Ami minden háborús tapasztalat szerint kevés.A zászlóalj szintű tüzérség nálunk az önjáró 120-as aknavető lesz.
IDF véletlenül se búr.Szóval nem kell mindenért a búrokhoz rohangálni!
A puskagránát hatóereje jóval nagyobb,mint a cső alatti gránátvetőké.
Mostani IDF gyalogsági harcászatrol még nincs elemzés a neten,de a 70-80as évekről találsz.Nagyjábol különben ugyan az,mint a magyar harcászati utasitás-vagy most Ukrajnában az orosz rohamraj harcászat-csak pont a puskagránát alkalmazás benne a plusz.
A rohamosztag a harcjárművek tűztámogatása alatt a lehető legjobban fedet uton megközeliti a támadott támpontot.Ez általában bőven a puskagránátok lőtávján belül van.A roham meginditásakor a támogató tüzet fel kell függeszteni,hisz az már a saját támadó csapatokat is veszélyeztetné.Ekkor a támogató tűz szerepét a puskagránát veszi át.A rohamosztag is puskagránát sortűzzel inditotta a rohamot.Igy a roham egy még a gránátok által lefogott ellenséget ér.
És ma már vannak thermobár puskagránátok is,amik ellen csak a hermetikusan zárt telepithető/komoly felszereléssel épithető óvóhelyek nyújtanak megfelelő fedezéket-amikból viszont nem lehet harcolni.
Puskagránát olyan helyzetben nyújt támogatást,amikor a nehéz tűztámogató eszközök a saját gyalogság közelsége miatt már nem.
És ellentétben egy CG-vel,minden katonának ki lehet osztani.Mai puskagránátok már nem feltétlenül nagyok,vannak köztük teleszkópikusan összecsukható tipusok is.Pár db viszonylag könnyen málházható a lövész felszerelésébe.Pusztitóerejük meg eléri a régebbi 60milis av gránátokét,és könnyen kezelhetők.
Szóval nem csodaszer,de egy hasznos kiegészitő a tüzrendszerben.