[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 947
7 715
113
DPG9nRa.png


jó magas az épület , majdnem 8 toi toi wc magasságú , (16-17 méter)
 
W

Wilson

Guest
Amint azért látható,ez nem lesz egy nagy,valódi szerelősort tartalmazó gyár.Manufaktúrális kis sorozatú gyártáshoz az felesleges.
Hát így ránéztéből lesz benne 4-5 szerelő állás meg emelő a nagyobb darabokhoz.

Konkrétan ebben a cikkben említik a méretét azért a 25000 m2 nem kicsi:).Bár nem tartozik a témához,de a harckocsigyárról már leszokhatnának a jó munkásember" médiamunkások.

https://www.jarmuipar.hu/2021/04/epul-harckocsigyar-zalaegerszeg_lynx_uzemen/

"A csaknem 60 hektáros területen épülő Lynx-üzem gyártócsarnoka Zala megyében az egyik legnagyobb méretű lesz a több mint 25 ezer négyezetméteres alapterületével. Dormán József, a kivitelező Záév Zrt. vezérigazgatója ezt azzal egészítette ki, hogy a mostani eseményen elhelyezett első két, 30 tonnás tartópillér mellett további 278 oszlopot állítanak fel. A több mint 14 méter belmagasságú, napelemes rendszerrel ellátott gyártócsarnokban 10 és 25 tonnás daruk mozgatják majd az alkatrészeket."
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szakmai ártalom.Voltam már pár ilyesfajta manufaktúrális üzemben.
Amelyik csak oszlopokból állt? :eek:
Tudod, gyakran ezen építkezéseket úgy intézik, hogy ütemesen tudják használni a rendelkezésre álló darukat.
Biztos vagy benne, hogy az összes oszlop áll már?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Kivancsi vagyok: hanyban is jartal eletedben, mondjuk itt jopar ipari multinal dolgozo forumtarshoz viszonyitva? :)
Hát,kb 4 Airbus gyárban jártam,többek közöt Donauwohrtben is.Bukarestben a fenetudja már mi a neve gyárban,ahol a tankjaikat csinálták.TR125 tetején még álltam is.Akkoriban mondjuk elég ramaty állapotban volt.Brassoi IAR:Szerbeknél a Zastava fegyvergyárban,meg még pár érdekes helyen.Ilyen kis manufaktúrális üzemben vagy 70-80ban bitos.De különben a csúcs lipcsében volt betolatni az AN124 rakterébe.Röhögni fogsz,de joghurtot raktam le ott.Halál komolyan,22tonna joghurtot.Tripla A biztonsági minősitéses kamionsofőr eszement helyekre eljut.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát,kb 4 Airbus gyárban jártam,többek közöt Donauwohrtben is.Bukarestben a fenetudja már mi a neve gyárban,ahol a tankjaikat csinálták.TR125 tetején még álltam is.Akkoriban mondjuk elég ramaty állapotban volt.Brassoi IAR:Szerbeknél a Zastava fegyvergyárban,meg még pár érdekes helyen.Ilyen kis manufaktúrális üzemben vagy 70-80ban bitos.De különben a csúcs lipcsében volt betolatni az AN124 rakterébe.Röhögni fogsz,de joghurtot raktam le ott.Halál komolyan,22tonna joghurtot.Tripla A biztonsági minősitéses kamionsofőr eszement helyekre eljut.
Ne csodálkozz, ha legközelebb a szolgálatoktól valaki megkeres, hogy "szeretnénk ha ezt a iciri-piciri kamerát mostantól magaddal vinnéd!" :rolleyes:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Konkrétan ebben a cikkben említik a méretét azért a 25000 m2 nem kicsi:).Bár nem tartozik a témához,de a harckocsigyárról már leszokhatnának a jó munkásember" médiamunkások.

https://www.jarmuipar.hu/2021/04/epul-harckocsigyar-zalaegerszeg_lynx_uzemen/

"A csaknem 60 hektáros területen épülő Lynx-üzem gyártócsarnoka Zala megyében az egyik legnagyobb méretű lesz a több mint 25 ezer négyezetméteres alapterületével. Dormán József, a kivitelező Záév Zrt. vezérigazgatója ezt azzal egészítette ki, hogy a mostani eseményen elhelyezett első két, 30 tonnás tartópillér mellett további 278 oszlopot állítanak fel. A több mint 14 méter belmagasságú, napelemes rendszerrel ellátott gyártócsarnokban 10 és 25 tonnás daruk mozgatják majd az alkatrészeket."
Nem a csarnok a nagy,hanem a 60hektár.Mit terveznek még oda?Oké,20 hektárt elfoglal a próbapálya.De mi lesz a maradék 35hektáron?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
Ez a DTR magazin májusi számában volt, amit majdnem egy hónapja, május 6-án linkeltem a nemzetközi Lynx topikba. De szokás szerint ezt sem olvasta el, max 5 ember. Ahogy az áprilisi számot sem, ami meg Lynx-Redback különszám volt...
Basszus ha mindent elolvasnánk amit beraksz, nem maradna másra időnk. :D
Visszamenőleg pótoltam/likeoltam. ;)