[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 271
113
Már ti is?!? Ne már... Pedig ti folyamatosan olvassátok ezt a topikot. Ez is volt már linkelve (keddi az írás), csak WP facebook oldaláról, még akkor amikor Kamm átírta a wikipédiát. És megállapítottuk a hozzászólásokból hogy a szakértők/újságírók sem tudnak semmit....
Nézzétek, Maróthon meg egy-két belsősön kívül mindenki csak találgathat.
Felesleges egymást csesztetni.
Nálunk titkolózás van, viszont - úgy tűnik - haladunk, csehek nagggyon demokratikusak, cserébe nem túl gyorsak. Mondjuk az új NEXTER löveget azért kiválasztották.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Hát maradjunk annyiban, hogy jelen pillanatban az interneten ez a fórum a legjobban informált a kérdésben, maximum Zord van jobban képben, esetleg Keletipisti, illetve talán Béla bá (Jogalappal), a többi "szakújságíró" eleve egy vicc nem szakújságíró, aki ezek szerint még az internet adta lehetőségeket se tudja kihasználni értelmesen ahogy ez a Wágner féle cikk sugallja. Igazából 2 óra alatt több és pontosabb nemzetközi infót szed össze ez a fórumközösség mint akármelyik újságíró 2 hét alatt...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
Nemigen van eladó vagy bérelhető Mardere a németeknek 2016-ban össze lettek vágva (kár értük amúgy), de amúgy nincs értelme mert nem sok közös van bennünk (max a KF 31 egykét fődarabja), de se a fegyver se a tűzvezetés se egyéb dolgok nem egyeznek, (nem egy Leo A4, ami ugyan azokat a fő rendszereket használja mint az A7 csak az A7-ben nagyobb teljesítményt kaptak az elektronikai fejlődés miatt a dolgok) Meg annyi BTR-ünk van még mindig, hogy Dunát lehet vele rekeszteni, ami olyan amilyen, de semmi értelme pár évre még egy kiképzési és logisztikai rendszert beépíteni a rendszerbe.

Végülis 6-9 évről van szó, arra szerintem márt megfontolandó lenne. Addig is magasabb harcértékül lenne, minta BTR-eknek + szoknák a katonák a láncost.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
W

Wilson

Guest
Én úgy érzem, hogy a Rheinmetall fejese egyfajta "csaliként" dobta ezt be, hogy akár ebbe is belemennének. Ugyanakkor ez Nekik sem lenne jó - nagyon nem. Ennek több oka is van.[/B]


Mivel ezt a tender elbírálásának finisébe mondta ez biztos,hogy benne van az ajánlatban,én kíváncsi vagyok arra ha esetleg a Lynx nyer a pályázaton akkor,hogyan oldják meg a kérdést,hozzátéve,hogy jelenleg fogalmunk sincs a magyarországi "gyártás"jellegével kapcsolatban
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 780
113
2028-ra harckésznek kell lenni a nehézdandárnak, szóval nagyobb lesz a sietés azzal szerintem.
Ezt a dátumot azért nem tekinteném szentírásnak. Ha látja a NATO, hogy sínen vagyunk és komolyan gondoljuk engedne kis csúszást.
Én megfontolnám a használt Mardert, amíg az RM-el a Hiúzt kifejlesztjük ütőképessé. Ha jól emlékszem futott nemrég a németeknek egy felújítási progijuk rá.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Ezt a dátumot azért nem tekinteném szentírásnak. Ha látja a NATO, hogy sínen vagyunk és komolyan gondoljuk engedne kis csúszást.
Én megfontolnám a használt Mardert, amíg az RM-el a Hiúzt kifejlesztjük ütőképessé. Ha jól emlékszem futott nemrég a németeknek egy felújítási progijuk rá.
Futott de a jelenleg nemigen van feleslegük Marderből, mint ahogy korábban írtam. Többszázat olvasztottak be egykét éve.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
(nem egy Leo A4, ami ugyan azokat a fő rendszereket használja mint az A7 csak az A7-ben nagyobb teljesítményt kaptak az elektronikai fejlődés miatt a dolgok)

Némi OFF: A Leo2A4 futóműve és erőátvitele is kissé más, mint az A5 / A6 / A7-esé. A lengyel A4 upgrade (Leo2PL) pont azért volt kénytelen elhanyagolni a teknőre való plusz páncélozást, mert már nincs tartalék a futóműben és az erőátvitelben. Ami volt azt a torony kapta...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 546
113
Némi OFF: A Leo2A4 futóműve és erőátvitele is kissé más, mint az A5 / A6 / A7-esé. A lengyel A4 upgrade (Leo2PL) pont azért volt kénytelen elhanyagolni a teknőre való plusz páncélozást, mert már nincs tartalék a futóműben és az erőátvitelben. Ami volt azt a torony kapta...
Ez a kiképzési alkalmazásban akkora szerepet nem játszik szerintem.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Hagyjuk már ezt.Semmi köze nincs a Mardelnek a Lynxhez.Eleve az egyikbe 6 fő a deszant a másikba meg nem(mondju azt nem kötötték méd a publikum orrára,hogy hány fő lesz a raj).

A KF31 proto eredetileg Marder 1A3 alvázát és futóművét kapta meg, ezért volt 38 tonnás felső tömeghatár. A KF41 már egy új alvázat kapott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 760
113
A KF31 proto eredetileg Marder 1A3 alvázát és futóművét kapta meg, ezért volt 38 tonnás felső tömeghatár. A KF41 már egy új alvázat kapott.

Mi KF41-et veszünk nem 31-et.Innentől kezdve miért is került szóba a 31?Tökeletesen irreleváns.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm