[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 681
5 496
113
Amikor bejött a Leo2A4 a tataiak megadták a színkódokat, nem mentette le valaki anno? Próbáltam itt a fórumon visszakeresni, meg is lett a tataidandar.hu-s link, de az már nem él :/
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Na jó, de ezt eddig hivatalosan mi itt, nem tudtuk. A logika nálam azt diktálná, hogy az ottani 1. Lövész zlj kapja meg először. Mi ebben a ráció hogy Hódmező ? Ahol nincsenek harckocsik, nincs tüzérség. Tatán ott a harckocsi, a PZH, aztán a lövészek majd BTR-ben mennek velük a harcba ? Hódmezőn meg ott lesz a Lynx, azok meg magukba, minden egyéb nehéz vas nélkül ? Ez így nekem kacifántos. :)
Szerintem van valami olyan koncepció a háttérben, hogy országvédelmi szempontból fontos a keleti alakulatok megerősítése. Ha Hódmezőn és Db-ben Lynx lesz, akkor megszűnik az a kigyenlítetlen helyzet, hogy csak a nyugati országrészben van nehéz technika.
A másik, amit Kriss mondott, hogy Tata el van foglalva a PzH és jövőre a Leo-2 a7 rendszerbeállításával. Azt már én teszem hozzá, hogy ez alatt az idő alatt keleten se malmozzanak üres kézzel, ezért megkapják a Hiúzt. Így a felkészülés egyenletesebb.

Tatán jelentős ember hiány van: örülnek ha harckocsikra és PZH-kra lesz elég személyzet.

Tatára szánt verzió még nincs késsz.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 547
113
A két Gidránt viszont fotózás tárgyaként elengedtem, egyszerűen nem lehetett őket rendesen fotózni a tömeg miatt. Ahogy a két BTR-t se. :( Apropó a két BTR. Érdekes volt, és emlékeket is idézet az a fényes olajozott mély orosz zöld színe. Azokat nem lehetne átfesteni akár az új álcamintára akár a csapatoknál egy nagyobb karban tartás során?
:rolleyes:
A BTR-nek eredetileg matt színe van. A Currus-os felújítás alatt egységes színt kaptak. Ezen tehát vagy a régi orosz festés volt, vagy alaposan kipucolták, kifényezték - ami valljuk meg elég értelmetlen dolog. Pedig erre utal az is, hogy a gumi is fényes volt! Tiszta hülyeség. Egyesek szerint - akik lehetnek akár elöljárók is - a technikának a bemutatókon ragyognia kell. Holott szerintem pont az az éke ha úgy néz ki, ahogy a harchelyzetben kinézne.
 

hana

Well-Known Member
2014. június 4.
125
304
63
Nekem azt mondták, Tatán nagy az emberhiány. Meg is kérdezték, nem-e akarok náluk Gridánt vezetni.
Szerintük keleten jobb a a helyzet.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 387
8 562
113
1665937833217.jpg

Alulról volt már?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Tata és Győr két nagy iparváros ami felszívja a munkaerőt rendesen Ny-Mo-n. Nem véletlen nem oda megy Lynx...
meg számolj bele tata 23.000 város. ha egy dd számoljunk 3000 emberrel meg a családjuk meg az egyéb alkalmazottak 10.000 ember.
tehát a városba mindenki nyugdíjas lenne vagy katona. vagy az őket kiszolgáló boltos kocsmáros fodrász.
 
K

kamm

Guest
meg számolj bele tata 23.000 város. ha egy dd számoljunk 3000 emberrel meg a családjuk meg az egyéb alkalmazottak 10.000 ember.
Magyarország egy pici ország. Ha még mindig nem divat, akkor rövidesen hozzá kell szoknia az embereknek, higy a munka után költöznek, ez ma már egész Európában megszokott (ideat meg mindig is standard volt, alapvetően történelmi okokból.)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 125
7 554
113
Amikor bejött a Leo2A4 a tataiak megadták a színkódokat, nem mentette le valaki anno? Próbáltam itt a fórumon visszakeresni, meg is lett a tataidandar.hu-s link, de az már nem él :/
1.base color (40-50%) NATO-green (RAL 6031);

2. (20-25%) the "grayish-brown" (RAL 7013);

3. first auxiliary color (5-10%) anthracite grey (RAL 7016);

4. second auxiliary color (5-10%) the beige or sand color (RAL 1001).