[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Ha nem tudod mire alapozod a kijelentést?
Az egész htka fórum tele van ilyen "megalapozott" kijelentésekkel.

Egyébként kerekes vonalon képben vannak a török járművek is (ARMA 2, PARS 4)?
Az ARMA nekem valahogy nem szimpi (ettől még lehet jó), de a PARS 4 család csinos. Kíváncsi lennék egy tisztességes tesztre.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 302
113
Semmivel se vagy jobb,mint a fiukusz propagandisták.Ugyan abba az aljadék stilusban nyomod.
Paramount termékek valójában el vannak terjedve a világon.Maraduert pl Szingapur gyártja liszenszben-többek között,mert még vagy 5 helyen gyártják.
Kicsoda, hol is? Allitasz egy csomo zoldseget, aztan mindig kiderul, hogy a fele sem igaz...
Mi a helyezet a Paframount-tulajdonos orosz zsido oligarcha penzmosodaival, kozismert mafiozo hatterevel?
Belinkeltem egy marek cikket feljebb, sikerul;t barmelyiket is leforditoznod mar?

De példul az amcsi Buffalo MARP is egy liszenszgyártott dél afrikai Casspir változat.
Aminek meg az egvilagon semmi koze a Paramount mocskaihoz.
Hogy jon ez ide...? :rolleyes:

UAE Nimr-35,leánykori nevén RG35,de a teljes Halcon kinálat dél afrikai.RDM (rheinmetall-Denel-Municion) dél afrikai tervezésű és technológiájú löszereit fogják itthon szerelni....HX-3 L60 lövegcső meg a Denel 155L52 25 literes töltetűrű cső hosszabb változata lesz-és bizony H225M védelmi rendszerei is ott készültek,bármennyire tagadod.
Mindennek semmi koze a Paramounthoz, megint probalod terelni a temat. :rolleyes:
Unalmas ez a kantalasod amugy mar a del-afrikai temaban is, csak nem akarom elrontani a jatekszeredet, ott nem zavarsz sok vizet.

Viszont most megint hirdeted az iget itt is, probalod nyomni a del-afrikai orosz zsido oligarcha mafiozo kartacsolt cuccait, szoval: put up or shut up, azaz linkeket es bizonyits, vagy marad ures gyezinformacijad a hirhedten korrupciobol elo Paramountrol. En mar linkeltem vagy 3-4 cikket a korrupt uzelmeirol Afrika-szerte, nemzetkozi penzmoso-halozatarol, hajra, cafold meg oket.

Sőval segghülyeségeket irsz,mint haditechnikai témákban szinte mindig.
Megint a szokasos primitiv gyalazkodas, szemelyeskedes... ezt az iskolazatlan, vegtelenul egyszeru soforstilust tartogasd a csaladnak, mar mondtam, kisoreg. Mar ha van - ha nincs, akkor meg a repedtsarkuaknak a kamionstopban. Oda valo, nem ide.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 302
113
@Negan @acorn

wn4LR3D.png
Kar, hogy a mozdithatatlan targy semmilyen nyelven nem ert, es meg a sajatjan is nehezkesen kommunikal... :D
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Akkor volt, ma meg a Honvéd üdülőt eladják olyan csóró az állam.
Nem adja el az állam Stefánia Palotát és a balatoni honvéd üdülőt. Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Facebook-posztban cáfolta a privatizációról szóló sajtóértesülést.

Ezt ma Gulyás is elmondta a kormanyinfón.

Ez utóbbit be akartam linkelni, de ezt nem dobja a gugli, csak azt, hogy eladja a magyar állam a honvéd üdülőt. Most vagy a kereső vicceskedik, vagy az online lapok felejtették el erről tájékoztatni.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Dudi: Nem vitatkozni akarok! Itt van mellettünk a sógorék, gyártják a Pandúrokat, jobb ár érték arányt tudunk kapni a BTR-ért mint a német marderek. Tudod le is szerepeltek, -nem ócsárolni akarom- meg láncos. Arra itt a Lynx-ünk. Kerekes kellene. Ezért gondoltam a pandúrokra, 2+12 személy szállítására képes!
- Van 6x6 v. 8x8 verzió s ezen is lehet 105-ös ágyú.
ny46IAS.png


- Úszóképes!

VjnH0yX.png


- Viszonylag gyorsan megkapnánk s mehetne a gyakorlatozás! Az osztrákokkal kellene megbotolni.
6x6 vagy (8x8 Erre is mehetne rá a Linx torony).
- A németeknek még fel kell javítani a Pandúrokat, amire nem érnek rá, ugyanakkor adják azokat is az Ukránoknak, s helyettük veszik az Ausztráloktól a Bokszert.
- Az osztrákoktól viszont ujjakat kapnánk. Mennyiségileg se mindegy hogy mennyit.
Szóval a BTR-ink ár-érték arányát s Pandúrok mennyiségét valamint a Marderek mennyiségét
hasonlítsd össze. Ez lesz a nem mindegy. APC-nek jók lesznek.

VtGjmJu.png


A beltér is elég kulturáltnak látszik.

usSQEE8.png


- Itt vannak a szomszédba, mindent meglehetne beszélni velük.
Szerintem jobb ár-érték arányba jönnénk ki a BTR-ért!
A Pandur szar...
Cseh fórumozók is ekézik folyton,felejtős... Ezt nem oktatásképp írom,csak puszta információ..
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Attól függetlenül, hogy egyébként több ponton is egytértek néhány megállapitásoddal egy kép egy vizben ázó Casspir-ról nem jelent semmit.
3vndk9bvnlc51.jpg

Azaz a Te képedről sem derül ki, miért látjuk a szutyokban a tekknikát, egyáltalán nem biztos, hogy végig gázolt a "mocsáron".
A Gidránról többször elhangzott a hazai tapasztalatok alapján is, hogy jól állja a sarat, de a lényeg itt is sima fizika. Nagyobb tömeg négykeréken. És van az a szutyok, amibe bármit bele lehet "dögleszteni"... :)
Ha elég nagy a sár,minden el tud akadni.Ukrajnába simán berakadt a T72,meg a BMP is.YT-on valahol van fönt egy kisfilm,hogyan húzzák vonják egymást a Ratelek Angolában az esős évszakban.Komoly hadműveletek ott se folytak olyankor,ahogy Ukrajnában se a raszputyica idején.Csak azért tettem be azokat a képeket,hogy lássa a közönség,valójában Afrika se csak a kemény talajú füves szavannábol áll.Találni képet SADF Centurionrol is képet,ahogy ugyanúgy elsűllyedt az angolai sárban,mint a muszka hk Ukrajnában.
Éppenséggel van olyan,hogy jobb a nagyobb tengelyterhelés,mert nagyobb tapadást,és igy vonóerőt biztosit.Saját seregbeli élményeim közt is van olyan,hogy a Kraz elment ott,ahol a BMP csak felhasalt,és a lánc csak keverte a trutyit,de vonóerőt nem adott.
Kazak próbákon különben a Mbombe 8 protója elbukott.Minap tettem fel egy kisfilmet,amin az ARMA vontatja ki a sárbol.Mbomba 6 viszont átment a próbán,azt rendszeresiteni fogják.A gyár a Maraduert viszont már sorozatba gyártja,az Arlan néven már rendszeresitve van.(többen is gyártják,szingapuriak pl Belrex néven)
Különbséget kell teni kerekesek esetén is IFV és APC között.Mbombe 6 nem GYHJ,hanem PSZH.Visszakereshető,hogy én kerekes IFV szerepre mindig is a Patria XP-t propagáltam.De kell nagyon az APC is.Mert az Isten pénze se elég,hogy csak IFV alapon oldjunk meg mindent.
Gidrán meg hiába birja jol a sarat,ha árokáthidaló képessége meg nincs.Nagyon sok helyre meg egyszerűen kicsi.PSZH szerepre egyértelműen alkalmatlan.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Dudi: Nem vitatkozni akarok! Itt van mellettünk a sógorék, gyártják a Pandúrokat, jobb ár érték arányt tudunk kapni a BTR-ért mint a német marderek. Tudod le is szerepeltek, -nem ócsárolni akarom- meg láncos. Arra itt a Lynx-ünk. Kerekes kellene. Ezért gondoltam a pandúrokra, 2+12 személy szállítására képes!
- Van 6x6 v. 8x8 verzió s ezen is lehet 105-ös ágyú.
ny46IAS.png


- Úszóképes!

