[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 107
12 122
113
Nemtudom,mit akarunk.
Szerintem sincs honi védelmi helyzetben jelentősége.
Bármilyen hülyén hangzik,de én még mindig a Szuhoj S80PT egy nyugati harcelektronikával és fegyverzettel ellátott változatát látnám szivesen a Légierő kötelékében.Szerintem mind hazai viszonylatban,mind egy komolyabb misszios harci (COIN) helyzetben igen hasznosak lennének.(ha volna ilyen kategoriájú nyugati tipus,akkor azt,de momentán nincs.Ami volt,már elavult-de ami aztilleti,mivel nem jutott pénz a sorozatgyártásra,az S80 duplán nem elérhető)
Dehogynem van.
OV-10X Super Bronco, vagy Icarus Branta/Wasp
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 445
113
Ismételten: amennyi repidőt az adott évre kifizettünk. Nem értem,. hogy miért kötözködsz, mert én tényeket közöltem, nem a véleményemet.
Ismételten: a szállítás lehetőségéről beszélek.
Nem értem, hogy miért kötözködsz olyan tények elő rángatásával, amik irrelevánsak a téma szempontjából.

Ha a szakmai rész érdekelne, akkor teherbírásról, meg méretekről beszélnél.

A kérdésedre a választ pedig tudod, csak véleményt akartál nyilvánítani azzal, ahogy a kellemetlenkedő stílusodban feltetted.
 
  • Dühítő
Reactions: Király Fika

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 445
113
Mondjuk úgy, hogy eddig olyan gyakorlat volt, hogy - főleg a saját pilótának - gyűjtöttünk repidőt, elég felemásan volt kihasználva az a kis repidő is..
Én legalább két alkalommal jöttem vele haza Afganisztánból.
(és Parapitecus-nak üzenem, hogy turistaként)
Csak magyar katonák, magyar felszereléssel...
Szerintem használhatja az MH.

A problémák mehetnek a saját topicjába.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 439
120 963
113
Én legalább két alkalommal jöttem vele haza Afganisztánból.
(és Parapitecus-nak üzenem, hogy turistaként)
Csak magyar katonák, magyar felszereléssel...
Szerintem használhatja az MH.

A problémák mehetnek a saját topicjába.
Használhatja az mh de a repórából ami alapban van 2-3 afgán körre futja aztán ennyi.

Ezt lehet növelni a szerződés módosításával illetve horror összegért van vásárolható vészhelyzeti repóra
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 915
22 448
113
Én legalább két alkalommal jöttem vele haza Afganisztánból.
(és Parapitecus-nak üzenem, hogy turistaként)
Csak magyar katonák, magyar felszereléssel...
Szerintem használhatja az MH.

A problémák mehetnek a saját topicjába.
Persze, hogy használhatják,...azt mondtam csak, hogy jellemzően évközben úgymond halmozták a repidőt, majd letolták mindenfélére a végén, amira kellett, lehetőleg a magyar pilótával...
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 745
113
Ismételten: a szállítás lehetőségéről beszélek.
Nem értem, hogy miért kötözködsz olyan tények elő rángatásával, amik irrelevánsak a téma szempontjából.

Ha a szakmai rész érdekelne, akkor teherbírásról, meg méretekről beszélnél.

A kérdésedre a választ pedig tudod, csak véleményt akartál nyilvánítani azzal, ahogy a kellemetlenkedő stílusodban feltetted.
Ugye te soha nem bírsz leállni? A stílusod miatt olvasd el, hogy mit nyilatkoztál. Olvass vissza, hogy mennyien nincsenek veled azonos véleményen. . Nem értünk egyet, ezzel részemről befejeztem, kérlek ne reagálj a hozzászólásomra. Előre is köszönöm.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 439
120 963
113
Egyébként nem hülyeség a c-17-el való de főként a kc-390-el való szállítást figyelembe venni. Ha esetleg lesz olyan misszió ahova viszünk nehezebb technikát akkor az amúgy is missziós ellátásra beállt c-17-el kiviszik ami abba a fér az amúgy is erre foglalt repórából. A könnyebb dolgok és a személyi állomány pedig menni fog saját kapacitásból is mire ebből lesz valami.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 445
113
Ugye te soha nem bírsz leállni? A stílusod miatt olvasd el, hogy mit nyilatkoztál. Olvass vissza, hogy mennyien nincsenek veled azonos véleményen. . Nem értünk egyet, ezzel részemről befejeztem, kérlek ne reagálj a hozzászólásomra. Előre is köszönöm.
Te ne szabj nekem feladatot!
Annak válaszolok aki sérteget, és olyan stílusban, ahogy ő teszi.

A C17 igenis használható az MH számára, és az lesz a jövőben is.
Ezen mit nem értesz?
Az, hogy minimális a repidőnk, az egy másik dolog.
Ezt mindenki tudja.
De emiatt ne vegyük figyelembe a 8x8-as fejlesztésénél?
Vagy mit akarsz mondani?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 495
18 445
113
De amúgy @Parapitecus pont ezt mondta @mindenen kívül is szóval nem igazán értem min akadtatok össze.
Nem egészen.
Parapitecus kötözködni akart, de az érvek elmaradtak.
Helyette burkoltan minősítgetett.
Aztán amikor beégett, akkor meg utasítgat, mellébeszél, hogy én minek nézzek utána, meg ne válaszoljak, mert ezt ő nem bírja.

De feladta.
A katonák nem adják fel.

Szóval a szokásos...
:)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 973
91 844
113
Persze, hogy használhatják,...azt mondtam csak, hogy jellemzően évközben úgymond halmozták a repidőt, majd letolták mindenfélére a végén, amira kellett, lehetőleg a magyar pilótával...
Egyébként mennyire kőbevésett a szabályozás? Milyen időközönként osztják újra a tortát? Bár, ha belép az A400M, illetve a KC-390, akkor csökken a jelentősége. Hogy önállóak legyünk a csak hazait kellene figyelembe venni, nem a közöset. Persze a kérdés az A400M-el hogyan tervezünk. Önálló, a németektől vett géppel is betársulunk a közös szallitási kapacitásba, vagy csak C-17 szinten fog mozogni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 414
14 501
113
Te ne szabj nekem feladatot!
Annak válaszolok aki sérteget, és olyan stílusban, ahogy ő teszi.

A C17 igenis használható az MH számára, és az lesz a jövőben is.
Ezen mit nem értesz?
Az, hogy minimális a repidőnk, az egy másik dolog.
Ezt mindenki tudja.
De emiatt ne vegyük figyelembe a 8x8-as fejlesztésénél?
Vagy mit akarsz mondani?

Valószínű a 8*8-nál nem csak a mi igényeinket fogják a tervező figyelembevenni.
És nemcsak a c17-esen való szállíthatóságot.

A MH 99százalék csak misszióba vinné ezeket a gépeket, oda meg eddig is legtöbbször bérelt antonovokat használtunk, annyi repidőnk van.

Én volt, hogy amcsi c17el mentem afgánba,de nem magyarból hanem Biskekből pár nap várakozás után, ahová amcsi utasszállító vitt.
Vagy mazarba török utasszállítóval.
Hiába volt bérelt időnk.

Úgyhogy a c17 szerintem nekünk nem a világ közepe a tervezés szempontjából.