[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 173
31 191
113
Hogy ott van egy csomó modern cucc.

Nálunk nincs.
Ez most van.Regebben az IDF egyaltalan nem volt modern felszerelessel ellatva.Pont a legnagyobb gyozelmei idején kifejezetten second hand felszerelysegu volt.
Es ha nincs modern cuccunk,akkor ne legyen semmilyen?
Nem kell minden feladatra a legmodernebb cucc.Ahova elég egy tescogazdasagos modernizalt eszkoz,oda egyszereuen eleg az is
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and hunemperor

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 327
14 270
113
Ez most van.Regebben az IDF egyaltalan nem volt modern felszerelessel ellatva.Pont a legnagyobb gyozelmei idején kifejezetten second hand felszerelysegu volt.
Es ha nincs modern cuccunk,akkor ne legyen semmilyen?
Nem kell minden feladatra a legmodernebb cucc.Ahova elég egy tescogazdasagos modernizalt eszkoz,oda egyszereuen eleg az is
De volt lètszáma.

Ember anyaga
Nekünk most az sincs
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 998
7 135
113
Van egyáltalán rendelhető, Nato-s önjáró légvédelmi rendszer 15-20+km-es hatótávú rakétákkal a német MAN teherautós IRIS-T rendszeren kívül?
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 865
36 115
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 821
113
Tehát most tart prototípus szinten, akkor az ARMATA-ból és a Su-57-ből kiindulva 20 év múlva talán rendszerbe is áll... :p
szerintem az armata fejlesztését az ukrán tapasztalatok miatt direkt nem erőltetik. ez nem jelenti azt hogy ne gyártanának le belőlle x mennyiséget valamilyen gárda számára... De a bonyolúltsága az akadályok elhárításának vélhető nehézségei nem teszik ideális jelölté a T széria leváltására tömegesen... láthatjuk hogy több éves üzemet kell kibirnia a szerkezetnek és nagy megbízhatósággal müködni és üzemeltetni tábori körülmények között.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 047
113
Én kigondoltam - az oroszok megvalósították.

Univerzális automata shotgun fegyvertorony minden járműre.

Bárcsak a HM haderőfejlesztői is így lopnák gonolataimat.

Videó a linkelt oldalon

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/141022


Én a helyükben a Terminator/egyebeken lévő duplacsöves 23 mm-esnek csinálnék a rövidtávra egy "kartácsos" lőszert a "közvetlenül becsapódás előtti" drónoknak szánva.
Ez itthonra is javasolnám, de hazai Töketleneknél --"A" Döntéshozó és Kiszolgálói-- ez reménytelen!

Otthon a sufniban hamarabb megcsinálja a német-céges ismerős!
Mondom is neki: német cégtől mindent-is veszünk/bármi-áron! :hadonaszos:

.
 
  • Vicces
Reactions: Nemerson

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
743
1 420
93
A szimpla ágyúsakat bírná a duplát nem (ha oldalra tüzelsz a tűzgyorsaság miatt a két 30-as gépágyú átborítja ha hosszabb a sorozat) .

- Igen erre gondoltam én is, megnéztem néhány videót s eléggé mozog a lövések alatt a test. Ez szerintem a gumikerék hatása jellemzően s a magassága! A BMP alacsonyabb s láncos, stabilabb emiatt. Jobb lett volna ha azok maradnak, ha még egy kicsit emeltünk volna a magasságon is.
Na de ez így történt.

Sikerült most előszörre olyan tornyot kinézned ami még alkalmazható is lenne (bár az eredeti toronygyűrűt meg kéne nagyobbítani ha jól tudom a BMP toronynak nagyobb az átmérője de ebben nem vagyok teljesen biztos)

A BMP toronyátmérő bőven nagyobb, ezért jóval stabilabb is!
A BTR-nél alá kellene belülről támasztani oldalról a teherbíró képesség növelése érdekében.
Nem gondoltam 30-as gá.-ra, hanem csak amivel van rendszeresítve, 12.7mm-el. az bőven elég lenne rá elől! :D:cool: A rakéták miatt gondoltam az erősítést, súlyhatás.
A rakéták lennének a fontosak amivel jobban tudna védekezni. Mint látod azt a képeken is!
A BTR-hez kellene illeszteni a tornyot.
A hátsórészt, légvédelmit meg már mutattam, nem cukkollak vele.

- Vagy itt egy másik irányzat. 12.7mm-től 30mm-ig.

ea5cade7150962786ab6dd275e328741.jpg


- Egy Finn irányzat, már amennyiben beszélő viszonyba vagyunk velük.

9a2934946f1b631f431f0fdf1f59ba47.jpg


Lehetne válogatni az RCWS-k között. Az alapegység középen s azt lehet felcicomázni.
Amennyi a megengedett keret.

5528e38945104a74461431d6e804e091.jpg


A BTR 80-nak jók volnának. Az alap egység nem magasan emelkedik ki, (én mindig erről beszéltem) nem "zörög, lóg" ott fenn a tetőn. Lapos alig látható! Ezért nem tetszenek a SHAR-pok.

- Egy BTR légvédelmis.

9a17669b32c0ac31a59318c71988ba39.jpg


Én azért ennél szebbet képzelek el. Szépen kilehetne alakítani ezt a gépet, s területvédelmiseknek majd jók volnának később!

S végül ami nekem tetszik RCWS az ez lenne. Miért: Mivel lelehet hajtani a karjait laposra nem emelkedik ki a gépből, nem felhívó a kinézete. Ám ha kell kiemelkedik s használható!
Na jó a rakétára valami takaró jó volna azért. S szerintem egyszerű is. Ez is lehetne a BTR-en elől páncéltörő rakétákkal !

7e6b79fd2aa025fac5600cf19fd094ec.jpg


Had kérdezzem meg: A StrikeShield-t elbírná-e a BTR? Tehát mint védelem feltehető lenne-e!
Persze ha ráalakították.

S végül itt rengeteg RCWS található: RCWS fórum

Bocs ha hosszú voltam.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 865
36 115
113