[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 489
79 556
113
én nem mondtam hogy olcsóbb lesz. :)
Igazából ennek a török légvédelmi cuccnak nem tudjuk az árát, mégis sokan kardoskodnak mellette.

A Skyrangerről legalább tudjuk hogy mennyi: németek publikálták az árat. Sztem ez a "jóval 20 millió alatti ár" amiért mi kapjuk kifejezetten olcsó egy ilyen rendszerért. Ennyi pénzért ki kell maxolni azt a keretet, amire ez az ár vonatkozik!
Semmit nem tudunk a törökről, csak azt, hogy török és az csak jobb lehet mindennél is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 015
32 991
113
Meg a lőszermennyiséget és azt is, hogy képes-e pl menetből tüzelni, vagy felborítja-e a platformot...
Hát,ha valami egy úszóképes M113 alvázat nem borit fel,akkor egy Lynxet se fog
Korkut_35mm_twin-cannon_gun_system_tracked_armored_vehicle_Turkey_Turkish_army_defense_industry_details_003.jpg

 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Annyit tudunk hogy a törökök bementek Szíriában és ott a drónok eleinte komoly problémákat okoztak nekik ezért ráálltak az ellenük való védekezésre. Hogy mitől lehetnek olcsóbbak a török termékek? Mert export nélkül is akkora db számba kerülnek rendszeresitesre mint sok más gyártó terméke exportal
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 019
113
Annyit tudunk hogy a törökök bementek Szíriában és ott a drónok eleinte komoly problémákat okoztak nekik ezért ráálltak az ellenük való védekezésre. Hogy mitől lehetnek olcsóbbak a török termékek? Mert export nélkül is akkora db számba kerülnek rendszeresitesre mint sok más gyártó terméke exportal
És nem EU tagok, nincs varialas, nincs zsarolgatas, nincs xar alku.
Iris-T-t már úgyse kell venni, feladták a tűzoltást.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 015
32 991
113
És nem EU tagok, nincs varialas, nincs zsarolgatas, nincs xar alku.
Iris-T-t már úgyse kell venni, feladták a tűzoltást.
És honnan tudod,hogy ezek a friss rendszerek milyen minőségüek?
Korkut egy egyszerű rendszer,ráadásul 98%ban jol kipróbált liszenszekből van összerakva.De azért azt is előbb gyakorlatban alaposan ki kéne próbálni.
De a többi minőségéről azért nem tenném tűzbe a kezem.NAGYON ALAPOSAN ki kéne próbálni,és meg kéne fontolni.Utána megitélni,hogy alkalmas e nékünk?
Lehet,hogy minden csont nélkül igen.Lehet,hogy menthetetlenül nem.
Legvalószinűbb eset,hogy módositásokkal felelne meg számunkra.
De ezt én innen a fotelből meg nem mondom,hogy melik
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
És honnan tudod,hogy ezek a friss rendszerek milyen minőségüek?
Korkut egy egyszerű rendszer,ráadásul 98%ban jol kipróbált liszenszekből van összerakva.De azért azt is előbb gyakorlatban alaposan ki kéne próbálni.
De a többi minőségéről azért nem tenném tűzbe a kezem.NAGYON ALAPOSAN ki kéne próbálni,és meg kéne fontolni.Utána megitélni,hogy alkalmas e nékünk?
Lehet,hogy minden csont nélkül igen.Lehet,hogy menthetetlenül nem.
Legvalószinűbb eset,hogy módositásokkal felelne meg számunkra.
De ezt én innen a fotelből meg nem mondom,hogy melik
Annyi hogy az egyiket ki lehetne próbálni míg a masikakat csak papíron
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 019
113
A Skyrangerrol se tudjuk hogy a valóságban hogy működik, a Nasamst meg most probalgatjak a szomszédban több- kevesebb sikerrel. Remélem hamar megvettük kapunk róluk valós információkat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 015
32 991
113
Annyi hogy az egyiket ki lehetne próbálni míg a masikakat csak papíron
Kfir NG re is azt irtam-úgy kell szerződést kötni rá,hogy ha gyakorlati próbákon elbukik,a szerződés semmis.
Jelen eset annyiban más,hogy itt van olyan konkurens,amivel össze lehet vetni gyakorlati próbákon a török cuccokat.
JanicsárPansir mintapéldánya is be lesz mutatva az igéret szerint már az idén.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 015
32 991
113
SkyRangernek egyetlen előnyét látom,hogy löszere kompatibilis a Lynxével (és várhatóan a majdani kerekes járgánnyal is).Az már más kérdés,hogy én speciel elégedetlen vagyok a Lynx főfegyver kaliberével (pillanatnyilag megfelel,úgy ahogy,de már a közeljövőben is várhatóan kevés lesz)
De egyébként.....Drága.Rövidebb hatásos lőtáv,kisebb hatékonyságú pusztitóerő.Mistral is kérdéses hatékonyságú.(IR önvezérlés,ettől drága sok célra.Dronok hőképe kicsi,komolyabb kamikáze dronokon megjelent már a csaliszóró.Rövid hatótáv-orosz rakéták lőtávja nagyobb,inditó heli kivűl marad a lőtávján.Jol hordozható és rejthető MANPADnak meg nagy a rendszer)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 015
32 991
113
Roketsan Burc
roketsan_Burc_FNSS_Tur_Def_5007865dc5.jpg

Ezen 8 Sungur,és egy 20milis Gatling van (M197 liszensz).A tornyon ott vannak a körfigyelő AESA radarok.Gyártó más radar,rakéta és ágyú integrálását a modulba lehetségesnek mondja.
Gatlingot kicserélve 30x173 ABM gá-ra,ez is szóba jöhetne.
Ebből is csak mintapéldány van,Pars alvázon.(alváz is lehet tetszőleges)