[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
A 3 részből álló lemezes képed szerintem félreérthető. Az oldalt lévő 3 lemez az optika házához tatozik.
A lemezek nem kétoldalról zárulnak az optika elé/fölé, mert akkor középen látszania kellene egy záródási illesztésnek. A házba meg nem férne el - két oldalt - olyan méretű lemez, ami átérne - illesztés nélkül - a túloldalra.
Akkor pontosan érted mire gondoltam. Kösz, hogy jobban megfogalmaztad.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
A dobozra gondolom azért lehetett szükség, mert az ausztráloknál látott tornyot az utolsó pillanatban átvariálták, és az optikát a torony szerkezetén kívülre tették. Ezért is tűnik olyan f*asz megoldásnak.
Szerintem az ausztrál tesztekre küldött megoldás ugyanazon elven működik, csak a másik oldalon, picit más beépitéssel:
Lynx-and-Redback.jpg

A 3 részből álló lemezes képed szerintem félreérthető. Az oldalt lévő 3 lemez az optika házához tatozik.
Lehetséges, de ahány kép annyi látszólag más megoldás...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A hajdúmosógép méretű dobozra gondolok, és a fentről lecsúszó lemezekre, nem a beforgatásra.
A dobozra gondolom azért lehetett szükség, mert az ausztráloknál látott tornyot az utolsó pillanatban átvariálták, és az optikát a torony szerkezetén kívülre tették. Ezért is tűnik olyan f*asz megoldásnak.
Minden esetben kívül kell legyen az optika szerkezete. Itt nálunk kapott egy extra védelmet. Ha megnézed az optika házán lévő csavarhelyeket, akkor láthatod, hogy az optika háza extra páncélt kapott. Az ausztrál CRV Lance toronyának optikája kevésbé védett:
20221115adf8555536_0173-scaled.jpg
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Szerintem az ausztrál tesztekre küldött megoldás ugyanazon elven működik, csak a másik oldalon, picit más beépitéssel:
Lynx-and-Redback.jpg


Lehetséges, de ahány kép annyi látszólag más megoldás...
Itt a torony szerkezetén belül helyezték el, ezért oldalról jobban is védett, a torony páncélzata vastagabb, mint az a doboz. Valószínűleg a rolós megoldás ott is működött, ahogy a vertikális mozgatás is.
Minden szempontpból jobb elrendezésnek tűnik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 040
113
A hajdúmosógép méretű dobozra gondolok, és a fentről lecsúszó lemezekre, nem a beforgatásra.
A dobozra gondolom azért lehetett szükség, mert az ausztráloknál látott tornyot az utolsó pillanatban átvariálták, és az optikát a torony szerkezetén kívülre tették. Ezért is tűnik olyan f*asz megoldásnak.
Kicsit elvesztettem a fonalat.

Tipp. A kenguruzabálóknál előjött valami problèma. Ezèrt terveztèk át a tornyot.

Amúgy egy ilyen toronyban mindíg kicsi a hely.
Azzal kell számolni.

Valószínű nem vèletlenül került ilyen fura helyre a 7.62es...
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Minden esetben kívül kell legyen az optika szerkezete. Itt nálunk kapott egy extra védelmet. Ha megnézed az optika házán lévő csavarhelyeket, akkor láthatod, hogy az optika háza extra páncélt kapott. Az ausztrál CRV Lance toronyának optikája kevésbé védett:
20221115adf8555536_0173-scaled.jpg
Igen, de ezt megoldották az ausztrál teszten szereplő hiúzon.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Itt a torony szerkezetén belül helyezték el, ezért oldalról jobban is védett, a torony páncélzata vastagabb, mint az a doboz. Valószínűleg a rolós megoldás ott is működött, ahogy a vertikális mozgatás is.
Minden szempontpból jobb elrendezésnek tűnik.
Nem!
Nincs a torony szerkezetén belül. A Lance torony moduláris. Minden kívülről van ráaggatva.
Az ausztrál tornyon azért néz ki így, mert az APS radarjának a háza ferdén rázár az optika házára.
De nekünk nem Iron Fist APS került fel a gépre.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 040
113
A 3 részből álló lemezes képed szerintem félreérthető. Az oldalt lévő 3 lemez az optika házához tatozik.
A lemezek nem kétoldalról zárulnak az optika elé/fölé, mert akkor középen látszania kellene egy záródási illesztésnek. A házba meg nem férne el - két oldalt - olyan méretű lemez, ami átérne - illesztés nélkül - a túloldalra.
Poénnak jó volt. Főleg az üres.:D
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Kicsit elvesztettem a fonalat.

Tipp. A kenguruzabálóknál előjött valami problèma. Ezèrt terveztèk át a tornyot.

Amúgy egy ilyen toronyban mindíg kicsi a hely.
Azzal kell számolni.

Valószínű nem vèletlenül került ilyen fura helyre a 7.62es...
Ha megnézed az ausztrál tornyot, és a miénket, akkor azt látod, hogy az optika áthelyezésével felszabadult helyet nem használták ki, mert egy éles szögben álló sima páncéllemez maradt a helyén. Viszont a bal oldalon nem lehetett ugyanúgy a torony szerkezetén belül elhelyezni, valószínűleg van mögötte valami.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem túl bonyolult és ezzel együtt sérülékeny megoldás ez? Indokolt ilyen szinten páncélozni az optikát? Más esetekben, például a pumán, nem látni hasonlót.
Erre a hozzászólásodra visszatérve:
A bonyolultsága kábé egy szekcionált garázskapuéval megegyező lehet.
A PUMA optikája egy ívelt egybe lemezzel van lezárva, ami ugyan lehet, hogy egyszerűbb, de a páncéllemezt hajlítani nem gondolom, hogy hatékony megoldás.
Arról nem beszélve, hogyha javítani kell, nem mindegy, hogy egybe kell az egészet cserélni, vagy a 3 szekciót külön-külön is elég.
A CRV komplett beforgatásos módszere meg ugyan lényegesen egyszerűbb, de ott meg szerintem az a gond, hogy találat esetén a komplett optikát ki kell szedni.
Ugyanis ha beforgatva az optika hátát éri egy találat, akkor ott nem csak páncéllemez sérül, de a bázis csapágyazás is deformálódhat, és ha az megszorul, akkor használhatatlanná válik a toronylövész optikája.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 040
113
Ha megnézed az ausztrál tornyot, és a miénket, akkor azt látod, hogy az optika áthelyezésével felszabadult helyet nem használták ki, mert egy éles szögben álló sima páncéllemez maradt a helyén. Viszont a bal oldalon nem lehetett ugyanúgy a torony szerkezetén belül elhelyezni, valószínűleg van mögötte valami.
Lehet 7.62.
Nekem az lenne a logikus.
Ha visz belőle 2000(nem tudom, kb annyi szokott lenni) annak bőven kell hely.

De a torony belső ismerete nèlkül nehèz.

Huszár a páncélosok.hu-ról rakta be a kèpet.
Ott van róla egy írás. Bár az akkor kèszült kb amikor az első hazaèrkezett.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Huszár a páncélosok.hu-ról rakta be a kèpet.
Óóó ne feltételezz rólam ilyeneket, hogy én tudom, hogy honnan teszek be képet. :cool:
Google a nagy barátom!
Nincs nekem fényképezőgép memóriám. Szerencsére a gyerekeim minden nap hazajönnek, így nem felejtem el az arcukat! :D
De megígérem, hogy megpróbálok jobban odafigyelni a rendszámokra is! :p
 
  • Vicces
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 040
113
Óóó ne feltételezz rólam ilyeneket, hogy én tudom, hogy honnan teszek be képet. :cool:
Google a nagy barátom!
Nincs nekem fényképezőgép memóriám. Szerencsére a gyerekeim minden nap hazajönnek, így nem felejtem el az arcukat! :D
De megígérem, hogy megpróbálok jobban odafigyelni a rendszámokra is! :p
Èn is csak azèrt emlèkszem rá mert ismerem az oldal üzemeltetőjèt.

Ès akármilyen hihetetlen tènyleg Pánzcèl a vezetèkneve. :D

Ès harckocsizókènt vègzett. Bár èvtizedek óta rendőr(mentős).
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
éri egy találat, akkor ott nem csak páncéllemez sérül, de a bázis csapágyazás is deformálódhat, és ha az megszorul, akkor használhatatlanná válik a toronylövész optikája.
Ugyanez érvényes lehet a szekcionált páncéllemezre.
Szerintem egyszerűbb és megbízhatóbb a leopardokon alkalmazott megoldás.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Lehet 7.62.
Nekem az lenne a logikus.
Ha visz belőle 2000(nem tudom, kb annyi szokott lenni) annak bőven kell hely.

De a torony belső ismerete nèlkül nehèz.

Huszár a páncélosok.hu-ról rakta be a kèpet.
Ott van róla egy írás. Bár az akkor kèszült kb amikor az első hazaèrkezett.
Az biztos, hogy a 7,62 rakasza a jobb oldalon van, az adogató adapter ott csatlakozik a toronyhoz.