[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A Pumanal nem csak az árát kell nezni, hanem amit magával vonz. Olyan ipari befektetéseket, amit Izrael nem tud adni. Ezért sztem a nehézdandár német copy lesz.
Azért bízom benne hogy maradni fog még 2-3 dandár felfejesztésére is pénz a későbbiekben. Egyébként a vonzással kicsit finoman, mert könnyen lehet hogy egy német szituáció esetén mi leszünk az bizonyos német idegenlégió kint német honban ( német érdekek szerint).
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 162
113
A Patria kerekes ne hasonlitsd egy lancoshoz mert blődseg.Milyen alapon az utóbbi?Meg csak nem is letezik a Lynx,te meg azt mondod olcsóbb üzemeltetni,ne őrülj már meg.
Ha nem létezik,akkor mit zártak ki az amik az amúgy is megbukott válógató programjukbol?
Sorozatgyártású példánya nincs még,mert nincs sorozatgyártásban.
Az gyártó igéri az olcsóbb üzemet,az elődtipus tapasztalatai alapján.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Ezt ird azoknak,kik álmodoznak.Pumát részben az ára és a fenntartási költsége miatt sem tartom számunkra megfelelőnek.De harcászati és fejleszthetőségi kifogásaim is vannak.
És mi köze az árnak ahoz,hogy egy halom láncos bizony úszik?
A macskák nem szeretnek úszni, néhány kivételtől eltekintve.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 570
79 741
113
Ha nem létezik,akkor mit zártak ki az amik az amúgy is megbukott válógató programjukbol?
Sorozatgyártású példánya nincs még,mert nincs sorozatgyártásban.
Az gyártó igéri az olcsóbb üzemet,az elődtipus tapasztalatai alapján.

Van 1db prototípus...Abból semmi ilyesmit nem lehet kikövetkeztetni.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Az gyártó igéri az olcsóbb üzemet,az elődtipus tapasztalatai alapján.
az a baj hogy a Lynx elődtípusa a Marder nem pedig a Puma, a Mardernál olcsóbban üzemeltethető típust csinálni meg nem nagy dolog annyira szerintem egy németeknek, illetve azért 1 protoból levenni hogy olcsóbban lehet üzemeltetni nekem kicsit magas, az amiknál nem ezért bukott el
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Ezt ird azoknak,kik álmodoznak.Pumát részben az ára és a fenntartási költsége miatt sem tartom számunkra megfelelőnek.De harcászati és fejleszthetőségi kifogásaim is vannak.
És mi köze az árnak ahoz,hogy egy halom láncos bizony úszik?
Amelyik láncos úszkál, az elég könnyű eszköz. nekünk bizonnyal nem ilyenre van szükségünk. Dunán, Tiszán kell átúszni, máshol kevésbé.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Vegyük át az IFV/APC receptet!
Ok is az oroszok is Tankból "faragnak" IFV/APC-t Nekünk "nem jó"?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
ezt most nem tudom hova tenni, mire gondolsz vagy mire érted?



A sokat "szidott" hazai T-55(de inkább T-72) átépítési ötletre gondolok. Ennél olcsóbban nem tudjuk megúszni, minden más ami csak megközelíti, dupla tripla áron van. Az izraeli megoldás nagyon jól szerepelt élesben a szakma szerint. A V4-ektól minden kellék meg van hozzá!

Szerintem a gyakorlatban sokkal jobb mint egy 25-35 tonnás gumikerekes.
Még ha veszünk "kohó-szökevényeket(filléres a T-72, pl.) és átépítjük "izraeli módon" -akár hivatalosan-, nagyon jó támogatói lesznek a Leoknak!


Az alapanyag is olcsó, minden egyéb: G-á, ATGM, ... Új IFV/APC-ból szerintem 100 körüli darabra lesz pénz maximum. Megint csak "díszszemle" darabszám :( .
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 570
79 741
113
A sokat "szidott" hazai T-55(de inkább T-72) átépítési ötletre gondolok. Ennél olcsóbban nem tudjuk megúszni, minden más ami csak megközelíti, dupla tripla áron van. Az izraeli megoldás nagyon jól szerepelt élesben a szakma szerint. A V4-ektól minden kellék meg van hozzá!

Szerintem a gyakorlatban sokkal jobb mint egy 25-35 tonnás gumikerekes.
Még ha veszünk "kohó-szökevényeket(filléres a T-72, pl.) és átépítjük "izraeli módon" -akár hivatalosan-, nagyon jó támogatói lesznek a Leoknak!


Az alapanyag is olcsó, minden. Új IFV/APC-ból szerintem 100 körüli darabra lesz pénz maximum. Megint csak "díszszemle" darabszám :( .

Milyen hazai T-55?
 
  • Tetszik
Reactions: honved and endre

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
A sokat "szidott" hazai T-55(de inkább T-72) átépítési ötletre gondolok. Ennél olcsóbban nem tudjuk megúszni, minden más ami csak megközelíti, dupla tripla áron van. Az izraeli megoldás nagyon jól szerepelt élesben a szakma szerint. A V4-ektól minden kellék meg van hozzá!

Szerintem a gyakorlatban sokkal jobb mint egy 25-35 tonnás gumikerekes.
Még ha veszünk "kohó-szökevényeket(filléres a T-72, pl.) és átépítjük "izraeli módon" -akár hivatalosan-, nagyon jó támogatói lesznek a Leoknak!


Az alapanyag is olcsó, minden egyéb: G-á, ATGM, ... Új IFV/APC-ból szerintem 100 körüli darabra lesz pénz maximum. Megint csak "díszszemle" darabszám :( .
jajj Isten ments az ilyenektől, megint ott tartunk hogy toldozgatunk meg foltozgatunk
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
jajj Isten ments az ilyenektől, megint ott tartunk hogy toldozgatunk meg foltozgatunk

Lehet venni is -újat, szépet, ...-, 50-100 db-ra van pénz. Abból az összegből -korábban többen becsülték-: 350-400 db újjáépítés "kijön".
Hogy/miből lesz 3 az az három dandár??? Én is azt mondom: vegyünk.
...kb. MINIMUM ennyi kell. Ötlet? (£$€ >>>)

u.i: ...csak hogy felnőtten álljunk a fórum témájához, keressünk megoldásokat.
"Nyitott vagyok!"
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Lehet venni is, 50-100 db-ra van pénz. Abból az összegből -korábban többen becsülték-: 350-400 db újjáépítés "kijön".
Hogy/miből lesz 3 az az három dandár??? Én is azt mondom: vegyünk.
...kb. MINIMUM ennyi kell. Ötlet? (£$€ >>>)

u.i: ...csak felnőtten álljunk a fórum témájához, keressünk megoldásokat.
"Nyitott vagyok!"
jó, keressünk megoldásokat? oké ez nem megoldás, vagyis az de a tipikus magyar dolgozgatom foltozgatom mert minek a jobb, fogjuk már fel hogy most a keveset kell felszerelni a legjobbal hogy legalább valamit érjenek, nem adhatunk a srácok alá kohószökevényekből "átépített" IFV/APC-t rakni, meddig mennének vele szerinted?
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin