Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
vagy én nem értem amit mondani akarsz, de az ABM technológia az AHEAD-on alapul. Az RM oldalán írják is :Ha megnézitek a Rheinmetall honlapját és SilvioD linkje is említi, 30mm-hez csak ABM lőszer van, AHEAD nincs. Utóbbi a 35 mm-hez van. Persze, fejleszthetnek ki idővel, már ha a C-RAM miatt került ez szóba.
Annyi, hogy a 35-ösnek nagyobb a repeszfelhője.vagy én nem értem amit mondani akarsz, de az ABM technológia az AHEAD-on alapul. Az RM oldalán írják is :
"Based on NATO-qualified Ahead technology, each ABM round contains a large amount of sub-projectiles and a programmable fuse [...] The ABM round is available in calibre 30 mm x 173 and 35 mm x 228."
2004:Annyi, hogy a 35-ösnek nagyobb a repeszfelhője.
Azt tudod, hogy ugyan arról beszélsz? Air Burst Munition (ABM) = AHEADHa megnézitek a Rheinmetall honlapját és SilvioD linkje is említi, 30mm-hez csak ABM lőszer van, AHEAD nincs. Utóbbi a 35 mm-hez van. Persze, fejleszthetnek ki idővel, már ha a C-RAM miatt került ez szóba.
Szerintem most üljél le egy kicsit, vagy lépj egyet hátra gondolatban. Eddig 2 témában sikerült jó nagy marhaságokat állítani igen rövid időn belül.Helyben vagyunk, az Apache-on is 30 mm-es van. De a Mi-24-en is. Más kérdés, hogy az Apache-on meg tudták oldani, hogy forgatható legyen a gépágyú, a Mi-24-esen már nem.
Egy helikopterre máshogy hat a hátrarúgás, mint egy szárazföldi járműre, és az előbbin korlátozott a beépítés során elérhető tömeg. De az IFV bírása sem végtelen.
Van arra publikus adat, hogy a Lynx hány 30 mm-es lövedéket tud vinni magával?
Miből gondolod?
Ha tippelnem kellene, akkor szerintem is 200 lőszer van benne, ugyanis alapból a lőszertovábbító/tároló rendszer egy 3rd party alkatrész. A 30-as méretben meg, a gyártó 200-ast gyárt.A Pumának nincs ember a tornyában, nincs torony koszorú, több a hely a lőszernek.
rengeteget, ha telepakolod a küzdőteret Egyébként a beépített torony és fegyverzet típusától függ. http://www.army-guide.com/eng/product4505.htmlHelyben vagyunk, az Apache-on is 30 mm-es van. De a Mi-24-en is. Más kérdés, hogy az Apache-on meg tudták oldani, hogy forgatható legyen a gépágyú, a Mi-24-esen már nem.
Egy helikopterre máshogy hat a hátrarúgás, mint egy szárazföldi járműre, és az előbbin korlátozott a beépítés során elérhető tömeg. De az IFV bírása sem végtelen.
Van arra publikus adat, hogy a Lynx hány 30 mm-es lövedéket tud vinni magával?
Igen, 200 van betárazva, meg 200 van a járműben.Amúgy a Puma is 200 lőszert visz, az army recognition meg a military today is 200-at ír.
rengeteget, ha telepakolod a küzdőteret Egyébként a beépített torony és fegyverzet típusától függ. http://www.army-guide.com/eng/product4505.html
Ezért:Miért pakolnál a küzdőtérbe lőszert?
Pont onnan próbálják mindenáron száműzni a lőszert...
Ezt én értem, de ő azt írta, hogy nincs 30-as ahead, pedig van, ráadásul az rm oldalán is írva vagyon.Annyi, hogy a 35-ösnek nagyobb a repeszfelhője.
Nagyon kekeckedősnek tetszik lenni. Nem, egyik sincs kész, de a Wotan nem lesz kész az első Lynxek számára.Miért a Lynx kész van?
Hát az első pontban nem értettünk egyet.By krisss
Nem tudom hányszor kell még leírnom pedig már egypárszor megtörtént és ezt még @ravenlord is képes volt elfogadni, pedig ő szereti az egzotikus lőszereket (ebben a kérdésben mondjuk pont egyetértettünk, hogy a 35mm egy komoly előnyt jelentett volna ha a térségben valaki majd lvl 6-os védettségi szintű IFV-t szerez be, addig viszont minden másra abszolút overkill)
1. A 35 mm-es lőszer jóval drágább mint a 30-as, illetve nincs olyan sok NATO tagországban rendszeresítve mint a 30-as, a szövetségesektől való harctéri lőszer utánpótlás egyszerűbben megoldható.
2. A közös Közép-Európai NATO hadosztály aminek a tagjai vagyunk német vezetéssel, elsősorban 30 mm-es gépágyúkat használ szintén logisztikai egyezés miatt fontos.
3. A Wotan 35mm még korántsem tekinthető kész technológiának, a befejezése idő és még jóó sok pénz, ha viszonylag hamar (és még így is el vagyunk késve) akarunk lynxet gyártani ami magában sem tekinthető késznek, legalább pár olyan dolgot meg kellett hagyni ami tényleg már nem szorul reszelgetésre és még eurómilliókra hogy bevethető legyen.
4. A gép és a rendszer maga úgy került megtervezésre hogy viszonylag egyszerűen átfegyverezhető legyen majd a későbbiek során a torony teljes szétbombázása nélkül (a lance 2 kompatibilis vele) .
Hát légvédelmiben egyetértünk. De akivel egy nato alakulatot adunk azok az országok 30-ast használnak illetve az idő/ár tényező volt a döntő (a 30 országból 3 eléggé harmatos szerintem)Hát az első pontban nem értettünk egyet.
A világ országainak 1/4-1/5-ében van jelen a 35 mm.
NATO-n belül 3 ország IFV-i vannak 35 mm-es gépágyúval ellátva: Dánia, Holandia, Észtország.
Légvédelmi célzattal (Oerlikon GDF) pedig sokkal több.
Ide kapcsolódóan találtam olyan amerikai szabadalmat, amely egy lőszerben megvalósítja a perkussziós és elektromos elsütést.
https://www.mysciencework.com/patent/show/combination-percussionelectric-primer-US4386567A
A "related patents" oszlopban vannak még érdekes dolgok.