[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 954
8 417
113
hát a 0-nál nem nehéz többet gyártani, de ez se lesz sokáig így remélhetőleg...
A több mint fél tucat prototípusról írsz, amelyek közül a fele még tüzelni se tud.. Lesz, de ezek még első csapatprobák, kijönnek a hiányosságok, ezek miatt kellenek módosítások stb. Az ára annak, ha egy ország a világon elsőnek vezet be egy fegyverrendszert. Nekünk a méretünk miatt nem szabadna nehéztecnikát elsőnek rendszerbe állítani, mert elbaszásra nincs helyettesítő rendszer. Egy olasz-német-lengyel és hasonló méretű /haderejű ország szükséges ehhez. Nekünk pedig utánuk kéne saját licencgyártással beszerezni és gyártani.. De OV-k a gépkocsigyártás elektromosra állásától féve, az autóipar helyett hadiipar akart kiépíteni. Nos ezek jelenleg a veszteséget, a veszteségre halmozzák és közben a politika és gazdasági holduvdara a fidesznek a kinai akkugyártásra és autógyártásra tette át a vokást. Gyakorlatilag a hadiipar másodlagos, csak még nem futott nullára szekér a régebben beletolt invesztíció miatt, meg nem lehet az RM-et (amely azért szépen visszaoszt) és más hadiipari cégekkel anulálni.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: bel and fishbed

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 951
30 128
113
A több mint fél tucat prototípusról írsz, amelyek közül a fele még tüzelni se tud.. Lesz, de ezek még első csapatprobák, kijönnek a hiányosságok, ezek miatt kellenek módosítások stb. Az ára annak, ha egy ország a világon elsőnek vezet be egy fegyverrendszert. Nekünk a méretünk miatt nem szabadna nehéztecnikát elsőnek rendszerbe állítani, mert elbaszásra nincs helyettesítő rendszer. Egy olasz-német-lengyel és hasonló méretű /haderejű ország szükséges ehhez. Nekünk pedig utánuk kéne saját licencgyártással beszerezni és gyártani.. De OV-k a gépkocsigyártás elektromosra állásától féve, az autóipar helyett hadiipar akart kiépíteni. Nos ezek jelenleg a veszteséget, a veszteségre halmozzák és közben a politika és gazdasági holduvdara a fidesznek a kinai akkugyártásra és autógyártásra tette át a vokást. Gyakorlatilag a hadiipar másodlagos, csak még nem futott nullára szekér a régebben beletolt invesztíció miatt, meg nem lehet az RM-et (amely azért szépen visszaoszt) és más hadiipari cégekkel anulálni.
Nem teljesen értem, hogy hogy jön ahhoz amit én írtam...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 951
30 128
113
Ha már a Caracalt Zalában is tervezik bütykölni.

IMG_20240617_122545474_HDR-1068x802.jpg.webp

A 2024-es Eurosatory kiállításon a Caracal a Loitering Ammunition Hero-120 négyes indítójával is látható. (Fotó: Boes)
Platós NMS-re mehet is fel a HERO indítója...
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 954
8 417
113
Nem teljesen értem, hogy hogy jön ahhoz amit én írtam...
Arról, hogy nem sorozatgyártású Hiúzokról írsz, hanem egy csomó prototípusról, amelyeken sok minden nem is működik, és nem is egységes még a felszerelésük sem. Majd lesz sorozatgyártás, a kérdés, hogy a típushibákat mikorra javítják ki, milyen lesz a rendszerintegráció. Arról írtam, hogy ekkora országoknak mint mi, ilyen mennyiségű megrendeléssel nem életszerű, hogy első beszerzők, gyártók legyenek, mert nincs alternatíva. A nehézfegyverzet, a repülőgép, helikoptergyártás nálunk nagyobbak privilégiuma, ahol nagyobb volumenű a megrendelés, van idő-lehetőség nagyobb mennyiségű eszközzel csapatprobára, (netalán éles bevetésre). Lásd mennyi eszközt próbálnak ki a lengyelek, franciák, amerikaiak, svédek ukrajnában. Nem véletlenül lesz a CV-90 Combat Ready, amely sokat jelent beszerzéskor.
 
  • Vicces
Reactions: perceptron

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 922
113
A magyar páncélos fegyvernem megújítására 2028-ig összesen 44 darab, egyedileg a Magyar Honvédség részére gyártott Leopard 2A7HU harckocsi érkezik hazánkba.


Szerintem rosszul érzelmezzük ezt a mondatot! Páncélos fegyvernem! Mi van akkor ha nem csak a tankokat érti alatta hanem az önjárót a Lynxeket és majd a 8x8-at is és esetleg még más típusú páncélozott járműveket?
A páncélos fegyvernem kifejezetten a hk-kat jelenti.A gyalogság,még ha gépesitett is,egy másik fegyvernem.Tüzérség meg megint egy másik.
Milyen Hitron? Abból nem lesz semmi nálunk...
Viszont az arab olajsejkek pénzének hála,most már van egy számunkra is érdekes és lehetséges búr tervezésű kerekes GYHJ is :D :cool:
WAHASH-Swim-1920x1214.jpg

Eu7ZdqkWgAcajrJ-1.jpg

Eu6CTsMWQAIRsRO-1.jpg

És ezt is helyi gyártással is árulják,vagy liszenszbe is.Persze nekünk nem BMP-3 toronnyal kéne,de ez nem probléma.105milis torony már van hozzá
 
  • Hűha
  • Vicces
Reactions: Ocses and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 908
38 119
113
A páncélos fegyvernem kifejezetten a hk-kat jelenti.A gyalogság,még ha gépesitett is,egy másik fegyvernem.Tüzérség meg megint egy másik.

Viszont az arab olajsejkek pénzének hála,most már van egy számunkra is érdekes és lehetséges búr tervezésű kerekes GYHJ is :D :cool:
WAHASH-Swim-1920x1214.jpg

Eu7ZdqkWgAcajrJ-1.jpg

Eu6CTsMWQAIRsRO-1.jpg

És ezt is helyi gyártással is árulják,vagy liszenszbe is.Persze nekünk nem BMP-3 toronnyal kéne,de ez nem probléma.105milis torony már van hozzá
Sosem adod fel, igaz? :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 908
38 119
113
Csak olyan dolgokat ajánlok,ami szerintem számunkra hasznos lenne.
Technikai adatai alapján jol megfelelne nekünk.Gazdaságilag meg a helyi gyártás is lehetséges.
nem is veszem "trollkodásnak", csak ismerve a hazai viszonyokat, irányokat ennek szuper kicsi a valószínűsége. Ezt te is tudod...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 922
113
nem is veszem "trollkodásnak", csak ismerve a hazai viszonyokat, irányokat ennek szuper kicsi a valószínűsége. Ezt te is tudod...
Minden rendszer összeomlik egyszer.És az összeomlás lehetőséget teremt egy jobb rendszer létrejöttének.Változatosság kedvéért,egyszer talán egy olyanét,ami valóban a Haza üdvére lehet (oké,elég halvány rá az esély ez minálunk,de azért mégiscsak van)
nem is veszem "trollkodásnak", csak ismerve a hazai viszonyokat, irányokat ennek szuper kicsi a valószínűsége. Ezt te is tudod...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 908
38 119
113
Minden rendszer összeomlik egyszer.És az összeomlás lehetőséget teremt egy jobb rendszer létrejöttének.Változatosság kedvéért,egyszer talán egy olyanét,ami valóban a Haza üdvére lehet (oké,elég halvány rá az esély ez minálunk,de azért mégiscsak van)
Én inkább "Patria-hívő" vagyok, de amennyire hátra lehet most sorolva a "sokkerekes harcjármű" téma a BTR-upgradeből ítélve, akár még igazad is lehet - legalábbis a kormányváltást illetően...

Azért próbáld max heti 1x leírni, hogy "Mbömbi kell nekünk"! így biztos nem felejtjük el, de nem és mész az agyunkra vele! ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 976
32 922
113
Én inkább "Patria-hívő" vagyok, de amennyire hátra lehet most sorolva a "sokkerekes harcjármű" téma a BTR-upgradeből ítélve, akár még igazad is lehet - legalábbis a kormányváltást illetően...

Azért próbáld max heti 1x leírni, hogy "Mbömbi kell nekünk"! így biztos nem felejtjük el, de nem és mész az agyunkra vele! ;)
De ez nem a Bömbi.
Technikai adatok alapján különben ez az arabúr csoda jobb,mint a Patria.Mivel majd 30 évvel fiatalabb konstrukció,ez annyira nem meglepő.
Persze ezt egy gyakorlati összehasonlitó próbán kell(ene) igazolni.
Különben a Patria XP szerintem is megfelelne nekünk.Eddig,és igazábol amig gyakorlati próbán bizonyitva az arabúrs jobbnak nem bizonyul jelenben is,a Patria XPt javallom magam is.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 512
7 972
113
Arról, hogy nem sorozatgyártású Hiúzokról írsz, hanem egy csomó prototípusról, amelyeken sok minden nem is működik, és nem is egységes még a felszerelésük sem. Majd lesz sorozatgyártás, a kérdés, hogy a típushibákat mikorra javítják ki, milyen lesz a rendszerintegráció.
Mitol lenne kerdes?

Arról írtam, hogy ekkora országoknak mint mi, ilyen mennyiségű megrendeléssel nem életszerű, hogy első beszerzők, gyártók legyenek, mert nincs alternatíva. A nehézfegyverzet, a repülőgép, helikoptergyártás nálunk nagyobbak privilégiuma, ahol nagyobb volumenű a megrendelés, van idő-lehetőség nagyobb mennyiségű eszközzel csapatprobára, (netalán éles bevetésre).
Meeeerjunk kicsik lenni!

Az hagyjan, de a te elmeleted szerint nekunk is $5B korul kellene inkabb fizetni, mint a csehek teszik, a Lynx $2B koruli aranal. Aha, kilog-a-logika, a liberalkomcsi matek. :D


Lásd mennyi eszközt próbálnak ki a lengyelek, franciák, amerikaiak, svédek ukrajnában.

Svedek, mint nagy orszag. Aha, mondd tovabb! :D

Nem véletlenül lesz a CV-90 Combat Ready, amely sokat jelent beszerzéskor.
Hooogyne. Nem is letezett a MkIV, amikor a csehek rendeltek. :D