miért nincs?aesa radar megléte esetén erre nincs is szükség
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
miért nincs?aesa radar megléte esetén erre nincs is szükség
mert az aesa radarok müködési elvükből fakadóan képesek tűnyalábot formálni úgy hogy ez nem csökkent drasztikusan a felderítési nyomonkövetési képességeit.miért nincs?
Ez még mindig nem jelent célmegvilágítást: a Sparrow rakétáknak folyamatos célmegvilágítás kell.mert az aesa radarok müködési elvükből fakadóan képesek tűnyalábot formálni úgy hogy ez nem csökkent drasztikusan a felderítési nyomonkövetési képességeit.
célmegvilágítást tűnyalábbal végeznek. az aesa radarok egyik tulajdonsága hogy kitérítés nélkül is nagy szöget képesek belátni. és egyszerre több feladat elvégzésére is alkalmasak. mondanám olvass vissza egy kis Molnit de nem teszed úgysemEz még mindig nem jelent célmegvilágítást: a Sparrow rakétáknak folyamatos célmegvilágítás kell.
Erősen kétlem, hogy az eredetileg tüzérségi radarnak fejlesztett Sentinel radar tudna Sparrowt célra vezetni, legfeljebb jelentős átalakítással, szoftver módosítással. Ez meg sosem fog bekövetkezni, szóval kár is ezzel tovább foglalkozni.célmegvilágítást tűnyalábbal végeznek. az aesa radarok egyik tulajdonsága hogy kitérítés nélkül is nagy szöget képesek belátni. és egyszerre több feladat elvégzésére is alkalmasak. mondanám olvass vissza egy kis Molnit de nem teszed úgysem
Erősen fogy a Sparrow készlet amúgy: ukránoknak osztogatják százszámra, akik rábarkácsolták a BUK-ra és azzal lövöldöznek drónokra. Nem lenne jövője egy ilyen fejlesztésnek, mert már nem gyártják a Sparrowt.de meg is kérdezheted facebook on eléred vagy a csatornáján a militavián lehetségesnek tartotta az integrációt csak nem látta értelmét mert aim 120 meg swinder elég (most kiderül hogy nem elég a rakéta így szerintem elöbb utobb valaki rá fog harapni az integrációra)
skyguard aspide rendszer a mai napig gyártják az olaszok. sok ezer db van raktáron pár éve több tízezret akartak levegő föld csapásmérésre átalakítani (csak hát sajnálják a rakétatestet mert nagyfokú terhelést elbír levegő föld csapásmérésre meg kár az ilyen jó anyag)Erősen fogy a Sparrow készlet amúgy: ukránoknak osztogatják százszámra, akik rábarkácsolták a BUK-ra és azzal lövöldöznek drónokra. Nem lenne jövője egy ilyen fejlesztésnek, mert már nem gyártják a Sparrowt.
ESSM még gyártásban van, de az új verzió már ott is aktív radaros - kb. mint az AMRAAM-ER
Ilyen barkácsolásba akkor sem fog belekezdeni MH: olcsóbb megoldás akkor már több Sidewinder venni bele meg sok távirányítású Mistral indítót és/vagy lézeres-gépágyú rendszereket. Ezekből sosem fogyna ki a lőszer, mert magunk gyártjuk.skyguard aspide rendszer a mai napig gyártják az olaszok. sok ezer db van raktáron pár éve több tízezret akartak levegő föld csapásmérésre átalakítani (csak hát sajnálják a rakétatestet mert nagyfokú terhelést elbír levegő föld csapásmérésre meg kár az ilyen jó anyag)
barkácsolni aZ MH nak semmi szükség.Ilyen barkácsolásba akkor sem fog belekezdeni MH: olcsóbb megoldás akkor már több Sidewinder venni bele meg sok távirányítású Mistral indítót és/vagy lézeres-gépágyú rendszereket. Ezekből sosem fogyna ki a lőszer, mert magunk gyártjuk.
Az ASPIDE-k meg egyéb Sparrow variánsok mennek Ukrajnába ahol ellövöldözik őket pár év alatt...
Valami?barkácsolni aZ MH nak semmi szükség.
valami pedig lessz integrálva a nasamshoz vagy lehuzza a redönyt 2 évtizeden bellül.
igen további rakéták. ez a jövő a modern rendszereknek minél szélesebb rakétakínálattak kell rendelkezniük. az 1-2 rakétát kezelni képes változatok már nem elégítik ki a kor kívánalmait.Valami?
Mert most semmi nincs a NASAMS-hez integrálva?
Fognak is integrálni rakétákat a jövőben, de nem 30-40 éves Sparrowkat.igen további rakéták. ez a jövő a modern rendszereknek minél szélesebb rakétakínálattak kell rendelkezniük. az 1-2 rakétát kezelni képes változatok már nem elégítik ki a kor kívánalmait.
A NASAMS rendszerünk egyik legfontosabb feature-e, hogy FF rakétákkal (AMRAAM, AIM-9, Iris-T) biztosítható a rendszer egyes elemeinek védelme.aim 7 integrációt szolgalmazok hegyekbe áll a raktáron földről indítva 20-35 km ig elér változattól függően. továbbfejlesztett variánsa az aspide a mai napig gyártásba van és az olasz légvédelem jelentős részét képzi. ez már akár 40 km ig is képes elszállni.
a kíniak a HQ-6 osban alaklmazzák a spearow rakéták másolatát
a RIM 7 es színtén egy (haditengerészeti alkalmazásra átalakított) aim 7 20 km ig (ennek van földi indításű változata is.)
és van az ESSM ami 50 km hatótávjába van ezzel a 120er kategoriájába esik bár attol olcsobb eszköz. és ha korábbi változatú aim/rim 7 esek integrációja megtörténne akkor az essm et is képes lenne kezelni a rendszer.
vagy lehetőséged vállik arra hogy bizonyos távolságokba az olcsó légicélokat leküzd olcsó eszközökkel.A NASAMS rendszerünk egyik legfontosabb feature-e, hogy FF rakétákkal (AMRAAM, AIM-9, Iris-T) biztosítható a rendszer egyes elemeinek védelme.
Főleg a radarok random lekapcsolásánák lehetősége fontos ezügyben.
Ez egy AIM-7-essel nem keresztülvihető. Nem véletlenül csinálták meg a AMRAAM ER-t is, ahol az AMRAAM fejet tették rá az ESSM hajtására.
Tehát ha a NASAM-ban félaktív rakétát használsz, akkor az olyan, mint amikor veszel 2 automata mosógépet, hogy ráférjen a teknő.
+ A félaktív rendszerek jellemzően egy csatornások: pont egy tömeges dróntámadás kivédésre pont nem alkalmas amire itt @Szittya ajánlgatja.A NASAMS rendszerünk egyik legfontosabb feature-e, hogy FF rakétákkal (AMRAAM, AIM-9, Iris-T) biztosítható a rendszer egyes elemeinek védelme.
Főleg a radarok random lekapcsolásánák lehetősége fontos ezügyben.
Ez egy AIM-7-essel nem keresztülvihető. Nem véletlenül csinálták meg a AMRAAM ER-t is, ahol az AMRAAM fejet tették rá az ESSM hajtására.
Tehát ha a NASAM-ban félaktív rakétát használsz, akkor az olyan, mint amikor veszel 2 automata mosógépet, hogy ráférjen a teknő.
Az AIM-7 sem olcsó. Meg ráadásul túl nagy is (egy MK2 indítóban csak 6-ot tudsz berakni). A megoldás az olyan aktív radaros, vagy IIR rakéták, mint a Skyknight.vagy lehetőséged vállik arra hogy bizonyos távolságokba az olcsó légicélokat leküzd olcsó eszközökkel.
Emlékszel még az oroszok azon húzására, amikor AN-2-eseket reptettek be a légvédelmi ernyőbe, hogy felfedjék a légvédelem elemeit? Azoknak sem az volt a célja, hogy közvetlenül elpusztítsák az indítókat, radarokat, hanem hogy felderítsék.nem csak arra kell gondolni hogy magát a légvédelmi üteget támadás éri. a légicélok többségéhez nem kel lekapcsolni a radarokat mert azok célja nem a légvédelem elpusztítása.
Vagy aknára fut.Azt is kiszedik drónnal.