[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 578
68 179
113
Látom sok volt a pálinka :) Szerintem kaptunk azokért pénz is. Nem rohadt az el ;) Létezik modernizáció is nem kell neked mindenről tudni:oops:
Ritkán iszok. Ez egyszerű ideg, látván az elmúlt évtizedek, évek, több a biztonságért felelős, nagyon egyetlen alkalmasan felelős szakma egyesített erejéből megszülető Faszság Kapitányát.

De, kell tudnom róla, ha van modernizáció. Hol van, milyen, mennyi van? Miből van? Ki csinálta? Mennyiért? Csak valami protó, amire lehet innovációs mszturbációt végezni, vagy valami értelme is van, mennyisége is?
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 342
2 806
113
Most a HTKA barkács-szakkör sírógörcsöt kapott. Nagyon kegyetlen vagy... o_O
Egyébként ebben az esetben én nem félnek annyira a barkács szakkortol illetve az igencsak lowtech eszközöktől.

Ami most kell, az drónok elleni olcsó védelem nagy számban (bitang sok cél van) - skyranger illetve bármilyen derivatíva minden, csak nem olcsó.

Erre pl pont a Zu-23-2 megfelelő lenne, mert pl fogod, pofátlan módon betárazod bal csövet mondjuk 500m-re, jobb csövet 1000m-re (emlékeim szerint időzített gyújtós lőszere van és most mondtam két távolságot, ahol a drón felderítése jó esélyes) meg valahogy leveszed a tűzgyorsaságot.
Kínai Wishes (Temu) thermot nekik még, és haddszóljon.
Vagy akár Zu-2, vagy KVPT, M2... és csinálsz hozzá valami kartácsszerűt. OK, lesz egy hatásos lőtávolsága vagy max 300m, de az már megérheti.

Jó, ok, passzoljuk, hogy mennyi Zu-23 maradt meg, de mindenre nem lesz nemhogy skyranger, de még RWS .50-el se (utóbbinál meg erősen el kellene szerintem gondolkozni akár Venomon, akár az amcsi verzión aminek elfelejtettem anevét).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 864
80 471
113
Egyébként ebben az esetben én nem félnek annyira a barkács szakkortol illetve az igencsak lowtech eszközöktől.

Ami most kell, az drónok elleni olcsó védelem nagy számban (bitang sok cél van) - skyranger illetve bármilyen derivatíva minden, csak nem olcsó.

Erre pl pont a Zu-23-2 megfelelő lenne, mert pl fogod, pofátlan módon betárazod bal csövet mondjuk 500m-re, jobb csövet 1000m-re (emlékeim szerint időzített gyújtós lőszere van és most mondtam két távolságot, ahol a drón felderítése jó esélyes) meg valahogy leveszed a tűzgyorsaságot.
Kínai Wishes (Temu) thermot nekik még, és haddszóljon.
Vagy akár Zu-2, vagy KVPT, M2... és csinálsz hozzá valami kartácsszerűt. OK, lesz egy hatásos lőtávolsága vagy max 300m, de az már megérheti.

Jó, ok, passzoljuk, hogy mennyi Zu-23 maradt meg, de mindenre nem lesz nemhogy skyranger, de még RWS .50-el se (utóbbinál meg erősen el kellene szerintem gondolkozni akár Venomon, akár az amcsi verzión aminek elfelejtettem anevét).
Az ötleted előtt illett volna alapfokon megismerkedni a teknyikával.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 342
2 806
113
de van neki és volt is önmegsemmisítő időzíthető gyújtóval szerelt változat. (gyakorlolni ebből az eszközbol valójában mással nem is lehet)
úgy ahogy sok minden más esetében
Sajna nem lesz jó.. az önmegsemmisítőt eleve nem lehet állítani, elkezdeni, reszelgetni meg hogy ne csak 10 sec hanem 300m után működjön, hááát.
Gyújtót cserélni meg fejleszteni meg kb azért megenné az "olcsón" kategóriát.

Nem tudod a csövet két külön tavolságra beállítani. Az időzítős lőszert nem tudom.
Nem a csövet, te, Hauptbanhof :)
Mondom betárazni különböző, fix időzítésű lőszerrel a két csövet - csak hát akadémikus, úgy látszik.
A flechette az 12,7/14,5-be ötlet viszont még nem bukott meg!
Még...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Sajna nem lesz jó.. az önmegsemmisítőt eleve nem lehet állítani, elkezdeni, reszelgetni meg hogy ne csak 10 sec hanem 300m után működjön, hááát.
Gyújtót cserélni meg fejleszteni meg kb azért megenné az "olcsón" kategóriát.


Nem a csövet, te, Hauptbanhof :)
Mondom betárazni különböző, fix időzítésű lőszerrel a két csövet - csak hát akadémikus, úgy látszik.
A flechette az 12,7/14,5-be ötlet viszont még nem bukott meg!
Még...
dehegynem lehet és igen sec el van állítva nem m re vagy yardra. másodperc alapján és tizedmásodperc alapján menek az időzítők nincs bennük km óra (nem tudják mérni hány métert tesznek meg csak hogy mennyi időt töltenek el a kilövés után... és az időből kalibrálnak a löveg pk-k távolságot (fogják a táblázatot megnézik a gyujtót és leolvassák mire álítsák ilyen és ilyen esetbe hogy kb ott robbanjon ahol kell.) és igen ezt a régi eszközöknél előrre be kelett álítani kézzel ezért is egyszerűbb ezerszer többek között a programozó fejegység de ez már a 2. vh ba is így volt
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 342
2 806
113
dehegynem lehet és igen sec el van állítva nem m re vagy yardra. másodperc alapján és tizedmásodperc alapján menek az időzítők nincs bennük km óra (nem tudják mérni hány métert tesznek meg csak hogy mennyi időt töltenek el a kilövés után... és az időből kalibrálnak a löveg pk-k távolságot
Egeeen? hmhmhmhmhm... azt mondod, hogy nem halt meg az ötlet az első kanyarban?
Add be újításnak, hátha nyersz vele piros biciklit :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 864
80 471
113
Sajna nem lesz jó.. az önmegsemmisítőt eleve nem lehet állítani, elkezdeni, reszelgetni meg hogy ne csak 10 sec hanem 300m után működjön, hááát.
Gyújtót cserélni meg fejleszteni meg kb azért megenné az "olcsón" kategóriát.


Nem a csövet, te, Hauptbanhof :)
Mondom betárazni különböző, fix időzítésű lőszerrel a két csövet - csak hát akadémikus, úgy látszik.
A flechette az 12,7/14,5-be ötlet viszont még nem bukott meg!
Még...
És az hogy a retekben lesz pontos úgy?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
a srapnel esetébe már az 1. vh ba is így müködött (akkor még ugye a légvédelem gyerekcipőbe) de időzítő gyújtok szerintem már akkor megjelentek légvédelmi célzzattal is
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
@32karakter hozok egy meglepő dolgot egy darab trotilt is tudsz időzítve robbantani és ott is másodpercet számolsz és váltasz át IGYZS esetében és úgy vágod a centiket. sőt a kézigránátok sem azt mérik hány métert repüllnek
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 342
2 806
113
És az hogy a retekben lesz pontos úgy?
Nem az a lényeg, hogy pontos legyen, hanem minél nagyobb térfogatot lásson el repesszel, amik azért egy könnyű drónra veszélyesek.
Az alapvetés az volt, hogy valami olcsó, lowtech, nagy számban bevethető de mégis, valamennyire hatékony légvédelmi fegyver drónok ellen - jött ugye a Zu23, amit ukránok is használnak, sőt lengyelek is rendszerben tartják, nekünk is volt, akár még raktárban is lehet, nosza, használjuk ezt!
Viszont tűzvezetése kicsit idejétmúlt, közvetlen találat kell vele, a drón meg kicsi, még ha lassú is.
Tehát nem a pontosságát kell növelni, hanem lopjunk az AHEAD rendszerből (és a légvédelmi tüzérség fennállása óta meglévő időzített gyújtóból - @Szittya igen, tudom) fapadosan.
Nincs távolságmérés, radar, automatikus gyújtóállítás, hanem kis matek, a várható észlelés/tűzmegnyitás két távolságára (mert van két csövünk) beállítjuk a lőszert fixen, hogy robbanjon, és ima.
Nem egy skyranger, azt aláírom, de olcsóbb is annál - és a jelenleg tömegesen rendelkezésre álló leginkább PKM géppuskánál azért nagyságrendekkel hatékonyabb.
Szerintem! Meg kellene nézni közelebbről, számolgatni kellene, ki kell próbálni.
a srapnel esetébe már az 1. vh ba is így müködött (akkor még ugye a légvédelem gyerekcipőbe) de időzítő gyújtok szerintem már akkor megjelentek légvédelmi célzzattal is
Igen, tudom, mégsincs. Mindenki ráment a full precíziós, tökéletes megoldásra. (Szerk.: mert lehet, hogy már valahol, sokhelyen, sokan végiggondolták, számolgattak és hülye ötlet).

