[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Oké , értem hogy mit szeretnél mondani de ,:
1.) ár/érték arányról nem tudsz beszélni mert nem tudod a lynx program részleteit , apró információtöredékekből raksz össze valamit ami nem feltétlen fedi a valóságot
Valóban nem tudunk mindent a Lynx-ről! Ebben igazad van! Miért nem??? :oops:
Mindenki a nemzetközi piacon kapható elemekből LEGO-zik!
A német "partner" is ezt tette! Minkét fél ezt nyilatkozza folyamatosan! Ismert "modulok"!
Titkolódzni valójában csak akkor van értelme ilyen esetben, ha valaki túlárazott eszközt vesz! "Pont!"

De ugyanezt dobja a(z LMző-)gép is: konkurens IFV-k mindegyike, hasonló tudásszintet kínálva, ad meg jelentősen alacsonyabb külpiacos árat, mint Mi magunknak, a "saját-részre" gyártott "üzemmódban"!!!
Ez a saját-részre-külpiac árkülönbség izraeli esetben dokumentáltan 2-3(+)-szoros különbség!
Finn esetben hasonlóan!
Vagyis "ízlelgessük": A Magyarország részére "saját-részre" ár valamivel/jelentősen drágább mint más gyártók "külpiacos" ára!!!
Ebből gyorsan és logikusan következik, hogy a hivatalos Vetítéssel szemben, valójában nem vagyunk a "saját-részre-gyártás" pozícióban!
Ugyanolyan "külpiacos" áron vásároltunk, mint bárki más! Az emlegetett 49%-os tulajdonú hadiipari cég semmilyen valós érdekérvényesítést nem jelent!
Tisztán egy politikai hátterű kifizető-hely, amely ráadásul megoldotta a német parazita időközben felmerült gyártási problémáját! ... amiért még fizettünk is!

Az egész "szakma" --hadi-ipar-- rajtunk röhög! Szösszenet: Egy kapcsolat megtagadta, hogy rákérdezzen erre, mert "égő" a magyar kapcsolat! :mad:

Az is kellemetlen kérdéseket és válaszokat vet fel, hogy a beígért "civil-motor"=>jelentősen-kedvezőbb-ár című Nemzeti ígérettel mi is lett???
Mert ez millió(+)-€ (is) egyszerűen eltűnt a leszállítási időpontra !!!
... és nem látok ennek okaként semmilyen valós +képességet a korábbiakhoz képest, a titkosított "valamik"-en kívül!
???

Én szívesen tévednék: Miket tud a korábbiakhoz képest a Lynx, ami miatt eltűnt a pár-milliós beígért civil-motor, +saját-gyártási árelőny???
Örömmel várok egy listát, sok-sok és komoly képességgel, mert pár-millió €/darab összeg tűnt el!!!

2.) ár/érték arányról azért sem tudsz beszélni mert nem tudod mit tud a lynx , innentől kezdve az “érték” részét nem ismered

Tudom, hogy mit-tudnak/milyen-áron más technikák, amilyen képességek nekünk és a NATO-nak elegendőek más államok esetében, és hagynak pénz az összfegyvernemi haderőnek!!!



3.) az hogy mekkora siker/bukás lesz , nem tudja senki , eddig csak mi vettük meg , ez nem jó valóban , de ettől függetlenül még egy irdatlan jó eszköz, drága? Ja , az , modern? Igen
  1. Vannak ismert, sikeres külföldi példák "saját-LEGO"-s haditechnikára, harmad/féláron a Lynx-hez képest!
  2. Vannak változások a világpolitikában, amik a "kizárólagos-Minőség"/"Béke-haderő" nevű korábbi terveket kényszerűen megváltoztatták!!!
  3. Ennek a változásnak való megfelelést -- =>Mennyiség kell a Minőség mellé, és gyorsan-- nyomokban sem látni a Lynx és összfegyvernemi háttere esetében sem!

4.) ez a 30-as csúzli agyrém , én értem hogy megy a farokméregetés de szerintem a 30-as teljesen oké a kövi 10-20 évben, miért? Mert pl hk-ra nem ezzel kell lövöldözni , és akár tetszik akár nem az Ifv/apc-k nagyrésze ellen ez is megfelő , amire nem , arra ott a spike , de elsősorban nem arra van hogy dedikáltan vasak ellen harcoljon, hanem hogy a kiszálló srácokat támogassa
Nekem @fip7 egyszerű és világos levezetése azt mutatja, hogy az 1-2-3 éven belül megjelenő szomszédos APC-k IFV-k ellen sem lesz elég magában a 30 mm-es gépágyú! A 100e(+)€/db-os ATGM pedig nincs/nem-lesz korlátlanul!
"Bónusz-gond": A drónok elleni harc esetén használható különleges, programozott lőszerek esetében a pedig megfizethetetlen árú és zsarolási potenciált jelentő kizárólagos, külföldi lőszer-beszállítók vannak.


5.) tudom ezt nem Te vetetted fel de vélek egy hasonlóságot felfedezni a “30-as kevés” meg a “120 milis már a múlt és jajj de kell a 130-as csúzli” között , mindkettő agyrém de szvsz a 120/130-as minden faszságot visz
A 130 mm-es ágyú egy gyártói "Nünüke", az újabb monopol-helyzetük érdekében!
Sehol/soha nem tartottam jónak, nyomokban sem, sőt, "ekézem" ezt a 130 mm-es --szerintem-- baromságot...
Nincs a kettő között párhuzam (Nálam)!

6.) ez a látszat gyártás csak a fejedben létezik , ha így vesszük a világon senki sem képes harckocsit gyártani mert sehol sem 100%-ban “hazai” a beszállítólánc/gyártás
Az ár esetében kifejtett érvelés és a számok=>ár mutatja valós helyzetünket: még ha akár gyártásban is közel állunk a vmilyen szintű "saját"-hoz, ez a tudás/képesség az árak esetében NULLA, azaz SEMMI érdekérvényesítéhez nem volt elég!
Utalok a lényegre: ahol valós saját gyártás --és ezzel járó érdekérvényesítés-- van, ott a "saját-részre" és "külpiacos" ár között minimum 2-es szorzójú árkülönbség van!
A Rajna-bilivas/Magyarország esetben ez nem-hogy félárat jelentett a számunkra, hanem plusz 10-25% árat eredményezett, a hasonló tudású IFV-árhoz képest!

Ez Nekem nem siker!
Nekem vannak józan ész alapján összehasonlítható számaim, ahol nem a "Titkosított-Halálcsillag-képesség-minden-Lynx-ben" alapján, látatlanban kell elfogadnom egy durván-emelt árat, a korábban megígérthez képest!


Én azt gondolom hogy minél nagyobb részt kitudunk harapni a gyártásból , annál boldogabb leszek , de 100% sohasem lesz szvsz

Teljesen igaz! Én is azt veszem észre, hogy a korábban ígérthez képest komolyabb gyártási arányt kapunk!
... ami a kiszivárgott hírek alapján azért van mert ez a korábban meglévő német gyártási képesség eltűnt a Rajna-bilivasból!
Nekem üzleti kapcsolódásaim alapján összegezve: A korábbinál jelentősebb szerepet kapunk mert szüksége van ránk a "partnernek"!
Bár a partnernek van szüksége ránk a szerződés teljesítése érdekében, de MI FIZETÜNK újabb "százast"(milliárdot), hogy a gyártás rendben legyen!!! Őőőő/izééé/Khmmm...


Valami durván nincs rendben a Nemzeti Politika által hangoztatott "sikerhez" képest a függőségi és (érdekérvényesítő-)erőviszonyok ügyében!

Olyan "Úriember(kedő)-Balek" szerep kezd kibontakozni a média-ködből, mint a közel-múltas, szomorúan végződő történelmi hiba esetében!


.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Olvasd àt jelenleg milyen áron van a cv-90 beszerzés a cseheknél jelenleg.
Milyen ára volt akkor a CV-90-nek amikor szerződést kötöttünk a Lynx-re??? :oops:

Milyen összehasonlítható ára van most a Lynx-nek! :oops:

Hol a "civil-motor-olcsó-lesz" millió(+)€/db ???
... ami motor nem is az eredeti 1.400LE-s, hanem 1.240LE???

Ezt a kompenzációt sem hirdeti-ezerrel egyik gél sem! Miiért is nem? :oops:

Nekem már gusztustalan-politikus-gyanúsan sok kérdőjel és titkosított infó van!

Rengeteh csontváz fog kiesni a szekrényből akár egy belső-FIDESZ váltás után is!!!

Nem kell ehhez DK-val riogatni!

.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 139
124 765
113
Milyen ára volt akkor a CV-90-nek amikor szerződést kötöttünk a Lynx-re??? :oops:

Milyen összehasonlítható ára van most a Lynx-nek! :oops:

Hol a "civil-motor-olcsó-lesz" millió(+)€/db ???
... ami motor nem is az eredeti 1.400LE-s, hanem 1.240LE???

Ezt a kompenzációt sem hirdeti-ezerrel egyik gél sem! Miiért is nem? :oops:

Nekem már gusztustalan-politikus-gyanúsan sok kérdőjel és titkosított infó van!

Rengeteh csontváz fog kiesni a szekrényből akár egy belső-FIDESZ váltás után is!!!

Nem kell ehhez DK-val riogatni!

.
A csehek akkor kezdtek el pöcsölni a szerződésükkel amikor mi és mivel most írtak alá, majdnem dupla annyiba kerül mint a mi beszerzésünk, akkor egy árban volt a CV-90-el az ascod 2 meg drágább.
Olvasd már el a szlovák összehasonlítási teszteket. A szlovákok azt hozták ki pl, hogy a lynx fenntartási költsége kissebb mint a CV-90-é.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
A csehek akkor kezdtek el pöcsölni a szerződésükkel amikor mi és mivel most írtak alá, majdnem dupla annyiba kerül mint a mi beszerzésünk, akkor egy árban volt a CV-90-el az ascod 2 meg drágább.
Olvasd már el a szlovák összehasonlítási teszteket. A szlovákok azt hozták ki pl, hogy a lynx fenntartási költsége kissebb mint a CV-90-é.

Röviden összegezve: a titkosított "nem-tudjuk-mitől-de-Halálcsillag"-Lynx álltólag valamivel kevesebbe kerül, mint a nyilvános, ismert infók alapján "összerakott/árazott" CV-90-es!

Korrekt "pedig-nem-is-szakmabeliek" ilyenkor betesznek egy érthető, alátámasztott --ha kell ok-okozat következtetéses-- táblázatot árakkal, képességekkel, műszaki-szolgáltatási-egyéb tartalommal, mert ez az alap!

Dudinak ugyan ez sem szokott számítani, de Én nem vagyok Dudi.
... viszont ha nincs táblázat, leszek: mert akkor már van "mire"(nincs SEMMI valós ellenérv)! :hadonaszos:

U.I.: Dudinak: Nem "bántásiból" írtam!


:hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 139
124 765
113
Röviden összegezve: a titkosított "nem-tudjuk-mitől-de-Halálcsillag"-Lynx álltólag valamivel kevesebbe kerül, mint a nyilvános, ismert infók alapján "összerakott/árazott" CV-90-es!

Korrekt "pedig-nem-is-szakmabeliek" ilyenkor betesznek egy érthető, alátámasztott --ha kell ok-okozat következtetéses-- táblázatot árakkal, képességekkel, műszaki-szolgáltatási-egyéb tartalommal, mert ez az alap!

Dudinak ugyan ez sem szokott számítani, de Én nem vagyok Dudi.
... viszont ha nincs táblázat, leszek: mert akkor már van "mire"(nincs SEMMI valós ellenérv)! :hadonaszos:

U.I.: Dudinak: Nem "bántásiból" írtam!


:hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:


.
Guglizd màr ki a szlovàkok NYILVÁNOS elemzését amit kiadtak kérlek a beszerzésükről, árakkal összehasonlítási szempontokkal.Konkrétan hetekig rágta a fórum, @arcas rakta be anno.
Használd az LMzési kèpességeid kérlek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
hajrá, tegyél be te is.

Szoktam!
A T-72 költséghatékonysági vitánál --több estben is--, nem is jöttek csak főleg személyeskedő válaszok. Érvek nem voltak! Azóta sem!
+ a Zrínyi rohamlöveg mostanában és továbbiak, ...


A Lynx és német társai esetében pedig a "Halál-csillag-lesz-de-nem-mondhatom-miért/Titkossas" érvelési kategóriát Én nem használom!
Direkt, egyszerű összehasonlítás a politikai okok miatt nem-nyilvános hazai infók okán gyakorlatilag nem lehetséges! Nem véletlen! Politikai érdekek érvényesülése esetén ez a szokásos forgatókönyv a katonai beszerzéseknél!
... szinte minden országban!

Van döntés-hozatalban és értékelésben általánosan elfogadott és használt "közvetett infók/bizonyítás alapján történő összehasonlítás", ami alapján a Lynx a "Politikai szempontok miatt aránytalanul és erősen túlárazott" haditechnikai eszköz-csoport kiemelkedő tagja!


A marketing-/média-mázat lecsupaszítva: balekot csináltak belőlünk! Kár és sajnálom!
Most, folyamatosan megy a hazai Politika részéről a Lynx-es "szerecsen-mosdatás"! Egy váltás után meg dőlnek majd ki a csontvázak a szekrényből ebben a témában is!

.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 139
124 765
113
A T-72 költséghatékonysági vitánál --több is--, nem is jöttek csak főleg személyeskedő válaszok. Érvek nem voltak! Azóta sem!
+ a Zrínyi rohamlöveg, ...
Egyetlen valós árral megtámogatott táblázatot nem tettél be és amikor rákérdeztünk, hogy mi alapján számolod valami olyasmit mondtál, hogy kiszámolták a barátaid és nyilvánosan nem írod be mert ellopják a cégek...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Egyetlen valós árral megtámogatott táblázatot nem tettél be és amikor rákérdeztünk, hogy mi alapján számolod valami olyasmit mondtál, hogy kiszámolták a barátaid és nyilvánosan nem írod be mert ellopják a cégek...

Nem!
Ez most egy szoftos karakter-gyilok!

Hanem: Akkor is leírtam, hogy egy passzív védelemre kihegyezett(modernizált BDD), +APS, +BMS(harctéri hálózatos kommunikációval) modernizált változat elég lenne --nem további arany-áras/csúcs-szenzoros--!
Változattól függően 1-3millió közötti áron írtam megoldhatónak akkor, a további jóindulat-vásárlós "csak-Leo"-k álmodása helyett!!!
Azt is megemlítve már akkor is, hogy ez esetben megvan a Mennyiség a Leo-k Minősége mellé, és marad pénz az összfegyvernemi támogatásra!!!

Covid előtt kb. 1 évvel!!!

A továbbiak --ha lesznek-- menjenek a "helyükre" => HUN/T-72!


.
 
  • Vicces
Reactions: perceptron

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 139
124 765
113
Nem! Ez egy szoftos karakter-gyilok! Akkor is leírtam, hogy egy passzív védelemre kihegyezett(modernizált BDD), +APS, +BMS(harctéri hálózatos kommunikációval) modernizált --nem további csúcs-szenzoros-- változat elég lenne, változattól függően 1-3millió közötti áron a további "csak-Leo"-k álmodása helyett!!!
Azt is megemlítve már akkor is, hogy ez esetben megvan a Mennyiség a Leo-k Minősége mellé, és marad pénz az összfegyvernemi támogatásra!!!

Covid előtt kb. 1 évvel!!!

A továbbiak --ha lesznek-- menjenek a "helyükre" => HUN/T-72!


.
Amikor azt mondtad, hogy 1 millióból kihozod azt amit kitaláltál sosem tudtad megalapozni semmivel. Ez azóta is így van.
De igazad van ne szemeteljük össze a topikot, de nem is kívánok veszekedni. @arcas remélem segít rajtunk is kitúrja a szlovák tender részleteit taglaló elemzést amit korábban berakott.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 057
14 216
113
Arra utalok, hogy a semmin vitázol, miközben annyit kellene tenned, hogy leírod, hogyan is jönne kis egymillióból mindaz, de ehelyett küzdesz meg floodolsz (mert sehogyan).

Akkor sem tudtál SEMMI azaz NULLA érdemlegeset szólni, ahogy azóta is ritkán!
eddig is csak azért úsztad meg, mert "Ignore"-on voltál mert nem volt rád pazarolható időm!
"Jó hírem van!" ;)

Egyet találgathatsz! :hadonaszos:

.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 138
10 471
113
Szoktam!
A T-72 költséghatékonysági vitánál --több estben is--, nem is jöttek csak főleg személyeskedő válaszok. Érvek nem voltak! Azóta sem!
+ a Zrínyi rohamlöveg mostanában és továbbiak, ...


A Lynx és német társai esetében pedig a "Halál-csillag-lesz-de-nem-mondhatom-miért/Titkossas" érvelési kategóriát Én nem használom!
Direkt, egyszerű összehasonlítás a politikai okok miatt nem-nyilvános hazai infók okán gyakorlatilag nem lehetséges! Nem véletlen! Politikai érdekek érvényesülése esetén ez a szokásos forgatókönyv a katonai beszerzéseknél!
... szinte minden országban!

Van döntés-hozatalban és értékelésben általánosan elfogadott és használt "közvetett infók/bizonyítás alapján történő összehasonlítás", ami alapján a Lynx a "Politikai szempontok miatt aránytalanul és erősen túlárazott" haditechnikai eszköz-csoport kiemelkedő tagja!


A marketing-/média-mázat lecsupaszítva: balekot csináltak belőlünk! Kár és sajnálom!
Most, folyamatosan megy a hazai Politika részéről a Lynx-es "szerecsen-mosdatás"! Egy váltás után meg dőlnek majd ki a csontvázak a szekrényből ebben a témában is!

.
Nem láttam még hogy beraksz ide linkeket olcsón eladott katonai eszközökről.
Az hogy "szerinted" lehet olcsó ha János és Józsi hegeszti a T-55-re a nagyobb ágyút még nem bizonyíték, még ha van aki rakéttákkal együtt rakja fel a Paint-ben.

A modern eszközök drágák, te ezt nem akarod elfogadni.
Azt értem hogy szerinted nem jó hogy egy 12+44tank+200gyalogsági harcjármű+24 önjáró löveg + 50 páncélozott terepjáró + 25 öreg vontatott ágyú +300 elavult BTR lesz a magyar honvédség szárazföldi erejének nehézfegyverzete. Mert most erről van szó, ha lehúzzuk a mázat a Hi-tech meg egyéb majomkodó szlogenekről. Lehet hogy inkább több, de kevésbé modern, esetleg használt kellett volna, igen, lehet. De az sincsen már gombokért, az tíz éve volt (valamennyire igaz, mert utána a kapták a számlát a karbantarásról vastag filccel írva), ezért kár minden egyes nap egy bibilát írnod, ha már minden fórumolvasó tudja ezt a véleményedet.
Nekem sem tetszik. ez kevés. Igen, lehetett volna ennyi pénzből több? Biztosan, de ha a keretösszeg változatlan akkor nem jön ki több modern,új fegyver más eszközből sem, akkor a minőségből kellett volna lejjebb adni. Hogy megkérik az árát? Meg, mert megtehetik, mert keresni akarnak.
Van itthon tudás önállóan tankot/radart/ágyút/rakétát/IFV/Helikopter-t tervezni? Dehogy van! Honnan is lenne? Erről álmodozni felesleges- akár arról hogy majd nekünk csinálják meg az olcsót, amire csak mi jövünk rá hogy létezik.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 415
37 720
113
Legyen valami pozitívum is a Hiúzzal kapcsolatban, az igazat megvallva én is drágának találom és a koreai k21 jobban tetszik, de felhozok egy ellenpéldát, aminél a hiúz program sokkal jobban muzsikál, ez pedig az ánglius Ajax:
A brit hadsereg Ajax páncélozott jármű projektje "visszatért a helyes útra
"A Honvédelmi Minisztérium 589 darab korszerű jármű megépítésére irányuló projektje komoly kritikákat váltott ki, mivel közel 13 éve működik anélkül, hogy egyetlen telepíthető járművet is biztosítana.

Eredetileg 2017-ben állt volna szolgálatba, de többször elhalasztották, többek között zaj- és rezgésproblémák miatt, amelyek miatt a katonák megsérültek a járműveket tesztelve.
Az Ajax programja, bármennyire is öltöztetjük fel, teljes és komplett katasztrófa volt. Igazi zűrzavar volt."
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 027
23 302
113
@arcas remélem segít rajtunk is kitúrja a szlovák tender részleteit taglaló elemzést amit korábban berakott.
Esetleg ird meg milyen adatokat vessek össze, hogy ne csak a linkekkel fárasszalak benneteket, és kihámozom ide a lényeget.... :) nem követtem az itteni vitát. A tanulmányok és értékelések itt vannak:
https://www.mosr.sk/studie-uskutocnitelnosti/
A láncosok utolsó doksija asszem ez:
https://www.mosr.sk/data/files/4881_tudia-uskutocnitelnosti-pbov-a-pov-verzia-12.pdf
A gazdasági elemzése a nyertes ajánlatnak egy egyébként érdekes Janes adalékkal - CV90 Price Analysis Support Non-Technical Summary a végén:
https://www.mfsr.sk/files/archiv/86/MO_Aktualizacia_PBOV_20221212.pdf
Itt a kedvencem: "Ponuka spoločnosti BAE Systems bola overená nezávislou agentúrou Janes" - azaz a BAE ajánlatot a "független" Janes ügynökség ellenőrizte! :)
stb.
vagy mondjátok meg mit kerestek úgy egyszerűbb...vagy ott lesz a Lynx vagy szlovák fejlesztési topikban.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 139
124 765
113
Esetleg ird meg milyen adatokat vessek össze, hogy ne csak a linkekkel fárasszalak benneteket, és kihámozom ide a lényeget.... :) nem követtem az itteni vitát. A tanulmányok és értékelések itt vannak:
https://www.mosr.sk/studie-uskutocnitelnosti/
A láncosok utolsó doksija asszem ez:
https://www.mosr.sk/data/files/4881_tudia-uskutocnitelnosti-pbov-a-pov-verzia-12.pdf
A gazdasági elemzése a nyertes ajánlatnak egy egyébként érdekes Janes adalékkal - CV90 Price Analysis Support Non-Technical Summary a végén:
https://www.mfsr.sk/files/archiv/86/MO_Aktualizacia_PBOV_20221212.pdf
Itt a kedvencem: "Ponuka spoločnosti BAE Systems bola overená nezávislou agentúrou Janes" - azaz a BAE ajánlatot a "független" Janes ügynökség ellenőrizte! :)
stb.
vagy mondjátok meg mit kerestek úgy egyszerűbb...vagy ott lesz a Lynx vagy szlovák fejlesztési topikban.
Bekerülèsi és üzemben tartási árak összehasonlítása.

De az kéne amikor összehasonlítjàk a tenderen lévő gépeket.