[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Ha itt nyer valaki abból Toxi Taxi lesz! :rolleyes:
Csak azért is indultam, hogy ha nyerek felvidékiként úgy sem érvényesithetem a nyereményem, igy senki nem fog taxizni, max @krisss vagy @dudi hivatalból, és akkor lehet egy külön topik, ahol mindenki engem anyázhat! :D

"A Nyereményjátékban részvételre jogosult az, akinek szabályszerűen létrehozott Facebook fiókja van és 18. életévét betöltött, magyar állampolgár, cselekvőképes természetes személy, vagy korlátozottan cselekvőképes személy azzal a feltétellel, hogy a nyeremény igénybevételére csak a törvényes képviselőjével együtt jogosult."
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 059
30 532
113
Csak azért is indultam, hogy ha nyerek felvidékiként úgy sem érvényesithetem a nyereményem, igy senki nem fog taxizni, max @krisss vagy @dudi hivatalból, és akkor lehet egy külön topik, ahol mindenki engem anyázhat! :D

"A Nyereményjátékban részvételre jogosult az, akinek szabályszerűen létrehozott Facebook fiókja van és 18. életévét betöltött, magyar állampolgár, cselekvőképes természetes személy, vagy korlátozottan cselekvőképes személy azzal a feltétellel, hogy a nyeremény igénybevételére csak a törvényes képviselőjével együtt jogosult."
Akkor téged kizárnak és újat sorsolnak :D
 
  • Szomorú
Reactions: arcas

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Azt elárulhatod, hogy az ausztrálok spike indítóját választottuk, vagy a Rheinmetall oldalra nyílós megoldását?
Azért kérdezem, mert eddig csak az ausztrálok indítójáról volt hír, hogy sikeres lövészetet hajtottak vele végre.
Azt kapjuk, amit a szlovákoknak mutogattak minimális eltéréssel.
Nincs oldalra nyílós indító - az egy nem működő makett-torony volt ami évekig mutogatta kiállításokon.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 658
19 014
113
Csak azért is indultam, hogy ha nyerek felvidékiként úgy sem érvényesithetem a nyereményem, igy senki nem fog taxizni, max @krisss vagy @dudi hivatalból, és akkor lehet egy külön topik, ahol mindenki engem anyázhat! :D

"A Nyereményjátékban részvételre jogosult az, akinek szabályszerűen létrehozott Facebook fiókja van és 18. életévét betöltött, magyar állampolgár, cselekvőképes természetes személy, vagy korlátozottan cselekvőképes személy azzal a feltétellel, hogy a nyeremény igénybevételére csak a törvényes képviselőjével együtt jogosult."
És mi van a normális emberekkel akiknek nincs facebookjuk? Megyek az ombudsman-hoz!
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Csak azért is indultam, hogy ha nyerek felvidékiként úgy sem érvényesithetem a nyereményem, igy senki nem fog taxizni, max @krisss vagy @dudi hivatalból, és akkor lehet egy külön topik, ahol mindenki engem anyázhat! :D

"A Nyereményjátékban részvételre jogosult az, akinek szabályszerűen létrehozott Facebook fiókja van és 18. életévét betöltött, magyar állampolgár, cselekvőképes természetes személy, vagy korlátozottan cselekvőképes személy azzal a feltétellel, hogy a nyeremény igénybevételére csak a törvényes képviselőjével együtt jogosult."
A Facebookra regisztráljon, akinek kedve van, de ne itt reklámozzátok azt a...rt.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A rosseb tudja mi van az árában, de sokkal jobb, ha a sorozatgyártás előtt kiderülnek az esetleges fogyatékosságok, mintha már legyártanak 100-at belüle oszt ott kapnak észbe, hogy valami nem stimmel.
A britek mit #zopnak az Ajaxukkal, milliárdokat kidobátak arra a fostalicskára, aztán mikor a legyártott példányok kikerűtek a csapatokhoz a katonák lebetegedtek benne a zajtul meg a rezgéstül. Elvesztegetnek éveket, mire kijavítják, ha egyáltalán ki tudják üket javítani, a kifizetett milliárdokat mán meg se említem.

Lényegében pont most akarjuk kihozni a sorozatgyártás előtti hibákat. Amit a németek csináltak, az biztosan nem az volt.

Amiről most hallunk, hogy 20 darab, az a teljes megrendelésnek még csak a 10%-a sincs. Nem akarom lebecsülni a mértékét, mert ez minden idők legnagyobb katonai beszerzése, és annak a 10%-a. De ha Ajaxnál is azt mondják holnap az angolok, hogy javítsatok ki 3 darabot, a többit meg átvesszük szarul, akkor szerintem lenne ötlete a spanyol munkásnak, hogy kéne azt kijavítani...

Ha már sokan értetlenkednek, hogy mi ez a mániája a németeknek a mintával. A MINTA az a gyártót védi. Amíg nincs első darab, amire Maróth Gáspár és RSZR rábólintott közösen, hogy igen, mi ezt akartuk, addig nagyon rosszul megkötött szerződés kell legyen az, ami nem enged mozgásteret egy 1200 pontos hibalistának. Ez egy iszonyú nagy méretű üzlet, az RM-nek akkor is megéri, ha 2-3 évig szívatjuk őt, hogy de ez még nem jó, ezt csináljátok újra. (Neki is az az érdeke amúgy, hogy mire a következő tenderre megy, addigra a felvidéki CV90-nél jobb minőségű, de kiforrott... ne túlozzunk, de egy NATO hadgyakorlatokon bizonyított használható gép legyen. És anyagilag nekünk is ez lenne az érdekünk, hogy ez ne egy későbbi upgrade csomag része legyen. Most szánjuk rá az időt! Az RM meg a pénzt, ha már elvállalta, hogy megtudja csinálni!)

magyar állampolgár

OFF

Nem mondod, hogy nincs meg a kettős állampolgárid! Tudok a szlovák törvényről, de elvileg az a pozsonyiak egyéni lelki problémája. Mi nem adunk ki partnerországnak sem információt állampolgárságról pont az ő faszkodásaik miatt is és a magyar szabályozás szerint a Honvédségnek kötelessége biztosítani a te kitakarásodat és neved eltitkolását, ha te ezt kéred a másik állampolgárságod védelme érdekében.

Vagy rosszul tudom?

ON
 
K

kamm

Guest
Azt kapjuk, amit a szlovákoknak mutogattak minimális eltéréssel.
Ezt te megint mégis honnan a bubanatos lof@szbol tudod ilyen biztosan?
Ha valami, akkor ennek az ellenkezője igaz, mert a sajátod az a te kovetelmenyeidre oesz szabva, ami kizárt, hogy pont ugyanazok lennének, mint az amúgy sem ismert, sőt, ki sem dolgozott szlovák követelmények.
Nincs oldalra nyílós indító - az egy nem működő makett-torony volt ami évekig mutogatta kiállításokon.
Bármi lehet, az is, neked fogalmad nem lehet róla egyelőre.
A kérdés az, ilyen csirbiri f@szsagra költik a pénzt avagy lesz fix indító feleannyiert, viszont mindegyiken lesz extra senzor mondjuk directional gunshot detection systemhez, lasd Gidrant, hogy egy példát mondjak.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Ezt te megint mégis honnan a bubanatos lof@szbol tudod ilyen biztosan?
Ha valami, akkor ennek az ellenkezője igaz, mert a sajátod az a te kovetelmenyeidre oesz szabva, ami kizárt, hogy pont ugyanazok lennének, mint az amúgy sem ismert, sőt, ki sem dolgozott szlovák követelmények.

Bármi lehet, az is, neked fogalmad nem lehet róla egyelőre.
A kérdés az, ilyen csirbiri f@szsagra költik a pénzt avagy lesz fix indító feleannyiert, viszont mindegyiken lesz extra senzor mondjuk directional gunshot detection systemhez, lasd Gidrant, hogy egy példát mondjak.
pár hét és kiderül! :p
Abban fogadni is merek, hogy nem "oldalra nyílós" rakétaindító lesz!
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Ezt te megint mégis honnan a bubanatos lof@szbol tudod ilyen biztosan?
Ha valami, akkor ennek az ellenkezője igaz, mert a sajátod az a te kovetelmenyeidre oesz szabva, ami kizárt, hogy pont ugyanazok lennének, mint az amúgy sem ismert, sőt, ki sem dolgozott szlovák követelmények.
Nem csinàlnak alapvető tesztelésre sajátot senkinek hacsak nem fizetik ki külön. A szlovákok tesztjein egy ausztrál land400 torony volt fent.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Nem csinàlnak alapvető tesztelésre sajátot senkinek hacsak nem fizetik ki külön. A szlovákok tesztjein egy ausztrál land400 torony volt fent.
Mivel ez az egyetlen ismert működő torony, a Spike-teszteken is ez szerepelt, így szinte biztos hogy magyar Lynxeken is ez a torony lesz szerintem. Nyilván valamekkora testreszabás ill. eltérés azért várható, de nem hinném, hogy nekünk saját tornyot fejlesztettek ki...
Rövidesen kiderül...
 
K

kamm

Guest
Mivel ez az egyetlen ismert működő torony, a Spike-teszteken is ez szerepelt, így szinte biztos hogy magyar Lynxeken is ez a torony lesz szerintem. Nyilván valamekkora testreszabás ill. eltérés azért várható, de nem hinném, hogy nekünk saját tornyot fejlesztettek ki...
Rövidesen kiderül...
Mi a bubanatrol beszelsz, meg mindig, fogalmam sincs. Egy torony van, a Lance 2, amire azt pakolnak, amit kérsz ill. kifizetsz. Az aussieknek custom csináltak egyet (jo rondat) az "előzetes" tesztre, mert kicsengettek.
Mi mindenkinél előbb járunk, mi mar megrendeltuk es kifizettuk a sorozatgyartast is, azaz qrvara nem valami standardot kellene kapnunk, plane nem az ingyenes szlovak demot, az baszarintana be, az aztan hetmerfoldes inkompetencia penne a MH részéről...