[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 770
37 816
113
A 209 darabot a Hiúzt őrző egyik honvéd mondta, a 4 Hiúz-4 Gidránt az egyik Gidránt őrző honvéd, de még oda is hívott egy másik lövészt, hogy jól tudja e...
A Strikeshiledből lett 209 db rendelve. 8 járműre nem kerül mert válhetően azok nem kerülnek olyan helyzetbe hogy lőjjenek rájuk komolyabban. (pl. kilépző lesz vagy front mögötti parancsnoki jámrű...)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 682
16 862
113
134507472955a3cf7f74935e634d8816.jpg
b7c6ffedbe6b1e6e389313d2e9230691.jpg
4815e42aa7eddad5da24a8ff3d7b75e4.jpg

462b65a216c5d53df17a76105a997d42.jpg

b59c6e81580e92bb61193d9280de0439.jpg
Eszetlen jól néz ki magyar színekben! Köszi a képeket!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 770
37 816
113
Akárhogy is, ahová ezek mennek, ott nem lesz boldog az ellen. Brutális gép.
Nekem is tetszik ez a cucc: remélem 1-2 éven belül minden gyerekbetegségét kigyomlálják.
Kíváncsian várom a spéci-verziók prototípusait.
Talán a sebesült szállító illetve mobil harcálláspont / parancsnoik verzióra nem kell sokat várni, mert azok nem olyan bonyolultak - az előbbi legalábbis nem az szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles
K

kamm

Guest
A Strikeshiledből lett 209 db rendelve. 8 járműre nem kerül mert válhetően azok nem kerülnek olyan helyzetbe hogy lőjjenek rájuk komolyabban. (pl. kilépző lesz vagy front mögötti parancsnoki jámrű...)
Ez megint honnan? Koleszben vagy menzan meseltek?

Ez az amikor az alacsonyabb szintekre nem megy le a lényegi információ és a dohányzói pletyka önalló életre kel..

Igen, de nem a lövész hibája, ő megpróbálja ellátni a feladatát, ott és akkor a téren.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
5 talán. De először Tatát szereltem volna fel mindennel, ha már azt kezdtük el az elején.

Mennyi lövész szállítóval számolsz egy zászlóaljban? 30-cal?
Csak kérdezem, hogy ki hogy számol? Mennyi lesz egy zl-ban a lövész, a sebesült kihordó, a mérnöki, parancsnoki, stb változat? Mert nekem az 5 zl-nak kevésnek tűnik.

(Én arányait tekintve úgy számolnék, hogy ha 44 db egy zászlóalj, akkor is a suport verziók 4 lövész zl mellé kiadnak még egy "ötödikre való" zl mennyiséget.)
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
604
1 558
93
Jelentem kint voltam én is simogatni az új cuccokat. :)

Bazi nagy dög lett a Lynx. Van egy tiszteletet parancsoló kinézete :D
Az volt a mázli, hogy kordon mögött volt a Lynx is és a Büffel is. Lehetett rendesen fotózni őket.

A két Gidránt viszont fotózás tárgyaként elengedtem, egyszerűen nem lehetett őket rendesen fotózni a tömeg miatt. Ahogy a két BTR-t se. :( Apropó a két BTR. Érdekes volt, és emlékeket is idézet az a fényes olajozott mély orosz zöld színe. Azokat nem lehetne átfesteni akár az új álcamintára akár a csapatoknál egy nagyobb karban tartás során?

A Lynx-en és a Büffel-en is volt karcolás az oldalán, a Büffel-en festék lepattogzás is volt. Látszik, hogy használják már őket rendesen ahogy kell. :)

Nem tudok ki vette még észre, de ha hátulról nézeted a Lynx-et akkor a bal oldali "spojlertől" indult egy pókfonal a rámpa felé. :rolleyes:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 770
37 816
113
Érdekes volt, és emlékeket is idézet az a fényes olajozott mély orosz zöld színe. Azokat nem lehetne átfesteni akár az új álcamintára akár a csapatoknál egy nagyobb karban tartás során?
Ugyan! A festék többet ér mint az a tragacs! :p
Remélem mielőbb megszabadulunk tőle - bár a gazdasági helyzet miatt ez még arrébb van...
 
  • Tetszik
Reactions: ZsoltHun and dudi

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 050
2 528
113
Na jó, de ezt eddig hivatalosan mi itt, nem tudtuk. A logika nálam azt diktálná, hogy az ottani 1. Lövész zlj kapja meg először. Mi ebben a ráció hogy Hódmező ? Ahol nincsenek harckocsik, nincs tüzérség. Tatán ott a harckocsi, a PZH, aztán a lövészek majd BTR-ben mennek velük a harcba ? Hódmezőn meg ott lesz a Lynx, azok meg magukba, minden egyéb nehéz vas nélkül ? Ez így nekem kacifántos. :)
Szerintem van valami olyan koncepció a háttérben, hogy országvédelmi szempontból fontos a keleti alakulatok megerősítése. Ha Hódmezőn és Db-ben Lynx lesz, akkor megszűnik az a kigyenlítetlen helyzet, hogy csak a nyugati országrészben van nehéz technika.
A másik, amit Kriss mondott, hogy Tata el van foglalva a PzH és jövőre a Leo-2 a7 rendszerbeállításával. Azt már én teszem hozzá, hogy ez alatt az idő alatt keleten se malmozzanak üres kézzel, ezért megkapják a Hiúzt. Így a felkészülés egyenletesebb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 368
79 264
113
Szerintem van valami olyan koncepció a háttérben, hogy országvédelmi szempontból fontos a keleti alakulatok megerősítése. Ha Hódmezőn és Db-ben Lynx lesz, akkor megszűnik az a kigyenlítetlen helyzet, hogy csak a nyugati országrészben van nehéz technika.
A másik, amit Kriss mondott, hogy Tata el van foglalva a PzH és jövőre a Leo-2 a7 rendszerbeállításával. Azt már én teszem hozzá, hogy ez alatt az idő alatt keleten se malmozzanak üres kézzel, ezért megkapják a Hiúzt. Így a felkészülés egyenletesebb.
:D (sírva röhögős fej)
 
  • Tetszik
Reactions: honved
K

kamm

Guest
Hat, a tegnapi iskolai fall festival, a saját blokkunk block partyjanak esti szomszedok vacsorajaval kombinalva sikeresen 10 utan keltünk, persze lekestem ezt az egész bemutatót. :( Igaz, legalább a judot nem, így amíg a kisebbik dobalja ill lökdösi a sporttarsait (Ōuchi Gari megy ma), addig most végre sikerült végigklikkelgetnem az összes kepeiteket, olvtársak, köszi mindenkinek. :cool:
Nagyon is jól néz ki ez a járgány, messze a legmodernebb ma a piacon, ráadásul ez lesz az első next-gen, amit sorozatban fognak gyártani, ráadásul Magyarországon, és a MHnek. :D