[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Azt néztem én is, mert ami BTR-t láttam az mind matt világosabb zöldes árnyalata volt. Azért legyen rajta kis használatból eredő kopás sár és társai mint ragyogjon mint Salamon ama bizonyos test része.
Szerintem ezek a BHD gépei voltak. Gondolom, megcsináltak párat PR célokra.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 237
113
Hát így nagy tömegnyomor nem lesz, nem is értem miért nem hirdették meg. (mármint azon kívül, hogy meglepi lett volna a lynx ha egy nappal korábban nem bukik le)

Hát nem vigyáztak eléggé.

Reméljük ez a Szalay gyerek nem üti meg a bokáját hogy ilyen képeket posztolt. :D

Nem ő vonult vissza a válogatottságtól?

Na jó, de ezt eddig hivatalosan mi itt, nem tudtuk. A logika nálam azt diktálná, hogy az ottani 1. Lövész zlj kapja meg először. Mi ebben a ráció hogy Hódmező ? Ahol nincsenek harckocsik, nincs tüzérség. Tatán ott a harckocsi, a PZH, aztán a lövészek majd BTR-ben mennek velük a harcba ? Hódmezőn meg ott lesz a Lynx, azok meg magukba, minden egyéb nehéz vas nélkül ? Ez így nekem kacifántos. :)

Valamelyik egyenruhás azt magyarázta egy érdeklődőnek, hogy harckocsik lesznek Tatán, meg Debrecenben...

Micsoda? Hogy akarsz egy lófasz páncélzatú és fegyverzetű kerekes MRAP-el támogatni egy 50tonnás IFV-t aminek van egy 30mm-es gépágyúja és ATGM-je?

Szerintem itt valami egymás melletti elbeszélések lehettek. Mint amikor egy projektmanager kitalálja, hogy három nő három hónap alatt kihord egy gyereket.
Olyat tudok elképzelni látatlanban, hogy valahova egyenlő számban kerülnek, vagy valami egyéb módon szolgálja majd ki.

Eleve szoba sem jöhet, mert sokkal nehezebb.
A 8x8-ra reméljük, hogy esetleg valoban olyan moduláris lesz, mint a Boxer, akkor azt talán el tudja majd vinni a Millenium, mármint szetkapva (egyben a hull, masikban a mission module.)

Annak nagy értelme lenne!

Páncelos harcrendben harcoló láncod zászlóaljak relatív rövidtávú tűztámogatására láncos platform ajánlott.

Ezt vegyük úgy, hogy...? :)

De nem jóféle tapogatózik egyikőtök se. Bőven vannak olyan verziók amire nem.is gondoltatok

Hídvető? Átjáró nyitó? Légvédelmi rakétás? Lángszórós? :D

A Gidránok belsejét sokan fotózták, bár semmi különleges nem volt bennünk.
Két hónapja még szigorúan tilos volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 604
5 336
113
ők mire (különféle felszereltségűre) mennyit mondtak?
Most hirtelen nem találtam meg hogy pontosan melyikből mennyi. De náluk nem csak a lövész zászlóaljak kapnak, hanem a nehéz dandár más alakulatai is. + kiképzéshez is kell néhány.

1. Why 210 vehicles?

This number is based on the long-term conception of military development (the Conception of Buildup of the Army of the Czech Republic) and the commitments to the Alliance (NATO) to deploy a “heavy brigade”. Practically it means armament of three mechanized battalions, tank battalion, combat support units, combat service support units, as well as training units. This "heavy brigade" will be based on the 7th Mechanized Brigade, where each mechanized battalion will be armed with 56 vehicles in 7 variants.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Valamelyik NATO haderő táblájában láttam, de már nem tudom hol, szóval nem biztos infó...
A CSS alegységek hasonló felépítésűek, mint a harcoló alegységek, csak mindig egyel magasabb, vagy alacsonyabb szinten.
Ha egy harcoló egység/alegység 3-4 alárendelt alegységgel rendelkezik, akkor a hozzájuk rendelt CSS alegységeknek is ilyen számúnak kell lennie.
A NATO rendszerében általában századonként van egy medic raj, ami egy sebesült kihordó járművet jelent.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 403
93 239
113
Akkor miért van az hogy nulla bejelentés a a naponta mantrázott gyorsítás ellenére és üzemanyaggal és fűtéssel is spórolni kell MH-nak?! :rolleyes:
Több "forrásból" is azt hallottam, hogy jó sokáig senki ne várjon semmi komolyabb beszerzést... :(

A német légvédelmi együttműködés csak egy szándék nyilatkozat, semmilyen kötelezettséggel nem jár, pénzünkbe egyelőre nem kerül. Kb. arra elég hogy később (évek múlva) tájékoztassanak, hogy milyen opciókba lehet pénzzel is beszállni.
De a szándéknyilatkozat mögött egy többrétegű légvédelmi rendszer kiépítése van, aminek egyik eleme a Skyranger 30/35 LYNX és Boxer alapon.

A 2022 júliusában nemzetközi szaksajtóban nyilvánosságra került, hogy a Honvédség a Skyranger 30 rendszerei a már rendszerben álló Mistral 3 rakétákkal lesznek felfegyverezve. Rheinmetall szakemberei szerint 2024-ben tudják leszállítani az első példányokat csapatpróbákhoz és legkorábban 2025 végére, 2026 elejére érheti el a rendszer a hadrafoghatóságot a magyar haderőnél.


Részben ez a projekt kap most lendületet,közös pénzügyi alapot.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Hídvető? Átjáró nyitó? Légvédelmi rakétás? Lángszórós? :D
Hídvetőre nekem azt mondta az ott lévő katona, hogy Buffalo lett választva, mert az célszerűbb volt abból a szempontból, hogy amit az lerak azon átmegy a Leo 2 is. Egyébként nekem is 208-at mondott a srác. Még vissza is kérdeztem biztos a 208? Azt mondta igen az a hivatalosan bejelentett. Na most ezt mindenki értse úgy ahogy akarja. Olyan baromi nagy a titkolózás alig merek leírni dolgokat nehogy valakit bajba sodorjak bakker...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 867
38 011
113
De a szándéknyilatkozat mögött egy többrétegű légvédelmi rendszer kiépítése van, aminek egyik eleme a Skyranger 30/35 LYNX és Boxer alapon.

A 2022 júliusában nemzetközi szaksajtóban nyilvánosságra került, hogy a Honvédség a Skyranger 30 rendszerei a már rendszerben álló Mistral 3 rakétákkal lesznek felfegyverezve. Rheinmetall szakemberei szerint 2024-ben tudják leszállítani az első példányokat csapatpróbákhoz és legkorábban 2025 végére, 2026 elejére érheti el a rendszer a hadrafoghatóságot a magyar haderőnél.

Részben ez a projekt kap most lendületet,közös pénzügyi alapot.
úgy legyen! Bár most elég szkeptikus vagyok az ügyben hogy a következő 1-2 évben lesz a komolyabb beszerzés...
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 867
38 011
113
Hídvetőre nekem azt mondta az ott lévő katona, hogy Buffalo lett választva, mert az célszerűbb volt abból a szempontból, hogy amit az lerak azon átmegy a Leo 2 is. Egyébként nekem is 208-at mondott a srác. Még vissza is kérdeztem biztos a 208? Azt mondta igen az a hivatalosan bejelentett. Na most ezt mindenki értse úgy ahogy akarja. Olyan baromi nagy a titkolózás alig merek leírni dolgokat nehogy valakit bajba sodorjak bakker...
Azért vicces ez mert "Buffalo" tök alkalmatlan erre! :D
Leguan lesz a hídvető illetve kisebb hidakat a Wisent is tud fektetni. (A Wisent-2 12 m hosszú, MLC 80 teherbírású taktikai rövid hidat képes lefektetni, Leguan 14 illetve 26 méter hosszú MLC80 hidat tud lerakni)

218 a hivatalosan bejelentett Lynx szám - hihetetlen milyen fogalmatlan ott helyben mindenki...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
Este 7-kor a Hősök terén még elkaptam a Lynxet meg a Büffelt, impozáns jószágok.
A Lynxről éppen daruzták le az rcws-t.
Fényképet töltök fel, ha elmondjátok, hogy kell ide.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 867
38 011
113
Este 7-kor a Hősök terén még elkaptam a Lynxet meg a Büffelt, impozáns jószágok.
A Lynxről éppen daruzták le az rcws-t.
Fényképet töltök fel, ha elmondjátok, hogy kell ide.
töltsd fel ide, majd itt menüben válaszd a "Insert image" ikont és másold bele a feltöltéskor kapott direkt linket!
 
K

kamm

Guest
A menza a koleszkaja...
:D
Nana, én anno már általánosbol is jartam a Goldmannra (apropó, ha jól tudom, már lezúzták, a V2 stb épületekkel együtt? Ha igen, meddig mentek? Az A biztosan megmaradt, gondolom, de a másik oldalon a Kármán? Az is elég kommunista egy formedveny épület volt, no meg elsőrangú helyen, kolesznek kicsit túlzás...)

Valamelyik NATO haderő táblájában láttam, de már nem tudom hol, szóval nem biztos infó...
A menza nyári étkezési rendjevel kevered, az a tábla lóg a kolesz bejaratanal...
 
  • Vicces
Reactions: Aladeen