[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
Idézek tőled:



De, akad némi köze a Mardernek és a Lynxnek egymáshoz.

Ez egy KF41 topik.Semmi köze nincs a KF41-nek a Mardelhez.Sőt ha valaki ebben a topikban azt írja,hogy Lynx akkor az a KF41-et jelenti mert ez konkrétan egy KF41 topik nem pedig az általanos Lynx topik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
Hivatalosan senki sem mindta, hogy KF41 jön, de persze tutira az. Viszont a KF31 teljesen elképzelhetetlen bizonyos konfigurációkban?

Én örülnék ha mindkét verzió lenne nálunk gyártásában. Ez a későbbiekben is nagyobb rugalmasságot ad.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Hagyjuk már ezt.Semmi köze nincs a Mardelnek a Lynxhez.Eleve az egyikbe 6 fő a deszant a másikba meg nem(mondju azt nem kötötték méd a publikum orrára,hogy hány fő lesz a raj).
A raj létszáma valóban érdekel már. Viszont ha a Puma esélyes volt, akkor német mintára 6 fö desszant+3.
Mondjuk pont te mondtad hogy amihez kell e nehéz dd esetén elég is, hisz alapvetöen a gép harcát támogatják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 757
113
A raj létszáma valóban érdekel már. Viszont ha a Puma esélyes volt, akkor német mintára 6 fö desszant+3.
Mondjuk pont te mondtad hogy amihez kell e nehéz dd esetén elég is, hisz alapvetöen a gép harcát támogatják.

Azt írtam,hogyha úgy képzeljük el gépesítettlövész harcászatot ahogy a németek akkor elég a 6 fő,ha nem akkor nem eég a 6 fő.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
Némi OFF: A Leo2A4 futóműve és erőátvitele is kissé más, mint az A5 / A6 / A7-esé. A lengyel A4 upgrade (Leo2PL) pont azért volt kénytelen elhanyagolni a teknőre való plusz páncélozást, mert már nincs tartalék a futóműben és az erőátvitelben. Ami volt azt a torony kapta...

Igazándiból ez csak pénzkérdés volt. Elvileg teljes értékű A7-et is építhetnének belőle, persze ebben az esetben a futóművet is cserélni kellene.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
A raj létszáma valóban érdekel már. Viszont ha a Puma esélyes volt, akkor német mintára 6 fö desszant+3.
Mondjuk pont te mondtad hogy amihez kell e nehéz dd esetén elég is, hisz alapvetöen a gép harcát támogatják.

Mi van ha a 6 fő miatt (is) bukta a Puma a tendert?

Amúgy meg függhet attól is, mennyire sikerült feltölteni a létszámot.

A KF41-nél lehet 6. 7. 8 vagy akár 9 fős is a deszantod, a Pumánál 6 a max...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Mi van ha a 6 fő miatt (is) bukta a Puma a tendert?

Amúgy meg függhet attól is, mennyire sikerült feltölteni a létszámot.

A KF41-nél lehet 6. 7. 8 vagy akár 9 fős is a deszantod, a Pumánál 6 a max...
Valóban, bár a Pumát sokáig esélyesnek hozták ki. Az pedig 6 fös! Nyilván a 41-es így alkalmas lehet máshová is, pl Boxer szerepkörre, mégha láncos, akkor is. Ha pl így nagyobb darabszámot produkálhatunk egy hazai gyártásnak. Úszóképes Apc lehetne egy Pandur II, talán.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 017
12 881
113
Mi van ha a 6 fő miatt (is) bukta a Puma a tendert?

Magyarorszagon szerintem az a legvaloszinubb amit itt a forumon olvasni lehetett hogy a Rheinmetall volt hajlando elhozni a gyartast, igy konnyebb a nepnek eladni a milliardos uzleteket.

A cseh hadseregnek mind a negy modell megfelelt. Leirom meg egyszer: mind a 4, a Puma, a Lynx, az Ascod meg a CV-90 is megfelelt volna a seregnek. Nyilvan hogy melyik nyer az politika es a tender az egy eszkoz hogy a konkurencia ki legyen zarva, eloszor a 6-s desszant nem lett eleg, a legutobbi kovetelmeny hogy a 30-as agyuvat verebekre is tudjon a gep lovoldozni.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
Valóban, bár a Pumát sokáig esélyesnek hozták ki. Az pedig 6 fös! Nyilván a 41-es így alkalmas lehet máshová is, pl Boxer szerepkörre, mégha láncos, akkor is. Ha pl így nagyobb darabszámot produkálhatunk egy hazai gyártásnak. Úszóképes Apc lehetne egy Pandur II, talán.

Ha lesz úszóképes, akkor szerintem vagy az RM-es Fuchs lesz vagy a Nurolos PARS.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Azért a cseheknek annyira még nem sürgős,még mindig nem állnak annyira rosszul mint a Honvédség. És csehek általában gyorsabban rendszerbe állítanak egy új technikát mint a Honvédség.

A Patria-nak hogy éri meg, hogy kb. minden rendszeresítő ország magának szereli össze? Az milyen üzleti modell?
A legtöbb helyre a testet komplett leszállította a Patria, de arra is lehetőség van, hogy a megrendelő kiszemezgesse, hogy mit akar/tud gyártani, a többit meg tényleg darabokban is akár leszállítja a Patria.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Azt írtam,hogyha úgy képzeljük el gépesítettlövész harcászatot ahogy a németek akkor elég a 6 fő,ha nem akkor nem eég a 6 fő.
Azt hiszem itt ebben a topic-ban is szó volt arról, hogy a kf41 8+3 fő.
Néhány belső kép is található a kf41-ről.

Bár itt 1:54-től egy 6 fős raj látható egy pillanatra (nem tudtam valamiért időponthoz rögzíteni a videót, ami egyébként már volt):
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Végülis 6-9 évről van szó, arra szerintem márt megfontolandó lenne. Addig is magasabb harcértékül lenne, minta BTR-eknek + szoknák a katonák a láncost.
Az első németeknél összerakott darabok szerintem minimum zászlóalj méretben tényleg gyorsan meg fognak jönni, majd egyszerűen átzsilipelik a gyártósort, és mehet a gyártás, ami a csövön kifér. Szerintem legkésőbb '22-re ideérnek az első (40-50) sorozatgyártott Lynxek. Lesz egy egy éves tesztelés, finomhangolás. Aztán már majd a hazai széria.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Az első németeknél összerakott darabok szerintem minimum zászlóalj méretben tényleg gyorsan meg fognak jönni, majd egyszerűen átzsilipelik a gyártósort, és mehet a gyártás, ami a csövön kifér. Szerintem legkésőbb '22-re ideérnek az első (40-50) sorozatgyártott Lynxek. Lesz egy egy éves tesztelés, finomhangolás. Aztán már majd a hazai széria.
Szerintem század lesz az a zászlóalj inkább.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 055
113
Azt hiszem itt ebben a topic-ban is szó volt arról, hogy a kf41 8+3 fő.
Néhány belső kép is található a kf41-ről.

Bár itt 1:54-től egy 6 fős raj látható egy pillanatra (nem tudtam valamiért időponthoz rögzíteni a videót, ami egyébként már volt):
Általába minel tobb elektronika van belepakolva és minel nagyob a torony, anyival keveseb hely marad a deszant számára.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mi van ha a 6 fő miatt (is) bukta a Puma a tendert?

Amúgy meg függhet attól is, mennyire sikerült feltölteni a létszámot.

A KF41-nél lehet 6. 7. 8 vagy akár 9 fős is a deszantod, a Pumánál 6 a max...
Ebben a 9 főben ne nagyon bízz. A 9 fős konfig. esete olyan, mint a Jelcin és az NMS esetén a 9 fő.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez a bezsúfolsz 9 ülést de normálisan nem fér el benne annyi ember. Főleg nem felszereléssel, a videó alatt gondolom a lila ledes körbeülésezett bemutatódarabra gondolsz.
Nem én, hanem @tarzaan kolléga. :)
Én láttam fehérre "meszelt" kék ledes 9 ülést, és jót röhögtem. A 9fős deszantnak csak a távirányított torony esetén van létjogosultsága. Azzal meg egyelőre a RM nem nagyon dicsekszik. :rolleyes:
Szerintem felrakható per pillanat nincs is nekik 30-asban, vagy afelett.
De javítsatok ha tudtok működő RM RC tornyot!