[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 292
12 602
113
Egyetlen harckocsiakna felismerhetetlenre tépi, 12,7-es Dushka keresztül lövi, de valszeg a páncéltörős PKM lőszer is.
Az 60+ éves RPG-7 is kilövi...

A gyors halált lehet vele megvalósítani - nem huszárkodást!
Olvasd el a Haditechnikás cikket a Wiesel-1 harceljárásáról.
Nyilván nem a faltörő kos szerepét szánják neki.
Tagolt terepen, településharcban komoly szerepe van.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and L.O.B

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 828
35 125
113
Egyetlen harckocsiakna felismerhetetlenre tépi, 12,7-es Dushka keresztül lövi, de valszeg a páncéltörős PKM lőszer is.
Az 60+ éves RPG-7 is kilövi...

A gyors halált lehet vele megvalósítani - nem huszárkodást!
Nem véletlen nem is ilyesmire tervezték. Az egy tuztamogato jármű legiszallitasu csapatok számára semmi több támogató nem harcoló elem. Ahogy írod nem is alkalmas másra mint tuztamogatasra.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 306
2 668
113
Akkor már Wiesel-1.
Azzal tényleg meg lehetne valósítani a modern kori huszárhadviselést.
Ebből a szempontból kifejezetten szeretem a német nyelvet: waffentrager.
Tupontosan meghatározza hogy a wiesel mire jó és mire szánták.
Szerintem pont huszaroknak nem igazán lenne megfelelő.
Modern kori huszarhadviselest meg kb anakronizmus - főleg hogy épp most taltosodott meg a felderítés a drónok ak köszönhetően.
Hagyományőrzés szempontjából lehet ráhúzni gépesített egységekre a huszár elnevezést -sot, nekem tetszene is, a gránátos zászlóalj meg a páncélozott Hajdu hallatán kikerekedett a szemem - de most hogy valami nagyon unikalis valamit kitalálni nekik...hát nem Tom.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 847
37 986
113
Nem véletlen nem is ilyesmire tervezték. Az egy tuztamogato jármű legiszallitasu csapatok számára semmi több támogató nem harcoló elem. Ahogy írod nem is alkalmas másra mint tuztamogatasra.
Hogy támogat tüzet nulla páncélzattal? Gépkarabélyt leszámítva bármi kilövi.

Légiszállítású alakulatok létjogosultsága is kérdéses: ebbe a feladat körben a VDV is leszerepelt. Ellensége légvédelem mellett nem alkalmazhatóak.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 292
12 602
113
Hogy támogat tüzet nulla páncélzattal? Gépkarabélyt leszámítva bármi kilövi.

Légiszállítású alakulatok létjogosultsága is kérdéses: ebbe a feladat körben a VDV is leszerepelt. Ellensége légvédelem mellett nem alkalmazhatóak.
Nézd már végig a belinkelt videót.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 828
35 125
113
Hogy támogat tüzet nulla páncélzattal? Gépkarabélyt leszámítva bármi kilövi.

Légiszállítású alakulatok létjogosultsága is kérdéses: ebbe a feladat körben a VDV is leszerepelt. Ellensége légvédelem mellett nem alkalmazhatóak.
Attól még erre a feladatra tervezték. Úgy támogat tűzzel gyenge pancelvedelemmel hogy a tűz fegyvere erősebb a kézi lőfegyverekkel. A legiszallitasu csapatok feladata nem az hogy az ellenseg komoly ellenállását lekuzdje hanem az hogy váratlan helyen csapjanak le.
Hogy mennyire járt el felettük az idő amikor tervezték évtizedekkel ezelőtt ... Évtizedekkel ezelőtt. Évtizedekkel ezelőtt...
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 847
37 986
113
Attól még erre a feladatra tervezték. Úgy támogat tűzzel gyenge pancelvedelemmel hogy a tűz fegyvere erősebb a kézi lőfegyverekkel. A legiszallitasu csapatok feladata nem az hogy az ellenseg komoly ellenállását lekuzdje hanem az hogy váratlan helyen csapjanak le.
Csak hogy kézi páncéltörő fegyverek, meg ATGM már mindenhol vannak raj meg szakasz szinten.
Hogy mennyire járt el felettük az idő amikor tervezték évtizedekkel ezelőtt ... Évtizedekkel ezelőtt. Évtizedekkel ezelőtt...
Tényleg nem mai darab a Wiesel, csak az a fura, hogy tervezik az utódját (LuWa) hasonlóan közel nulla páncél védelemmel.
Az ellenséges légvédelmen átjutni a légi szállításúaknak önmagában kihívás, egy ilyen alig védett járművel nem is húznák sokáig.
Talán valami APS-sel életképesebb lenne, de azok meg megdobják a súlyát...

Nem igazán látom ennek a helyét MH-ben.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 828
35 125
113
Csak hogy kézi páncéltörő fegyverek, meg ATGM már mindenhol vannak raj meg szakasz szinten.

Tényleg nem mai darab a Wiesel, csak az a fura, hogy tervezik az utódját (LuWa) hasonlóan közel nulla páncél védelemmel.
Az ellenséges légvédelmen átjutni a légi szállításúaknak önmagában kihívás, egy ilyen alig védett járművel nem is húznák sokáig.
Talán valami APS-sel életképesebb lenne, de azok meg megdobják a súlyát...

Nem igazán látom ennek a helyét MH-ben.
Nincs is tervbe semmi ilyesmi úgy tudom. Nem is volt hasonlonk sohasem úgy tudom.
Akiknek fontos a legiszalitas azoknak kell ilyen jármű ha kilövik kilövik. Akkor 2 ember meghal. Ha nincs akkor még 20 ember hal meg... Ez van. A háborúba emberek halnak meg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 405
79 390
113
Olyan érdekes, hogy mennyire kardoskodtak a BTR mellett miközben az ugyanolyan nulla páncélzatú Wiesel semmirevaló. Ami persze igaz is, épp csak a BTR is pont ugyanolyan semmirevaló típus.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 828
35 125
113
A repülés alapból életveszélyes erre jön hogy ellenséges terület felé repullni ami szintén életveszélyes majd ott ejtoernyozni adott esetben ami szintén életveszélyes majd ott harcolni ami szintén életveszélyes. Direkt bekeritesbe menni oda amit mindenki más megpróbál elkerülni szituáció bízva abban hogy majd jönnek a többiek.... Le a kalappal de ez halmozottan életveszélyes meló. Nem véletlen a legnagyobb fenegyereke két szedik össze ilyen alegysegekbe. Jó mint látjuk gyakoribb a frontvonal közelbe leszallitas de a fenti mélységi sem pl nélküli ukranba. Kievnel sikertelen volt advejwvkanal sikeres. Szerintem annak aki ilyenre jelentkezik 20adrangu hogy egy plehdobozba van e zárva vagy csovaz veszi körül aki beveti még úgyis tudja hogy veszteség lessz mert kibaszott veszélyes melo
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 219
67 753
113
Bár a Wieselnek van ATGM és légvédelmi rakéta hordozó változata ami azért használható dolog (a közelébe nem kell velük menni a tűzharcnak).
Btr-be meg be lehet dobni ilyet az ajtón aztán kész. Btr van 5-600db, Wiesel meg halisten nincs. Ráadásul Wiesellel 0 tenyleges háborús tapasztalat van. Miattam adják neki akkor a szerbeknek, ők legalább muszakilag felujitjak és modernizaljak is. Mi meg 30 év alatt csak tonkrebaxtuk őket úgyis, nemhogy felújítás vagy modernizálas.
Aztán majd ha elfogynak megy a baka a csataba harci Ikarusszal, nekem úgyis jó, nem én ülök benn.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Nemerson and L.O.B

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 405
79 390
113
Btr-be meg be lehet dobni ilyet az ajtón aztán kész. Btr van 5-600db, Wiesel meg halisten nincs. Ráadásul Wiesellel 0 tenyleges háborús tapasztalat van. Miattam adják neki akkor a szerbeknek, ők legalább muszakilag felujitjak és modernizaljak is. Mi meg 30 év alatt csak tonkrebaxtuk őket úgyis, nemhogy felújítás vagy modernizálas.
Aztán majd ha elfogynak megy a baka a csataba harci Ikarusszal, nekem úgyis jó, nem én ülök benn.
Még bepakolni is nehézkes bármit is abba a szarba és hely sincs semminek.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 306
2 668
113
Bár a Wieselnek van ATGM és légvédelmi rakéta hordozó változata ami azért használható dolog (a közelébe nem kell velük menni a tűzharcnak).
Úgy szoktam gondolni rá,, hogy Jeep, lanctalpon.
(Jó, nem az, de mégis)
Teljesen hasznos dolgokat lehet rakni (felderítő, radar, aknavető, atgm, hordagy) és gyakorlatilag mindenhol elmegy.
A 20mm és az kicsit suta a védelme miatt, viszont az is elmegy ott is, ahol más nem.
Valamit valamiért.
Lenne helye szerintem akár nálunk is, de hogy nem a wiesel kellene hogy legyen a sereg gerince, az tuti.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 292
12 602
113
Úgy szoktam gondolni rá,, hogy Jeep, lanctalpon.
(Jó, nem az, de mégis)
Teljesen hasznos dolgokat lehet rakni (felderítő, radar, aknavető, atgm, hordagy) és gyakorlatilag mindenhol elmegy.
A 20mm és az kicsit suta a védelme miatt, viszont az is elmegy ott is, ahol más nem.
Valamit valamiért.
Lenne helye szerintem akár nálunk is, de hogy nem a wiesel kellene hogy legyen a sereg gerince, az tuti.
Ezt senki sem állította.
De hogy nagy szükség van rá az biztos.
Továbbá kipróbálták rajta a Bushmaster Mk2-t és az RMK 30 és 35-öt is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 405
79 390
113
Úgy szoktam gondolni rá,, hogy Jeep, lanctalpon.
(Jó, nem az, de mégis)
Teljesen hasznos dolgokat lehet rakni (felderítő, radar, aknavető, atgm, hordagy) és gyakorlatilag mindenhol elmegy.
A 20mm és az kicsit suta a védelme miatt, viszont az is elmegy ott is, ahol más nem.
Valamit valamiért.
Lenne helye szerintem akár nálunk is, de hogy nem a wiesel kellene hogy legyen a sereg gerince, az tuti.
A gépágyús változat azért egy nagyon nagyon korlátozottan alkalmazható változat.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 537
14 774
113
Légiszállítású alakulatok létjogosultsága is kérdéses: ebbe a feladat körben a VDV is leszerepelt. Ellensége légvédelem mellett nem alkalmazhatóak.

Nem idiótán kell megtervezni egy bevetèst.

Ha valaki megnèzi a híd túl messze van című filmet, akkor mèg laikuskènt is fel tud pár alapvetèst állítani, egy lègidesszant hadműveletre.

Itt nem több èves katonai főiskolát vègzett emberekről beszèlek.

De akik megterveznek ilyen hadműveleteket, azoknak korzikától erbilig kèpben kellene lenniük. Hiszen elvileg magasankèpzett szakemberek.
De a vdv bevetèsek is úgy voltak megtervezve, mint kb minden ennek a háborúnak az elejèn. Adhoc jelleggel.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord