[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Gidrán szinte mindenhova kerül. Nem azt írták, hogy már érkezett, hanem, hogy zajlik az ezekkel való fejlesztés.
A Lynx-ről meg már hónapok óta mondom, hogy Hódmező kap először. :cool:
Ihun ni!
Én egyszerre mindkét helyre küldeném, hogy a szoktatás egyszerre kezdődjön. Más szempontok szerint értékelik majd a tataiak és a hódiak. Én amatőr így csinálnám egy tesztelendő gépnél.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nekem a Lynx makett tetszik. Az ATGM indító mellett ott van az RC (távirányított) torony is - ráadásul 0.50 -essel, ha jól látom ... :)

Illetve ahogy jól látom, akkor a Gidrán -okon levő Aselsan M2 -n is 0.50 (illetve 12.7 mm) van:
Ezt viszont most én nem értem. A Lynx .50-es RC tornya már a bakonyi bemutató óta ismert volt. A Gidránok meg azokkal lettek bemutatva.
Valamiről most én maradtam le, vagy neked voltak ezek új infók?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Ezt viszont most én nem értem. A Lynx .50-es RC tornya már a bakonyi bemutató óta ismert volt. A Gidránok meg azokkal lettek bemutatva.
Valamiről most én maradtam le, vagy neked voltak ezek új infók?

Megmondom nekem miért újdonság. Régóta motoszkált bennem, de nem tartottam arra érdemesnek, hogy írjak róla kérdésként.

Egyfelől a makett - mintha úgy emlékeztem volna, hogy nem volt ennyire "részletes", de ebben lehet tévedek és rosszul emlékszek.

Ami viszont lényegesebb. Az ausztrálok a csapatpróbákat RC toronnyal csinálják és ez feltétel is volt ott:

CDS-Rheinmetall-LYNX-KF41-in-Australia--1024x768.jpeg


Mielőtt jön a "hülye kérdés" - igen, a Redback -en is van. Bár, ha jól látom itt 7.62x51 NATO gpu -val mindkettő ...

Viszont, ha megnézed az összes EU protót amivel promóznak mindenhol meg a videókon, képeken van azokon egyiken sincs (!!). Második SEOSS 2 még akad egyiken-másikon, de RC torony sehol ... Magyarok is, ha jól tudom még csak ilyen protókat "nézegetnek" - úgyhogy feltételezem azon sincs. Ilyenformán volt egy félelmem - pláne az itt a topikban elharapózó "APC konfig fan club" hozzászólások nyomán is kicsit - hogy nehogy ezen kezdjünk el spórolni. Kicsit más - Gidrán jellegű járműveken is potensebb valaminek tűnik a 12.7 mm ...

Szerk.: A Bakonyi bemutatón sem volt RC torony a Lynx -en, ha jól emlékszem ...

Persze simán lehet én tolom túl az "aggódást" ...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Megmondom nekem miért újdonság. Régóta motoszkált bennem, de nem tartottam arra érdemesnek, hogy írjak róla kérdésként.

Egyfelől a makett - mintha úgy emlékeztem volna, hogy nem volt ennyire "részletes", de ebben lehet tévedek és rosszul emlékszek.

Ami viszont lényegesebb. Az ausztrálok a csapatpróbákat RC toronnyal csinálják és ez feltétel is volt ott:

CDS-Rheinmetall-LYNX-KF41-in-Australia--1024x768.jpeg


Mielőtt jön a "hülye kérdés" - igen, a Redback -en is van. Bár, ha jól látom itt 7.62x51 NATO gpu -val mindkettő ...

Viszont, ha megnézed az összes EU protót amivel promóznak mindenhol meg a videókon, képeken van azokon egyiken sincs (!!). Második SEOSS 2 még akad egyiken-másikon, de RC torony sehol ... Magyarok is, ha jól tudom még csak ilyen protókat "nézegetnek" - úgyhogy feltételezem azon sincs. Ilyenformán volt egy félelmem - pláne az itt a topikban elharapózó "APC konfig fan club" hozzászólások nyomán is kicsit - hogy nehogy ezen kezdjünk el spórolni. Kicsit más - Gidrán jellegű járműveken is potensebb valaminek tűnik a 12.7 mm ...

Szerk.: A Bakonyi bemutatón sem volt RC torony a Lynx -en, ha jól emlékszem ...

