[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nagyon ideje volt már, de ha a kis törpömet nem vihetem magammal a taxizásra, úgy nem is játszom érte :) És akkor jól értem ausztrál tornyok kerültek rá, vagy ezekre még a RM? Vagy kitudja még ...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 402
113
Mi a bubanatrol beszelsz, meg mindig, fogalmam sincs. Egy torony van, a Lance 2, amire azt pakolnak, amit kérsz ill. kifizetsz. Az aussieknek custom csináltak egyet (jo rondat) az "előzetes" tesztre, mert kicsengettek.
Mi mindenkinél előbb járunk, mi mar megrendeltuk es kifizettuk a sorozatgyartast is, azaz qrvara nem valami standardot kellene kapnunk, plane nem az ingyenes szlovak demot, az baszarintana be, az aztan hetmerfoldes inkompetencia penne a MH részéről...
Mindenki "megtette tétjeit" - pár hét és kiderül milyen lesz a magyar Lynx torony. Nem érdemes többet rugózni ezen...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 402
113
Lehet hogy megnézte az Aladeen fórumtárs által szerkesztett Lynx IFV wiki szócikket ahová ez van írva?
Én kiírtam Wikire mindkét infót (kisebb és nagyobb motort), azzal hogy majd elválik.
Eléggé valószínű, hogy a kisebb lesz, de Haditechnika cikkben amiből a wikit írtam a nagyobb motort írták...

Amúgy írtam a Leibherrnek is egy kérdést erről, de szartak válaszolni...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 402
113
A Liebherr-Werk Ehingen GmbH-nak?
Kikerestem azt az illetékes Leibherr oldalán a kontaktoknál...

Eddig 4-5 alkalommal próbálkoztam cégektől infót kapni. Eddig az RM-től jött válasz Skyranger ügyben (a kérdések egy részét kikerülték, de legalább válaszoltak) és egyszer az Airbustól H145M ügyben. Az Airbus elég normálisan válaszolt - legalábbis először.
Ha általánosabb a kérdés a termékről, akkor szívesebben válaszolnak, konkrét megrendelésről nem igazán - érthető okokból.
Leibherrel nem volt szerencsém, de ez van...
 
K

kamm

Guest
Nem. Csak gondoltam ha már találgatunk hogy jött-e már vagy nem, egy vagy több jött-e, akkor az is kérdés hogy hová viszik először... az első H145-ösöknél is volt egy váratlan kitérő Budaörsre, hogy a nagyembereknek ne kelljen miatta sokat utazni.
Ja, hat az egy heli, az elég könnyen libben ide-oda, ugye...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ez egy tervezet volt, aztán ehhez képest gyengébb motor megy most bele. De akár ez lehet egy későbbi fejlesztési potenciál.

Amúgy ez akár egy fontos kérdés is lesz a híres fejlesztési tartalékok és jövőorientáltság tekintetében!

Ez volt az eredeti tervben. A motortér mérete megmaradt? Tudom, hogy egy későbbi MLU program esetén lenne/lesz bőven bajunk a váltóval meg a hajtással... De jó lenne tudni, hogy idővel a nagyobb motortér megmaradt? Mert a két motor változatnál csak a magasság egyforma. És horizontálisan egy 517*76*- méretkülönbség van.
20 év múlva, amikor egy MLU program időszerű lesz, azt sem fogjuk tudni, hogy milyen motorok lesznek a kínálatban, de egy kérdést azért megér, hogy a híres sok fejleszthető tartalékban ez is benne van-e? (És valószínűleg nem kapunk rá választ, mert kedvenc németjeink agyvérzést kapnak, ha szűkebbre vették azóta a tervezésnél és most kitaláljuk, hogy de nekünk egy olyan motorra kell méretezni, amivel nem rendeljük meg és amihez nincs kidolgozva az erőátviteli rendszer beszerelése sem.) :D

Az viszont érdekelne, hogy egy olajban gazdag országot, mint Katart érdekelné-e az, hogy mi 1500 LE változatban szállítsunk és ahhoz érdemes-e a jelenlegi páncélozottságra kidolgozni. Azért egy 30 LE/t nagyon durva gyorsulást jelentene a sivatagban. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 402
113
Amúgy ez akár egy fontos kérdés is lesz a híres fejlesztési tartalékok és jövőorientáltság tekintetében!

Ez volt az eredeti tervben. A motortér mérete megmaradt? Tudom, hogy egy későbbi MLU program esetén lenne/lesz bőven bajunk a váltóval meg a hajtással... De jó lenne tudni, hogy idővel a nagyobb motortér megmaradt? Mert a két motor változatnál csak a magasság egyforma. És horizontálisan egy 517*76*- méretkülönbség van.
20 év múlva, amikor egy MLU program időszerű lesz, azt sem fogjuk tudni, hogy milyen motorok lesznek a kínálatban, de egy kérdést azért megér, hogy a híres sok fejleszthető tartalékban ez is benne van-e? (És valószínűleg nem kapunk rá választ, mert kedvenc németjeink agyvérzést kapnak, ha szűkebbre vették azóta a tervezésnél és most kitaláljuk, hogy de nekünk egy olyan motorra kell méretezni, amivel nem rendeljük meg és amihez nincs kidolgozva az erőátviteli rendszer beszerelése sem.) :D

Az viszont érdekelne, hogy egy olajban gazdag országot, mint Katart érdekelné-e az, hogy mi 1500 LE változatban szállítsunk és ahhoz érdemes-e a jelenlegi páncélozottságra kidolgozni. Azért egy 30 LE/t nagyon durva gyorsulást jelentene a sivatagban. :)
Az Leopard A7V fajlagos teljesítménye: 16.6 kW/t
49 tonnával (jól megpakolva) és kisebb motorral (850kW) számolva Lynxet 17,3 kW/t jön ki.
Simán tudnak együtt mozogni harckocsijaink és a harcjárműveink és ez a lényeg. Nincs szükség erősebb és éppezért vélhetően drágább és "üzemanyag pazarlóbb" motorra.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Nincs szükség erősebb és éppezért vélhetően drágább és "üzemanyag pazarlóbb" motorra.
Ez különben duplatévedés.Egyrészt az erősebb motor mindig jobb-szegdelt terepen méginkább.Másrészt az erősebb motor valójában többnyire kevesebbet fogyaszt.Egyszerűen azért,mert kevesebbet "erőlködik" üzem közben.És ez a megbizhatóságra,üzembiztonságra is kihat.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 518
113
Ha jól értem megjöttek, de még nem sajtónyilvános. :cool:

Hogyan hoztak volna át a fél országon egy 50 tonnás dögöt, ami akkora, mint egy pajta? A 100-200km-en egyetlen egy ember sem ment el mellette, nem jött szembe stb, aki felrakta volna valamelyik közösségi oldalra? Ráadásul az eddigi õsszes új eszközt már a határon promózták, vagy szólt előre a HM/MH. Nincsenek ezek még itt :(
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 583
79 774
113
Hogyan hoztak volna át a fél országon egy 50 tonnás dögöt, ami akkora, mint egy pajta? A 100-200km-en egyetlen egy ember sem ment el mellette, nem jött szembe stb, aki felrakta volna valamelyik közösségi oldalra? Ráadásul az eddigi õsszes új eszközt már a határon promózták, vagy szólt előre a HM/MH. Nincsenek ezek még itt :(
Én azért megoldanám, meg bárki aki gondolkozik rajta 2 percet.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 147
113
Hogyan hoztak volna át a fél országon egy 50 tonnás dögöt, ami akkora, mint egy pajta? A 100-200km-en egyetlen egy ember sem ment el mellette, nem jött szembe stb, aki felrakta volna valamelyik közösségi oldalra? Ráadásul az eddigi õsszes új eszközt már a határon promózták, vagy szólt előre a HM/MH. Nincsenek ezek még itt :(
Be van takarózva a láthatatlanná tévő köpönyegbe.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Az Leopard A7V fajlagos teljesítménye: 16.6 kW/t
49 tonnával (jól megpakolva) és kisebb motorral (850kW) számolva Lynxet 17,3 kW/t jön ki.
Simán tudnak együtt mozogni harckocsijaink és a harcjárműveink és ez a lényeg. Nincs szükség erősebb és éppezért vélhetően drágább és "üzemanyag pazarlóbb" motorra.

Ezt tudom. Elkerülte a figyelmed a hsz-ben többször megismétlődő "majdani MLU", vagy például az, hogy Katarnak lenne ma csak jó, ha ajánlgatnánk ilyen erős gépeket.

fejlesztési tartalékok és jövőorientáltság tekintetében
20 év múlva, amikor egy MLU program időszerű lesz
(És valószínűleg nem kapunk rá választ, mert kedvenc németjeink agyvérzést kapnak, ha szűkebbre vették azóta a tervezésnél és most kitaláljuk, hogy de nekünk egy olyan motorra kell méretezni, amivel nem rendeljük meg és amihez nincs kidolgozva az erőátviteli rendszer beszerelése sem.
Az viszont érdekelne, hogy egy olajban gazdag országot, mint Katart érdekelné-e az, hogy mi 1500 LE változatban szállítsunk és ahhoz érdemes-e a jelenlegi páncélozottságra kidolgozni. Azért egy 30 LE/t nagyon durva gyorsulást jelentene a sivatagban.

Lásd jóságomat, kb a hsz-em felét kimásoltam neked, hogy legyen mit visszaolvasnod.