[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 867
38 011
113
A légvédelmi sztem abszolút nem távoli a héten bejelentett közös légvédelmi együttműködés tükrében.
Akkor miért van az hogy nulla bejelentés a a naponta mantrázott gyorsítás ellenére és üzemanyaggal és fűtéssel is spórolni kell MH-nak?! :rolleyes:
Több "forrásból" is azt hallottam, hogy jó sokáig senki ne várjon semmi komolyabb beszerzést... :(

A német légvédelmi együttműködés csak egy szándék nyilatkozat, semmilyen kötelezettséggel nem jár, pénzünkbe egyelőre nem kerül. Kb. arra elég hogy később (évek múlva) tájékoztassanak, hogy milyen opciókba lehet pénzzel is beszállni.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 927
5 020
113
A többia spéci kiszolgáló/támogató járművek: 120-as aknavető, sebesült szállító stb.
zászlóaljanként 6-8 aknavető az már önmagában 24-32 jármű lenne.
Célszerűbb volna ha Gidránon lenne a 120-as AV. A múltkori bemutató alapján már elég előrehaladott a fejlesztés. Ha Lynx alapon lesz akkor feleslegesen drága lesz és még évekig tart a fejlesztés. Inkább több lövész kialakítású Lynx kell. Az eltérő Pk verziónak sincs sok értelme, csak az ellen dolgát könnyítjük meg ha eltérő a pk járműve.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 225
4 624
113
az lehet csak a városba nincs annyi szabad ház és lakás... az ország eggyik legmagasabb ingatlanárú települése egyébként. (a baji ruszkilaktanyába kellene e gy honvéd lakópark egyébként.) de a diszlokálás akkor is szükséges.
Ott van Trébánya bár ott meg az ipari park miatt van óriási lakáshiany.... sajnos most olyan idők jönnek hogy bizony lesz munkaerő a honvedségnek... a multik lehet befagynak pár évre ha leall az autoipar
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 867
38 011
113
Célszerűbb volna ha Gidránon lenne a 120-as AV. A múltkori bemutató alapján már elég előrehaladott a fejlesztés. Ha Lynx alapon lesz akkor feleslegesen drága lesz és még évekig tart a fejlesztés. Inkább több lövész kialakítású Lynx kell. Az eltérő Pk verziónak sincs sok értelme, csak az ellen dolgát könnyítjük meg ha eltérő a pk járműve.
Az alapelv hogy láncos technikát láncos technikával szerveznek egy alakulatba, hogy együtt tudjanak mozogni. Gáz lenne, ha tűztámogatás nélkül maradnának, mert aknavető Gidrán elakad ott, ahol a Lynx átgördül (pl. egy lövészárok). A 120-as aknavetős változatot kvázi be is jelentették még az év elején. Vélhetően a Ragnarök aknavető lesz benne...

4x6=24 valószínűbb mondjuk. 176 (4x44) alapváltozattal az már 200. Maradna 18 sebesült hordónak és parancsnokinak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 824
113
Célszerűbb volna ha Gidránon lenne a 120-as AV. A múltkori bemutató alapján már elég előrehaladott a fejlesztés. Ha Lynx alapon lesz akkor feleslegesen drága lesz és még évekig tart a fejlesztés. Inkább több lövész kialakítású Lynx kell. Az eltérő Pk verziónak sincs sok értelme, csak az ellen dolgát könnyítjük meg ha eltérő a pk járműve.
Páncelos harcrendben harcoló láncod zászlóaljak relatív rövidtávú tűztámogatására láncos platform ajánlott.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 927
5 020
113
Az alapelv hogy láncos technikát láncos technikával szerveznek egy alakulatba, hogy együtt tudjanak mozogni. Gáz lenne ha tűztámogatás nélkül maradnának mert gidrán elakad ott ahol a Lynx átgördül (pl. lövész árok). A 120-as aknavetős változatot kvázi be is jelentették még az év elején. Vélhetően a Ragnarök aknavető lesz benne...
Igen ez az alapelv, de ahogy te is látod elég jól keveredik a Leo/Pzh/Lynx a Gidránnal nálunk (az eddigi Gidránokat is Tata kapta). A Kárpát-medencében nagyon sűrű az úthálózat, a 120-as AV lőtávja 10 km felett van, bőven van lehetőség a zászlóalj tűztámogatására és a Gidrán beszerzési ára a tizede a Lynx-nek, a fenntartási költsége meg valószínűleg még kevesebb.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 867
38 011
113
Páncelos harcrendben harcoló láncod zászlóaljak relatív rövidtávú tűztámogatására láncos platform ajánlott.
Egyébként hová tervezik tenni ezeket a 4x4-es Gidrán aknavetőket?
Nyilván a 8x8-asokkal sem feltétlen tudna együtt mozogni, mert egy lövészárok akadály a Gidránnak, míg egy 8x8 átgördül rajta.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
44 alapjármű. De ez inkább 4 zlj lesz akkor. A többi passz.
A többia spéci kiszolgáló/támogató járművek: 120-as aknavető, sebesült szállító stb.
zászlóaljanként 6-8 aknavető az már önmagában 24-32 jármű lenne.

Szerintem kezdésként inkább a sebesült számát lenne érdemes kihozni. Az egy nagy tétel lesz kapásból szerintem. Én azt gyanítom, hogy páran meglepődnének, hogy milyen nagy. Aknavetős verzió nem is tudom, hogy biztosan benne van-e a mostaniba. Csak találgatok, de szerintem az simán lehet egy következő tétel.
Ha megnézitek például a cseh tender számainál is -nem mernék fogadni rá, hogy darabra pontosan, de körülbelül- 176 volt a lövész és parancsnoki változat egyben. (És ez csak egy nehéz dd igénye gyalogos kíséretre.) És az egyéb változatok csak ehhez jöttek, de ugyan annyi jött ki nekik is rá. Pedig ott szerintem légvédelmis változat meg ilyenek nem voltak még. Talán csak sebesült, mérnök-műszaki mentő, ilyen mindenképp kell változatokra emlékszem, hogy meg akarták rendelni a 220 környéki rendelésüket.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Catles

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 814
122 824
113
Szerintem kezdésként inkább a sebesült számát lenne érdemes kihozni. Az egy nagy tétel lesz kapásból szerintem. Én azt gyanítom, hogy páran meglepődnének, hogy milyen nagy. Aknavetős verzió nem is tudom, hogy biztosan benne van-e a mostaniba. Csak találgatok, de szerintem az simán lehet egy következő tétel.
Ha megnézitek például a cseh tender számainál is -nem mernék fogadni rá, hogy darabra pontosan, de körülbelül- 176 volt a lövész és parancsnoki változat egyben. (És ez csak egy nehéz dd igénye gyalogos kíséretre.) És az egyéb változatok csak ehhez jöttek, de ugyan annyi jött ki nekik is rá. Pedig ott szerintem légvédelmis változat meg ilyenek nem voltak még. Talán csak sebesült, mérnök-műszaki mentő, ilyen mindenképp kell változatokra emlékszem, hogy meg akarták rendelni a 220 környéki rendelésüket.
Aknavető is volt a cseheknél is.

A szlovákoknàl meg pár dolog jön a 8x8-ra. Asszem a pk jármű

De nem jóféle tapogatózik egyikőtök se. Bőven vannak olyan verziók amire nem.is gondoltatok
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 867
38 011
113
Szerintem kezdésként inkább a sebesült számát lenne érdemes kihozni. Az egy nagy tétel lesz kapásból szerintem. Én azt gyanítom, hogy páran meglepődnének, hogy milyen nagy. Aknavetős verzió nem is tudom, hogy biztosan benne van-e a mostaniba. Csak találgatok, de szerintem az simán lehet egy következő tétel.
Ha megnézitek például a cseh tender számainál is -nem mernék fogadni rá, hogy darabra pontosan, de körülbelül- 176 volt a lövész és parancsnoki változat egyben. (És ez csak egy nehéz dd igénye gyalogos kíséretre.) És az egyéb változatok csak ehhez jöttek, de ugyan annyi jött ki nekik is rá. Pedig ott szerintem légvédelmis változat meg ilyenek nem voltak még. Talán csak sebesült, mérnök-műszaki mentő, ilyen mindenképp kell változatokra emlékszem, hogy meg akarták rendelni a 220 környéki rendelésüket.
A 120-as eléggé eldöntött tény, műszaki mentő meg nem lesz várhatóan, mert ezért vettünk 9 Büffelt az 5 WiSent mellé.
Asszem zászlóaljanként 2 sebesült szállító szokott lenni...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 949
8 407
113
Azt néztem én is, mert ami BTR-t láttam az mind matt világosabb zöldes árnyalata volt. Azért legyen rajta kis használatból eredő kopás sár és társai mint ragyogjon mint Salamon ama bizonyos test része.
A BTR-ek úgy ragyogtak, mint Moszkvábnan a díszszemlén :).. Természetesen megnéztem a KF-41-est is meg a Büffelt, amit nem tudom ki magyarosított Buffalo-ra, amikor lehetett volna Bölény is.. A Gidránok belsejét sokan fotózták, bár semmi különleges nem volt bennünk. Én nem tettem. Jó volt látni, hogy olyan 1-2 tucat ember láttam folyamatosan cserélődni ilyen szép vasárnap délelőttön. Ja és aki akarta volt ingyér Haditechnika :) - ez utóbbi a reklám helye.. :)
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Aknavető is volt a cseheknél is.

A szlovákoknàl meg pár dolog jön a 8x8-ra. Asszem a pk jármű

De nem jóféle tapogatózik egyikőtök se. Bőven vannak olyan verziók amire nem.is gondoltatok

Akkor nálunk is lesz aknavetős. De csapatlégvédelmis akkor meg tudod erősíteni, hogy nem volt? Ilyen Skyranger kategória.

Asszem zászlóaljanként 2 sebesült szállító szokott lenni...

Az nekem nagyon kevésnek tűnik. Tud valaki linkelni valamit, hogy máshol vagy korábban náluk ennyi volt egy zl-nak?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 867
38 011
113
Akkor nálunk is lesz aknavetős. De csapatlégvédelmis akkor meg tudod erősíteni, hogy nem volt? Ilyen Skyranger kategória.



Az nekem nagyon kevésnek tűnik. Tud valaki linkelni valamit, hogy máshol vagy korábban náluk ennyi volt egy zl-nak?
@krisss - zászlóaljanként mennyi sebesültkihordó/mentő "szokott lenni"?

Nekem kettő rémlik valahonnan...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 408
79 407
113
Igen ez az alapelv, de ahogy te is látod elég jól keveredik a Leo/Pzh/Lynx a Gidránnal nálunk (az eddigi Gidránokat is Tata kapta). A Kárpát-medencében nagyon sűrű az úthálózat, a 120-as AV lőtávja 10 km felett van, bőven van lehetőség a zászlóalj tűztámogatására és a Gidrán beszerzési ára a tizede a Lynx-nek, a fenntartási költsége meg valószínűleg még kevesebb.
Egy zászlóaljnak meg van a harctéren a kis "négyzete" amiben mozog, nem bolyonghatnak az aknavetőik hidakat kutatva össze vissza.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 336
113
Az alapelv hogy láncos technikát láncos technikával szerveznek egy alakulatba, hogy együtt tudjanak mozogni. Gáz lenne, ha tűztámogatás nélkül maradnának, mert aknavető Gidrán elakad ott, ahol a Lynx átgördül (pl. egy lövészárok). A 120-as aknavetős változatot kvázi be is jelentették még az év elején. Vélhetően a Ragnarök aknavető lesz benne...

4x6=24 valószínűbb mondjuk. 176 (4x44) alapváltozattal az már 200. Maradna 18 sebesült hordónak és parancsnokinak.
A Cseh tender alapján valószínüleg 3 zászlóalj. Darabra majdnem pontosan ugyanannyit veszünk mi is. Náluk nyilvános volt, hogy melyik verzióból mennyit vesznek.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Egyébként hová tervezik tenni ezeket a 4x4-es Gidrán aknavetőket?
Nyilván a 8x8-asokkal sem feltétlen tudna együtt mozogni, mert egy lövészárok akadály a Gidránnak, míg egy 8x8 átgördül rajta.
SzVSz itt jön képbe a közepes vagy könnyű dandár. Ezeknél talán elegendőnek láthatják a Gidrán aknavetőket.
Láncos IFV és műszaki mentő, minden más egyéb jármű pedig gumikerekeken.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 584
24 858
113
1172190f5fab63aec4e9413d152da225.jpg
8a99a20fefb13debaba23f6b741bdb73.jpg
d4291821063de9884486aacac739d739.jpg


7c486d74f73c022af09d62f6d253d22b.jpg

5c6cbfa3c76174c7e9b43b58b0c815a2.jpg