[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Találtam még 1 török 8x8-at:
1690130515909-png.5545414
Ez a dög nagy rács az oldalán eléggé gyenge pontnak tűnik...
 
  • Vicces
Reactions: perceptron

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Azok eljatszottak mar a becsuletuket Sanna Marinnal es a Nokiaval.
A svédek is "vérig sértettek" állítólag, aztán mégis CG, Barracuda meg Gripen...
Ha kormánynak az javasolják a szakik, hogy a Patria adja a legjobb árérték arányú csomagot, akkor az lesz!
(Nem azt mondom hogy Patriaé lesz a legjobb ajánlat, de ha igen akkor lehet még nálunk 6x6 meg AMV - annyira nagy feszültség nincs velük, hogy ki legyenek zárva.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fitom

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 588
79 778
113
@krisss számaiból kiindulva:
Egy Boxer mostanában 10+M USD 30mm-es Lance 2 toronnyal. Ha azt olcsósítod a kb.: 40%-kal akkor 6 és 7M közé fog esni egy fullos török 8x8 30mm-es ágyúval felcicomázva.
Na ehhez képest kell egy 6x6-os CAVS-ot figyelembe venni, ahol az alapjármű 1M és erre egy távirányított M230LF gépágyúval felszerelt RC tornyot ha felteszel 1-2 ATGM-mel, akkor is meg kell hogy álljon az egész 3-3,5M USD-ből. És ebbe már egy APS is bele kell férjen!
Ott pl. egy sokkal egyszerűbb kiépítésű StrikeShieldet kell csak feltenni a gépre. Valahogy úgy, mint ahogy a Fuchs-ra is felszerelték:
Abban @dudinak igaza van, hogy a harcot megvívni nincs értelme nekünk másik kerekes platformot bevezetni. Arra ott a Lynx. Tessék szépen utánrendelni 100-150db-ot. Pláne ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy a hasonló felszereltségű Lance tornyos Boxer és a Lynx között nincs hatalmas árkülönbözet.
Ezel a "csupaszseggű APC" nem azért vannak, hogy ők menjenek elől.
Tudod, hogy nekem nem a török származással van a bajom, hanem a kemény 8x8-as gépek még keményebb árával.
Korábban nem volt hatalmas különbség. Azonban a gyártók felismerték a piaci rést, és elkezdték kihozni az olcsó STANAG 3-4-es szintű 6x6-okat.
Ott a Guarani, ott a CAVS, ott a vannak a PARS 6x6, ott a Hanwha Tigon, vagy a szintén koreai K806, amelyiket most fognak megrendelni a lengyelek.
Az ukránok nem tudnak pl. elég páncélozott járművet kapni, mert olyan nagyok a veszteségeik. Egyszerűen egy ilyen jellegű tüzérségi túlsúlyos anyagháborúban ha biztosítani kell a katonák túlélését, akkor minél több ilyen páncélozott járművet kell megvenni, mert fogyóeszközök, amellett, hogy megvédik a szállított katonákat.
Egy dolgot ne felejts el: ha valaki most azt mondja, hogy veszünk még 100-150 Lynx-et akkor APC-t nemhogy 6x6-osat, de semmilyet nem veszünk mert nem marad egy fillérünk sem rá.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
A svédek is "vérig sértettek" állítólag, aztán mégis CG, Barracuda meg Gripen...
Ha kormánynak az javasolják a szakik, hogy a Patria adja a legjobb árérték arányú csomagot, akkor az lesz!
(Nem azt mondom hogy Patriaé lesz a legjobb ajánlat, de ha igen akkor lehet még nálunk 6x6 meg AMV - annyira nagy feszültség nincs velük, hogy ki legyenek zárva.)
Szerintem török lesz,azon a vonalon van a ner...
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Nem.
A kerekes IFV és a láncos közt minimális az árkülönbség.
( Lásd a németek új boxer rendelése)

Na ha a törököktől veszed akkor akkor a fullra húzott kerekes 40%-al olcsóbb kb. Ha olcsóbbat akarsz venni meg harmad annyi és egész használható gépet kapsz.
Még egy keresztkérdés (a gazdasági részét szárójelbe helyezve )
Egy dolgot ne felejts el: ha valaki most azt mondja, hogy veszünk még 100-150 Lynx-et akkor APC-t nemhogy 6x6-osat, de semmilyet nem veszünk mert nem marad egy fillérünk sem rá.
Ezt én értem azt nem tudom hogy az APC egyáltalán kell e nekünk :) Ha kell kell nem kötök bele csak nekem elég halandónak tűnik a járgány o_O
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 306
113
@krisss számaiból kiindulva:
Egy Boxer mostanában 10+M USD 30mm-es Lance 2 toronnyal.
Hol?

Ha azt olcsósítod a kb.: 40%-kal akkor 6 és 7M közé fog esni egy fullos török 8x8 30mm-es ágyúval felcicomázva.
Ehhez kepest $5.xM az ARMA 8x8 konkret ara, ehavi kazak uzlet, nincs mit rajta cicomazni, szoval nem. :p

Az egyetlen, amit el tudok kepzelni, hogy ez nem az ARMA II, hanem az elso, meg mondjuk APSt teszunk ra, akkor lesz mondjuk $6M, de $7M nemigen.

Na ehhez képest kell egy 6x6-os CAVS-ot figyelembe venni, ahol az alapjármű 1M és erre egy távirányított M230LF gépágyúval felszerelt RC tornyot ha felteszel 1-2 ATGM-mel, akkor is meg kell hogy álljon az egész 3-3,5M USD-ből. És ebbe már egy APS is bele kell férjen!
Ott pl. egy sokkal egyszerűbb kiépítésű StrikeShieldet kell csak feltenni a gépre. Valahogy úgy, mint ahogy a Fuchs-ra is felszerelték:
Ami ugy mar $4-5M lesz, mert ugye akkor egy valag szenzor is kell, ami meg alapbol nincs APCn, viszont a torok IFVken is ott van.
Azaz megint ott jarunk, hogy $1-2M tobb, es normalis, legmodernebb 8x8 IFVt kapjuk helyette...

Abban @dudinak igaza van, hogy a harcot megvívni nincs értelme nekünk másik kerekes platformot bevezetni. Arra ott a Lynx. Tessék szépen utánrendelni 100-150db-ot. Pláne ha figyelembe vesszük azt a tényt, hogy a hasonló felszereltségű Lance tornyos Boxer és a Lynx között nincs hatalmas árkülönbözet.
Ezel a "csupaszseggű APC" nem azért vannak, hogy ők menjenek elől.
Tudod, hogy nekem nem a török származással van a bajom, hanem a kemény 8x8-as gépek még keményebb árával.
Korábban nem volt hatalmas különbség. Azonban a gyártók felismerték a piaci rést, és elkezdték kihozni az olcsó STANAG 3-4-es szintű 6x6-okat.
Ott a Guarani, ott a CAVS, ott a vannak a PARS 6x6, ott a Hanwha Tigon, vagy a szintén koreai K806, amelyiket most fognak megrendelni a lengyelek.
Az ukránok nem tudnak pl. elég páncélozott járművet kapni, mert olyan nagyok a veszteségeik. Egyszerűen egy ilyen jellegű tüzérségi túlsúlyos anyagháborúban ha biztosítani kell a katonák túlélését, akkor minél több ilyen páncélozott járművet kell megvenni, mert fogyóeszközök, amellett, hogy megvédik a szállított katonákat.
Egy ukran jellegu tomeghaboru nekunk eleve nem is opcio, nem is arra keszulunk...
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 306
113
Most vették a németek.
100 db boxer heavy weapon carrier verzióban.
10 millió kb/ db.
De nem $10M felett, es ugye naluk vagy 25-30% az eddig total elsporolt spare parts es hasonlok. Eddig az elmebeteg nemet miniszterium akkor rendelt mindenhez alkatreszt, amikor leallt valami, egeszen elkepeszto degeneralt sporolas ment mindenen.
A $10M el tudom kepzelni esetleg igy, de normals esetben szerintem supporttal stb ugy $8M korul lehet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
De nem $10M felett, es ugye naluk vagy 25-30% az eddig total elsporolt spare parts es hasonlok. Eddig az elmebeteg nemet miniszterium akkor rendelt mindenhez alkatreszt, amikor leallt valami, egeszen elkepeszto degeneralt sporolas ment mindenen.
A $10M el tudom kepzelni esetleg igy, de normals esetben szerintem supporttal stb ugy $8M korul lehet.
Háááát nem annyira sajnos. 2 éve annyi lett volna...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Éés tulajdonképpen igen.
Màrmint gondolom akkor hirtelen a levegô csupa veszedelem felülrôl is, de nyuszibusznak mekkora felsô védelme van?


Szóval amúgy ha csak taxi kell, akkor bezony belemezelt ural lenne a gazdasàgosan elveszthetô terepjàró két rajt elszàllítva, kirakva..., mert ugyanolyan védtelen jószerével.

Vagy szétpàncélozott, felfegyverzett, aps-sel védett gép kell, de az meg nem taxi. Mégha apc és ifv közti àllapot is.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Játmű kell, de annyi IFV-re nincs pénz amennyi kéne.
Értem szóval a kategória semmit nem ér de "jobb mint gyalog" ... Az ember az érték a gépben abból van igazán kevés... Vegyünk IFV-t és kész. :) Persze az én véleményem nem mérvadó még csak honvédelmi miniszter sem vagyok ( itt jegyezném meg ,hogy igény lenne rá) :oops:
 
  • Vicces
Reactions: Negan

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Értem szóval a kategória semmit nem ér de "jobb mint gyalog" ... Az ember az érték a gépben abból van igazán kevés... Vegyünk IFV-t és kész. :) Persze az én véleményem nem mérvadó még csak honvédelmi miniszter sem vagyok ( itt jegyezném meg ,hogy igény lenne rá) :oops:
Csúnyát mondok, de dudit nem igazán érdemes figyelembe venned ebben a kérdésben mert kizárólag a végletekben tud gondolkodni technikai vonalon.