[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 229
113
Dehat most na :) lvl 5 ?
Nemtudjuk hogy a lvl 5 pancelzat az a nato stanag szerinti lvl 5 vagy a gyarto 5 vahy tobb fokozatu pamcelzattal kesziti es abbol azeggyyik variacio.
Lvl 6 nincs era nelkul. De mi a nobelelfogunk reaktiv pancelt gyartani /ami egyebkent a puma reaktiv pancelzata./ Es nem csak gyartani hanem fejleszteni is.
Csak en latok osszefuggest?
 
S

speziale

Guest
Elfogult vagy. Én minden állításomat képekkel rajzokkal, számításokkal igyekeztem alátámasztani, korábban (puma topic)
Az ellen érv általában a következő szokott lenni:
- A Lynx biztos jobb, de még most fejlesztik, meg titkos is. Viszont jobb, az biztos.
- Na jó, lehet, hogy mégse, de akkor viszont a Puma nem üzembiztos, nem hadrafoghato.

Az ilyen vélemény az elfogult. Ha figyeltrtetek én a Puma ért sem rajongtam, de a kettő közül egyértelműen azt tartom jobbnak. Konstrukciós okokból.
Azon viszont nem lehet segíteni semmilyen elektronikával, meg csoda pancellal. Ez szakma.
Aki ezt nem látja be, az az elfogult. Valamiért. Az meg érzelem.

Egyébként gyönyörű végigkövetni a lynx-es vitákat az elmúlt fél-1 évből...
először ment az, hogy az amilyen k*rva jó, mert 35 mm-es...aztán mikor kiderült, hogy nem 35 mm, akkor jó-jó, de a 30mm-es Wotant majd csak ki kell cserélni 35mm-sre...ja, hogy wotan sincsen még és ugyanazzal a 30mm-essl jön mint a Puma (és hát ugye tudjuk, hogy az MK30-as az gázhajtásos, a Wotan meg elektromos...szóval azért majd ott mókolni kell, ha cserélni akarják)...aztán mikor ez kiderült, akkor jött az, hogy hát 35 mm-es az tök fölösleges

aztán mi volt a toronnyal? hát a Lance-ból van rC...aztán kiderül mégsincs...főleg nem a lance 2-ből...akkor már jött az, hogy hát az emberes toronynak is mennyi előnye van. @Firga bácsi is leírta, hogy nincs kész lance2 torony, amit kiállításokon mutogatnak az csak makett...akkor is ment az észosztás...hogy majd az ausztrál tenderen...aztán oda is csak egy összetákolt "lance 1.5"-es toronnyal mentek...és jelenleg amit biztosan tudunk az az, hogy az első 47 darab lynx még lance 1 toronnyal jön...a többi meg csak spekuláció...

a védettség kapcsán is többen pedzegettük, hogy a liebherr motor +1,5 tonnájával, az emberes torony plusz tömegével, a lynx rosszabb ballisztikai kialakításával no way, hogy 45 tonnából kihozzanak olyan védettséget, mint a Pumáé...akkor is le lettem/lettünk hülyézve...
és az megint jól hangzik, hogy "felpáncélozható", csak akkor jönnek azok a gondok, amikről szintén írtunk már: romlik a mozgásképesség (magasabb talajnyomás, rosszabb le/tonna mutató), az már kérdéseket vet fel a váltó kapcsán (amit ugye 45 tonnáig terveztek), stb...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
aztán mi volt a toronnyal? hát a Lance-ból van rC...aztán kiderül mégsincs...főleg nem a lance 2-ből...akkor már jött az, hogy hát az emberes toronynak is mennyi előnye van. @Firga bácsi is leírta, hogy nincs kész lance2 torony, amit kiállításokon mutogatnak az csak makett...akkor is ment az észosztás...hogy majd az ausztrál tenderen...aztán oda is csak egy összetákolt "lance 1.5"-es toronnyal mentek...és jelenleg amit biztosan tudunk az az, hogy az első 47 darab lynx még lance 1 toronnyal jön...a többi meg csak spekuláció...

.
A magyar Lynx Lance 2 toronnyal jön. Innentől a Wotan 35 csak idő kérdése, ha akarunk. A világon nálunk lehet először.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 229
113
A magyar Lynx Lance 2 toronnyal jön. Innentől a Wotan 35 csak idő kérdése, ha akarunk. A világon nálunk lehet először.
En special a wotan 35 ot mindig mint egy kesobbi csomag termeket kezeltem. Mert nincs. En biztos vagyok benne hogy ez csak az elso rendelesunk lynxbol. Nagyon helyesen teszem hozza mert mire ez a csomag leszallitasra kerul kb lessz opcio mas valtozatokat is megrendelni. Anyagiak fugvenyebe addigra jelentosen csokkenhet az ar. Plane ha a tovabbi megrendeleseink gyartasszegeny idoszakokra utemezzuk. Vagy nagyobb volumenu termeles csokkenes koorigalasara is. /amit siman megtehetunk hisz reszunk van a gyarbol. Igy a gyar is jol jar folyamatos a termelese es mi is mert bar nem annyira hosszutavon szervezheto a tovabbi technika erkezese de jelentosen olcsobba vallhat.
 
S

speziale

Guest
A magyar Lynx Lance 2 toronnyal jön. Innentől a Wotan 35 csak idő kérdése, ha akarunk. A világon nálunk lehet először.

nem...az első 47 magyar lynx lance 1 toronnyal jön...eddig ezt tudjuk...a többi csak fikcíó jelenleg...simán el tudom képzelni ha bukik a lynx Ausztráliában akkor nem lesz lance 2 torony...

pont ezért írtam le az elmúlt 1 év vitapontjait, hogy lehessen látni, hogy folyamatosan az ment, hogy de ez így lesz meg úgy lesz...aztán semmi sem lett úgy...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 536
79 661
113
nem...az első 47 magyar lynx lance 1 toronnyal jön...eddig ezt tudjuk...a többi csak fikcíó jelenleg...simán el tudom képzelni ha bukik a lynx Ausztráliában akkor nem lesz lance 2 torony...

pont ezért írtam le az elmúlt 1 év vitapontjait, hogy lehessen látni, hogy folyamatosan az ment, hogy de ez így lesz meg úgy lesz...aztán semmi sem lett úgy...

Káromlás!Eretnek!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
nem...az első 47 magyar lynx lance 1 toronnyal jön...eddig ezt tudjuk...a többi csak fikcíó jelenleg...simán el tudom képzelni ha bukik a lynx Ausztráliában akkor nem lesz lance 2 torony...

pont ezért írtam le az elmúlt 1 év vitapontjait, hogy lehessen látni, hogy folyamatosan az ment, hogy de ez így lesz meg úgy lesz...aztán semmi sem lett úgy...
Minden hivatalos RM preziben Lance 2 torony van. Ha a ppt preziből a level 5-öt ténynek vesszük, akkor a Lance 2-őt is vegyük.
image.png
 
H

Hummen23

Guest
nem...az első 47 magyar lynx lance 1 toronnyal jön...eddig ezt tudjuk...a többi csak fikcíó jelenleg...simán el tudom képzelni ha bukik a lynx Ausztráliában akkor nem lesz lance 2 torony...

pont ezért írtam le az elmúlt 1 év vitapontjait, hogy lehessen látni, hogy folyamatosan az ment, hogy de ez így lesz meg úgy lesz...aztán semmi sem lett úgy...

Miért lenne Lance 1?
Ki nyilatkozta le?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
tudod milyen tornyot gyártanak Ausztráliában? Lance 1-t...és tudod miért? mert az van az Ausztrál Boxeren...
Hol a leglogikusabb a Lance 2 tornyot gyártani? Ahonnan a Lance 1 is jön. Utána ha beszállnak a csehek tőlük kapjuk. Ha nem, akkor mástól, vagy legyártja nálunk az RM.
 
S

speziale

Guest
Ezt konkrétan a magyar üzlet megkötésekor mutatták. Lance 2 torony jön hozzánk az ausztráloktól. Fogadunk?

pont erről a csodavárásról magyarázok...tehát:

van egy hivatalos szerződés kötés, amin a lance 1 toronnyal fotózkodik a miniszterünk....(az RM ugyan elhozott ide a Bakonyba egy demo tornyos Lynx.et bemutatózni, de a szerződéskötéskör a sajtófotóhoz ezt nyilván nem tudták volna rá felszerelni, aha...)
emellett tudjuk, hogy (legalább) az első 47 Lynx.hez Austóztráliából jön a torony, ahol jelenleg Lance 1-et gyártanak...

de nyilván ezek tök véletlenek....és az RM marketing PPT-i az irányadóak
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül