[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Valakinek, aki ért a gépészethez, vagy ismeri a centimétert, annak van ötlete hogy és hova meg egy akkora páncéllemez abban a dobozban?
009.jpeg
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Félreérthető voltam. Elsősorban az SEOSS-2S páncélzatára gondoltam. Az állítólag nyitható páncéllemezt néztem, hogy mégis hova tudna az visszahúzódni, kinyílni.
Ránézésre semelyik irányba sem fér el, és látszólag egy darabból áll.
Úgy tűnik csak oda van csavarozva, mint a Strikeshield-re és az LWS-re csavarozott takaró lemezek.

Ebből kifolyólag merült fel, hogy esetleg nincs bennük az optika=nem teljesértékű a torony.
És emiatt vetettem fel, hogy a spike indítót sem láthattuk soha, ezért esetleg az is hiányozhat még.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Venom85

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 555
113
Nemrég szóba került a -van-e optika minden beérkezett hiúzon, vagy sem- , hogy azért hízott meg ennyire az irányzó optikájának páncélzata, mert távirányítással be/le/felcsukható páncélzatot kapott.

A csatolt kép alapján kérdezem ez hogyan lehetséges? Hol fér el ekkora lemez? Melyik oldalon?
Én nem látok rajta középen illesztést, tehát nem két oldalra csukódik/nyílik, felfelé és lefelé is lehetetlen.

hwjNT77.png



Spike indítót eddig még miért nem mutatták meg?
Hátra és egymás alá húzza be a lemezeket (3dbból àll a cucc)
És a doboztetejébe húzza be őket.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Hátra és egymás alá húzza be a lemezeket (3dbból àll a cucc)
És a doboztetejébe húzza be őket.
Nem túl bonyolult és ezzel együtt sérülékeny megoldás ez? Indokolt ilyen szinten páncélozni az optikát? Más esetekben, például a pumán, nem látni hasonlót.

Mi a helyzet a spike indítóval? Csak nem akarják szellőztetni?

Ja, és köszönöm a felvilágosítást!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 952
123 555
113
Nem túl bonyolult és ezzel együtt sérülékeny megoldás ez? Indokolt ilyen szinten páncélozni az optikát? Más esetekben, például a pumán, nem látni hasonlót.

Mi a helyzet a spike indítóval? Csak nem akarják szellőztetni?
Passz őszintén szólva.
Főleg hogy az rcws-ben ott van ugyan az az optika mint backup

A spike indítót majd akkor mutogatják ha megkezdődik a kiképzés vele.

Ha lemegy most a gyakorlat akkor ráfekszenek a kiképzésre nagy mértékben a gépekkel. Az első pár db meg megy vissza egerszegre rendberakásra meg szériára való átszerelésre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 591
79 778
113
Nem túl bonyolult és ezzel együtt sérülékeny megoldás ez? Indokolt ilyen szinten páncélozni az optikát? Más esetekben, például a pumán, nem látni hasonlót.

Mi a helyzet a spike indítóval? Csak nem akarják szellőztetni?

Ja, és köszönöm a felvilágosítást!
De valóban túltervezett, megyek is szólni a sok hülyének, hogy egy acéllemez meg 4db 8-as csavar...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Félreérthető voltam. Elsősorban az SEOSS-2S páncélzatára gondoltam. Az állítólag nyitható páncéllemezt néztem, hogy mégis hova tudna az visszahúzódni, kinyílni.
Ránézésre semelyik irányba sem fér el, és látszólag egy darabból áll.
Úgy tűnik csak oda van csavarozva, mint a Strikeshield-re és az LWS-re csavarozott takaró lemezek.

Ebből kifolyólag merült fel, hogy esetleg nincs bennük az optika=nem teljesértékű a torony.
És emiatt vetettem fel, hogy a spike indítót sem láthattuk soha, ezért esetleg az is hiányozhat még.
Azért tettem be ezt a képet, mert teljesen nyilvánvalóan látszik, hogy hová húzódik vissza a védő borítás.
A függőleges lemez rázár a felső darabra. A képen jól látszik mind a 2 védő páncéllemez kilógó pereme.
Csak ugye nem hiszel a szemednek...
Ráadásul @krisss már ezt a hoaxot vagy 2x cáfolta.
De valóban túltervezett, megyek is szólni a sok hülyének, hogy egy acéllemez meg 4db 8-as csavar...

De ha már ott vannak....
Nézzenek már rá, hogy vödör, meg pemzli van-e! :oops: (Igen, néha elgyengül az ember...)
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and Ocses

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
De valóban túltervezett, megyek is szólni a sok hülyének, hogy egy acéllemez meg 4db 8-as csavar...
Nem értek hozzá, azért is kérdezem. Azt azért tudom, hogy fegyverek és fegyverrendszerek esetében igyekeznek törekedni az egyszerűségre és minimalizálni a hibalehetőségeket.
Nekem ez túlbonyolított megoldásnak tűnik, de nem vagyok fegyvertermező mérnök.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Mièrt annál hogy van?
Ott is láttam már csukva meg nyitva.
A folyamatot nem.
A hajdúmosógép méretű dobozra gondolok, és a fentről lecsúszó lemezekre, nem a beforgatásra.
A dobozra gondolom azért lehetett szükség, mert az ausztráloknál látott tornyot az utolsó pillanatban átvariálták, és az optikát a torony szerkezetén kívülre tették. Ezért is tűnik olyan f*asz megoldásnak.
 
  • Vicces
Reactions: Nemerson

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Azért tettem be ezt a képet, mert teljesen nyilvánvalóan látszik, hogy hová húzódik vissza a védő borítás.
A függőleges lemez rázár a felső darabra. A képen jól látszik mind a 2 védő páncéllemez kilógó pereme.
Csak ugye nem hiszel a szemednek...
Ráadásul @krisss már ezt a hoaxot vagy 2x cáfolta.


De ha már ott vannak....
Nézzenek már rá, hogy vödör, meg pemzli van-e! :oops: (Igen, néha elgyengül az ember...)
Jó szemed van, ha te az a kép alapján értelmezni tudod a szerkezet működését.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 649
15 043
113
Nem értek hozzá, azért is kérdezem. Azt azért tudom, hogy fegyverek és fegyverrendszerek esetében igyekeznek törekedni az egyszerűségre és minimalizálni a hibalehetőségeket.
Nekem ez túlbonyolított megoldásnak tűnik, de nem vagyok fegyvertermező mérnök.
Valószínű így fèrt csak el a páncèl.

Az viszont nem valószínű, hogy a mèrnökök direkt a bonyolultabb megoldás felè mennènek el.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 591
79 778
113
Nem értek hozzá, azért is kérdezem. Azt azért tudom, hogy fegyverek és fegyverrendszerek esetében igyekeznek törekedni az egyszerűségre és minimalizálni a hibalehetőségeket.
Nekem ez túlbonyolított megoldásnak tűnik, de nem vagyok fegyvertermező mérnök.
Az elsődleges szempont a harcérték (nem az ár, nem az egyszerűség). Az optika nagy szögtartományban mozgatható vertikálisan emiatt kell ez a megoldás. Nem elég csak egy csapóajtó.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
3 részből álló lemez:
1280px-Lynx_IFV_of_the_Hungarian_Army_-_pic_4.jpg


A 3 részből álló lemezes képed szerintem félreérthető. Az oldalt lévő 3 lemez az optika házához tatozik.
A lemezek nem kétoldalról zárulnak az optika elé/fölé, mert akkor középen látszania kellene egy záródási illesztésnek. A házba meg nem férne el - két oldalt - olyan méretű lemez, ami átérne - illesztés nélkül - a túloldalra.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and J.G.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 750
5 364
113
Az eddig érkezett hiúzok nem egyforma képességekkel érkeztek. Az is tudjuk, hogy az első darabok mennek majd a zalai gyárba átépítésre, csak azután lesznek teljes értékűek, és hogy a Rheinmetall hiányt szenved alkatrészekből. Szóval nem volt túl elrugaszkodott a feltételezés.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses