerősíti, hogy mennyire valósak. Ők ismerhetnek kevésbé publikált, de azért nem titkos árakat amik más országok kaptak...

Az az "utobbi 2 ev" eleg gyokeresen atirta az arcedulakat.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 473
7 903
113
Sok hülyeség van meghgyökeresedve a fórumon,pl ez a valóságban soha nem létező IFV vs APC harcászat.
Mennyi IFVje volt Saronnak,Guderiannak,vagy Talnak?Egy megveszekedett db se.IDFnek máig nincs egy db IFVnek nevezhető harcjárműve rendszerben (mert mintapéldány szinten van Eitan és Namer is Samson toronnyal,de nincsnek megrendelve).Franciáknak nincs láncos lövészszállitójuk.SADF csak kerekes lövészszállitókat használt,és együtt a hk-kal.És Angolában utak se voltak,közhiedelemmel ellentétben meg egy kifejezetten nehéz,erdős terep volt (SADFnek volt MAN HX 8x8 tehrautója,és MAN hk szállitói,amik nem birták a gyűrődést a hadműveleti zónában,nem birták a nehéz terepet)
76200857bb2bd160e204b3925f8e7089.jpg

Angola-Namibia sik határvidéke esős évszakban.Fél Mo-nyi területek kerűltek viz alá,mert árterek.Ugyan ez a térség száraz évszakban
a354dea57246450c2d73a31df11f71ee.jpg

Kicst beljebb,vagyis északabra,Dél Angolában (Ratel90 vs T54-no ezért volt 80 méter az átlag hk lőtávolság)
1385363_217028238466916_1986616499_n.jpg

IDF a régi M113 APCket meg kerekes Eitanra váltja le.És egyenlőre csak a Samson torony nélküli verziót rendelik meg.És a közhiedelemmel ellentétben Izrael sem csak sivastag.Golan fennsikon telente rendszeresen hó esik
sddefault.jpg

image001.jpg

És hóolvadás után bizony ott is van sár.
Le kéne már számolni a szterotipiákkal,mert nem igazak.
És tudomásul kéne venni,hogy az országok hadműveleti viszonyai sok okbol különbözőek.Ami jó Izraelnek,az nem jó Dél Afrikának.És ami jó Németországnak,az egyáltalán nem biztos,hogy jó Magyarországnak.
Azt nem akarod megerteni, hogy a direct peer opponentek kozul mindegyiknek van mar IFVje (jo, a romanok BMPjet csak nemi joindulattal szamolom ide), azaz teljesen irrelevans ha mashol, masvalakinek, 40-50 eve volt-e vagy sem.