[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Mi a bubanatrol beszelsz, meg mindig, fogalmam sincs. Egy torony van, a Lance 2, amire azt pakolnak, amit kérsz ill. kifizetsz. Az aussieknek custom csináltak egyet (jo rondat) az "előzetes" tesztre, mert kicsengettek.
Mi mindenkinél előbb járunk, mi mar megrendeltuk es kifizettuk a sorozatgyartast is, azaz qrvara nem valami standardot kellene kapnunk, plane nem az ingyenes szlovak demot, az baszarintana be, az aztan hetmerfoldes inkompetencia penne a MH részéről...
A miénk lesz a standard amit az ausztrálok tesztjei alapján alakítottak ki.
 
K

kamm

Guest
A miénk lesz a standard amit az ausztrálok tesztjei alapján alakítottak ki.
Az hogy lehet, ha peldaul ok sajat inditot tesznek ra?
Másrészt nem akarom elhinni, hogy ne lennenek saját igenyeink, mas eghajlaton, mas domborzaton, mas role, masfajta hadsereg... Korábbi peldamnal maradva, nalunk egy directional shot detection system szerintem sokkal hasznosabb, mint egy kontinensnyi orszagbn, ahol kizárólag a két oldalán, a partok mentén laknak, és expedíciós erokent sem a nagyvarosokban fognak vele gurigazni, hanem mindenféle szigeteken.
 
H

Hummen23

Guest
Az hogy lehet, ha peldaul ok sajat inditot tesznek ra?
Másrészt nem akarom elhinni, hogy ne lennenek saját igenyeink, mas eghajlaton, mas domborzaton, mas role, masfajta hadsereg... Korábbi peldamnal maradva, nalunk egy directional shot detection system szerintem sokkal hasznosabb, mint egy kontinensnyi orszagbn, ahol kizárólag a két oldalán, a partok mentén laknak, és expedíciós erokent sem a nagyvarosokban fognak vele gurigazni, hanem mindenféle szigeteken.
Szerintem korántsem arról van szó, hogy ne a mi igényeink szerint került volna kialakításra, hanem, hogy az egy éves csapatpróba alapján javították a felmerült hibákat.
Történetesen az ausztrálok megspórolták nekünk ennek a költségét és egy egész évet. Felületességgel sem lehet őket vádolni. Több száz, vagy ezer kilométeren át hajtották dzsungelben, dagonyában, sivatagban, hegyen-völgyön át. Lőttek vele minden elképzelhető módon, és ha minden igaz egyet fel is robbantottak.
Nyugodtan vehetjük úgy, hogy a mi példányaink már átestek ezeken a teszteken.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Az hogy lehet, ha peldaul ok sajat inditot tesznek ra?
Másrészt nem akarom elhinni, hogy ne lennenek saját igenyeink, mas eghajlaton, mas domborzaton, mas role, masfajta hadsereg... Korábbi peldamnal maradva, nalunk egy directional shot detection system szerintem sokkal hasznosabb, mint egy kontinensnyi orszagbn, ahol kizárólag a két oldalán, a partok mentén laknak, és expedíciós erokent sem a nagyvarosokban fognak vele gurigazni, hanem mindenféle szigeteken.

Szerintem lehet félre értitek egymást.

Egyedül nekünk van megrendelésünk még. Vagyis ha a görögök valamit meg akarnak nézni, vagy az olaszok, akkor nem az ausztrál kísérleti példányt veszik nekik elő, hanem azt fogják megmutatni, hogy nálunk hogy lett felszerelve. Hiszen erre tudnak hivatkozni, hogy nekünk már fixen lesz egy ellátó bázisunk hozzá, fixen ilyen konstrukcióban üzemelteti egy másik ország. Szerintem Krisss azt akarta mondani, hogy ehhez (vagyis a mi standard megoldásunkhoz és nem a kengurus vagy lesz konfighoz) képest kérhetnek mások módosítást saját egyéni igényeiknek megfelelően.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
  • akár a következő napokban befuthat
Akár...

Most hirdettek meg a Honvedelem.hu-n egy játékot, aminek a sorsolása 2022. október 12-én este lesz, utána 5 napja van jelentkezni a nyertesnek (ha nem jelentkezik, új sorsolás lesz), ha jelentkezett a nyertes, akkor majd tájékoztatják hogy mikor és hol nézheti meg.

  • 1463 lóerős Liebherr
?
A gyártó tábláján és a HM infografikáján is más adat van, de erről már volt itt vita, hogy az sem biztos hogy pontos.

Lehet hogy megnézte az Aladeen fórumtárs által szerkesztett Lynx IFV wiki szócikket ahová ez van írva?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 803
113
  • akár a következő napokban befuthat
  • 1463 lóerős Liebherr
?
A gyártó tábláján és a HM infografikáján is más adat van, de erről már volt itt vita, hogy az sem biztos hogy pontos.

Lehet hogy megnézte az Aladeen fórumtárs által szerkesztett Lynx IFV wiki szócikket ahová ez van írva?
Sztem innen ered a fals infó. 3. oldal, táblázat.


Ez egy tervezet volt, aztán ehhez képest gyengébb motor megy most bele. De akár ez lehet egy későbbi fejlesztési potenciál.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Úgy gondolod, hogy ezt tőlem fogod megtudni?
Nem. Csak gondoltam ha már találgatunk hogy jött-e már vagy nem, egy vagy több jött-e, akkor az is kérdés hogy hová viszik először... az első H145-ösöknél is volt egy váratlan kitérő Budaörsre, hogy a nagyembereknek ne kelljen miatta sokat utazni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Nem. Csak gondoltam ha már találgatunk hogy jött-e már vagy nem, egy vagy több jött-e, akkor az is kérdés hogy hová viszik először... az első H145-ösöknél is volt egy váratlan kitérő Budaörsre, hogy a nagyembereknek ne kelljen miatta sokat utazni.
Ha engem kérdezel akkor az ország valamelyik lövészdandárjának laktanyájába fog megérkezni, nem korábban mint amikor odaér és nem kisebb mennyiségben mint amennyit hoznak.