@32karakter hozok egy meglepő dolgot egy darab trotilt is tudsz időzítve robbantani és ott is másodpercet számolsz és váltasz át IGYZS esetében és úgy vágod a centiket. sőt a kézigránátok sem azt mérik hány métert repüllnek
Igen, tudom. Amit nem tudok, hogy egy 23mm-es lőszerben lévő önmegsemmisítő mennyire pontos? Mennyire pontosan állítható? Az azért elég kellemetlen lenne, ha cső előtt 1m-re működne el, vádlóan nézne nagyon a kezelőszemélyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
Nem az a lényeg, hogy pontos legyen, hanem minél nagyobb térfogatot lásson el repesszel, amik azért egy könnyű drónra veszélyesek.
Az alapvetés az volt, hogy valami olcsó, lowtech, nagy számban bevethető de mégis, valamennyire hatékony légvédelmi fegyver drónok ellen - jött ugye a Zu23, amit ukránok is használnak, sőt lengyelek is rendszerben tartják, nekünk is volt, akár még raktárban is lehet, nosza, használjuk ezt!
Viszont tűzvezetése kicsit idejétmúlt, közvetlen találat kell vele, a drón meg kicsi, még ha lassú is.
Tehát nem a pontosságát kell növelni, hanem lopjunk az AHEAD rendszerből (és a légvédelmi tüzérség fennállása óta meglévő időzített gyújtóból - @Szittya igen, tudom) fapadosan.
Nincs távolságmérés, radar, automatikus gyújtóállítás, hanem kis matek, a várható észlelés/tűzmegnyitás két távolságára (mert van két csövünk) beállítjuk a lőszert fixen, hogy robbanjon, és ima.
Nem egy skyranger, azt aláírom, de olcsóbb is annál - és a jelenleg tömegesen rendelkezésre álló leginkább PKM géppuskánál azért nagyságrendekkel hatékonyabb.
Szerintem! Meg kellene nézni közelebbről, számolgatni kellene, ki kell próbálni.

Igen, tudom, mégsincs. Mindenki ráment a full precíziós, tökéletes megoldásra.


Igen, tudom. Amit nem tudok, hogy egy 23mm-es lőszerben lévő önmegsemmisítő mennyire pontos? Mennyire pontosan állítható? Az azért elég kellemetlen lenne, ha cső előtt 1m-re működne el, vádlóan nézne nagyon a kezelőszemélyzet.
1m re nem is élesedik a lőszer.

annyira pontos amennyire a gyújtó gyártója pontosra akarja. kb.

de ha azt kérdezed milyen beállítási módok vannak akkor légvédelmi fegyvereknél úgy működik hogy az előrre bekészített lőszerek az előrre beállított időben eldetonálásra vannak állítva és egy egy sorozattal egy egy adott távolságra próbálnak lőni ha nem talál akkor addig várnak ameddig a repülőeszköz nem kerül olyan pozícióba amből a következő sorozatba leküzdhető lenne. és mert jöhet gigszer ezért több cső is dolgozik egy célra eltérő gyújtőbeállításokkal és minden x edik lőszer általába fényjelzős ami páncéltörő is egyben. és attol hogy időzítve van csapódásra még ugyan úgy el fog működni ezért szotak veretni (sokcsor azért veretnek csak hogy kipörgessék az előrre betárazott lőszerekből azt ami nekik nem jó) de mivel nagy a tűzgyorsaság és hihetetlen sok a tárazási kombináció...

és igen komoly kiképzettséget igényel az ilyenfajta meló és igen napjainkra ez a kiképzettségi szint már nem nagyon van meg színte sehol
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 893
35 384
113
beálíthatod úgy a gyújtókat hogy egymástól kb 10-20 m re robbanjanak el a lövedékek teszem azt 500 m től 2000m ig. nem túl hatékony de betárazható.

kell tudni a várható fenyegetés jellegét irányát és hogy hány m en milyen magasságba kezjék meg a célleküzdést (erre csak tippelni lehet de általába van 6 gépágyú) és itt látszik meg a csőtorkolati programozás eggyik nagy előnye többek között. nem a radar a nagy dolog az már a zu-23 asokhoz is volt és a shilkan is volt. az s-60 asokhoz is magyarország is gyártott ilyeneket
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 864
80 471
113
Nem az a lényeg, hogy pontos legyen, hanem minél nagyobb térfogatot lásson el repesszel, amik azért egy könnyű drónra veszélyesek.
Az alapvetés az volt, hogy valami olcsó, lowtech, nagy számban bevethető de mégis, valamennyire hatékony légvédelmi fegyver drónok ellen - jött ugye a Zu23, amit ukránok is használnak, sőt lengyelek is rendszerben tartják, nekünk is volt, akár még raktárban is lehet, nosza, használjuk ezt!
Viszont tűzvezetése kicsit idejétmúlt, közvetlen találat kell vele, a drón meg kicsi, még ha lassú is.
Tehát nem a pontosságát kell növelni, hanem lopjunk az AHEAD rendszerből (és a légvédelmi tüzérség fennállása óta meglévő időzített gyújtóból - @Szittya igen, tudom) fapadosan.
Nincs távolságmérés, radar, automatikus gyújtóállítás, hanem kis matek, a várható észlelés/tűzmegnyitás két távolságára (mert van két csövünk) beállítjuk a lőszert fixen, hogy robbanjon, és ima.
Nem egy skyranger, azt aláírom, de olcsóbb is annál - és a jelenleg tömegesen rendelkezésre álló leginkább PKM géppuskánál azért nagyságrendekkel hatékonyabb.
Szerintem! Meg kellene nézni közelebbről, számolgatni kellene, ki kell próbálni.

Igen, tudom, mégsincs. Mindenki ráment a full precíziós, tökéletes megoldásra. (Szerk.: mert lehet, hogy már valahol, sokhelyen, sokan végiggondolták, számolgattak és hülye ötlet).


Igen, tudom. Amit nem tudok, hogy egy 23mm-es lőszerben lévő önmegsemmisítő mennyire pontos? Mennyire pontosan állítható? Az azért elég kellemetlen lenne, ha cső előtt 1m-re működne el, vádlóan nézne nagyon a kezelőszemélyzet.
Nem fogsz vele eltalálni semmit így. Az olcsó megoldások nem működnek. Értem én, hogy ez a mániátok, de nem működnek. Senki nem árul jót olcsón.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 210
113
1m re nem is élesedik a lőszer.

annyira pontos amennyire a gyújtó gyártója pontosra akarja. kb.

de ha azt kérdezed milyen beállítási módok vannak akkor légvédelmi fegyvereknél úgy működik hogy az előrre bekészített lőszerek az előrre beállított időben eldetonálásra vannak állítva és egy egy sorozattal egy egy adott távolságra próbálnak lőni ha nem talál akkor addig várnak ameddig a repülőeszköz nem kerül olyan pozícióba amből a következő sorozatba leküzdhető lenne. és mert jöhet gigszer ezért több cső is dolgozik egy célra eltérő gyújtőbeállításokkal és minden x edik lőszer általába fényjelzős ami páncéltörő is egyben.

és igen komoly kiképzettséget igényel az ilyenfajta meló és igen napjainkra ez a kiképzettségi szint már nem nagyon van meg színte sehol

Ismétlés az Ő rokonával, stb..: Az a sokszor emlegetett és sok mindenre használható Vasziljok --ami csak nevében aknavető, mert inkább rövid hátrasiklásos alacsony nyomású (gép)ágyú-- erre is jó lenne az 5 darabos gyorstüzeló tárával, egy közelségi-/időzített-gyújtós lőszerrel!

Jaaa, hogy az nincs! Erre mondaná Szun-Ce, hogy akkor legyen! ... és Sztálin Vaszilíj Vasziljavicsnek gyorsan lenne is, amennyi idő alatt Mi venni sem szoktunk tudni!
"Kicsi" (szemlélet)változásra vágyom! :oops:

U.I: Visszavonom az egyiket, mert gyanúsan közelségi gyújtós lőszere az van.
"Amúgy": 200 lövés/perc!!! :D


U.I.:
Nem fogsz vele eltalálni semmit így. Az olcsó megoldások nem működnek. Értem én, hogy ez a mániátok, de nem működnek. Senki nem árul jót olcsón.

Balekoknak --akiknek semmilyen saját-erős lehetőségük, lehetséges alternatívájuk szinte semmire nincs--, na azoknak főleg nem!
"Ez itt a Való Világ!"


.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 342
2 806
113
beálíthatod úgy a gyújtókat hogy egymástól kb 10-20 m re robbanjanak el a lövedékek teszem azt 500 m től 2000m ig. nem túl hatékony de betárazható.

kell tudni a várható fenyegetés jellegét irányát és hogy hány m en milyen magasságba kezjék meg a célleküzdést (erre csak tippelni lehet de általába van 6 gépágyú) és itt látszik meg a csőtorkolati programozás eggyik nagy előnye többek között. nem a radar a nagy dolog az már a zu-23 asokhoz is volt és a shilkan is volt. az s-60 asokhoz is magyarország is gyártott ilyeneket
Igen tudom - de 23x152 (már persze rákerestem) nem rendelkezik jelenleg VT gyújtóval - csapódó gyújtója van, önmegsemmisítővel.

Mondtad, hogy lehet az önmegsemmisítőt is állítani, hogy mikor működjön el - amit én elhiszek, de óvatoskodok.