[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 918
113
ez miért faszság??? o_O

422b437fa937eb33eecd6bfbb6a2db2f.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 530
14 759
113
Azért fasz kérdés mivel feltette 352 alkalommal már, vagy válaszoltam hogy hamarosan vagy nem válaszoltam azt meg úgyis tudjátok, hogy ha megmondhatom akkor megmondom szóval pontosan ezért faszság újra és újra megkérdezni.
Akkor a kérdés nem faszság.

Max unalmas.

És tudjuk ha lehetne már válaszoltál volna.

Nem is te vagy kérdőrevonva.

Csak érthetetlen a HM kommunikációja sok téren.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 157
36 782
113
Európai 6×6 opciók

KPE Barys 6×6 gyalogsági harcjármű a kazah fegyveres erők számára
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 908
113
Mièrt?

A lynx gyártása nèmetben megy?
Pár darab. Többi meg itt.
1. Még semmi nem megy szerintem.
2. Igen, majd Zalaban fog menni.

Pont te írod negan nincs kèpben a mai világban, mit hogy gyártanak.o_O
Igen, nincsen, mert a bilagon sehol nem úgy készül semmi, hogy az egyik oldalon bemegy a munkás meg a nyersanyag, masik oldalon kijön a jármű.

Aki itt tart, az egy feleszu.

Ha valaki úgy venné meg, hogy gyártani akarja, vesz hozzá gyárat, úgyis eladják a gyártás jogát.
Pénzért. A következőnek már nem tesz bele 50% a RM, lefogadom, hanem licenszdij, es oldjak meg.

De messze vagyunk mèg attól. Ha lessz.
Messze biztosan nem, mert jövőre már menni fog.
Látod a lynx is csak ímmel-ámmal kèszülget.
Ez sem igaz.
Egy ilyen platformot 20-30 évre csinálsz, sehol a világon nem fejezik be a tesztelést és igazitast par honap alatt.
Amerikában konkrétan ÉVEKIG megy az ilyesmi, utána is cska LRP van először megint évekig.

Remèljük a torony alkatrèszhiány miatt nem működik.
Nem mert valami tartóssági/konstrukciós hiba van. Hiába láttuk párszor lőni.
Fogalmam sincs, ha tippelnem lellene, talán nincs is annyi még belőle, hogy több tesztet futtassanak párhuzamosan...?

BTR-t is láttam stabilan sorozatokat lőni.
Meg folyton akadályokat generálni.
En PSZHban lottem is a toronyfegyverrel (mindenkinek tudni kellett kezelni, hiaba nem voltal toronylovesz.)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 908
113
Mièrt fizeti ki bárki ha nem èri meg???

Ha meg megèri, akkor bárhova telepít.

Ausztrálokhoz telepítenènek.
Görögöknèl csinálnák.

USA-kokba az az alap.

Szóval telepít az bárhová. Ez is a csali rèsze. :rolleyes:

Max ha valaki nagyon kis darabszámban venne, annak minek.

Lasd fenn, Vogon elmagyarázta feljebb. Akkor telepít, ha kifizeted, ELŐRE, a szerződésben, aztán majd a te bajod, mit csinalsz vele, amikor 4 ev után nincs semmi megrendelésed rá. Alternatív, hogy licenszet ad el, aztán csinálj, akit akarsz, ahol akarod, ő csak egy alap standardot ellenoriz. Exportálni külön pénz fejében, és csak oda, ahol őt nem zavarod stb.

Európai 6×6 opciók

KPE Barys 6×6 gyalogsági harcjármű a kazah fegyveres erők számára
Megint a del-afrikai zsido penzmosoda taligai... felejtsétek már el ezt a Paramount Groupot, egy volt del-afrikai (orosz zsido) motorbicikli-kereskedo fiae, aki amugy autókereskedő, meg az eszement korrupt, Del-Afrikat teljesen tonkretevo, szetlopo fekete kormanyok közül is a legkorruptabb senkiházinak, Zumbanak volt a pénzmosásban közreműködő oligarchaja. Látszik, hogy rettenet penzeik vannak, amit szeretnének legalizalni nemzetközi szinten is, beletolnak mindenhol tízmilliókat, de kizárólag ilyen korrupt diktaturakban képesek eladni barmit (=ahol csak a megfelelő embert kell lefizetni.) Még Amerikában is befektettek, ott valami ketfilleres könnyű kisrepülő vagy ilyesmi projektben probalnak versenyezni évek óta...
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 530
14 759
113
1. Még semmi nem megy szerintem.
2. Igen, majd Zalaban fog menni.
Hát kaptunk már 5 darabot.
Meg láttunk kèpeken fèlkèsz darabokat nèmetbe.
Úgyhogy ott megy.
Ha nem is olyan ütemben mint ahogy ígèrtèk.

Ès èv közepère zalában is ígèrve volt az első darab ami legurul a "sorrol".

Igen, nincsen, mert a bilagon sehol nem úgy készül semmi, hogy az egyik oldalon bemegy a munkás meg a nyersanyag, masik oldalon kijön a jármű.

Aki itt tart, az egy feleszu.
Szerintem negan a saját gyártást úgy èrti, hogy az ország kèpes rá egymagában, előállítani hozzá mindent.

Őt az zavarja, hogy a rèszegysègeket amiből összeáll a gèp, más országokból hozzák.
Itt meg összelegózzák.

Persze ez inkább gazdasági kèrdès, mint hadiipari.

Hiszen ha negan venne egy Porsche panamerat ès darabjaira szednè, abban nagyon sok made in feliratot találna.
China/Germany/Hungary/czech stb.
Attól mèg azt mondjuk nèmetben gyártják.

Pénzért. A következőnek már nem tesz bele 50% a RM, lefogadom, hanem licenszdij, es oldjak meg.
Hát nem hiszem, hogy fogd a pènzt ès fusst játszana az RM.

Odadobva a tervrajzok ès oldja meg az ország aki megveszi.o_O

Persze ez is előfordulhat, de nem valószínű.

Messze biztosan nem, mert jövőre már menni fog.
Nahát azt megnèzem.:rolleyes:

Egyrèszt kèrdès mennyi pènz van rá.
Másrèszt mennyi akarat.
Harmadrèszt mennyi felhasználható kapacitás tervezőkből, ha közben a lynxet is javítgatni kell.

Ott van pl a phanter ami ugyancsak jobban prioritás.
Meg a háborúban ki tudja mennyi kissebb, nagyobb project megy.

Szóval valamit lehet bemutatnak. De az a nullszèria protoripusának nullszèriájának az alapja lessz.:oops:

Ez sem igaz.
Egy ilyen platformot 20-30 évre csinálsz, sehol a világon nem fejezik be a tesztelést és igazitast par honap alatt.
Amerikában konkrétan ÉVEKIG megy az ilyesmi, utána is cska LRP van először megint évekig.
Őőő.

Szerintem ugyanazt írod mint èn.o_O

Lassan halad a gyártás, mert mèg rüszülgetik.
Ki tudja milyen problèmákkal.

Egyet beszèlünk.

Csak akkor nem kell mást ígèrni.:rolleyes:
(Ok tudom naív vagyok, de remèlem az ilyen csúszások szerződèsben rögzítve voltak. Beszèlni kell az Rm-el. Van ott valami magyar manus aki kèpben lehet a szerződèsse.:oops: )

Fogalmam sincs, ha tippelnem lellene, talán nincs is annyi még belőle, hogy több tesztet futtassanak párhuzamosan

Van itthon 5.
Abból van ami már több mint fèl ève.

Azèrt elkezdhették volna vele lőni.

De persze èn sem tudom mi a problèma.

En PSZHban lottem is a toronyfegyverrel (mindenkinek tudni kellett kezelni, hiaba nem voltal toronylovesz
Itt most elvesztettem a fonalat.


Èn azt akartam írni, mi van ha jó a torony(pontosan lő videókon,mèg menetben is), hiszen lőttek már vele itt-ott.
De esetleg nem bírja egyelőre a nagyobb megterhelèst. Ès ezèrt valamit újraterveznek rajta.
Persze ez csak TEÓRIA!!
Mielőtt valaki majd idèzi.

De rácsatlakozva ahhoz amit írtál
Kb 2000es èvek közepèn vègèn, azt mondták a btr 30 milisèhez 1 lőszer 30000Ft.
Na nem tudom így volt e.
De akkor egy lövèszeten több tucat lőszert lőtt el egy irányzó.
Szóval kb 3 lövèssel ellőtte a nettó fizetèsèt.
Ha ellőtt 30 lőszert az közel egy Misi volt.

Ehhez a gèpágyúhoz nem tudom lessz e lőtèri lőszer.
Ami esetleg olcsóbb mint pl a programozható.
De biztos horrorárban lessz darabja.

Másrèszt elnèzve a tornyot, azèrt nem 2 foglalkozás lessz betanulni mi, hogy működik rajta.

Minket is oktatták a btr tornyának kezelèsère.:oops:
Hát nem egy bonyolult dolog,de ha csak el van mondva, meg mutogatva 1-2 alkalommal, ott nem lessz abból senki perdect.
Főleg nem stresszhelyzetben.


@krisss nem tudod lessz hozzá esetleg valami szimulátor? Mint a pzh-hoz.
Azzal azèrt lehetne olcsósítani a gyakorlást.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and bel

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 794
122 727
113
Hát kaptunk már 5 darabot.
Meg láttunk kèpeken fèlkèsz darabokat nèmetbe.
Úgyhogy ott megy.
Ha nem is olyan ütemben mint ahogy ígèrtèk.

Ès èv közepère zalában is ígèrve volt az első darab ami legurul a "sorrol".


Szerintem negan a saját gyártást úgy èrti, hogy az ország kèpes rá egymagában, előállítani hozzá mindent.

Őt az zavarja, hogy a rèszegysègeket amiből összeáll a gèp, más országokból hozzák.
Itt meg összelegózzák.

Persze ez inkább gazdasági kèrdès, mint hadiipari.

Hiszen ha negan venne egy Porsche panamerat ès darabjaira szednè, abban nagyon sok made in feliratot találna.
China/Germany/Hungary/czech stb.
Attól mèg azt mondjuk nèmetben gyártják.


Hát nem hiszem, hogy fogd a pènzt ès fusst játszana az RM.

Odadobva a tervrajzok ès oldja meg az ország aki megveszi.o_O

Persze ez is előfordulhat, de nem valószínű.


Nahát azt megnèzem.:rolleyes:

Egyrèszt kèrdès mennyi pènz van rá.
Másrèszt mennyi akarat.
Harmadrèszt mennyi felhasználható kapacitás tervezőkből, ha közben a lynxet is javítgatni kell.

Ott van pl a phanter ami ugyancsak jobban prioritás.
Meg a háborúban ki tudja mennyi kissebb, nagyobb project megy.

Szóval valamit lehet bemutatnak. De az a nullszèria protoripusának nullszèriájának az alapja lessz.:oops:


Őőő.

Szerintem ugyanazt írod mint èn.o_O

Lassan halad a gyártás, mert mèg rüszülgetik.
Ki tudja milyen problèmákkal.

Egyet beszèlünk.

Csak akkor nem kell mást ígèrni.:rolleyes:
(Ok tudom naív vagyok, de remèlem az ilyen csúszások szerződèsben rögzítve voltak. Beszèlni kell az Rm-el. Van ott valami magyar manus aki kèpben lehet a szerződèsse.:oops: )



Van itthon 5.
Abból van ami már több mint fèl ève.

Azèrt elkezdhették volna vele lőni.

De persze èn sem tudom mi a problèma.


Itt most elvesztettem a fonalat.


Èn azt akartam írni, mi van ha jó a torony(pontosan lő videókon,mèg menetben is), hiszen lőttek már vele itt-ott.
De esetleg nem bírja egyelőre a nagyobb megterhelèst. Ès ezèrt valamit újraterveznek rajta.
Persze ez csak TEÓRIA!!
Mielőtt valaki majd idèzi.

De rácsatlakozva ahhoz amit írtál
Kb 2000es èvek közepèn vègèn, azt mondták a btr 30 milisèhez 1 lőszer 30000Ft.
Na nem tudom így volt e.
De akkor egy lövèszeten több tucat lőszert lőtt el egy irányzó.
Szóval kb 3 lövèssel ellőtte a nettó fizetèsèt.
Ha ellőtt 30 lőszert az közel egy Misi volt.

Ehhez a gèpágyúhoz nem tudom lessz e lőtèri lőszer.
Ami esetleg olcsóbb mint pl a programozható.
De biztos horrorárban lessz darabja.

Másrèszt elnèzve a tornyot, azèrt nem 2 foglalkozás lessz betanulni mi, hogy működik rajta.

Minket is oktatták a btr tornyának kezelèsère.:oops:
Hát nem egy bonyolult dolog,de ha csak el van mondva, meg mutogatva 1-2 alkalommal, ott nem lessz abból senki perdect.
Főleg nem stresszhelyzetben.


@krisss nem tudod lessz hozzá esetleg valami szimulátor? Mint a pzh-hoz.
Azzal azèrt lehetne olcsósítani a gyakorlást.
Lesz szimulátor.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 530
14 759
113
Lasd fenn, Vogon elmagyarázta feljebb. Akkor telepít, ha kifizeted, ELŐRE, a szerződésben, aztán majd a te bajod, mit csinalsz vele, amikor 4 ev után nincs semmi megrendelésed rá. Alternatív, hogy licenszet ad el, aztán csinálj, akit akarsz, ahol akarod, ő csak egy alap standardot ellenoriz. Exportálni külön pénz fejében, és csak oda, ahol őt nem zavarod stb.
Kivève ha közös cèget csinálnak mint nálunk.o_O
Minimálisan, de többsègi tulajdonlással!

Ennek van számunkra előnye még hátránya is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 908
113
Kivève ha közös cèget csinálnak mint nálunk.o_O
Mert mi voltunk az elsok. Pont ezt magyarazta anno Maroth, hogy ez volt az uzletben a kiveteles elony, amit a rizikoert cserebe kapsz.

Minimálisan, de többsègi tulajdonlással!
De abba tettek is penzt. Amit sehol mashol nem tesznek.
Ennek van számunkra előnye még hátránya is.
Inkabb kockazata van, meg elonye. Hatranya nemigen, mert az alternativa meg dragabb lett volna, es semmivel sem jott volna hamarabb, lasd a cseh vasarozo ciganytaboros alkudozast a CV90 kapcsan.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Hát kaptunk már 5 darabot.
Meg láttunk kèpeken fèlkèsz darabokat nèmetbe.
Úgyhogy ott megy.
Ha nem is olyan ütemben mint ahogy ígèrtèk.

Ès èv közepère zalában is ígèrve volt az első darab ami legurul a "sorrol".


Szerintem negan a saját gyártást úgy èrti, hogy az ország kèpes rá egymagában, előállítani hozzá mindent.

Őt az zavarja, hogy a rèszegysègeket amiből összeáll a gèp, más országokból hozzák.
Itt meg összelegózzák.

Persze ez inkább gazdasági kèrdès, mint hadiipari.

Hiszen ha negan venne egy Porsche panamerat ès darabjaira szednè, abban nagyon sok made in feliratot találna.
China/Germany/Hungary/czech stb.
Attól mèg azt mondjuk nèmetben gyártják.


Hát nem hiszem, hogy fogd a pènzt ès fusst játszana az RM.

Odadobva a tervrajzok ès oldja meg az ország aki megveszi.o_O

Persze ez is előfordulhat, de nem valószínű.


Nahát azt megnèzem.:rolleyes:

Egyrèszt kèrdès mennyi pènz van rá.
Másrèszt mennyi akarat.
Harmadrèszt mennyi felhasználható kapacitás tervezőkből, ha közben a lynxet is javítgatni kell.

Ott van pl a phanter ami ugyancsak jobban prioritás.
Meg a háborúban ki tudja mennyi kissebb, nagyobb project megy.

Szóval valamit lehet bemutatnak. De az a nullszèria protoripusának nullszèriájának az alapja lessz.:oops:


Őőő.

Szerintem ugyanazt írod mint èn.o_O

Lassan halad a gyártás, mert mèg rüszülgetik.
Ki tudja milyen problèmákkal.

Egyet beszèlünk.

Csak akkor nem kell mást ígèrni.:rolleyes:
(Ok tudom naív vagyok, de remèlem az ilyen csúszások szerződèsben rögzítve voltak. Beszèlni kell az Rm-el. Van ott valami magyar manus aki kèpben lehet a szerződèsse.:oops: )



Van itthon 5.
Abból van ami már több mint fèl ève.

Azèrt elkezdhették volna vele lőni.

De persze èn sem tudom mi a problèma.


Itt most elvesztettem a fonalat.


Èn azt akartam írni, mi van ha jó a torony(pontosan lő videókon,mèg menetben is), hiszen lőttek már vele itt-ott.
De esetleg nem bírja egyelőre a nagyobb megterhelèst. Ès ezèrt valamit újraterveznek rajta.
Persze ez csak TEÓRIA!!
Mielőtt valaki majd idèzi.

De rácsatlakozva ahhoz amit írtál
Kb 2000es èvek közepèn vègèn, azt mondták a btr 30 milisèhez 1 lőszer 30000Ft.
Na nem tudom így volt e.
De akkor egy lövèszeten több tucat lőszert lőtt el egy irányzó.
Szóval kb 3 lövèssel ellőtte a nettó fizetèsèt.
Ha ellőtt 30 lőszert az közel egy Misi volt.

Ehhez a gèpágyúhoz nem tudom lessz e lőtèri lőszer.
Ami esetleg olcsóbb mint pl a programozható.
De biztos horrorárban lessz darabja.

Másrèszt elnèzve a tornyot, azèrt nem 2 foglalkozás lessz betanulni mi, hogy működik rajta.

Minket is oktatták a btr tornyának kezelèsère.:oops:
Hát nem egy bonyolult dolog,de ha csak el van mondva, meg mutogatva 1-2 alkalommal, ott nem lessz abból senki perdect.
Főleg nem stresszhelyzetben.


@krisss nem tudod lessz hozzá esetleg valami szimulátor? Mint a pzh-hoz.
Azzal azèrt lehetne olcsósítani a gyakorlást.
EU szabvany szerint az szamit helyi gyartasnak,aminel a beepitesre kerülő reszegysegek minimum fele reszben helyi hatteripar allitja elő.Ahol tobb mint fele import a reszegysegeknek,az osszesereles.
Kamm a hatteripar kifejezest se tudja ertelmezni....
Lenyeg,hogy nalunk a hszai hatteripar reszesrdese marginalis Nem tudunk alapvető,massal nem helyettesíthető reszegysegeket hazai bazison eloallitani.Vagyis nem annyit gyartunk,amennyit akarunk,hanem annyit szerelunk ossze,amennyihez megkapjuk az összeszerelheto alkatreszt.A gyartas ellenorzese,a poraz nincs a kezunkben
Es itt nem is az alapanyag a problema.Pancelacelt viszonylag konnyen lehet alternativ forrasbol beszerezni.A gepiparunk,feldolgozo iparunk viszant nem tudja elosllitani a reszegysegeket,amiket a vegszereldeben be kéne szerelni
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Harmadrèszt mennyi felhasználható kapacitás tervezőkből, ha közben a lynxet is javítgatni kell.

Ott van pl a phanter ami ugyancsak jobban prioritás.

Azért nem vennék mérget rá, hogy a híres Phanter III-ra ők több mérnököt rácuppantottak, mint a Hitronra, ha nálunk komoly a vételi szándék. Arra még tán vevő sincs. Tudom, hogy itt a fórumon egy új tankot a 95% mindig két szóval jellemez, hű meg há... Meg tudom érteni. De van a munkában fontossági sorrend.
Ha valóban van reális szándék több száz kerekes vásárlására, akkor fogják a hangsúlyt tenni és az új csoda MBT-t meg akkor fogják érdemben faragni, ha szintén legalább több százas nagyságrendben megrendelés esik be belőle. (És meg ne szólaljatok, hogy Ukrajna fogja majd ezt a több száz darabot felvásárolni, mert ahhoz előbb kéne építeniük egy reál gazdaságot, ami etetni tudja a meglévő járműparkjukat!)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 476
7 908
113
Meg mindig azt állítom, hogy azért nem sietnek ezzel, mert
1. nincs pénz
2. BTRek még gurulnak, ennyit látnak a pénzügyesek
3. lássuk, mi lesz a Hitron project gyümölcse
4. majd veszünk jó kis törököt stb hirtelen, olcsón, ha muszáj lesz
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 530
14 759
113
Azért nem vennék mérget rá, hogy a híres Phanter III-ra ők több mérnököt rácuppantottak, mint a Hitronra, ha nálunk komoly a vételi szándék. Arra még tán vevő sincs. Tudom, hogy itt a fórumon egy új tankot a 95% mindig két szóval jellemez, hű meg há... Meg tudom érteni. De van a munkában fontossági sorrend.
Ha valóban van reális szándék több száz kerekes vásárlására, akkor fogják a hangsúlyt tenni és az új csoda MBT-t meg akkor fogják érdemben faragni, ha szintén legalább több százas nagyságrendben megrendelés esik be belőle. (És meg ne szólaljatok, hogy Ukrajna fogja majd ezt a több száz darabot felvásárolni, mert ahhoz előbb kéne építeniük egy reál gazdaságot, ami etetni tudja a meglévő járműparkjukat!)
Phanterből "láttunk" már valamit.

Lehet köze nem lessz a valósághoz. De azt legalább promózzák.

Az is látható hogy harckocsi tèren nem ártana valami innováció.
Ès azt a leopárdból kihozni már necces.

Hitronból egyszer láttunk valami fehèr alapot.
Amire elvileg rávetítettek valami jövőbeli járművet.
Hogy ha minden igaz mi lessz.

Amúgy aláírt szerződès meg nincs.
Katonáèknál annyira nincsenek is oda a hybrid jármű gondolatára.(persze nem biztos, hogy ők döntenek. Főleg ha elkèszül valamilyen jármű)

Mert ahogy harckocsi tèren, úgy 8*8 terèn sem átr valamilyen innováció.
Ès az elektromotornak azèrt rendesen vannak előnyőnyei a hagyományossal szemben.



Amúgy itt a fórumon jobban forog ennek a járműnek a neve mint a seregben. :rolleyes:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 530
14 759
113
Mire kifutnak ezek a beszerzèsek, elvileg kellene, hogy legyen pènz.
De nem ártana lèpni, mert nem túl gyorsan realizálódik 1-2 beszállítás.

BTRek még gurulnak, ennyit látnak a pénzügyesek
Csókolom.
A pènzügyeseknek vannak katonai főnökeik.

Akik tudják, intenzív használat esetèn olyan sokáig nem tartanak ki ezek a gèpek.
Nem kilőni fogják őket.
Hanem lzerobbannak majd.

lássuk, mi lesz a Hitron project gyümölcse
Igen.
Ebben van ráció, hogy azèrt nem sietik el.

majd veszünk jó kis törököt stb hirtelen, olcsón, ha muszáj lesz
Azèrt nem minden jármű olyan tökèletes a törököknèk sem.

Az altayával is szenvedtek elèg sokat.

Meg mással is voltak bajok. Ami termèszetes.
Hisz kb mindent lefed a termèkpalettájuk.

De a hirtelen sem annyira áll meg ahogy jönnek a gidránok.
Bár az lehet nem a török fèl hibája.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 386
8 558
113
"PHanter" az mifelénk Panther?
Azt írjátok év közepén már lesz saját gyártott Lynx? Mintha legutóbb jövő év eleje volt a dátum vagy ez elavult információ?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Phanterből "láttunk" már valamit.

Lehet köze nem lessz a valósághoz. De azt legalább promózzák.

Az is látható hogy harckocsi tèren nem ártana valami innováció.
Ès azt a leopárdból kihozni már necces.

Hitronból egyszer láttunk valami fehèr alapot.
Amire elvileg rávetítettek valami jövőbeli járművet.
Hogy ha minden igaz mi lessz.

Amúgy aláírt szerződès meg nincs.
Katonáèknál annyira nincsenek is oda a hybrid jármű gondolatára.(persze nem biztos, hogy ők döntenek. Főleg ha elkèszül valamilyen jármű)

Mert ahogy harckocsi tèren, úgy 8*8 terèn sem átr valamilyen innováció.
Ès az elektromotornak azèrt rendesen vannak előnyőnyei a hagyományossal szemben.



Amúgy itt a fórumon jobban forog ennek a járműnek a neve mint a seregben. :rolleyes:

Ezeket mind értem. És igen, ki lett vesézve, hogy a katonák konzervatívok, ha valami működik, azt nem szívesen cserélik le valami újítóra, mert azzal csak a nyűg van. Így értem azt is, hogy igyekeznek nem azzal foglalkozni, hogy milyen csúcsszuper gépet kapnak a jövőben, hanem mi az, amit biztosan el kell végezni.

Nem leszek ezzel népszerű, de amennyire én látom, nem is főleg a katonai alkalmazása miatt van nagy realitása annak, hogy ha egy használható járművet létrehoznak, akkor azt megveszik (mert ha nem lesz használható, akkor értelem szerűen nincs mit megvenni), hanem az ezredfordulón is megjelenő, majd 2016-tól ismét fontos elemként jelen lévő gazdasági szempontok. Jelenleg beruházni például egy MTU-hoz hasonló erős, foszilis üzemanyaggal működő motor gyártásába például elég hiábavalóságnak tűnne. Már létezik és a piac le van fedve a katonai részen, polgáriban meg épp ki akarjuk vezetni.
Bár semmi nem garantálja azt nekünk, hogy a hidrogén fog bejönni a következő piacvezetőnek, de "ha és amennyiben" ebből a csodából egy csupán elfogadhatóan használható katonai gép lesz, akkor már lehet gyanítani, hogy a civil életben is valami szerepe lesz. Mondjuk hasamra ütve lehet csak a "zöld" autók 10%-át fogja lefogni a piacon, de piacvezetőnek lenni még egy ilyen kis szegmensben is egy 10 milliós kis országnak bőven nagy lehetőség.
Katonai vonalon pedig ez azt jelentené, hogy a Leopárd2-be már biztosan nem lesz motor gyártás nálunk... Erre nagyobb tétet is tehetünk. Viszont jelenleg annyira marginális a hidrogén szerepe a civil autóknál is, hogy pusztán egy 4-600 darabos APC megrendelés is komolyan lendíteni tud ennek a polgári felhasználását érintő kutatás és gyártás meghonosításában is. És akkor van egy jelentős alkatrész, amit a jövő harcjárműveibe mi tudnánk gyártani. Ahogy a Leo2-be jelenleg fixen nem tudunk, hiszen az régebben épült ki. Ráadásul amelyik igen komoly szerepet játszik a hadrafoghatóságban a gyalogság szállító járműveiben is. (Sőt! Ha hozzá vesszük a hajtásláncnak is egyes elemit, illetve az aku gyártási potenciált, akkor a gyalogság jövő gépeibe akár elég szép arányban tudnánk hazai beszállítókat foglalkoztatni.)
És megint csak nem leszek népszerű, de az APC kicsit kevésbé reszkír kategóriának tűnik ebből a szempontból, mert lehet árnyéka is az előnyöknek, de talán ez a legkönnyebben skálázható géptípus. Mondjuk lehet 8*8-as lesz egy jelenlegi 6*6-os képességeivel, pusztán azért, mert helyigényesnek bizonyul és növelni kell majd a hosszon, de ez nem lenne annyira zavaró, mint egy MBT-ben vagy egy IFV-ben. Legfeljebb a "nehéz APC"-ből veszünk mondjuk Fuchsot, ez persze logisztikailag nem lenne túl szerencsés, de... Mivel jelenleg nem tudjuk, hogy milyen határok mentén milyen előnyöket és hátrányokat kapunk, ezért én sem veszem be fixen a marketinget, hogy itt csak egy halk és nagyon előnyös jármű fog lenni, rózsa tövis nélkül, viszont ezért is várom, hogy mi fog ebből kisülni.