[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 064
33 098
113
Hát meglehet. Az IFV is olyan nagy, hogy ez már nem számít.
Viszont egy ilyen verzió nagyon kéne. Szerintem az esetek 70-80(-90?)%-ában helyettesíteni tud egy harckocsit és még a tüzérséget is egy személyben.
Ez egy tüzérségi eszköz,mint ilyen tüzérséget nem helyetesit,hanem egy eleme a tüzérségnek.
Közvetlen irányzású tűzképességével képes ellátni rohamtüzérségi szerepet,ami része a hk képességportfoliónak.De.......De csak addig,mig a feladat nem igényli a hk páncélzatát.Mert még a T55 is jobban van páncélozva,mint egy Lynx (KE szempontbol,legalábbis)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Egy szemléletes ábra. hogy hogyan/miért lehet elégtelen egy 45(+) Tonnás IFV védelme
LYNX kontra BMP(k) :
FybrcgFWIAIte-z



Tömeg, LEbecsült célfelület
LYNX3+8 fő
"kényelmes"
45t/1.140LE30mm-es gépágyú
+ 7,62-es NATO
+ATGM
a BMP-k duplája(+)!!!
Bármelyik irányból!
BMP-13+8 fő
"kényelmetlen"/szűk
20 t (közelítőleg LYNX-szintre páncélozva),
350 LE(a modernizáltak)
73mm-es löveg,
+ 7,62-es PKM
+ATGM

Azt a "Bármelyik irányból kétszer-akkora vagyok ám!" tényt nagyon-nagyon sokba kerül ellensúlyozni! ... ha sikerül!
Van annyi pénzünk? Lesz ilyen árak mellet a szükséges mennyiség, vahy jőn majd a Politikusi/"széttárt-karos:"... a súlyos történelmi helyzet...!" Brü-hü-hü, , könnyek +nyugdíj pár milliárddal...

Várom a megfizethető megoldást, ami biztos lesz, hiszen van évi 150(+) milliárd HUF-os média, + "Előrelátás", a "Gyorsítós"!

A Mennyiség lehet nem fog kelleni majd --Áááá, dehogy/minek...--, hiszen vettünk sok-sok "Politikai jóindulatot"!
Ez utóbbi csak emlékeztetőnek!


... "amúgy": Mint Kasszandra, én is szeretnék tévedni! Nem kell ez ügyben sem az "egyéni" siker, beáldoznám egy jó cáfolatért!!! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

U.I.: Egy igaziért, nem a szokásos "Vetítős"-ért!


.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Jöhet. Attól még a támogató feladatokban mindent úgy, vagy jobban tud.
Szerintem is sokszor hasznos lehet, de azért tényleg nem harckocsi...Akkor már inkább Lynx-120 - persze az aknavetősök mellé és nem helyette.
Leginkább azért támogtom a tornyos aknavetőt, mert védettebb és magasan automatizált. Ha nyitott lenne felül, akkor a saját APS-e is veszélye lehet a kezelőkre nézve, szóval ebből merek arra következtetni hogy nem felnyíló tetős megoldásban gondolkodnak.
Ha az RM és/vagy HDS nem áll elő egy saját tornyos aknavetővel (ez az irány most nem látszik) akkor vagy NEMO vagy ez a Crossbow lesz szerintem. Az RM a grafikákon a NEMO-t mutogatta...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 241
37 091
113
Egy szemléletes ábra. hogy hogyan lehet/mitől elégtelen egy 40(+) Tonnás IFV:
FybrcgFWIAIte-z



Tömeg, LEbecsült célfelület
LYNX3+8 fő
"kényelmes"
45t/1.140LE30mm-es gépágyú
+ 7,62-es NATO
+ATGM
a BMP-k duplája(+)!!!
Bármelyik irányból!
BMP-13+8 fő
"kényelmetlen"/szűk
20 t (közelítőleg LYNX-szintre páncélozva),
350 LE(a modernizáltak)
73mm-es löveg,
+ 7,62-es PKM
+ATGM

Azt a "Bármelyik irányból kétszer-akkora vagyok ám!" tényt nagyon-nagyon sokba kerül ellensúlyozni! ... ha sikerül!
Van annyi pénzünk? Lesz ilyen árak mellet a szükséges mennyiség, vahy jőn majd a Politikusi/"széttárt-karos:"... a súlyos történelmi helyzet...!" Brü-hü-hü, , könnyek +nyugdíj pár milliárddal...

Várom a megfizethető megoldást, ami vbiztos lesz, hiszen van évi150(+) milliárdos média, + "Előrelátás", a "Gyorsítós"!

Mennyiség lehet nem fog kelleni majd, hiszen vettünk sok "Politikai jóindulatot"!
Ez utóbbi csak emlékeztetőnek!
Mint Kasszandra, én is szeretnék tévedni! Nem kell ez ügyben sem az "egyéni" siker, beáldoznám egy jó cáfolatért!!! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

U.I.: Egy igaziért, nem a szokásos "Vetítős"-ért!


.
Én is inkább egy modernizált bmp 2-t részesítenék előnyben némi pótpáncéllal meg a berezsok toronnyal
A Berezhok harci modul a BMP-2 IFV-n, egy PKT 7, 62 mm-es koaxiális géppuskán használt 30 mm-es 2A42 főfegyverrel van felszerelve. négy 9M133 Kornet-E irányított páncéltörő rakéta és egy AGS-30 30 mm-es automata gránátvető. A Berezhok frissítés új tűzvezető rendszert és optikát is tartalmaz.
,meg jöhetne a bmp 3 is nagy tömegben.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Én a háttérbe húzódó Kibecet/Felbújtós szokom "ütni" inkább, nem a rászedett jóhiszeműt! :oops:
Kedvelem a sejthetően lehervadó mosolyukat "közben"! :p

Ki is az??? :oops: + :hadonaszos:

.
Én lennék a "rászedett jóhiszemű"? :) Vagy félreértem?
Nézd, az Ukrajnában látottak alapján:
  • Alig van tank vs tank esemény, én még nem is láttam pl. így kilőtt tankot (mondjuk kerülöm is a topikot, mint a mérget)
  • A videókon látott tankok jellemzően támogató, tisztogató feladatot végeznek. Valójában kijelenthetjük, hogy azért használnak tankot, mert az az egyetlen nagykaliberű, közvetlen irányzású harcjármű arrafelé. A legtöbb célpont esetén teljesen felesleges az a méreg drága, hatalmas harckocsilöveg és a rengeteg helyet foglaló lőszere. De ezt használják, mert nincs más! A 30-as gépágyún és a harckocsilövegen kívül csak a BMP-3 lövege van, de ott meg az alapjármű papír. Az ukránoknak meg még az sincs.

Valójában ha az ideális áttörő, támogató járművet keresed a Lynx mellé, akkor kéne egy MBT test, egy MBT védettségű toronyba épített aut. 120-as aknavetővel, egy az @Aladeen által emlegetett antidrón képes 30-as RCWS-el és egy dupla ATGM tubussal. Ez lenne az igazi Terminátor. Ezek mellé kellene néhány MBT, amiknek az a dolga, hogy az igazán kemény célokat felnyissák! És még véletlenül se futóárokban gubbasztókat lövöldözzön 125-os harckocsilöveggel, a limitált lőszerkészletéből!
Az elképzelt jármű az aknagránátból mennyit tudna vinni? 2-3-4x annyit? Nem mindegy!
Lehet a 72-eseket így kéne átalakítani egy új toronnyal :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Én lennék a "rászedett jóhiszemű"? :) Vagy félreértem?
Nézd, az Ukrajnában látottak alapján:
  • Alig van tank vs tank esemény, én még nem is láttam pl. így kilőtt tankot (mondjuk kerülöm is a topikot, mint a mérget)
  • A videókon látott tankok jellemzően támogató, tisztogató feladatot végeznek. Valójában kijelenthetjük, hogy azért használnak tankot, mert az az egyetlen nagykaliberű, közvetlen irányzású harcjármű arrafelé. A legtöbb célpont esetén teljesen felesleges az a méreg drága, hatalmas harckocsilöveg és a rengeteg helyet foglaló lőszere. De ezt használják, mert nincs más! A 30-as gépágyún és a harckocsilövegen kívül csak a BMP-3 lövege van, de ott meg az alapjármű papír. Az ukránoknak meg még az sincs.

Valójában ha az ideális áttörő, támogató járművet keresed a Lynx mellé, akkor kéne egy MBT test, egy MBT védettségű toronyba épített aut. 120-as aknavetővel, egy az @Aladeen által emlegetett antidrón képes 30-as RCWS-el és egy dupla ATGM tubussal. Ez lenne az igazi Terminátor. Ezek mellé kellene néhány MBT, amiknek az a dolga, hogy az igazán kemény célokat felnyissák! És még véletlenül se futóárokban gubbasztókat lövöldözzön 125-os harckocsilöveggel, a limitált lőszerkészletéből!
Az elképzelt jármű az aknagránátból mennyit tudna vinni? 2-3-4x annyit? Nem mindegy!
Lehet a 72-eseket így kéne átalakítani egy új toronnyal :rolleyes:

"Csak" egy vagy a helyi sok-tucatból, akik a két fő-fő marketing-sokszorzó agymosásából próbál jól dönteni: Mission Impossible!
... bár és Neked(is) szurkolok! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

A Jó megoldás közelében jársz --szerintem--, ami a politikai "Jóindulat-vásárlós" dolog MELLETT/vele-egyidőben elkezdett Achzarit mintájú T-72 Nehéz-IFV átépítés lett volna!

A ""szövijeink"" --nem véletlenül dupla idézőjelbe!!!--, már lesz@rták volna azóta a bokájukat a VALÓS, folyamatban lévő "Kárpát-medence meghatározó hadereje" miatt!
... a +drónokkal, mert maradt volna arra is pénz!!!

Ehelyett a sokadik kört nyomjuk azzal a csúnya jelzővel emlegetett "rolleren"!
Nekünk a Nemzeti, +"Gyorsítósból" is ez jutott!

Rágcsáljuk itt(is) az 150 média-milliárd HUF-os gumicsontokat a megoldás helyett!


.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 064
33 098
113
Szerintem is sokszor hasznos lehet, de azért tényleg nem harckocsi...Akkor már inkább Lynx-120 - persze az aknavetősök mellé és nem helyette.
Leginkább azért támogtom a tornyos aknavetőt, mert védettebb és magasan automatizált. Ha nyitott lenne felül, akkor a saját APS-e is veszélye lehet a kezelőkre nézve, szóval ebből merek arra következtetni hogy nem felnyíló tetős megoldásban gondolkodnak.
Ha az RM és/vagy HDS nem áll elő egy saját tornyos aknavetővel (ez az irány most nem látszik) akkor vagy NEMO vagy ez a Crossbow lesz szerintem. Az RM a grafikákon a NEMO-t mutogatta...
Lynx120al is ugyan az a probléma.A nagy energiájú löveg ugyan jobban alkalmas erőditmények rombolására,de hk szerepet csak addig láthat el,mig nincs szükség a hk páncélvédelmére.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Egy szemléletes ábra. hogy hogyan/miért lehet elégtelen egy 45(+) Tonnás IFV védelme
LYNX kontra BMP(k) :
FybrcgFWIAIte-z



Tömeg, LEbecsült célfelület
LYNX3+8 fő
"kényelmes"
45t/1.140LE30mm-es gépágyú
+ 7,62-es NATO
+ATGM
a BMP-k duplája(+)!!!
Bármelyik irányból!
BMP-13+8 fő
"kényelmetlen"/szűk
20 t (közelítőleg LYNX-szintre páncélozva),
350 LE(a modernizáltak)
73mm-es löveg,
+ 7,62-es PKM
+ATGM

Azt a "Bármelyik irányból kétszer-akkora vagyok ám!" tényt nagyon-nagyon sokba kerül ellensúlyozni! ... ha sikerül!
Van annyi pénzünk? Lesz ilyen árak mellet a szükséges mennyiség, vahy jőn majd a Politikusi/"széttárt-karos:"... a súlyos történelmi helyzet...!" Brü-hü-hü, , könnyek +nyugdíj pár milliárddal...

Várom a megfizethető megoldást, ami biztos lesz, hiszen van évi 150(+) milliárd HUF-os média, + "Előrelátás", a "Gyorsítós"!

A Mennyiség lehet nem fog kelleni majd --Áááá, dehogy/minek...--, hiszen vettünk sok-sok "Politikai jóindulatot"!
Ez utóbbi csak emlékeztetőnek!


... "amúgy": Mint Kasszandra, én is szeretnék tévedni! Nem kell ez ügyben sem az "egyéni" siker, beáldoznám egy jó cáfolatért!!! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

U.I.: Egy igaziért, nem a szokásos "Vetítős"-ért!


.
Ez a kényelmes/kényelmetlen a ti fejetekben furcsán létezik!
1. Az átlagmagasság kb 10cm-t ment feljebb az elmúlt 20-30 évben. 186 cm-el én voltam az osztályelső, ma szinte átlagos vagyok.
2. A gyalogosok extra felszerelését - ami szintén az elmúlt 20-30 év eredménye - hova teszed? Veszünk néhány Thule dobozt a tetőre? CG, aknavető, DMR stb. A brit tengerészgyalogosoknak Falklandon 50 kg volt a menetfelszerelésük!! Jó, ez is sarkítva van, de akkor is.

Fasza Benny Hill show-t lehetne forgatni arról, hogy a mai modern raj próbál teljes felszereléssel kikecmeregni egy BMP-ből :rolleyes:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 019
38 350
113
Ez a kényelmes/kényelmetlen a ti fejetekben furcsán létezik!
1. Az átlagmagasság kb 10cm-t ment feljebb az elmúlt 20-30 évben. 186 cm-el én voltam az osztályelső, ma szinte átlagos vagyok.
2. A gyalogosok extra felszerelését - ami szintén az elmúlt 20-30 év eredménye - hova teszed? Veszünk néhány Thule dobozt a tetőre? CG, aknavető, DMR stb. A brit tengerészgyalogosoknak Falklandon 50 kg volt a menetfelszerelésük!! Jó, ez is sarkítva van, de akkor is.

Fasza Benny Hill show-t lehetne forgatni arról, hogy a mai modern raj próbál teljes felszereléssel kikecmeregni egy BMP-ből :rolleyes:
+ ha BMP hajt aknára, akkor kb. mindenki meghal odabent - nem véletlen utaznak inkább a tetején.

Az alábbi videón egy M113 hajt aknára: a katonák röhögnek egyet aztán mindenki kiszáll élve...hallani hogy láncot ledobja, de komoly személyi sérülésnek nincs nyoma. Ebben egyértelműen jobbak a nyugati harcjárművek. Jobb védelemhez nagyobb méret és tömeg jár.

 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Ez a kényelmes/kényelmetlen a ti fejetekben furcsán létezik!
1. Az átlagmagasság kb 10cm-t ment feljebb az elmúlt 20-30 évben. 186 cm-el én voltam az osztályelső, ma szinte átlagos vagyok.
2. A gyalogosok extra felszerelését - ami szintén az elmúlt 20-30 év eredménye - hova teszed? Veszünk néhány Thule dobozt a tetőre? CG, aknavető, DMR stb. A brit tengerészgyalogosoknak Falklandon 50 kg volt a menetfelszerelésük!! Jó, ez is sarkítva van, de akkor is.

Fasza Benny Hill show-t lehetne forgatni arról, hogy a mai modern raj próbál teljes felszereléssel kikecmeregni egy BMP-ből :rolleyes:

Nagyon jól leírta @fip7 , hogy a jelenlegi --örökölt-- előírások/harceljárások gyakorlatilag a II. V-h-s logisztika öröksége, és egy harcképtelenné málházott gyalogost teremtettek meg, aki a 3 napi ellátás/fegyverzet miatt még a saját (repesz,...) önvédelmét sem tudja magával vinni, a (mindét-oldali !!! )fotel-tábornokok harctéri valóságtól elrugaszkodott elméletei miatt!

A 3-napos ellátmánnyal hullanak mindkét oldalon pár óra alatt!!!
...de-de-de: az a 3-napos készlet a fontos! Az egyéni védelem a sokadik!

Nincs esetleg "kicsike" baj az eltolódott hangsúlyokkal???

.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 064
33 098
113
Én lennék a "rászedett jóhiszemű"? :) Vagy félreértem?
Nézd, az Ukrajnában látottak alapján:
  • Alig van tank vs tank esemény, én még nem is láttam pl. így kilőtt tankot (mondjuk kerülöm is a topikot, mint a mérget)
  • A videókon látott tankok jellemzően támogató, tisztogató feladatot végeznek. Valójában kijelenthetjük, hogy azért használnak tankot, mert az az egyetlen nagykaliberű, közvetlen irányzású harcjármű arrafelé. A legtöbb célpont esetén teljesen felesleges az a méreg drága, hatalmas harckocsilöveg és a rengeteg helyet foglaló lőszere. De ezt használják, mert nincs más! A 30-as gépágyún és a harckocsilövegen kívül csak a BMP-3 lövege van, de ott meg az alapjármű papír. Az ukránoknak meg még az sincs.

Valójában ha az ideális áttörő, támogató járművet keresed a Lynx mellé, akkor kéne egy MBT test, egy MBT védettségű toronyba épített aut. 120-as aknavetővel, egy az @Aladeen által emlegetett antidrón képes 30-as RCWS-el és egy dupla ATGM tubussal. Ez lenne az igazi Terminátor. Ezek mellé kellene néhány MBT, amiknek az a dolga, hogy az igazán kemény célokat felnyissák! És még véletlenül se futóárokban gubbasztókat lövöldözzön 125-os harckocsilöveggel, a limitált lőszerkészletéből!
Az elképzelt jármű az aknagránátból mennyit tudna vinni? 2-3-4x annyit? Nem mindegy!
Lehet a 72-eseket így kéne átalakítani egy új toronnyal :rolleyes:
Bocs,de nem.
Egy jol kiépitett védőállás rendszerben valójában a lőállások nagyobbik része frontirányban nagyon jol védett.Nincs is lőállás a frontoldalon,csak védmű.A támpontok egymást fedezik (régi szakszóval flankirozó tűzrendszer).Az ilyen oldalazó lőállást egy 120milis av még közvetlen irányzással se tudja kilőni,mert egyszerűen nincs meg hozzá az ereje.A nagy teljesitményű hk ágyúnak meg megvan.
Terminátor fő feladata nem az,hogy jol kiépitett lőállásokat lőjön szét (eredetileg 57milit akartak,az közepes erőségű erődelemeket már szét tudot volna kapni,de a 30 milis csak gyengék ellen jó),hanem hogy a gyalogságot fogja/semmisitse meg,kényszeritse fedezékbe-ahonnan nem tudja használni a pct fegyvereit.
Én azt mondom,hogy a T72 leghasznosabb annak,aminek tervezték-hk-nak.Persze,már nem élvonalbeli hk,de ez igazábol csak hk(T72) vs élvonalbeli hk csatában hátrány,a többi hk feladatkörre egy jó modernizálással továbbra is nagyon is jol megfelel.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Lynx120al is ugyan az a probléma.A nagy energiájú löveg ugyan jobban alkalmas erőditmények rombolására,de hk szerepet csak addig láthat el,mig nincs szükség a hk páncélvédelmére.
Ez teljesen egyértelmű. Ezek gyalogsági támogató járművek. Szerintem a Nemo jellegű sokkal többcélú (és talán olcsóbb is) mint a Lynx 120. Az utóbbinak csak akkor lenne értelme, ha jelentősen olcsóbb lenne egy MBT-nél. De ez meg nem valószínű.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Aladeen

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 064
33 098
113
Nagyon jól leírta @fip7 , hogy a jelenlegi --örökölt-- előírások/harceljárások gyakorlatilag a II. V-h-s logisztika öröksége, és egy harcképtelenné málházott gyalogost teremtettek meg, aki a 3 napi ellátás/fegyverzet miatt még a saját (repesz,...) önvédelmét sem tudja magával vinni, a (mindét-oldali !!! )fotel-tábornokok harctéri valóságtól elrugaszkodott elméletei miatt!

A 3-napos ellátmánnyal hullanak mindkét oldalon pár óra alatt!!!
...de-de-de: az a 3-napos készlet a fontos! Az egyéni védelem a sokadik!

Nincs esetleg "kicsike" baj az eltolódott hangsúlyokkal???

.
Hát ez megint egy nagyon attol függ dolog......
Egy nehéz IFVbe,ami utánpótlás nélkül amúgy se tud 3 napig,meg még egy napig se harcolni,abba szerintem is hót felesleges 3 napi deszantraj harcanyagot belezsúfolni.
De azt azért látni kell,hogy ma már az 1 napi harcanyag is olyan sok,hogy egy BMP-1be teljes mai nyugati felszereltségű személyzettel egyszerűen nem férne be.
Plusz a BMP-1 eredeti fegyverzete,védettsége,felszerelése ma már úgy elégtelen,ahogy van.Valójában már a maga korában sem vált be valami fényesen.Löveg pontatlan,hatótávja kicsi.Maljutka kézi vezérléses,éles harcba valójában nagyon alacsony volt a találati aránya.Védelméről meg elég beszédes,hogy zsidók M2 Browningokkal szitává luggatták (és ez arra is utal,hogy mennyire állja a tüzérségi repeszeket-ma már előformázott pct repeszes tüzérségi gránátok egyáltalán nem ritkák...).Aknavédelme lényegében nincs.
Én sem vagyok elégedett a Lynxel (többet igértek...),de az elavult BMPhez visszatérni,az nem megoldás.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Egy jol kiépitett védőállás rendszerben valójában a lőállások nagyobbik része frontirányban nagyon jol védett.Nincs is lőállás a frontoldalon,csak védmű.A támpontok egymást fedezik (régi szakszóval flankirozó tűzrendszer).Az ilyen oldalazó lőállást egy 120milis av még közvetlen irányzással se tudja kilőni,mert egyszerűen nincs meg hozzá az ereje.A nagy teljesitményű hk ágyúnak meg megvan.
Terminátor fő feladata nem az,hogy jol kiépitett lőállásokat lőjön szét (eredetileg 57milit akartak,az közepes erőségű erődelemeket már szét tudot volna kapni,de a 30 milis csak gyengék ellen jó),hanem hogy a gyalogságot fogja/semmisitse meg,kényszeritse fedezékbe-ahonnan nem tudja használni a pct fegyvereit.
Amiről te beszélsz, az ellen az MBT sem megy semmire. Erre való a légierő és a nehéztüzérség. Pont ezért nem haladnak az ukránok. És egyébként meg a ruszkikon kívül kiknek van meg a képességük, hogy egy ekkora fronton ilyen mértékű erődítési munkát végezzenek. Mi szerintem nem tervezzük, hogy inváziós műveleteket végezzünk kiépített védvonalak ellen, a cél a védekezés. Ne az orosz és az amerikai elveket nézd, nekünk nem célunk egy mindenre képes hadsereg kiépítése.
Én azt mondom,hogy a T72 leghasznosabb annak,aminek tervezték-hk-nak.Persze,már nem élvonalbeli hk,de ez igazábol csak hk(T72) vs élvonalbeli hk csatában hátrány,a többi hk feladatkörre egy jó modernizálással továbbra is nagyon is jol megfelel.
"Bocs, de nem." (egyébként ilyenkor odaírhatnád, hogy szerintem!!, mert ez így egy kicsit fellengzős)
A T-72 jelenleg egy potenciális guruló krematórium. Bármilyen ATGM találattól kalapot emel. Ülj bele te, ha arra kerül a sor!
Szerintem meg átépítés nélkül gyilkos, aki embert küld benne a frontra. Ráadásul mi emberanyagilag Izrael vagyunk és nem Oroszország, ennek megfelelően is kell hozzáállni.
 
  • Hűha
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Egy 10-15 centivel alacsonyabb (Magyar-)Puma-t mi is össze tudtunk volna LEGO-zni ennyi idő alatt, ugyanezekkel a "karácsonyfa-díszekkel", DE 35mm-es meggymag-köpködővel, jobb mozgékonysággal, jobb védelemmel!!!

Ha az izraeliket megfizetjük a LEGO-tudásukért :oops: , akkor is sokkal kevesebbe került volna, mint a most 2-3-szorozós német-áras
:mad:
német-címkézett --döntően nem is saját-- technikáikkal.
Jaaa, és az a tudás megmarad ... :oops:

Ilyen verziókat Nemzeti kormányfőknél hallottam, a magyar változat-közelit meg Helytartók esetében!

Az egész koncepció ott bukik, hogy:
dolgozni kell vele,
akkor van kockázata a hibának,
egy ilyen munkának hatalmat kell kell adni másnak!

Lehet találgatni, hogy melyik tényező milyen súllyal lett mérlegelve! :oops:

Kezdték katonai területen nulláról --nagyságrendileg hasonló helyzetben, mint mi voltunk-- a
  • finnek,
  • szerbek,
  • törökök,
  • izraeliek
  • ...


"Csak" az európai sikereseket soroltam.
Nekünk sikeresen még vásárolni sem sikerült!!! " :(

A jelenlegi formájában az egész Zrínyi egy pénzszivattyú németekne(BlackRock-nak)!!!



.
 
Last edited:

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
+ ha BMP hajt aknára, akkor kb. mindenki meghal odabent - nem véletlen utaznak inkább a tetején.

Az alábbi videón egy M113 hajt aknára: a katonák röhögnek egyet aztán mindenki kiszáll élve...hallani hogy láncot ledobja, de komoly személyi sérülésnek nincs nyoma. Ebben egyértelműen jobbak a nyugati harcjárművek. Jobb védelemhez nagyobb méret és tömeg jár.

Hja, csak nem mindegy, hogy milyen aknára! Meg, hogy hol kapja el.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Miért szar a KF51 és miért @optuk meg a Hiúzt?
Ha szabad?



Lynx/Hiúz: Kb. ezek miatt!

  • Mert túl olcsó!
  • Ezért túl sok --Mennyiség-- lesz belőle!
  • Számunkra is megfizethető a hosszútávú üzemben-tartása!
  • Ideális a 30mm-es fegyverzete a "környéken"!
  • Nyílt technológiával kapjuk,
  • ezért rugalmasan fogunk tudni magunk tovább-fejleszteni!
  • Vannak is erre felkészült fejlesztő/gyártó hazai cégeink!

Vagy inkább egyik sem igaz??? :oops:

U.I.: A "30mm-es" ponttól eltekintve ezek az "előnyök" a a (rém-)álom-tervezet KF-51-re is igazak!
Mindkét technika igazán gyártói érdekeket és előnyöket szolgál, ezekért politikai előnyökkel hitegetve a magyar politikai vezetést.
Gyorsan/röviden összefoglalva!

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Ide terveztem betenni, másodszor sikerült!

Lynx/Hiúz: Kb. ezek miatt!

  • Mert túl olcsó!
  • Ezért túl sok --Mennyiség-- lesz belőle!
  • Számunkra is megfizethető a hosszútávú üzemben-tartása!
  • Ideális a 30mm-es fegyverzete a "környéken"!
  • Nyílt technológiával kapjuk,
  • ezért rugalmasan fogunk tudni magunk tovább-fejleszteni!
  • Vannak is erre felkészült fejlesztő/gyártó hazai cégeink!

Vagy inkább egyik sem igaz???
:oops:


U.I.: A "30mm-es" ponttól eltekintve ezek az "előnyök" a a (rém-)álom-tervezet KF-51-re is igazak!
Mindkét technika igazán gyártói érdekeket és előnyöket szolgál, ezekért politikai előnyökkel hitegetve a magyar politikai vezetést.
Gyorsan/röviden összefoglalva!

.

a Lynx dologgal nem értek egyet , a KF51-ről meg még nem tudni semmit hogy fikázva legyen, az tény hogy nagy jövőt én szvsz nem látok neki és elég nagy hibának tartom a mostani formában

Nem kell egyetértenünk, attól még megy tovább a Világ!

Bövebben kicsit és másként:

- Ár/érték arányban továbbra sem elsősorban nekünk jó a Lynx, hanem német gyártónak, aki az otthoni kapacitásait elveszítve, aki negyed-/ötöd német betanított munkás fizetésének szintjén kapja meg ezt tőlünk, megkötések nélkül.
Röviden összegezve: Égetően kellett neki egy otthon hiányzó kapacitás, ezért Mi fizettünk neki pár-száz milliárd HUF-ot, hogy legyen! Hmmm...

- @fip7 és mások levezették, hogy a pár éven belül a környéken rendszerbe álló APC-k, IFV-k ellen nem lesz elég a 30 mm-es űrméret a Lynx-en!

- A látszat-gyártás egy --49%-os magyar =>semmire nem jogosító hazai tulajdon-hányadú-- vállalkozásban van!
... ami egy nálunk két nagyságrenddel erősebb érdekérvényesítő képességű állam nemzetközi vállalatáé!
Lesz vmi esélyünk érdek-érvényesítésre? :oops: Váron a töri-óráról hiányzó naívak véleményét! :hadonaszos:
... iiigen, ez az az állam, amelyik --történelmi példákkal igazolva-- be-nem-váltott politikai ígéretekkel befolyásolt bennünket, "csak akkor", amikor lehetett!
Hmmm... Hurrrááá...

.

... csak vágnék a teknőből 5-10 centit, hogy kisebb súlyú célpont legyen a 35-40 mm-es hazai gyártású gépágyúval!
Ezek miatt a kontrukciós hibák és változott gyártási felállás miatt 50%-ot vágnék a rajnás-bilivasas cég profitjából is!
Jééé: megfizethető lenne egy qúúúrva jó "vas"!
Vagyis NEM német érdek, nem lesz!

.


.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Ide terveztem betenni, másodszor sikerült!





Nem kell egyetértenünk, attól még megy tovább a Világ!

Bövebben kicsit és másként:

- Ár/érték arányban továbbra sem elsősorban nekünk jó a Lynx, hanem német gyártónak, aki az otthoni kapacitásait elveszítve, aki negyed-/ötöd német betanított munkás fizetésének szintjén kapja meg ezt tőlünk, megkötések nélkül.
Röviden összegezve: Égetően kellett neki egy otthon hiányzó kapacitás, ezért Mi fizettünk neki pár-száz milliárd HUF-ot, hogy legyen! Hmmm...

- @fip7 és mások levezették, hogy a pár éven belül a környéken rendszerbe álló APC-k, IFV-k ellen nem lesz elég a 30 mm-es űrméret a Lynx-en!

- A látszat-gyártás egy --49%-os magyar =>semmire nem jogosító hazai tulajdon-hányadú-- vállalkozásban van!
... ami egy nálunk két nagyságrenddel erősebb érdekérvényesítő képességű állam nemzetközi vállalatáé!
Lesz vmi esélyünk érdek-érvényesítésre? :oops: Váron a töri-óráról hiányzó naívak véleményét! :hadonaszos:
... iiigen, ez az az állam, amelyik --történelmi példákkal igazolva-- be-nem-váltott politikai ígéretekkel befolyásolt bennünket, "csak akkor", amikor lehetett!
Hmmm... Hurrrááá...

.

... csak vágnék a teknőből 5-10 centit, hogy kisebb súlyú célpont legyen a 35-40 mm-es hazai gyártású gépágyúval!
Ezek miatt a kontrukciós hibák és változott gyártási felállás miatt 50%-ot vágnék a rajnás-bilivasas cég profitjából is!
Jééé: megfizethető lenne egy qúúúrva jó "vas"!
Vagyis NEM német érdek, nem lesz!

.


.
Oké , értem hogy mit szeretnél mondani de ,:
1.) ár/érték arányról nem tudsz beszélni mert nem tudod a lynx program részleteit , apró információtöredékekből raksz össze valamit ami nem feltétlen fedi a valóságot
2.) ár/érték arányról azért sem tudsz beszélni mert nem tudod mit tud a lynx , innentől kezdve az “érték” részét nem ismered
3.) az hogy mekkora siker/bukás lesz , nem tudja senki , eddig csak mi vettük meg , ez nem jó valóban , de ettől függetlenül még egy irdatlan jó eszköz, drága? Ja , az , modern? Igen
4.) ez a 30-as csúzli agyrém , én értem hogy megy a farokméregetés de szerintem a 30-as teljesen oké a kövi 10-20 évben, miért? Mert pl hk-ra nem ezzel kell lövöldözni , és akár tetszik akár nem az Ifv/apc-k nagyrésze ellen ez is megfelő , amire nem , arra ott a spike , de elsősorban nem arra van hogy dedikáltan vasak ellen harcoljon, hanem hogy a kiszálló srácokat támogassa
5.) tudom ezt nem Te vetetted fel de vélek egy hasonlóságot felfedezni a “30-as kevés” meg a “120 milis már a múlt és jajj de kell a 130-as csúzli” között , mindkettő agyrém de szvsz a 120/130-as minden faszságot visz
6.) ez a látszat gyártás csak a fejedben létezik , ha így vesszük a világon senki sem képes harckocsit gyártani mert sehol sem 100%-ban “hazai” a beszállítólánc/gyártás
Én azt gondolom hogy minél nagyobb részt kitudunk harapni a gyártásból , annál boldogabb leszek , de 100% sohasem lesz szvsz