[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Rosszul érted.A kutyát nem zavarna ha 50 tonna lenne és LvL6.Ez van ezt kell szeretni,ez egy nagy gép a tömege sem lehet kicsi(a fizikát nem lehet megerőszakolni).A baj az,hogy úgy néz ki LvL5 tömegtől függetlenül.

Ez mar teljesen szanalmas ez az erolkodesed, komolyan.

Teljesen egyertelmu, hogy egy mar eleve modularisnak tervezett, next-gen IFV eseten barmikor lehet additional armort ratenni
, az fennmarado kerdesek max ilyenek lehetnek, hogy szuksegunk lesz-e ilyesmire es mennyi idot stb vesz egy ilyen upgrade igenybe, megeri-e misszionkent eldonteni stb.

Akkor úgy vettük volna...

Az az egy PPT,annyi infónk van,csak ti ezt kizárjátok mert nem szimpatikus.

Nem, mi felfogtuk, hogy ez egy sales deck, aminek kicsi a jelentosege azugyben, mi lesz 3-4 ev mulva a gyartosoron, meg kisebb abban, hogy mi minden mast tud majd a rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Akkor úgy vettük volna...

Az az egy PPT,annyi infónk van,csak ti ezt kizárjátok mert nem szimpatikus.
Pont nem zárom ki. Teljesen lehetséges verzió. Ahogy az is, hogy nem ez a végleges és az szinte tuti, hogy csak az első 46 felszereltsége van lepapírozva.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 496
113
aha, érdekes, akkor pörgessük vissza az időt kb egy évvel, akkor a "vita" az volt hogy (szerinted) minek a szar lynx mert az csak egy turbózott marder, , aztáán amikor jöttek a tények akkor hirtelen nagy csönd volt :) semmi bajom azzal amit mondasz, tényleg, szerintem is kell hogy legyen az embernek magánvéleménye, de az infó ferdítésével meg sírással már több bajom van, főleg ilyen jelentőségű megegyezzésben/megrendelésben ,szerintem Neked amúgy is szerintem mindegy mert Puma párti vagy (ki tudja miért....de) én meg mivel nekem mindegy, mintha betennél a "Lnyx bandába" .
Az hogy "most hogy jönnek az infók hogy esetleg mégsem" volt az első ami meg moslyogtatott, milyen infó jött? semmilyen, egy diát láttunk és ennyi mellette semmi de semmi infó, mire vonatkozik vagy hogy, egy dia és kész, de mivel beleillett a "puma az jobb mint a lynx" képedbe egyből jött az "én meg mondtam" amit picit korainak érzek. Szóval akkor hogy is volt az a "ne legyünk elfogultak dolog"? Majd ha 50 tonnásan, az lesz ráírva hogy STA5, akkor lehet morcoskodni (de ilyen nem lesz) meg jönni ezzel de addig csak örülnék már annak hogy a világ EGYIK legjobb IFV-je kerül a Honvédséghez ,sőt, itthon is fogjuk gyártani.
Senki de senki sem mondta hogy a Lynx a világ legjobb IFV-je, tőlem biztos nem hallottál ilyet és aki kijelent ilyet az konkrét idióta. Minden tényt lehet figyelmen kívül hagyni csak hogy jobban passzoljon az emberben a saját kis elmélete én ezzel tisztában vagyok de basszus az hogy pl ha vki manapság egy 50 tonnás lvl5-ös IFV-vel házaljon már pofa kéne, ott az ozi tender, ahol a STA6 a minimum requirement-ek között van. Ott a cseh tender ahol szintén azt hiszem valami hasonló van a pályázati kiírásban. Tudjuk hogy nem csodafegyver, tudjuk hogy új, tudjuk hogy nem lesz tőle egy raj immortal, tisztában vagyunk vele, én elfogult sem vagyok mert ha Puma lett volna annak is ugyanígy örülnék, tényleg, pontosan ugyanígy, de ez lett, tetszik vagy sem, véleménye lehet róla az embernek de akkor picit játszunk már a fair play szabályai szerint.
Elfogult vagy. Én minden állításomat képekkel rajzokkal, számításokkal igyekeztem alátámasztani, korábban (puma topic)
Az ellen érv általában a következő szokott lenni:
- A Lynx biztos jobb, de még most fejlesztik, meg titkos is. Viszont jobb, az biztos.
- Na jó, lehet, hogy mégse, de akkor viszont a Puma nem üzembiztos, nem hadrafoghato.

Az ilyen vélemény az elfogult. Ha figyeltrtetek én a Puma ért sem rajongtam, de a kettő közül egyértelműen azt tartom jobbnak. Konstrukciós okokból.
Azon viszont nem lehet segíteni semmilyen elektronikával, meg csoda pancellal. Ez szakma.
Aki ezt nem látja be, az az elfogult. Valamiért. Az meg érzelem.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
Elfogult vagy. Én minden állításomat képekkel rajzokkal, számításokkal igyekeztem alátámasztani, korábban (puma topic)
Az ellen érv általában a következő szokott lenni:
- A Lynx biztos jobb, de még most fejlesztik, meg titkos is. Viszont jobb, az biztos.
- Na jó, lehet, hogy mégse, de akkor viszont a Puma nem üzembiztos, nem hadrafoghato.

Az ilyen vélemény az elfogult. Ha figyeltrtetek én a Puma ért sem rajongtam, de a kettő közül egyértelműen azt tartom jobbnak. Konstrukciós okokból.
Azon viszont nem lehet segíteni semmilyen elektronikával, meg csoda pancellal. Ez szakma.
Aki ezt nem látja be, az az elfogult. Valamiért. Az meg érzelem.
Nem értelek , a 2 érved közül én egyiket sem mondtam , én nem a Pumát támadom hanem a Lynx-et próbálom védeni hogy egy dia miatt be írjuk már le a vasat és ezzel úgy mindent és mindenkit.
Az meg hogy azt mondod elfogult vagyok hát.... mint mondtam , én akkor is örültem amikor úgy volt Puma lesz és akkor is amikor megtudtam hogy végül a Lynx fog nyerni. Mint már írtam , nem értem miért lesz a Lynx bandába , de én inkább a “ tök mindegy melyik mert mindkettővel jól jár a honvédség bandában” vagyok :D
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Pont ezt írom, hogy valószínűleg létezik az oldalt leírtak miatt, de azt nem tudom, hogy hogyan aránylik (1:1 ; 1:1,1...) a stanag rendszerhez.
2 opció van, lvl5 az stanag szerinti és az, hogy nem tudjuk mi az a lvl5.
Legokosabbak valószínűleg akkor leszünk, amikor itt lesz az első példány.
•Nem moduláris lesz a páncélzat?
Modularity to tailor protection and achieve rapid upgrades;
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Miért csinálnák így?
Mert augusztusban csak a csapásirány dőlt el, nem a részletek. A beruházás és a egy keretszerződés 218 Lynxre. De a felszereltség valószínúleg csak a kezdő 46-os csomag kapcsán. Annyira új ez az IFV, hogy hülyeség lenne máshogy csinálni.

Ha a kebabos szerződéssel vetem össze, ott Maróth nyilatkozatai alapján 2 részből állt a szerződés. Egy kezdő 10-es csomag és a nagy beszerzés, most már látjuk gyárastól. De a konfigok valószinűleg ott is kialakítás alatt vannak.

Ezt gondolom a Lynxnél is, csak itt a gyár sztori együtt jött a keretszerződéssel. Most megy a finomhangolás, beilleszteni a magyar hadiipari lehetőségekbe, Pro Patria, Hirtenberger stb...illetve valószínűleg ez egy folyamatosan, alakuló, finomodó együttműködés. Nincsenek kőbe vésve a részletek a felszereltség kapcsán. Lehet a magyar beszállítás ütemezése is változhat a közben futó cseh és egyéb projektek függvényében. Be lesznek építve a tapasztalatok az ausztrál tesztek alapján is.

Viszonylag kényelmes helyzetben vagyunk. Ha vmit változtatni szeretnénk, le kell csörögni Zalaegerszegre és elnézve a stratégiai partnerséget az RM-el, meglesz a kellő rugalmasság.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
•Nem moduláris lesz a páncélzat?
Modularity to tailor protection and achieve rapid upgrades;

Ha megveszed a LvL5 kitett akkor közel sem biztos,hogy abból lehet LvL6-ot csinálni.
Mert augusztusban csak a csapásirány dőlt el, nem a részletek. A beruházás és a egy keretszerződés 218 Lynxre. De a felszereltség valószínúleg csak a kezdő 46-os csomag kapcsán. Annyira új ez az IFV, hogy hülyeség lenne máshogy csinálni.

Ha a kebabos szerződéssel vetem össze, ott Maróth nyilatkozatai alapján 2 részből állt a szerződés. Egy kezdő 10-es csomag és a nagy beszerzés, most már látjuk gyárastól. De a konfigok valószinűleg ott is kialakítás alatt vannak.

Ezt gondolom a Lynxnél is, csak itt a gyár sztori együtt jött a keretszerződéssel. Most megy a finomhangolás, beilleszteni a magyar hadiipari lehetőségekbe, Pro Patria, Hirtenberger stb...illetve valószínűleg ez egy folyamatosan, alakuló, finomodó együttműködés. Nincsenek kőbe vésve a részletek a felszereltség kapcsán. Lehet a magyar beszállítás ütemezése is változhat a közben futó cseh és egyéb projektek függvényében. Be lesznek építve a tapasztalatok az ausztrál tesztek alapján is.

Viszonylag kényelmes helyzetben vagyunk. Ha vmit változtatni szeretnénk, le kell csörögni Zalaegerszegre és elnézve a stratégiai partnerséget az RM-el, meglesz a kellő rugalmasság.

Semmilyen tapasztalat nem lesz az ausztrál tenderből beépítve,mert addigra már bőven gyártani fogunk mire onnan lesz bármi is.Nem úgy működik a gyártás,hogy egyik pillanatról a másikra be lehet új dolgokat emelni.Leszerződtünk egy 218db-s szériára,ez mind egységes lesz,nem lesz a fele ilyen a fele meg olyan.

Pont nem vagyunk kényelmes helyzetben!Már le van fixálva,hogy nekünk mi lesz.Az ausztrálok vannak kényelmes helyzetben mert van még vagy 2-3 évük mire eldöntik,hogy egyáltalán melyik típust válasszák.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Elfogult vagy. Én minden állításomat képekkel rajzokkal, számításokkal igyekeztem alátámasztani, korábban (puma topic)
- Na jó, lehet, hogy mégse, de akkor viszont a Puma nem üzembiztos, nem hadrafoghato.

.
Ez viszont tény, nem elfogult vélemény. És bár javult a rendelkezésre állás, továbbra sem parádés az eredmény. Mivel toltak bele most egy csomó zsét, most nem lehet anyagi, logisztikai okokra fogni, pedig én erről meg voltam győződve.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Ha megveszed a LvL5 kitett akkor közel sem biztos,hogy abból lehet LvL6-ot csinálni.


Semmilyen tapasztalat nem lesz az ausztrál tenderből beépítve,mert addigra már bőven gyártani fogunk mire onnan lesz bármi is.Nem úgy működik a gyártás,hogy egyik pillanatról a másikra be lehet új dolgokat emelni.Leszerződtünk egy 218db-s szériára,ez mind egységes lesz,nem lesz a fele ilyen a fele meg olyan.

Pont nem vagyunk kényelmes helyzetben!Már le van fixálva,hogy nekünk mi lesz.Az ausztrálok vannak kényelmes helyzetben mert van még vagy 2-3 évük mire eldöntik,hogy egyáltalán melyik típust válasszák.
3 év múlva kezdjük a gyártást, optimális esetben is 2026-27-ig tart. Miért ne vennénk figyelembe az ausztrál tapasztalatokat?? Még az első 46-nál is lesz rá, ha nem is teljes körű lehetőség.

Miért lenne mind egységes? Nem értelek, ennél sokkal rugalmasabban működik, minden gyártás, hát még egy kis szériás harcjárműgyártás.

Ha lenne vmi qrvanagy konstrukciós hiba, azokat a legtöbb esetben utólag is lehet orvosolni. Hány és hány példa van az autóiparban is, amikor visszahívnak 100 - 200.000-es sorozatokat utómunkálni. Itt nem is kell ilyen nagyban gondolkodni. Folyamatosan lehet beépíteni a változásokat.
Egy sima szériaautógyártásnál is sok különbség van az első évben gyártott és a 3-4-ik évben gyártot autók között. Nem dizájnra gondolok, bár az is lehet, de mind konstrukciós módosításokban, mind az alkatrészek, mind a szerelés és egyéb minőségben sokkal jobbak. Egy ilyen gyártás folyamatosan alakul és javul. A vége megint más, ott szintén romlik a minőség, hisz a gyártószeszámokba, arra a kis időre már anyagilag deficites belenyúlni, olcsóbb a kézi barkács javítás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Akkor nyilván level 6-ot is rá lehet pakolni!Vagy ez azt jelenti hogy a level 5 a max?
Passz, de azt kihangsúlyozták, hogy a modularitás mindenek felett. Legózahatod össze-vissza, részben minimál műhelyigénnyel és a páncélzat is változtatható. Ez volt a konstrukció fő szempontja. Hogy ez mennyiben ígéret és mennyiben valóság, majd 2025 körül meglátjuk.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Passz, de azt kihangsúlyozták, hogy a modularitás mindenek felett. Legózahatod össze-vissza, részben minimál műhelyigénnyel és a páncélzat is változtatható. Ez volt a konstrukció fő szempontja. Hogy ez mennyiben ígéret és mennyiben valóság, majd 2025 körül meglátjuk.
Igen, meg nyilván ez a megrendelőtől is függ!Ha valaki Level 6-ot akar,szerintem megoldja a Rheinmetall!50 tonnába sok minden belefér...!:)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
3 év múlva kezdjük a gyártást, optimális esetben is 2026-27-ig tart. Miért ne vennénk figyelembe az ausztrál tapasztalatokat?? Még az első 46-nál is lesz rá, ha nem is teljes körű lehetőség.

Miért lenne mind egységes? Nem értelek, ennél sokkal rugalmasabban működik, minden gyártás, hát még egy kis szériás harcjárműgyártás.

Ha lenne vmi qrvanagy konstrukciós hiba, azokat a legtöbb esetben utólag is lehet orvosolni. Hány és hány példa van az autóiparban is, amikor visszahívnak 100 - 200.000-es sorozatokat utómunkálni. Itt nem is kell ilyen nagyban gondolkodni. Folyamatosan lehet beépíteni a változásokat.
Egy sima szériaautógyártásnál is sok különbség van az első évben gyártott és a 3-4-ik évben gyártot autók között. Nem dizájnra gondolok, bár az is lehet, de mind konstrukciós módosításokban, mind az alkatrészek, mind a szerelés és egyéb minőségben sokkal jobbak. Egy ilyen gyártás folyamatosan alakul és javul. A vége megint más, ott szintén romlik a minőség, hisz a gyártószeszámokba, arra a kis időre már anyagilag deficites belenyúlni, olcsóbb a kézi barkács javítás.

Mert nem 2 hét megszervezni a gyártást hanem évek.
 
K

kamm

Guest
Mert nem 2 hét megszervezni a gyártást hanem évek.

Jaj, ne kezdd mar el megint ezt a direkt-felreertelmezos, didaktikus-egybites szavakon lovaglast. Egyreszt pontosan tudod, mirol beszel @SilvioD, masreszt hulyeseg az is, amit mondasz, mert egy gyarepites ket ev, nem ujragyartani egy acelelemet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
Jaj, ne kezdd mar el megint ezt a direkt-felreertelmezos, didaktikus-egybites szavakon lovaglast. Egyreszt pontosan tudod, mirol beszel @SilvioD, masreszt hulyeseg az is, amit mondasz, mert egy gyarepites ket ev, nem ujragyartani egy acelelemet.

Nem az acélelem lesz a gáz hidd el hanem minden más az acélon kívül..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 229
113
Az elejen termeszetes hogy nagy aranyu lessz a beszallitoi lanc tevekemysege akik elorredolgozva raktarkeszleteket halmoztak fel lassitott utemu gyartassal /foprofil gyartas mellett./
Es szepen fokozatosan futtatjak fel a hazai alkatresztermelest... A beepites meg beepites.a melosoknak a muszakoknak be kell tanulni ossze kell szokni...
De ez ha jol tudom mar az elso dbok nemetorszagi gyartasa eseten megtortenik. Tehat igen az elso lynx eleg kozel van relative. Hogy ausztral tapasztalatok bele e epulnek? Egeszbiztos annyira azert nincs kozel. A teztrk lenyegi resze egyebkent hamar lemegy.