[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 717
113
A jelenlegi béka segge alatt lévő illetményekkel fenntartunk egy 40.000+ fős rendőrséget. A most elkezdett illetményfejlesztésekkel a Honvédség mostani étszámát, békeidőben, akár 50.000 főre is növelhetnék, ha az illetmények mindenütt a megfelelő mértékben meg lenénnek emelve. Úgy ahogy a Lynx zlj. esetében történt. Akkor már csak az egyéb feltételeket kellene megteremteni, hogy a sok jelentkezőből, feltöltsék a haderőt.
Megsütött a nap vagy Xanaxra ittál? 40.000 fő?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Megsütött a nap vagy Xanaxra ittál? 40.000 fő?
Ha beleszámolja a RIASZ állományt, szerintem vagyunk annyian. A hivatásososokra gondolsz rendőr alatt, akkor persze igazad van, hogy jóval alacsonyabb ennél a létszám. De a Riasz állománynak is van bére, még akkor is, ha ők kevesebbet keresnek mint a hivatásosok.

Minden pénzkérdés. Mondjuk nálunk már kezdik akadályozni hogy másik szervhez menjenek az emberek. A honvédség most messze jobb hely, mint a rendőrség. És egy 30 alatti rendőrt nem tudom mi tartana nálunk, ha az adott városban van laktanya.....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 021
38 352
113
Ahogy kinéz,semmiféle zalai export nem lesz se a Lynxből,se a Fanterből......
Alapvetően én is szkeptikus vagyok ami az európai piacot illeti, de voltak itt katariak megnézni a gyárat és a Lynxet. Az "olajos arabok" szeretnek ugyanabból a kategóriából összevásárolni 5 félét, szóval akár még lehet is ebből valami. Ők elég gazdagok és hülyék ehhez! ;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 244
113
Ahogy kinéz,semmiféle zalai export nem lesz se a Lynxből,se a Fanterből......
őszíntén adná az ég miközben 20 évig gyártásbalennének zalán ezek az eszközök és akkor a saját igényeink ki lennének elégítve. de nem így lessz katari barátaink egész biztos gondoskodni fognak arról hogy ne csak magunknak gyártsunk zalába lánctalpasokat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Alapvetően én is szkeptikus vagyok ami az európai piacot illeti, de voltak itt katariak megnézni a gyárat és a Lynxet. Az "olajos arabok" szeretnek ugyanabból a kategóriából összevásárolni 5 félét, szóval akár még lehet is ebből valami. Ők elég gazdagok és hülyék ehhez! ;)
őszíntén adná az ég miközben 20 évig gyártásbalennének zalán ezek az eszközök és akkor a saját igényeink ki lennének elégítve. de nem így lessz katari barátaink egész biztos gondoskodni fognak arról hogy ne csak magunknak gyártsunk zalába lánctalpasokat.
Oké,igaz,Katart kihagytam a számitásbol
Bár náluk is inkább egy német összelegózású változatra van inkább esély-mert hát mi az hogy nem No-ba készül?!?Mi német technikáért nyitottunk az oilcsapon!
Nagyobb tétel esetén ma már meg az olajosok is szeretnek otthon legoztatni (mert persze nem maguk rakják őssze,csak náluk)
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 021
38 352
113
Oké,igaz,Katart kihagytam a számitásbol
Bár náluk is inkább egy német összelegózású változatra van inkább esély-mert hát mi az hogy nem No-ba készül?!?Mi német technikáért nyitottunk az oilcsapon!
Nagyobb tétel esetén ma már meg az olajosok is szeretnek otthon legoztatni (mert persze nem maguk rakják őssze,csak náluk)
Azért az olajos arabok pont nem az iparról híresek - az ezerszer egyszerűbb építő iparban sem dolgoznak helyiek. Alanyi jogon járó jövedelemből vagy állami kamu-melókból él szinte mindenki. Szóval nem hinném, hogy maguk akarnák gyártani, de ha mégis akkor is pár tucat zalai gyárból gördülne ki akkor is...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
Azért az olajos arabok pont nem az iparról híresek - az ezerszer egyszerűbb építő iparban sem dolgoznak helyiek. Alanyi jogon járó jövedelemből vagy állami kamu-melókból él szinte mindenki. Szóval nem hinném, hogy maguk akarnák gyártani, de ha mégis akkor is pár tucat zalai gyárból gördülne ki akkor is...
Meglepődnél, ha tudnád, hogy például az UAE mennyit ruházott be hadiiparba...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Azért az olajos arabok pont nem az iparról híresek - az ezerszer egyszerűbb építő iparban sem dolgoznak helyiek. Alanyi jogon járó jövedelemből vagy állami kamu-melókból él szinte mindenki. Szóval nem hinném, hogy maguk akarnák gyártani, de ha mégis akkor is pár tucat zalai gyárból gördülne ki akkor is...
Olvasd el amit irtam,újra......
Halcon Denel termékeket rak össze,vendégmunkásokkal,és felcimkéz.Rabdan ugyan igy készült.Mint a lapra szerelt IKEA bútort,összelegózzák a vendégmunkások.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 021
38 352
113
Olvasd el amit irtam,újra......
Halcon Denel termékeket rak össze,vendégmunkásokkal,és felcimkéz.Rabdan ugyan igy készült.Mint a lapra szerelt IKEA bútort,összelegózzák a vendégmunkások.
Te is olvasd el újra amit én írta! ;)
Ha helyi gyártást is kérnek, pár tucat akkor is Zalában készülne vagy akár komplett részelemek amiket aztán összeszerelhetnek maguknál. Szóval valamennyi export így is, úgy is akadna egy arab vásárló esetében.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 739
5 323
113
őszíntén adná az ég miközben 20 évig gyártásbalennének zalán ezek az eszközök és akkor a saját igényeink ki lennének elégítve. de nem így lessz katari barátaink egész biztos gondoskodni fognak arról hogy ne csak magunknak gyártsunk zalába lánctalpasokat.
Szittya, engedj meg egy kérdést, ha meg nem sértelek.
Mostanában volt valami pozitív változás az életedben?
Mintha kicseréltekvolna, teljesen más stílusban írsz és más fajta tartalmakat osztasz meg a fórumon, szinte új ember lettél.
Vagy eddig mindenkit félrevezettél.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Te is olvasd el újra amit én írta! ;)
Ha helyi gyártást is kérnek, pár tucat akkor is Zalában készülne vagy akár komplett részelemek amiket aztán összeszerelhetnek maguknál. Szóval valamennyi export így is, úgy is akadna egy arab vásárló esetében.
Zala egy összeszerelő manufaktúra,ami import elemeket szerel össze.Vagyis pont azt csinálja,amit egy katari összeszerelő üzem is csinálna....Max pár mintapéldány mehetne innen,ha azokat is nem az RM anyagyára csinálná inkább.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 747
113
Exportól egyenlőre szó sincs, a német gyártás lefutása után, a zalai gyártás ütemének felfutása várható, a Honvédségnek. Addig lassan készülnek a hazai gépek is. Lassan, mert beszállító annyi van amennyi, nevezetesen kevés. Azok is békeállapotban, mert a megrendelésük az ukrán orosz háborúig, annyi volt amennyi. Kevés. Most meg mindenki azt várja, havonta százával ontsa a hadiipar a páncélosokat. Hát ez nem megy ennyire egyszerűen.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 650
18 986
113
Szittya, engedj meg egy kérdést, ha meg nem sértelek.
Mostanában volt valami pozitív változás az életedben?
Mintha kicseréltekvolna, teljesen más stílusban írsz és más fajta tartalmakat osztasz meg a fórumon, szinte új ember lettél.
Vagy eddig mindenkit félrevezettél.
Lehet cserélt Wilsonal!?