[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 879
35 277
113
ha az nlaw átüti egy kontak1-el telerakott tetejű T72b3 tetejét akkor Lynx-ét is simán átfogja...egy nlaw átütése 4-500mm körül van...ehhez képest sehol sincs egy lynx teteje....



szerintem bőven elég ha megnézed ezt a videót...1:44-nél (ez kb. 2m-el van a hk teteje felett):




a 10 méteres távolság a minimum indítási távolság (mármint az ellenséges fegyveré)

itt ni, 1:16-nál:


meg javaslom ezt 1:51-nél (kimerevítve látszik, hogy ez kb. 1-1,5m):





remélem ez már elég forrás lesz...halkan jegyezném meg, hogy az összes teszten csak oldalról támadó eszközökkel (jellemzően rpg-vel lőtték)


azért mert az oldalról bejövő lövedék esetében elég a 1,5méteres táv...de egy 2,5méterrel a hk felett bejövő rakétát ezzel nem fogsz tudni leszedni
sok igazsá van abban amit írtok. valószínűleg a felülről védő töltetek más szogbe vagy szórással lessznek beépítve. hisz az így is elég változatos .több állásba állítható attól függetlenül mit véd. ha jól tudom a töltet is variálható.
 
S

speziale

Guest
sok igazsá van abban amit írtok. valószínűleg a felülről védő töltetek más szogbe vagy szórással lessznek beépítve. hisz az így is elég változatos .több állásba állítható attól függetlenül mit véd. ha jól tudom a töltet is variálható.

a Strikeshield hatótávja a működési elve miatt nem tud nagyobb lenne...DIME (dense inert metal explosive):

"instead of using metal plates or pellets in order to defeat the threat, the system might utilize (heavy) metal powder, i.e. tungsten powder or tantalum powder. When fired by a directed blast against a threat, the powder will behave similar to a solid metal body, in areas where powder denisty and velocity is high (so in the area near the launcher). However the powder will spread fast and the decelerate, this means it won't pose any danger after a distance of a few metres."
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
A destruction of the threat from ten meters in front of the carrier vehicle is therefore possible.
Ez még barátok között is (google translate) ezt jelenti:
A fenyegetés megsemmisítése tehát a szállítójármű előtt tíz méterről lehetséges.

Nem bűn, ha nem tud valaki angolul, csak ne írjunk már hülyeségeket.

Jelenleg nem tudom, mi ellen, mennyire védene a strikeshield, de azt biztosan állítom, hogy ti is érzelmi alapon, biztos ismeretek nélkül állítjátok amit állítotok.

1-2 óra alatt így is eljutottunk onnan, hogy a strikeshield semmit nem tud kezdeni a felülről jövő fenyegetésekkel, oda, hogy csak az ízlés szerint 1.5 - 2 méter távolság felett formált EFP-vel nem tud mit kezdeni. /A kumultív sugár hatékonysága a távolsággal durván csökken./ Ezt is haladásnak veszem a részetekről, ha meg kijön bármi valós tényadat, meglátjuk kinek mennyire volt igaza. :)

@Negan , @speziale
 
S

speziale

Guest
Ez még barátok között is (google translate) ezt jelenti:
A fenyegetés megsemmisítése tehát a szállítójármű előtt tíz méterről lehetséges.

Nem bűn, ha nem tud valaki angolul, csak ne írjunk már hülyeségeket.

nem akarlak megbántani, de te nem tudsz angolul...ugyanis amit be google fordítóztál az nem azt jelenti....

megjegyzem elég lett volna az általam betett videóban a megadott részre tekerni...mit is ír?

missile defeated even if initiated <10m

remélem ennek az átfordítózása jobban fog menni

Jelenleg nem tudom, mi ellen, mennyire védene a strikeshield, de azt biztosan állítom, hogy ti is érzelmi alapon, biztos ismeretek nélkül állítjátok amit állítotok.

1-2 óra alatt így is eljutottunk onnan, hogy a strikeshield semmit nem tud kezdeni a felülről jövő fenyegetésekkel, oda, hogy csak az ízlés szerint 1.5 - 2 méter távolság felett formált EFP-vel nem tud mit kezdeni. /A kumultív sugár hatékonysága a távolsággal durván csökken./ Ezt is haladásnak veszem a részetekről, ha meg kijön bármi valós tényadat, meglátjuk kinek mennyire volt igaza. :)

@Negan , @speziale

kértél forrásokat meg magyarázatokat...kaptál...nem tehetünk róle ha nem tetszik...

a Strikeshiled meg egyáltalán nem szar....csak nem érted (úgy túnik sokan mások sem) hogy az RM miért ebbe az irányba vitte a koncepciót....viszont ennek a megoldásnak is megvan az előnye és a hátránya....

megjegyzem eddig csak az átrepülős NLAW-ról beszéltünk....d enézd meg milyen szögben esik be egy spike vagy Javelin....azok ellen a Trophy sem véd....(az NLAW ellen viszont jó eséllyel igen)
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
nem akarlak megbántani, de te nem tudsz angolul...ugyanis amit be google fordítóztál az nem azt jelenti....
Nem bántasz meg, mert abban nincs igazad, hogy az általam linkelt söveg azt jelenti, amit írtam. Az initiated, amit te emeltél ki a linkelt videóból, az tényleg az indítás távolságára utal.
Ez alapján,és a rendszer működése alapján még azt is aláírom így utólag, hogy ebben valószínűleg igazad van, amit idéztem, félreértelmezés lehet a cikk írójától.

De nektek az az állításotok, hogy a Strikeshield effektora semmit sem ér, ha a páncéltörő töltet berobbant, a sugár a védett paneltől 1-2-3-4? méterre elindult, formálódott.
Szerintem ez egyszerűen nem igaz. A strikeshield fémpora is elég lehet ahhoz, hogy pár méterre a jár,műtől a sugár útjába kerülve annak hatékonyságát drasztikusan lecsökkentse, akár megakadályozza az átütést.
Erre nekem nem meggyőző ellenérv, hogy a videón szemmértékkel ki milyen távolságra látja egy általa nem ismert páncéltörő eszköz elműködését, és az AMAP/Strikeshield nem definiált tesztverziójának ellentvékenységét.

Egyelőre részemről ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
S

speziale

Guest
Nem bántasz meg, mert abban nincs igazad, hogy az általam linkelt söveg azt jelenti, amit írtam. Az initiated, amit te emeltél ki a linkelt videóból, az tényleg az indítás távolságára utal.
Ez alapján,és a rendszer működése alapján még azt is aláírom így utólag, hogy ebben valószínűleg igazad van, amit idéztem, félrefordítás lehet.

De nektek az az állításotok, hogy a Strikeshield effektora semmit sem ér, ha a páncéltörő töltet berobbant, a sugár a védett paneltől 1-2-3-4? méterre elindult, formálódott.
Szerintem ez egyszerűen nem igaz. A strikeshield fémpora is elég lehet ahhoz, hogy pár méterre a jár,műtől a sugár útjába kerülve annak hatékonyságát drasztikusan lecsökkentse, akár megakadályozza az átütést.

1) tudod mi a különbség az EFP és HEAT robbanófej között?
2) van egy olyan érzésem, hogy az alap problémát nem érted...ha az EFP robbanófej elműködött, akkor az EFP "lövedéket" a Trophy sem tudja megfogni...a különbség, hogy a Trophy a kivető töltetes megoldása miatt képes megfogni a hk felett 2méterrel bejövő rakétát már sok méterrel a hk előt...mielőtt az elműködne....de egy Bonus tüzérségi lövedék EFP töltetével az sem tud semmit kezdeni...(de valszeg egy szinte függőlegesen beeső Javelinnel/Spike-al sem)

Erre nekem nem meggyőző ellenérv, hogy a videón szemmértékkel ki milyen távolságra látja egy általa nem ismert páncéltörő eszköz elműködését, és az AMAP/Strikeshield nem definiált tesztverziójának ellentvékenységét.

Egyelőre részemről ennyi.

a betett videón pontosan lehet tudni, hogy rpg7-el lőttek a Fuchs-ra...ráadásul a Fuchs magassága alapján elég jól belőhető az a távolság ahol megsemmisíti a bejövő rakétát a rendszer...azért az baj, ha a saját szemednek nem hiszel....
ráadásul fentebb leírtam, hogy mi a működési elve, és, hogy amiatt nem tud távolabbra dolgozni a rendszer...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
S

speziale

Guest
hát ha a Puma oldalán lévő jó vastag "kazettákra" gondolsz, akkor az bizony NERA, vagy pontosabban NxRA...

pontosítok:

A Puma glacis-án lévő páncél az NERA...az oldalán lévő CLARA panelek valóban ERA, csak nem olyan mint a többi...

"Unlike other types of ERA, CLARA is designed to be fragmentation free"

szóval azért a működési elv nem egészen ugyanaz....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
hát ha a Puma oldalán lévő jó vastag "kazettákra" gondolsz, akkor az bizony NERA, vagy pontosabban NxRA...
Puma-IFV-SPz-Level-C-Modular-Armor-Explained-image-3-300x139.jpg

a zölddel keretezett rész ERA és a DND gyártja. :oops: