Továbbra sem érted ennek a StrikeShieldnek a működését.
Ez a fentebbi mondatból már látszik.
Milyen közeli működési tartományra gondolsz?
Segítek egy kicsit:
Koncentrálj a kis élénkzöld négyzetekre a jármű oldalán!
És akkor most nézd meg egy oldalsó panel szétbontott képét:
Ami a fenti képen élénkzöld négyzetnek voltak kiszínezve az a való életben egy szürke négyzet. Ami valószínűleg egy kis radaros érzékelő.
De minden egyes töltet mellett van 2 optikai érzékelő is. A radaros érzékelőből nincs minden SS téglán.
Szóval a beérkező fenyegetést a radarral jóval korábban érzékeli a rendszer, amiből pályát tud számolni. Majd a megfelelő csempe optikai érzékelői fogják elsütni a töltetet.
Az SS előnye az, hogy nem kell egy mechanizált Ironfist indítót a célrafordítani, hanem csak a beérkező fenyegetés irányának megfelelő helyen elműködtetni a töltetet.
Pont emiatt veszélyesebb az Ironfist a hordozó járműre, mert sokkal messzebről kell tudni érzékelnie a fenyegetést. A robotizált kivető célraállásához mindenképpen időt kell nyerni. Viszont minnél messzebbről akarják érzékelni a lövedéket, annál nagyobb energiájú radarsugárral kell pásztázni.
Emiatt mondják, azt, hogy a bekapcsolt Ironfist úgy kivilágítja az EW számára a járművet, mintha karácsonyfa lenne.
A másik nagyon fontos dolog, hogy érdemes megnézni a töltetet, és a formázott nyílását.
Ha sima porról lenne szó, akkor elég lenne egy kör alakú nyílás, amivel kilöki a port. Itt viszont egy hosszanti résről van szó, ami ráadásul egy formázott töltetnek is tűnik.
Érdekes lenne, ha működése ennek is EFP-n alapulna. Ráadásul nem hosszanti sugárról lenne szó, hanem olyan mintha egy vágótöltet lenne...