Persze simán lehet én tolom túl az "aggódást" ...
https://legiero.blog.hu/2020/08/17/elougrott_a_magyar_hiuz

A killermetals.blog.hu csinált egy három részes bemutatót a Lynxről a Bakonyi bemutató után.
Az első részben volt egy kép az RC toronyról:
dsc_0189.JPG

Ez az a torony, amivel az ausztráloknál tesztelik. Hozzánk is a 7.62-essel hozták, de a cikkben le is van írva, hogy .50-es is felszerelhető rá.
A fentebb betett linken lévő maketten meg elég jól felismerhető a .50-es Browning.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
https://legiero.blog.hu/2020/08/17/elougrott_a_magyar_hiuz

A killermetals.blog.hu csinált egy három részes bemutatót a Lynxről a Bakonyi bemutató után.
Az első részben volt egy kép az RC toronyról:
dsc_0189.JPG

Ez az a torony, amivel az ausztráloknál tesztelik. Hozzánk is a 7.62-essel hozták, de a cikkben le is van írva, hogy .50-es is felszerelhető rá.
A fentebb betett linken lévő maketten meg elég jól felismerhető a .50-es Browning.

Igen, az ausztrál torony megvan. Az is, hogy a 7.62 -es mellett 0.50 -es is szerelhető rá. Sőt még akár 40 mm AGV is. Ezek nem voltak kérdések számomra eddig sem ...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nah, most várjáll Az eddigi Gidránok Tatára mentek. Jött új??
Illetve a kezdő szett Lynx úticélja, akkor Hodmező-Debrecen lesz??

Eddig nem volt egyértelmű, hogy a közepes dd kap Lynxet. Én eddig amikor elmondtam, mert ezt már régebben is lenyilatkozták, mindig le lettem hurrogva. Miközben szerintem egy teljesen jó döntés.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Eddig nem volt egyértelmű, hogy a közepes dd kap Lynxet. Én eddig amikor elmondtam, mert ezt már régebben is lenyilatkozták, mindig le lettem hurrogva. Miközben szerintem egy teljesen jó döntés.
Akkor ez mitől lesz közepes? Nincs benne hk. zászlóalj?
2db Lynxes dandárunk lesz?
Hová mennek majd az új RM 8x8-asok?
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 392
113
Akkor ez mitől lesz közepes? Nincs benne hk. zászlóalj?
2db Lynxes dandárunk lesz?
Hová mennek majd az új RM 8x8-asok?
Mivel a beharangozott új laktanyák várhatóan az ország keleti részén lesznek, szerintem át lesznek szervezve a dandárok is.
Az én tippem:
Hódmező megy a tatai dandárhoz. Így ott meg lesz a 3 lövész zászlóalj. (Lynx)
A felderítő ezred megy Egerbe, azokból a katonákból, akik nem akarnak Debrecenből Egerbe költözni, feláll egy második lövész zászlóalj Debrecenben. + Nyíregyházán is létrejön egy lövész zászlóalj, így Debrecennek is meg lesz a 3 zászlóalja. (RM 8x8)
Még Pécsen kellene nyitni egy laktanyát, oda nem tudom mi kerülne. :D
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Megmondom nekem miért újdonság. Régóta motoszkált bennem, de nem tartottam arra érdemesnek, hogy írjak róla kérdésként.

Egyfelől a makett - mintha úgy emlékeztem volna, hogy nem volt ennyire "részletes", de ebben lehet tévedek és rosszul emlékszek.

Ami viszont lényegesebb. Az ausztrálok a csapatpróbákat RC toronnyal csinálják és ez feltétel is volt ott:

CDS-Rheinmetall-LYNX-KF41-in-Australia--1024x768.jpeg


Mielőtt jön a "hülye kérdés" - igen, a Redback -en is van. Bár, ha jól látom itt 7.62x51 NATO gpu -val mindkettő ...

Viszont, ha megnézed az összes EU protót amivel promóznak mindenhol meg a videókon, képeken van azokon egyiken sincs (!!). Második SEOSS 2 még akad egyiken-másikon, de RC torony sehol ... Magyarok is, ha jól tudom még csak ilyen protókat "nézegetnek" - úgyhogy feltételezem azon sincs. Ilyenformán volt egy félelmem - pláne az itt a topikban elharapózó "APC konfig fan club" hozzászólások nyomán is kicsit - hogy nehogy ezen kezdjünk el spórolni. Kicsit más - Gidrán jellegű járműveken is potensebb valaminek tűnik a 12.7 mm ...

Szerk.: A Bakonyi bemutatón sem volt RC torony a Lynx -en, ha jól emlékszem ...

Persze simán lehet én tolom túl az "aggódást" ...
Túltolod.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
Szerintem 200ezer dolláros Spikeot nem fognak géppuska fészekre indítani! Ez nem RPG vagy Fagot!
Arra ott van a jó kis CG időzített meg egyéb spéci lőszerrel! :)
Még a lézeres CG lőszer is jobb megoldás lehet majd...amúgy meg a Lynx 30mm-ese is elintéz bármit ami nem MBT vagy maxra felpáncélozott modern IFV!
Ross Kemp Afganisztánban.
Javelineket indítanak bokrokra.
Ajánlom nem rossz sorozat.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Akkor ez mitől lesz közepes? Nincs benne hk. zászlóalj?
2db Lynxes dandárunk lesz?
Hová mennek majd az új RM 8x8-asok?

Ööö... Én abban reménykedem, hogy lesz. És ezek remek kérdések. Ettől a pillanattól fogva valóban nehéz megfogalmazni, hogy mitől lesz közepes a dandár.
Én azt mondanám, hogy ha ránézünk a térképre, akkor rájövünk, hogy az országnak vannak többlet igényei a NATO felajánlás fölött. És nem szerencsés, hogy a jelek szerint a műfaji korlátokat önkényesen átlépjük. És megértem azt, ha valaki ezen szakmai alapon kiakad.
Viszont úgy fogom fel, hogy ezt pillanatok alatt el lehet majd az amerikai katonáknak is magyarázni, hogy nem kértétek, nem követelmény, de mi beleraktuk. Ez a cég ajándéka.

Mivel a beharangozott új laktanyák várhatóan az ország keleti részén lesznek, szerintem át lesznek szervezve a dandárok is.
Az én tippem:
Hódmező megy a tatai dandárhoz. Így ott meg lesz a 3 lövész zászlóalj. (Lynx)
A felderítő ezred megy Egerbe, azokból a katonákból, akik nem akarnak Debrecenből Egerbe költözni, feláll egy második lövész zászlóalj Debrecenben. + Nyíregyházán is létrejön egy lövész zászlóalj, így Debrecennek is meg lesz a 3 zászlóalja. (RM 8x8)
Még Pécsen kellene nyitni egy laktanyát, oda nem tudom mi kerülne. :D

Észre vetted, hogy mindent bele írtál, csak azt nem, hogy Debrecenbe hogyan lesz Lynx? Értem az elméletet. A Bocskait megbontjuk és egy része megy Tatához. De Hódmezővásárhely is úgy tudja, hogy lesz köze a dandárjának az IFV-hez és Debrecen is a fenti cikkben ezt állítja.

Tovább folytatva Xpertnek, szerintem az lesz a hivatalos válasz, hogy azért közepes, mert szervezetileg nincs benne zászlóalj szintű hk alakulat. Nem egy előre megírt alakzatban kell majd harcolniuk, nem is kell a dandár kerekeseinek és lánctalpasainak együtt haladniuk feltétlenül.
Viszont a kaposvári kerekes ide fog érkezni. És a dd 80%-a teljesen úgy fog kinézni, mint egy modern kerekes dd, tökéletesen ki fogja elégíteni az igényeit.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 629
5 392
113
Ööö... Én abban reménykedem, hogy lesz. És ezek remek kérdések. Ettől a pillanattól fogva valóban nehéz megfogalmazni, hogy mitől lesz közepes a dandár.
Én azt mondanám, hogy ha ránézünk a térképre, akkor rájövünk, hogy az országnak vannak többlet igényei a NATO felajánlás fölött. És nem szerencsés, hogy a jelek szerint a műfaji korlátokat önkényesen átlépjük. És megértem azt, ha valaki ezen szakmai alapon kiakad.
Viszont úgy fogom fel, hogy ezt pillanatok alatt el lehet majd az amerikai katonáknak is magyarázni, hogy nem kértétek, nem követelmény, de mi beleraktuk. Ez a cég ajándéka.



Észre vetted, hogy mindent bele írtál, csak azt nem, hogy Debrecenbe hogyan lesz Lynx? Értem az elméletet. A Bocskait megbontjuk és egy része megy Tatához. De Hódmezővásárhely is úgy tudja, hogy lesz köze a dandárjának az IFV-hez és Debrecen is a fenti cikkben ezt állítja.

Tovább folytatva Xpertnek, szerintem az lesz a hivatalos válasz, hogy azért közepes, mert szervezetileg nincs benne zászlóalj szintű hk alakulat. Nem egy előre megírt alakzatban kell majd harcolniuk, nem is kell a dandár kerekeseinek és lánctalpasainak együtt haladniuk feltétlenül.
Viszont a kaposvári kerekes ide fog érkezni. És a dd 80%-a teljesen úgy fog kinézni, mint egy modern kerekes dd, tökéletesen ki fogja elégíteni az igényeit.
Ez mind csak találgatás. :D