VjnH0yX.png


- Viszonylag gyorsan megkapnánk s mehetne a gyakorlatozás! Az osztrákokkal kellene megbotolni.
6x6 vagy (8x8 Erre is mehetne rá a Linx torony).
- A németeknek még fel kell javítani a Pandúrokat, amire nem érnek rá, ugyanakkor adják azokat is az Ukránoknak, s helyettük veszik az Ausztráloktól a Bokszert.
- Az osztrákoktól viszont ujjakat kapnánk. Mennyiségileg se mindegy hogy mennyit.
Szóval a BTR-ink ár-érték arányát s Pandúrok mennyiségét valamint a Marderek mennyiségét
hasonlítsd össze. Ez lesz a nem mindegy. APC-nek jók lesznek.

VtGjmJu.png


A beltér is elég kulturáltnak látszik.

usSQEE8.png


- Itt vannak a szomszédba, mindent meglehetne beszélni velük.
Szerintem jobb ár-érték arányba jönnénk ki a BTR-ért!
Amúgy a Pandur az amerikai GDELS-é egyébként egyáltalán nem olcsó.
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: Nemerson and Fundin

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
A Szerb zasztava gyárban gyártják az M20 Mrap-t.
mWzXEuN.png


MwUnCFO.png


Még 2020-as esemény itt olvasandó, benne képekkel. Tiszta Bombe!


A francba, kösz a válaszod.
Hát a hasonlóság csak felületes.Ez a rác gép egy FAP 6x6 teherautóalvázra felépitett MRAP.Addig a Mbombe 6 egy önálló tipus,önhordó páncéltestel,egyenletes tengelyelrendezéssel.

Egy kis történet.
Mbombe 6 nem IFV.Eredetileg az SADF számára készült,a Casspir család váltására.Az SADF el is fogadta-csak nem kapott rá pénzt.Mindenféle változatot akartak belőle,ami a Casspirből van.Merthogy a Casspirnak az alap lövészszállitón kivűl van av hordozó,M40 hsn löveg és Ingwe IPTR-s pct,platós és tartályos logisztikai szállitó,darus müszaki mentő,pk-i,rádiós,többféle EW,aknamentesitő és harctéri sebesültszállitó változata is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
A Szerb zasztava gyárban gyártják az M20 Mrap-t.
mWzXEuN.png


MwUnCFO.png


Még 2020-as esemény itt olvasandó, benne képekkel. Tiszta Bombe!


A francba, kösz a válaszod.

Ilyet a "kis-újjból ..." kéne tudnia egy RÁBA/Suzuki/AUDI-Győr/stb... kapacitást birtokoló országnak!

Azonnal fogjuk is tudni, majd: amikor a már nem P-P magyar társadalom a kétharmad-kényelmes P-P politikai vezetésének a tökfejében megcsillanja a Hatalom elvesztésének veszélyét a Honvédelem --vagy mtöbbi 1-2-tucat elmaradt hibajavítás-- miatt!
Talán... De még időben kellene a társadalom emlékeztetője és figyelmeztetése!!!

... szerintem inkább tolni kell még egy kétharmadot, és meglesz az esti Netflix a rezsicsökkentős 22 fokban! :oops:
Ez elég a kétharmadokhoz a Helytartónak! Fejeket a homokba/TV-be és ... :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 302
113
Érted azt, hogy még ki sincs választva, sőt nagyon úgy néz ki, hogy a pénz sincs meg rá?
Én értem, de egy évtized kissé erős, nem? :)

A Lynx döntésig biztos eltelt 1-2 év, de az egyrészt az első ilyen volt, másrészt ott megszűnt fegyverzetet hoztak vissza, harmadrészt ott még gyárat is építettek stb, de még így sem volt az egész 5 év, mire tesztelni kezdtetek az első példányokat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Én értem, de egy évtized kissé erős, nem? :)

A Lynx döntésig biztos eltelt 1-2 év, de az egyrészt az első ilyen volt, másrészt ott megszűnt fegyverzetet hoztak vissza, harmadrészt ott még gyárat is építettek stb, de még így sem volt az egész 5 év, mire tesztelni kezdtetek az első példányokat.
Azt gondolod? Mikor rendeltük a Leopardokat? Akkor még pénz is volt...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba