[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
szerintem érdemesebb azon vitatkozni hogy milyennek kellene lennie a felderítő verziónak ami többekközött javított is. PL
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
a kettőnek nincs köze egymáshoz, és ha több lenne a gyártandó mennyiség, akkor a fejlesztésekre is több pénz jutna cégen belül..... (az eladott cuccok nyereségéből tudnak később + fejlesztéseket csinálni)
bőven elég ha egy két fejlesztésünk bejut az amcsi piacra de ha csak beszállító körbe kerülünk azzal hogy ha szükséges rész fődarabokkal lássuk el az amcsi ipart már sok sok pénzt jelent a magyar üzemnek. mégcsak az sem kell hogy fő beszálítói körbe tartozzunk épp elég ha adnak annyi megrendelést amiből elketyeg a gyártósor bizonyos részei (gyártásba maradanak) mint alternatíva szükség esetén kapacitás.a fő bevétele a magyar gyárnak úgyis magyarországról volt tervezve. 3. lábnak meg elvileg az esetleges europai rendszeresítők üzemei (elöbb léptünk be bizonyos nagytételes kopoalkatrészekbe előnybe leszünk gyártás tekintetébe mert nekünk egy müködő termelőegységünk lessz míg nekik meg kellene építeni miközbe mi már árusítjuk a terméket...) és a közelkelet távolkelet afrika. Euroopába görög olasz mint nagy esélyesek. (a görög a nagy német adóság miatt garantált) olasz nagyon esélyes. én még nagy esélyesnek látom egyiptomot. az lenne nekünk IS aranybánya szállítana oda valószínüleg amcsitol a göröögig mindenki mindent de addigra mi már kifejlesztett konstruktciókkal rendelkkeznénk alváltozatokkal amiknek részleges eladása is hatalmas bevétel bármilyen formába. legyen az license vagy beszállítás. és az egyiptomiaknak is mint IFV és ALAPJÁRMŰ egyben kellene irgalmatlan mennyiségbe. Egyiptom nekünk 100x nagyobb üzlet lenne mint az usa.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
Mérteben, megoldásaiban…

A motor vagy harmada súly és méret a Pumánál.
Az emberes torony helyigénye…
A plussz katonák helye… ezt mindet páncélozni, mozgatni… erre gondoltam.

cserébe a Lynx nagyobb és elvben képes más feladatkört ellátni a modularitásával…
helyigényes az emberes torony viszont nagymértékben védi a kezelőszemélyzetet. mert azáltal le van szekciónálva a küzdőtér.
ez növeli a túlélési esélyeket. nagyban növeli.
persze ez helyigényes. a lynx automata fegyvertoronnyal (ami abszolút nem kizárt a késöbbiekben) elvinne 14 főt 16 ot könnyűmálhával. na az tipikus APC feladatkör. 30 as akár csökkentett lőportöltetű toronnyal meg egyéb apc feladatkörből adodó cuccal.

csökkentett magasságú verzió speciális alváznak IS szerintem nem kizárt. a desszantternél is vágták már. (ausztráliába az a verzio most RM.) tehát van átszabott tesztelt alvázas verzió is. ez fontos. ott elég sok merevítő acélfal ki lett véve vagy lett rövidytve. és különösebb megerősítés nélkül kapta a müszaki eszközpakkot. (szükség esetén moduláris keretmerevítésel.) a szerkezet tovább terhelhető.

szerintem nasamsot is elvinné vagy hasonló cuccot. akár csupa nagy hatótávú verziót
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
o_O Hogy mi? Az emberes torony "szekcionált a küzdőtértől"? A lényegében félig nyitott kosár a "küzdőtérben"...
csípőtől felfele a toronyba van a test elvileg. az üllés páncélüllés és egy repeszfofggó kosárba úllnek ami légnyomást is csökkent a rácsozás miatt. az a páncélvastagága a kosárnak is plussz a harcjármű pknak meg a toronylövésznek./irányzónak) allulról is védettebb egy kosár padlópáncéllal. fellülről is védettebb a tetőpáncélja a toronyak.
nem robbanásálló székben üllnek hanem páncélszékbe. már ez durván nagy elöny. a torony fosár egyébként nyel el energiát. ilyenkor vannak meghibásodások általába fő tűzrendszerbe de bellülről a toronybol elhárítható.

tehát kap egy pukkot a torony harcképessé tehető automatánál ez ennél bonyolúltabb.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
A konsberg megoldotta a Stryker Dragoon tornyoknál ahogy a lengyelek is a ZSSW-nél alulról kinyitható a torony és bele tudsz nyúlni akadályt elhárítani.
csak az nem olyan egyszerű (fogadjunk nem onnan tartják karban ).
a másik a szeparáció amit maga a toronykosár jelent a bennefoglalt páncélüllésekkel stb.

jó ha van ilyen opció. lenne verzió amire nagy valószínűségggel kiválló lenne az automata torony.
az apc verzió vagy magastetős re más szóba se jöhetne.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 931
123 447
113
csak az nem olyan egyszerű (fogadjunk nem onnan tartják karban ).
a másik a szeparáció amit maga a toronykosár jelent a bennefoglalt páncélüllésekkel stb.
Hát a Konsbergbe konkrétan be tudsz mászni alulról derékig.
A több tonna spórolást és a kisebb méretet megérte volna az RCWS torony szerintem. Mondjuk megértem, hogy a döntéshozók fáztak a Puma tornyának korai nyűgjei miatt, hogy azt válasszák.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
Hát a Konsbergbe konkrétan be tudsz mászni alulról derékig.
A több tonna spórolást és a kisebb méretet megérte volna az RCWS torony szerintem. Mondjuk megértem, hogy a döntéshozók fáztak a Puma tornyának korai nyűgjei miatt, hogy azt válasszák.
bizonyos verziókhoz elengedhetetlen az automata torony alkalmazása. én még valami könnyebb csapatlégvédelmet is eltudnák képzelni 30 as csökkentett energiájú torony fegyverzettel. pl
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
Én így utólag a tömeg miatt a teljes automatánál maradtam volna. (mondjuk az RM-nek nincs kész megoldása és vagy az RCT-30-at kellett volna rátenni vagy választani valami mást)
szerintem lessz még rá lehetőség olyan verzióba rendelni a járműből. meg sok más verzió is szóbajöhet. a műszakiaknak kell speciális alváz a lynxből ez mindig is tervbe volt. nem csak a leopárd alvázra építünk sőt.

a kérdés itt szerintem az hogy 1 vagy 5 év múlva.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
szerintem lessz még rá lehetőség olyan verzióba rendelni a járműből. meg sok más verzió is szóbajöhet. a műszakiaknak kell speciális alváz a lynxből ez mindig is tervbe volt. nem csak a leopárd alvázra építünk sőt.

a kérdés itt szerintem az hogy 1 vagy 5 év múlva.
erre csak annyit mondok, ha Varga Misi bácsi örül, akkor mi is :rolleyes:;)
:rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
erre csak annyit mondok, ha Varga Misi bácsi örül, akkor mi is :rolleyes:;)
:rolleyes:
akár hogy is egy 5 év múlva valószínűleg még egy alig stabil ukrajna szomszédságában és kiéleződött balkáni konfliktuszóna peremén lesz pénz a haderőre. románia szintén kimutatta foga fehérjét és már lépéseket tett moldova bekebelezése irányába...
elég szépen kezd minket átkarolni több konfliktus ezzel egy elég durva konfliktus zóna peremet létrehozva. lehet nekünk is jobblenne egy konfliktus mint töréspontá vállni, magánvélemény ne nállunk pattanjon a nagyháború ha lehetséges...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
sajnos rá kell nézni a térképre és jól kirajzolódik egy igen kiterjedt konfliktus zóna egy egész sáv övezet. nevezhetjük jelenlegi europai konfliktus övezet. ez fennkezdődik északon a finneknél. /norvégoknál a tengereken és lent ér véget albániánál. fehéroroszvsromán amik még nembonyolódtak bele mélyen túloldalt a lengyel kezdi túltolni meet eggyenlőre csak papíron van teknika fölénybe. fehéroroszországot tudná max legyakni.

ittmár ha a török görög kiújúlna (egyébként van rá sansz) akkor ezt a konfliktusövet vinné lejjebb törökgörög majd szíria irányába ahol szétvállna irak-(irán) i ágra szaudarábra egészen be a kaukátusba ez már konfliktus magas koncentráció. és ennek a részévé vállna a térség eszkaláció esetén.
önérdekü háborúkkal jobban járnánk. leágazásnak lenni jobb mint a fő törésvonal részének.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
egyébként olyan fölöslegesen nézegetitek a motorháztető páncélvastagságát...
Az nem a teljes páncélvastagság benne egy motor és egy motortérpáncél ami elválasztja a küzdőtértől desszantértől.
és de szerelhető rá kiegpáncél elvileg de akkor motortérnyitás vagy csak darus műhelyes vagy elötte leszerelős. (bizonyos esetbe lehet hogy be kell öltöztetni a lynxet egy egy feladat erejéig.)
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 490
8 223
113
sajnos rá kell nézni a térképre és jól kirajzolódik egy igen kiterjedt konfliktus zóna egy egész sáv övezet. nevezhetjük jelenlegi europai konfliktus övezet. ez fennkezdődik északon a finneknél. /norvégoknál a tengereken és lent ér véget albániánál. fehéroroszvsromán amik még nembonyolódtak bele mélyen túloldalt a lengyel kezdi túltolni meet eggyenlőre csak papíron van teknika fölénybe. fehéroroszországot tudná max legyakni.

ittmár ha a török görög kiújúlna (egyébként van rá sansz) akkor ezt a konfliktusövet vinné lejjebb törökgörög majd szíria irányába ahol szétvállna irak-(irán) i ágra szaudarábra egészen be a kaukátusba ez már konfliktus magas koncentráció. és ennek a részévé vállna a térség eszkaláció esetén.
önérdekü háborúkkal jobban járnánk. leágazásnak lenni jobb mint a fő törésvonal részének.
És itt fel tennem a kérdést ki ellen lenne onerdeku háború? Románok le gyalulnak minket ukránok is sanszos szerbekkel joba vagyunk szlovákok meg talán de nem érdemes Szlovénia ellen jok lennénk horvatok ellen folosleges osztrákok ellen?
Komolyan kérdezem ki ellen vívja tank úgy hogy mi jöjjünk ki jól minden terén (szerintem senki ellen ugy elnyomnak minket mint a cigi csikk…khm meghatározó haderő vagyunk khm
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
És itt fel tennem a kérdést ki ellen lenne onerdeku háború? Románok le gyalulnak minket ukránok is sanszos szerbekkel joba vagyunk szlovákok meg talán de nem érdemes Szlovénia ellen jok lennénk horvatok ellen folosleges osztrákok ellen?
Komolyan kérdezem ki ellen vívja tank úgy hogy mi jöjjünk ki jól minden terén (szerintem senki ellen ugy elnyomnak minket mint a cigi csikk…khm meghatározó haderő vagyunk khm
látod ez itt a bibi. ezért vagyunk bajba mert törésvonalszerepbe kényszerülünk. konfliktusöv része vállunk ha nemsikerül alternatívát talállnunk. ez a helyzet. mert ha ez az öv összeér hamarkiszélesedik és ezt a mi irányunkba tudnák könnyen meglépni... naghatalmi érdekek. fsz sem akar világháborús hadszintér lenni ugy meg pláne nem hogy bábszerepbe lennénk kényszerítve... ennek a feladatnak a megoldására legjobb esetben van 10 év. bár szerintem az 5 valószínübb... amilyen tempóba terjednek a koknfliktusok vagy jönnek elő újra.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 865
35 241
113
egy balkáni háborúba nemtudom mennyire vonódnánk be valamilyen szinten egészen biztos ha másért nem az ittlévő kisebbségek révén akik jórésze már magyarországon született vagy magyar állampolgár. a balkán is élesedik annyi hogy ukrajna elvonja a figyelmet. márcsak a feketetenger miatt is.