[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Páncélozott, 4x4, szóval a határra velük. Mindet reaktiválni. :D
star-trek-jean-embarrassed-meme-wvicpniestnneumg.gif
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Faszák.

Annyi nem idetartozó kèrdèsem lenne, hogy ilyen Zacheres videót máskor ne rakj már be, mert nekem azóta Zacheres reklámokat dobál be a mobilom. :D
Mondjuk szerintem ő nem nagyon reklámoz semmit.
Vagy simán rájött a google algoritmus, hogy Zacher a megoldás minden problémádra IS!
Szerintem ez egy isteni jel! Asszem Hatvanban dolgozik... Hívd fel! :D
Hatalmas arc a pali, hogy bement egy Walter White-os pólóba egy másik interjúra:
1024x580-20220622_start_zacher_gabor.jpg

(bocs @Terminator )
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Crusader

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Erről beszélek! Ennek mi értelme van!?
De az igazat megvallva itt megint csak az előre nem látás vagy a megint jól ismert "jóvanazúgy" hozzá állás..
És nem utólag vagyok kurva okos,mert én a legelén már furcsálltam hogy mi a faxért suzukikat visznek..? És itt nem a márkára vagyok dühös,hanem azokra a felelős beosztásban lévő "urakra"akik ezt oda gondolták ,hogy teljesen alkalmatlan arra a funkcióra aminek oda vitték,szánták.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 645
15 022
113
Vagy simán rájött a google algoritmus, hogy Zacher a megoldás minden problémádra IS!
Szerintem ez egy isteni jel! Asszem Hatvanban dolgozik... Hívd fel! :D
Hatalmas arc a pali, hogy bement egy Walter White-os pólóba egy másik interjúra:
1024x580-20220622_start_zacher_gabor.jpg

(bocs @Terminator )
Tudod hogy saját bevallása szerint mogyorós csoki függő.:D
Van hogy napi 2 táblásat megeszik.

Nekem az ilyen ne magyarázzon piáról.:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::D
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 575
93
És itt nem a márkára vagyok dühös,hanem azokra a felelős beosztásban lévő "urakra"akik ezt oda gondolták ,hogy teljesen alkalmatlan arra a funkcióra aminek oda vitték,szánták.
Na de megkapta a felelős beosztásban lévő "urak" érte a suzukitol a megfelelő jutalmat! Ez a lényeg! Az hogy utána a határon szétmegy vagy szétverik, az már nekik mindegy.
 
  • Tetszik
Reactions: éber

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Na de megkapta a felelős beosztásban lévő "urak" érte a suzukitol a megfelelő jutalmat! Ez a lényeg! Az hogy utána a határon szétmegy vagy szétverik, az már nekik mindegy.
Óóóó pazmeg már megint!
Nyilván a Suzukikat azért vettük, hogy a határra menjenek.... o_O
Nem is azért menetek ezek, mert nem volt más.
Sima járőr autókról beszélünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs and Ocses

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113

Páncélozott, 4x4, szóval a határra velük. Mindet reaktiválni. :D

Annak idején volt is a Rendőrségnek. Talán a határőrségnek is.
Hovatovább, nekem rémlik valami olyasmi a '90-es évek vége, 2000-es évek eleje környékéről, hogy azzal (is) indokolták a kivonásukat, hogy határőrizetre csak háborús időkben lehetne használni, mert jaj, mit szólnak majd mások.
Egyébként ezzel az erővel mehetnének BTR-80-asok is, RCWS-el, lövésdetektorral.
A deszanttérbe egy beavatkozó csoport is befér.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Mellesleg az Arma is megbukott az elégtelen védelemmel (LvL2 szint).

Oszt hogyan lehet megbukni az alap védelemmel egy teszten? Ezt ki költötte mellé?

Az alap védelmi szint kb senkit sem érdekel, hanem az hogy milyen szintre lehet kieg páncéllal növelni és az megfelel-e a követelményeknek. Amúgy is mért alap páncélzatot hasonlítasz össze egy kiegpáncélozottal? Pláne ERA-val.

A maláj Pars 8x8 változat is úszik level 4 szinttel és az egy fős ~1,8 tonnás sharpshooter/saber 25 toronnyal, 28 tonna össztömeg mellett. A komolyabb 2 fős Denel LCT-30 toronnyal már nem, azzal túl nehéz. Hasonló tömeg (és védelem) mellett az Arma 8x8 is fog jó eséllyel. AMV XP is 28 tonnáig úszik, Piranha 5 is. Egyébként sincs értelme az ilyen összehasonlításnak, mert a Mbombe nem úszik.

Egy 35+ tonnás max össztömegű Pars 8x8-nál meg nyilván nagyobb védelmi szintet is el lehet érni, de ott úgy is a vision box lesz egy komoly behatároló gyengepont. 40 tonnás össztömegű Arma 8x8 dettó. Ilyen 35-40t gvw mellett még a level 6 sem lehetetlen.

De a 25/23 tonnás össztömegű 6x6-os Pars/Arma is tudja a level 4 szintet és ebbe a gvw-be simán belefér egy alacsonyabb tömegű közepes torony is, plane egy rcws.

Akárhogy csűröd csavarod megint. Ne gondoljuk már azt, hogy a Mbombe többet tud ezeknél, mert nem.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 302
113
Rossz helyre kattintottam. Ez most már nyilvánvaló. Sokkal óvatosabbnak kell lennem, mert így hozzáférek a prémium tartalmakhoz is... :oops:
De ha már:
Ugye nem annyira zavar, hogy STANAG 4569-nek 2 külön ága van....és hogy te ezeket konzekvensen összekevered?!?
Na megyek is. Csak becsöngettem.
En mindig jókat röhögök, amikor felreert valamit, amit fordítózik, és ilyenek jonnek ki belőle - és fel sem tűnik neki, simán leírja... :D
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 302
113
Annak idején volt is a Rendőrségnek. Talán a határőrségnek is.
Hovatovább, nekem rémlik valami olyasmi a '90-es évek vége, 2000-es évek eleje környékéről, hogy azzal (is) indokolták a kivonásukat, hogy határőrizetre csak háborús időkben lehetne használni, mert jaj, mit szólnak majd mások.
Egyébként ezzel az erővel mehetnének BTR-80-asok is, RCWS-el, lövésdetektorral.
A deszanttérbe egy beavatkozó csoport is befér.
Istentelen szűk szar volt. A toronyba kb torpeket kellett valogatni.
Az egyetlen jó benne a 14.5mm toronyfegyver volt.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 408
113
OFF
Az FNSS oldalán most van egy felmérés ahol mindenki elmondhatja mennyire jó a cég és termékei!
Ilyenek vannak hogy mondj egy 10/10 pontos harcjármű gyártót, ahhoz képest ők mennyire jók, Elég megbízható-e az FNSS, hogy az országodnak járműveket szállítson... :)
Szóval mindenki elmondhatja nekik hogy jó-e a PARS vagy sem!
ON
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Oszt hogyan lehet megbukni az alap védelemmel egy teszten? Ezt ki költötte mellé?

Az alap védelmi szint kb senkit sem érdekel, hanem az hogy milyen szintre lehet kieg páncéllal növelni és az megfelel-e a követelményeknek. Amúgy is mért alap páncélzatot hasonlítasz össze egy kiegpáncélozottal? Pláne ERA-val.

A maláj Pars 8x8 változat is úszik level 4 szinttel és az egy fős ~1,8 tonnás sharpshooter/saber 25 toronnyal, 28 tonna össztömeg mellett. A komolyabb 2 fős Denel LCT-30 toronnyal már nem, azzal túl nehéz. Hasonló tömeg (és védelem) mellett az Arma 8x8 is fog jó eséllyel. AMV XP is 28 tonnáig úszik, Piranha 5 is. Egyébként sincs értelme az ilyen összehasonlításnak, mert a Mbombe nem úszik.

Egy 35+ tonnás max össztömegű Pars 8x8-nál meg nyilván nagyobb védelmi szintet is el lehet érni, de ott úgy is a vision box lesz egy komoly behatároló gyengepont. 40 tonnás össztömegű Arma 8x8 dettó. Ilyen 35-40t gvw mellett még a level 6 sem lehetetlen.

De a 25/23 tonnás össztömegű 6x6-os Pars/Arma is tudja a level 4 szintet és ebbe a gvw-be simán belefér egy alacsonyabb tömegű közepes torony is, plane egy rcws.

Akárhogy csűröd csavarod megint. Ne gondoljuk már azt, hogy a Mbombe többet tud ezeknél, mert nem.
Gyári adatokat irtam.
LvL 4 szinten a 6x6 Pars/Arma nem úszik (ahogy a Patria 6x6,vagy a TPZ se)
Ártényezőt is kihagyod.Arma nehéz változatai már egy másik kategóriát képviselnek,árban is.
Szóval kicsit bonyorultabb a dolog.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 650
8 302
113
Gyári adatokat irtam.
LvL 4 szinten a 6x6 Pars/Arma nem úszik (ahogy a Patria 6x6,vagy a TPZ se)
Ártényezőt is kihagyod.Arma nehéz változatai már egy másik kategóriát képviselnek,árban is.
Szóval kicsit bonyorultabb a dolog.
Az ARMA II 8x8 L5+ es 40 tonna, és úszik. Felejtsétek már el ezeket a tévhiteket; bármi úszik, ha elég nagy és úgy van tervezve, lásd félmillió tonnás (!) supertankerek stb.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Az ARMA II 8x8 L5+ es 40 tonna, és úszik. Felejtsétek már el ezeket a tévhiteket; bármi úszik, ha elég nagy és úgy van tervezve, lásd félmillió tonnás (!) supertankerek stb.
Patria XP Long meg LvL6 szinten is uszik.Kerekes GYHJ kategoriaban inkabb arra szavazok.De annak ára van.Meretben es penzben.
Tegyetek mar kulonbseget a jarmukategoriak között.M6 egy olcso PSZH/PSZJ.