[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Egy dolgot ne felejts el: ha valaki most azt mondja, hogy veszünk még 100-150 Lynx-et akkor APC-t nemhogy 6x6-osat, de semmilyet nem veszünk mert nem marad egy fillérünk sem rá.
Ó azt a 100-150 extra Lynxet nem most kell berendelni. A mostani csomagot is csak 2029-ig kell befejezniük. Addig elmókolgatnak ezekkel.
Az APC program ennél sokkal sürgősebb lenne....meg a kerekes tábori és rakéta tüzérség. Meg végre a török 4x4-es program beröffentése.
Én azt gondolom/remélem, hogy idén talán ebből az utóbbiak végre elindulnak. Az APC meg legkésőbb jövőre.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Csúnyát mondok, de dudit nem igazán érdemes figyelembe venned ebben a kérdésben mert kizárólag a végletekben tud gondolkodni technikai vonalon.
Meggyőzhető vagyok :D Csúnyán mondva a te "szakmád" :) (Igen szerintem is hivatás nem kell belekötni)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Màrmint gondolom akkor hirtelen a levegô csupa veszedelem felülrôl is, de nyuszibusznak mekkora felsô védelme van?


Szóval amúgy ha csak taxi kell, akkor bezony belemezelt ural lenne a gazdasàgosan elveszthetô terepjàró két rajt elszàllítva, kirakva..., mert ugyanolyan védtelen jószerével.

Vagy szétpàncélozott, felfegyverzett, aps-sel védett gép kell, de az meg nem taxi. Mégha apc és ifv közti àllapot is.
Jó az Ural plató, legalabb kirepulsz, nem maradsz benn.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Màrmint gondolom akkor hirtelen a levegô csupa veszedelem felülrôl is, de nyuszibusznak mekkora felsô védelme van?


Szóval amúgy ha csak taxi kell, akkor bezony belemezelt ural lenne a gazdasàgosan elveszthetô terepjàró két rajt elszàllítva, kirakva..., mert ugyanolyan védtelen jószerével.

Vagy szétpàncélozott, felfegyverzett, aps-sel védett gép kell, de az meg nem taxi. Mégha apc és ifv közti àllapot is.
A búrokra mindig számithatsz:D
a38a0fce93947f067952f8bdb287b07f.jpg

Casspir Mk6-ami egy belemezelt Ural
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
.

A magyar haderő esetében tragikusan hiányzó "támogató-szerep"re a BTR-jeink a "harcolókat-támogató" szerepben tökéletes lenne:
  • aknavető,
  • drón indító-oprator,
  • drónos-felderítő/drón-elharító,,
  • rakétatüzér/sorozatvető,
  • vontatott-tüzérség,
  • ...

... szerepekben!

A BTR-es dologhoz háttérinfó: az ismét egy utód nélkül kivont harc-eszköz, ami "mások" esetében=>"haza-árulósan kivont" dolog volt
:mad:
!!!
Ez esetben teljes a "lapítás" a szóhoz-jutó szakértők esetében: vajon miért is van ez a "csend" erről???



Visszatérve a meglévő lehetőséghez: Korábban ki lett LEGO-zva a "Hogyan legyen kb. 400 LE-sre, +20(+) tonnásra modernzálva a BTR" téma polgári elemekből 50e$-ból!

Ezekre, ennek 10-20(+) szorosáért lehet venni használtat is, újjat meg még+ milliók, még +évek!

Majd amikor a társadalom veszi a fáradságot/merészséget, hogy egy választási-eredményes figyelmeztetést ad a "megint-meg-kell-mentenünk a Mindent-is" hangoztató látszat-politikának, akkor/és-csak-akkor lesz egy valós lépés ezen a téren!

Addig meg rágcsálhatjuk ezt a gumicsontot is! :hadonaszos:

Agytornának ez sem rossz, de a "végén" durva-minuszos a társadalmi, +családi egyenleg az ilyen "struccos-társadalmak/-nemzetek" számára!
... a töri-könyv alapján LMezve/összegezve!

.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Egy dolgot ne felejts el: ha valaki most azt mondja, hogy veszünk még 100-150 Lynx-et akkor APC-t nemhogy 6x6-osat, de semmilyet nem veszünk mert nem marad egy fillérünk sem rá.

Ó azt a 100-150 extra Lynxet nem most kell berendelni. A mostani csomagot is csak 2029-ig kell befejezniük. Addig elmókolgatnak ezekkel.
Az APC program ennél sokkal sürgősebb lenne....meg a kerekes tábori és rakéta tüzérség. Meg végre a török 4x4-es program beröffentése.
Én azt gondolom/remélem, hogy idén talán ebből az utóbbiak végre elindulnak. Az APC meg legkésőbb jövőre.

10 millió $-os darabárral számolva 150 további KF-41 510 mrd forint lenne. Az már tényleg pénz, bakker.
Kb. a teljes stadion-dili.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
10 millió $-os darabárral számolva 150 további KF-41 510 mrd forint lenne. Az már tényleg pénz, bakker.
Kb. a teljes stadion-dili.
Az több lenne, mint az egy évi teljes NATO ajánlás a 2%-os GDP elvárásból a beszerzésre fordítandó rész. És itt egyetlen fegyverrendszer utánrendeléséről beszélünk.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
10 millió $-os darabárral számolva 150 további KF-41 510 mrd forint lenne. Az már tényleg pénz, bakker.
Kb. a teljes stadion-dili.

Amikor a Német Leo 2 került 15m-ba, akkor a frisse(bbe)n LEGO-zott, + az adott területen/feladatnak jobban megfelelő Merkava került a harmadába!
A némethez képest a finnek szintén harmadából kihozták a saját kerekes APC/IFV-jeiket... :oops:

Nekünk ez az "olcsósított" IFV megint háromszoros áron sikeredett, mire megjön!
Az még "hab a tortán", hogy a németesített ár miatt nyomokba (sem) lesz meg mögé az összfegyvernemi támogatás!
Építünk tehát egy V.I.P.-haderőt, önálló alkalmazás lehetősége nélkül!!! Hmmm...
... Don 2.0 ??? @dudi , készülsz ???


U.I.: Ha/Talán/Végre "felhomályosodna" tévedhetetlen Helytartónk Vezérünk, akkor ideje lenne talán/végre megfizetni az elismerten sikeres izraeli LEGO-tudást( : Achzarit, Merkava, + hosszú lista...) és/vagy lemásolni a módszert!


U.I. 2.0: Úgy gondolom, hogy a körvonalazódó történelmi helyzetben az "Óperencián-túli" Partner/+ a "szöveségesei" miatt-- ezúttal nem lesz egy --a Horthy-éhoz hasonló-- békés, családi háttérbe-vonulás!


.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
Olvasom itt a sok hozzászólást s hogyan vitatkoztok. Én nem szeretnék vitatkozni senkivel mivel nem látom értelmét! DE Miért nem tudjuk megvenni olcsó pénzért a Bombe 6x6-t. :rolleyes:
toLEbbE.png


- APC-nek tökéletes! 3+8 legénységet tud szállítani! Egy raj kényelmesen el fér benne. Oldalt ott a nagy tároló rekeszek. Akna védelme a legjobb, 30mm-s gépágyú van rajta, RPG ellen véd. S végűl nem drága. Megtudnánk venni!! Ahogy olvastam, ugyan úgy hoznák az üzemet! Kulturált gép.
Az hogy nem német, hanem búr, a rossebet nem érdekli, nem puszílkózni akarunk velük. Nekünk a járgány a mérvadó! Mivel kell!!
- Mire tudjuk használni? Tessék megnézni:

AZvFjV6.png


- Ott az aknavetős, légvédelmi, lehet ambulanciás beteghordó világos környezetben, nem egy zárt sötét dobozba hurcolászod a betegeket, sérűlteket. Több mindenre fel lehetne használni ezt a gépet. A hátsó deszantajtót már mutattam a topikjában hogy a legjobb. Szóval abszolút nem értem meg hogy miért nem vesszük meg. APC-nek tökéletes.
Értem én hogy nem német cég, s nem lehet jó 3x-os áru üzletet kötni esetleg! Na de a katonáinknak meg kellene ám VAZE!! Mivel nincs nekik mivel közlekedni ám. Ott szorongnak a BTR-ben!!
- Németekre nem számíthatunk, nyakig vannak munkával! Ennek az árát nem tudom. Ám biztos hogy a török árak alatt van. Harcban is ki lett próbálva, valósak az állítások, amit írnak róla.
- Tessék elolvasni! :
gUUpkch.png


GnLd9dF.png


- Minden sarkon ilyen érzékelők!
Motor elől, ami elősegíti hogy hátul bőven legyen hely! A GKPK is elől a sofőr mellet kapott helyet így a rádió s navigálás az ő reszortja s a közvetlen irányítás.
- S mint ahogyan - (Negan) - is mondta lehet esetleg kérni 8x8-ban is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Olvasom itt a sok hozzászólást s hogyan vitatkoztok. Én nem szeretnék vitatkozni senkivel mivel nem látom értelmét! DE Miért nem tudjuk megvenni olcsó pénzért a Bombe 6x6-t. :rolleyes:
toLEbbE.png


- APC-nek tökéletes! 3+8 legénységet tud szállítani! Egy raj kényelmesen el fér benne. Oldalt ott a nagy tároló rekeszek. Akna védelme a legjobb, 30mm-s gépágyú van rajta, RPG ellen véd. S végűl nem drága. Megtudnánk venni!! Ahogy olvastam, ugyan úgy hoznák az üzemet! Kulturált gép.
Az hogy nem német, hanem búr, a rossebet nem érdekli, nem puszílkózni akarunk velük. Nekünk a járgány a mérvadó! Mivel kell!!
- Mire tudjuk használni? Tessék megnézni:

AZvFjV6.png


- Ott az aknavetős, légvédelmi, lehet ambulanciás beteghordó világos környezetben, nem egy zárt sötét dobozba hurcolászod a betegeket, sérűlteket. Több mindenre fel lehetne használni ezt a gépet. A hátsó deszantajtót már mutattam a topikjában hogy a legjobb. Szóval abszolút nem értem meg hogy miért nem vesszük meg. APC-nek tökéletes.
Értem én hogy nem német cég, s nem lehet jó 3x-os áru üzletet kötni esetleg! Na de a katonáinknak meg kellene ám VAZE!! Mivel nincs nekik mivel közlekedni ám. Ott szorongnak a BTR-ben!!
- Németekre nem számíthatunk, nyakig vannak munkával! Ennek az árát nem tudom. Ám biztos hogy a török árak alatt van. Harcban is ki lett próbálva, valósak az állítások, amit írnak róla.
- Tessék elolvasni! :
gUUpkch.png


GnLd9dF.png


- Minden sarkon ilyen érzékelők!
Motor elől, ami elősegíti hogy hátul bőven legyen hely! A GKPK is elől a sofőr mellet kapott helyet így a rádió s navigálás az ő reszortja s a közvetlen irányítás.
- S mint ahogyan - (Negan) - is mondta lehet esetleg kérni 8x8-ban is.

A piac törvényei alapján egy olyan vásárlónak ezen a területen:
  • akinek nincs az alku során felhozható saját fejlesztési képessége,
  • akinek nincs az alku során felhozható saját gyártási képessége,
  • akinek nincs saját, valós politikai akarata...

... annak esélye nincs bármelyik épeszű gyártótól a számára kedvezően beszerezni BÁRMIT is!

A politikai akarat gyorsan meg tudja teremteni az első kettőt!
Ha nincs politikai akarat, akkor pedig megvan a kifogás! Nicsak...


Van hazai példa --kivételt erősítő szabály-- a gyors probléma-megoldásra:
  • az internet-tüntetés után,
  • az erőszakszervezetek fizetés-rendezése --hiba-javítás-- évtizedek után.

... mindkét esetben komoly szavazat-vesztés kockázatát hozták ki az utólag kiszivárgott közvélemény kutatások! :eek:
Nicsak: megoldások 72 órán belül ... :oops:
Kivételesen nem a "vetítős", hanem valódi/igazi probléma-megoldás!!!

Aki ezeken a területen is VALÓS megoldás szeretne: szóljon, "négyszemközt" elárulom a megoldást!!! :oops:


.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 306
113
.

A magyar haderő esetében tragikusan hiányzó "támogató-szerep"re a BTR-jeink a "harcolókat-támogató" szerepben tökéletes lenne:
  • aknavető,
  • drón indító-oprator,
  • drónos-felderítő/drón-elharító,,
  • rakétatüzér/sorozatvető,
  • vontatott-tüzérség,
  • ...

... szerepekben!

A BTR-es dologhoz háttérinfó: az ismét egy utód nélkül kivont harc-eszköz, ami "mások" esetében=>"haza-árulósan kivont" dolog volt
:mad:
!!!
Ez esetben teljes a "lapítás" a szóhoz-jutó szakértők esetében: vajon miért is van ez a "csend" erről???



Visszatérve a meglévő lehetőséghez: Korábban ki lett LEGO-zva a "Hogyan legyen kb. 400 LE-sre, +20(+) tonnásra modernzálva a BTR" téma polgári elemekből 50e$-ból!

Ezekre, ennek 10-20(+) szorosáért lehet venni használtat is, újjat meg még+ milliók, még +évek!

Majd amikor a társadalom veszi a fáradságot/merészséget, hogy egy választási-eredményes figyelmeztetést ad a "megint-meg-kell-mentenünk a Mindent-is" hangoztató látszat-politikának, akkor/és-csak-akkor lesz egy valós lépés ezen a téren!

Addig meg rágcsálhatjuk ezt a gumicsontot is! :hadonaszos:

Agytornának ez sem rossz, de a "végén" durva-minuszos a társadalmi, +családi egyenleg az ilyen "struccos-társadalmak/-nemzetek" számára!
... a töri-könyv alapján LMezve/összegezve!

.
Dehogy. Sokkal egyszerubb a dolog: a BTReket ki kell vonni es vagy eladni valaholva Afrikaba a nyamnyammoknak, vagy ritualisan felgyujtani. Szuk, szar, akarmi atlovi, ma mar egy BMP is egy gurulo koporso, hat meg egy BTR...
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Olvasom itt a sok hozzászólást s hogyan vitatkoztok. Én nem szeretnék vitatkozni senkivel mivel nem látom értelmét! DE Miért nem tudjuk megvenni olcsó pénzért a Bombe 6x6-t. :rolleyes:
toLEbbE.png


- APC-nek tökéletes! 3+8 legénységet tud szállítani! Egy raj kényelmesen el fér benne. Oldalt ott a nagy tároló rekeszek. Akna védelme a legjobb, 30mm-s gépágyú van rajta, RPG ellen véd. S végűl nem drága. Megtudnánk venni!! Ahogy olvastam, ugyan úgy hoznák az üzemet! Kulturált gép.
Az hogy nem német, hanem búr, a rossebet nem érdekli, nem puszílkózni akarunk velük. Nekünk a járgány a mérvadó! Mivel kell!!
- Mire tudjuk használni? Tessék megnézni:

AZvFjV6.png


- Ott az aknavetős, légvédelmi, lehet ambulanciás beteghordó világos környezetben, nem egy zárt sötét dobozba hurcolászod a betegeket, sérűlteket. Több mindenre fel lehetne használni ezt a gépet. A hátsó deszantajtót már mutattam a topikjában hogy a legjobb. Szóval abszolút nem értem meg hogy miért nem vesszük meg. APC-nek tökéletes.
Értem én hogy nem német cég, s nem lehet jó 3x-os áru üzletet kötni esetleg! Na de a katonáinknak meg kellene ám VAZE!! Mivel nincs nekik mivel közlekedni ám. Ott szorongnak a BTR-ben!!
- Németekre nem számíthatunk, nyakig vannak munkával! Ennek az árát nem tudom. Ám biztos hogy a török árak alatt van. Harcban is ki lett próbálva, valósak az állítások, amit írnak róla.
- Tessék elolvasni! :
gUUpkch.png


GnLd9dF.png


- Minden sarkon ilyen érzékelők!
Motor elől, ami elősegíti hogy hátul bőven legyen hely! A GKPK is elől a sofőr mellet kapott helyet így a rádió s navigálás az ő reszortja s a közvetlen irányítás.
- S mint ahogyan - (Negan) - is mondta lehet esetleg kérni 8x8-ban is.
Ezek a vastagbőrű 6x6 - os járművek, a mi éghajlati körülményeinek közt gyakorlatilag szinte csak nyáron, száraz, és esetleg télen, fagyott körülmények közt alkalmazhatóak biztonsággal. Dél Afrikában azért egész mások a körülmények. Talán Montenegró, Albánia, Horvátország talajviszonyai jobban hasonlítanak rá. Oda jók lehetnek. A 8x8 is vergődős sárban. Meg ha 8x8 ban kérsz egy 6x6 - öt, az vagy nehezebb mert arányosan nyújtott, vagy kB semmi köze nem lesz a 6x6 hoz. Max a neve. Azért az nem úgy megy, hogy gurítunk alá meg egy tengelyt. Főleg ha nem merevhidas.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 306
113
Olvasom itt a sok hozzászólást s hogyan vitatkoztok. Én nem szeretnék vitatkozni senkivel mivel nem látom értelmét! DE Miért nem tudjuk megvenni olcsó pénzért a Bombe 6x6-t. :rolleyes:
toLEbbE.png


- APC-nek tökéletes! 3+8 legénységet tud szállítani! Egy raj kényelmesen el fér benne. Oldalt ott a nagy tároló rekeszek. Akna védelme a legjobb, 30mm-s gépágyú van rajta, RPG ellen véd. S végűl nem drága. Megtudnánk venni!! Ahogy olvastam, ugyan úgy hoznák az üzemet! Kulturált gép.
Az hogy nem német, hanem búr, a rossebet nem érdekli, nem puszílkózni akarunk velük. Nekünk a járgány a mérvadó! Mivel kell!!
- Mire tudjuk használni? Tessék megnézni:

AZvFjV6.png


- Ott az aknavetős, légvédelmi, lehet ambulanciás beteghordó világos környezetben, nem egy zárt sötét dobozba hurcolászod a betegeket, sérűlteket. Több mindenre fel lehetne használni ezt a gépet. A hátsó deszantajtót már mutattam a topikjában hogy a legjobb. Szóval abszolút nem értem meg hogy miért nem vesszük meg. APC-nek tökéletes.
Értem én hogy nem német cég, s nem lehet jó 3x-os áru üzletet kötni esetleg! Na de a katonáinknak meg kellene ám VAZE!! Mivel nincs nekik mivel közlekedni ám. Ott szorongnak a BTR-ben!!
- Németekre nem számíthatunk, nyakig vannak munkával! Ennek az árát nem tudom. Ám biztos hogy a török árak alatt van. Harcban is ki lett próbálva, valósak az állítások, amit írnak róla.
- Tessék elolvasni! :
gUUpkch.png


GnLd9dF.png


- Minden sarkon ilyen érzékelők!
Motor elől, ami elősegíti hogy hátul bőven legyen hely! A GKPK is elől a sofőr mellet kapott helyet így a rádió s navigálás az ő reszortja s a közvetlen irányítás.
- S mint ahogyan - (Negan) - is mondta lehet esetleg kérni 8x8-ban is.
Nem lehetne, hogy ezeket az orosz zsido afrikai autonepper es csillagaszati szinten korrupt, allami penzmosodat futtato, mindenfele korrupt afrikai allamocskak allamfoit konkretan kezivezerlessel iranyito, a hatterben sikkasztott penzeket tisztara sikalo, amerikai szankciok ala kerult oligarchak kartacsolt szarait ne hozza fel mindig valaki, ujra es ujra, amikor ezek fel sem merul(het)nek? :rolleyes:
Plane ne ugy, hogy az elado altal megirt, korrupt currusos, sokszor kivesezett marketingbrosurabol idezunk megint?
Csak mert valami feleszu valamilyen kulonos okbol allandoan spammeli ezekkel sehol-nem-jegyzett hulladekokkal a forumot, nem kell meg masnak is folyamatosan eletben tartani ezt a gyezinformacijat.

Ezek a vastagbőrű 6x6 - os járművek, a mi éghajlati körülményeinek közt gyakorlatilag szinte csak nyáron, száraz, és esetleg télen, fagyott körülmények közt alkalmazhatóak biztonsággal. Dél Afrikában azért egész mások a körülmények. Talán Montenegró, Albánia, Horvátország talajviszonyai jobban hasonlítanak rá. Oda jók lehetnek. A 8x8 is vergődős sárban. Meg ha 8x8 ban kérsz egy 6x6 - öt, az vagy nehezebb mert arányosan nyújtott, vagy kB semmi köze nem lesz a 6x6 hoz. Max a neve. Azért az nem úgy megy, hogy gurítunk alá meg egy tengelyt. Főleg ha nem merevhidas.

Az egesz Paramount egy hatalmas front, illetve a vegtelenul civilizalatlan, szo szerint gyilkos afrikai politikaban egy fegyverkereskedo az hatalmas ur - plane, ha egyben o uzemelteti a penzmosodak egyiket is. Tipikus orosz zsido oligarcha karrier es eletmod, csak ezuttal cutthroat afrikai kiadasban, meg azzal az alacsony szintu kulturaval egyuttjaro narcisztikus, allando mediaban szereplessel. Semmit soha nem fognak toluk venni, konkretan en sulyos nemzetbiztonsagi kockazatkent ertekelnem, ha egy ilyen ceghalozat egyetlen csavart is szallithatna a MHnek.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 306
113
(Az afrikai nivo kapcsan lasd meg: 1991 Magyarorszaga, lila TS-zako, makkoscipok, harsany nyakkendok, talpig susiban flangalo bunozok. A regionk kinotte, az a kontinens meg orokre az o susijukban ragadt, viszont ott nagyban uzik, mert egeszen elkepeszto merteku, allami ill rendszerszinten mukodtetett kleptokracia es bunozes uralkodik 40-50 eve, miota 'fuggetlenek' lettek.)