[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 966
32 867
113
Akkor a Puma is egy szar mert csak 30 mm-es! Írok Olafnak, hogy kukázhatja az egészet!
Most ez hülyén fog hangzani,de a Puma nem europai háborúra lett tervezve eredetileg,hanem expediciós feladatokra.Marder II lett még anno europai háborúra tervezve,és annak már 35/50milis főfegyvere is volt.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 635
18 934
113
Most ez hülyén fog hangzani,de a Puma nem europai háborúra lett tervezve eredetileg,hanem expediciós feladatokra.Marder II lett még anno europai háborúra tervezve,és annak már 35/50milis főfegyvere is volt.
Én úgy tudom, de javítsatok ki, hogy a Pumát a BW-nek annak egyedi igényei szerint fejlesztették ki!
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and Giskard

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 934
30 046
113
A vásárhelyi katonák is megismerkedtek a Lynx gyalogsági harcjárművel
1fa96.png


311981664_481439547356614_3674319100147559999_n.jpg

311604285_481439524023283_4099922660413003493_n.jpg
310987494_481439544023281_678901031914334344_n.jpg



 
K

kamm

Guest
Szerintem a Boxernél az a túltolt modulosság a hüleség.Én legalábbis nem látom különösebb értelmét,de teljesen rányomja bélyegét a konstrukcióra.
Szokasos nemetes vegrehajtas. Kiadtak nekik, megcsinaltak. Amugy baromi jo tervezes, es tenyleg qrva konnyen es gyorsan csereberelhetoek, de a kis peldanyszam miatt aranyarban lesznek a modulok meg sokaig. Boxerbol is kell meg vagy 2000+ darab, hogy elkezdje valahol megerni a design...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 635
18 934
113
Remekul latszik, mekkora fenygeto-vesztjoslo, ijeszto nagy batar dog a Lynx, az emberek meretehez kepest...
Hág amikor az első képet megláttam róla akkor kb fuj, most meg ahhh....nagyon szép dög! Kérdezem ha álcahálóval vagy növényzettel feded akkor az nem zavarja a StrikeShield érzékelőinek működését??
 
K

kamm

Guest
Hág amikor az első képet megláttam róla akkor kb fuj, most meg ahhh....nagyon szép dög! Kérdezem ha álcahálóval vagy növényzettel feded akkor az nem zavarja a StrikeShield érzékelőinek működését??
A Strikeshield pont abban mas a korabbi APSektol, hogy ez egy hibrid (radar, electro-optical stb) rendszer, minden modulban ott van hazon belul, igy szerintem siman mukodnie meg az uj muultspectral camok alatt is...?
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Egy lengyel tudós már megint ezzel a hajtáslánccal fáraszt, hogy szar. Állítása szerint a vásárhelyi katonák mondták.
mikor is kapták meg a fiúk, de biztosan kijelentették hogy szar meg magyar és szar! De azért vannak az ilyen fizetett firkászok, hogy morált romboljanak. majd meglátjuk egy féléves intenzív tesztelés után miket írkálnak a fiúk akár itt is akiket már ismerünk.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 635
18 934
113
A Strikeshield pont abban mas a korabbi APSektol, hogy ez egy hibrid (radar, electro-optical stb) rendszer, minden modulban ott van hazon belul, igy szerintem siman mukodnie meg az uj muultspectral camok alatt is...?
Ezen gondolkodtam én is, hogy mivel vannak optikai érzékelői is, ha ráraksz egy Baracudát vagy egy egyszerű álcahálót és befeded, működik e?! @krisss ?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Ezen gondolkodtam én is, hogy mivel vannak optikai érzékelői is, ha ráraksz egy Baracudát vagy egy egyszerű álcahálót és befeded, működik e?! @krisss ?
Vegyük már észre, hogy nincs már olyan, hogy álcaháló! Vagy Barracuda van, amelyik a gépre van szabva, és kisméretű lapokból áll rajta a megfelelő lukakkal, vagy egyszerűen növényzeti álcázás van, aminél meg figyelnek, hogy ne takarják el a létfontosságú berendezéseket.
Illetve lehet álcaháló is, csak az nem harcszerű használat mellett, hanem tárolás esetén.
 

Agresszív Sügér

Well-Known Member
2020. december 8.
421
2 141
93
A Strikeshield pont abban mas a korabbi APSektol, hogy ez egy hibrid (radar, electro-optical stb) rendszer, minden modulban ott van hazon belul, igy szerintem siman mukodnie meg az uj muultspectral camok alatt is...?
Szvsz a Barracuda camo nyugodtan kihúzható az opciók közül, mert gátolná az APS működését. Nem a szenzorokra gondolok, hanem az elhárító töltetre. Ha nyílásokat vágsz a camon a kivető töltetek számára, azzal a Barracuda hatékonyságát csökkented és az elhárító töltet működése mindenképpen károsítani fogja a camot is, mivel a SS nem távoli repeszfelhővel dolgozik (mint a Trophy vagy az Iron Fist), hanem a harcjármű test közelében fémpor felhővel.
 
  • Hűha
Reactions: Tumpek and Venom85