[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
csak hogy visszatérjünk az új nagy cicához ,srácok , szerintetek mennyire lenne értelme az új Leo2-re Trophy rendszert rakatni?megvalósítható egyáltalán? nem tudom hogy ez hogy működik

Abrams-ra most rakatja fel a US Army

https://www.armyrecognition.com/may...ive_protection_systems_on_us_abrams_mbts.html

Ha arra fel tudják rakni sztem Leo2-re is.
Igaz a németeknek van saját active protection system

https://en.m.wikipedia.org/wiki/AMAP-ADS

Teljesen más elven működik mint a Trophy. Nekem szimpibb mert nem darálja be a gyalogságot a tank mellett. Csak hát a Trophy az battle tested ez meg nem...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 811
6 896
113
Abrams-ra most rakatja fel a US Army

https://www.armyrecognition.com/may...ive_protection_systems_on_us_abrams_mbts.html

Ha arra fel tudják rakni sztem Leo2-re is.
Igaz a németeknek van saját active protection system

https://en.m.wikipedia.org/wiki/AMAP-ADS

Teljesen más elven működik mint a Trophy. Nekem szimpibb mert nem darálja be a gyalogságot a tank mellett. Csak hát a Trophy az battle tested ez meg nem...
Halottam a német saját active protection system-ről de csak annyit hogy van, szerintem a Trophy(ahogy te is írtad) már nem egyszer bizonyított, hasznos dolog lenne szerintem rájuk rakni.Mondjuk kíváncsi lennék egy árcédulára ,mármint hogy mennyibe fáj integrálni egy tankra, erről valaki valamit nem tud?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
AMAP integrálva van A7+ra. Ez nem mindegy.

https://en.wikipedia.org/wiki/AMAP-ADS

Svéd, US tesztekről vannak hírek, pl Svédek be is rendelték.

"Successful demonstrations[edit]
AMAP-ADS has been tested on several platforms. As part of the AAC (Active Armor Concept) it was installed on the SEP designed by BAE Systems Hägglunds. On 17 April 2008 it was tested in Sweden under urban combat conditions. Threat rejection and multi-hit capability were proven, when 7.62 mm rounds and RPG-7s were fired from a short distance of some 50 m, a range typical for urban missions. In that test the RPG-7 projectiles were destroyed. The system also detected a 7.62 mm round but rejected it as a threat.[5]

US testings[edit]
A Textron ASV vehicle has been modified and equipped with the AMAP-ADS hardkill-system. Then it was tested 6 weeks extensively at Redstone Arsenal in Huntsville, Alabama.[6] These tests were overseen by the Office of the Secretary of Defense. Different types of RPGs and ATGMs were launched at various spots like the sides or the roof from close range (15 metres (49 ft), including multi-hit attacks, in which multiple threats were used in a short period of time.[6] AMAP-ADS met or even exceeded all US requirements during the tests.[6] The operationability in hot climates was also proven."

Nem mellesleg AMAP nem repesszt indít, így vmekkora védelmet APFSDS ellen is ad. Ami elég komoly dolog.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
Visszatérve a leokhoz még mindig nem lehet tudni hogy a mi A7+ tankjaink 120 mm / L55 vagy L44-esek lesznek?
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 697
113
Én a KMW oldalán még mindig rendelhetőnek látom az L44-et is.
Mi a logika abban hogy veszünk egy full-full gépet minden extrával világelső technikával, és kis pöccsel szereljük fel? Olyan lenne mint a lakótelepi hülyegyerek aki sokmillát kiad az évekig gyűjtögetett BMW-re és vesz egy 316i-t..... :) nagy csalódás lenne az L44...(remélem itt senki nem vett 316i-t.....) :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Én a KMW oldalán még mindig rendelhetőnek látom az L44-et is.

Egyszer már kitárgyaltuk ezt. A 7+ (/7V ?), nem csak új gyártású harckocsi, hanem upgrade csomag a régebbi verziókra is, ezért ha a megrendelő nem akar kicsengetni súlyos összegeket az új hosszabb lövegre a meglévő mbt-k a felújításnál, mert megelégszik az L44 tűzerejével, akkor nem kéri és kész. :)
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
Egyszer már kitárgyaltuk ezt. A 7+ (/7V ?), nem csak új gyártású harckocsi, hanem upgrade csomag a régebbi verziókra is, ezért ha a megrendelő nem akar kicsengetni súlyos összegeket az új hosszabb lövegre a meglévő mbt-k a felújításnál, mert megelégszik az L44 tűzerejével, akkor nem kéri és kész. :)

Ok köszi. Csak azért merült fel bennem mert nekem csak most esett le (cseh oldalakat olvasgatva) hogy a 7V-ben L55/A1 van míg a 7+-ban a sima L55 löveg van.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
Bocsánat de szerintem félre fordítod

Leopard 2 users who want to upgrade their MBT fleet or parts of it to the more powerful 120mm L55 barrel are the target group for this technical approach. The intention is to achieve an upgraded 120mm L55 weapon system (working title L55A1)

Ez azt jelenti:
Azon Leopard 2 felhasználók akik fejleszteni akarják MBT flottájukat vagy flottájuk 1 részét még erősebb 120mm L55 lövegre a célcsoportja ennek a technikai megközelítésnek. A cél egy fejeltebb120mm L55 fegyer rendszer elérése. (munkaneve L55A1)

Én ahogy olvasom itt
https://www.armyrecognition.com/ide...ains_commensurate_to_the_threat_22102173.html

A különbség hogy az L55A1 képes programozható lövedékeket kilőni.

The ammunition can be used in three different fuse modes:

- Impact fuse mode/point detonation, PD); here the warhead detonates in the target medium in order to produce major breaches;

- Point detonation with delay, PDwD); in this case the warhead detonates only after penetrating the target envelop;

- Programmable airburst mode (AB); here – at a range of up to 5,000 metres – the warhead detonates in front of and above the designated location for maximum effectiveness against area targets, anti-tank positions etc.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
636
908
93
Bocsánat de szerintem félre fordítod

Leopard 2 users who want to upgrade their MBT fleet or parts of it to the more powerful 120mm L55 barrel are the target group for this technical approach. The intention is to achieve an upgraded 120mm L55 weapon system (working title L55A1)

Ez azt jelenti:
Azon Leopard 2 felhasználók akik fejleszteni akarják MBT flottájukat vagy flottájuk 1 részét még erősebb 120mm L55 lövegre a célcsoportja ennek a technikai megközelítésnek. A cél egy fejeltebb120mm L55 fegyer rendszer elérése. (munkaneve L55A1)

Én ahogy olvasom itt
https://www.armyrecognition.com/ide...ains_commensurate_to_the_threat_22102173.html

A különbség hogy az L55A1 képes programozható lövedékeket kilőni.

The ammunition can be used in three different fuse modes:

- Impact fuse mode/point detonation, PD); here the warhead detonates in the target medium in order to produce major breaches;

- Point detonation with delay, PDwD); in this case the warhead detonates only after penetrating the target envelop;

- Programmable airburst mode (AB); here – at a range of up to 5,000 metres – the warhead detonates in front of and above the designated location for maximum effectiveness against area targets, anti-tank positions etc.

Igen, nekem is leesett. Viszont több helyen olvastam már, hogy az A7+ -ba szerelt L55 képes programozható lövedéket használni.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
Igen épp most beszélünk erről a másik topicban hogy a PL-ben is sima L44 van nem pedig az L44/A1 viszont képes kilőni a DM11-et. Nem tudom mi a különbség :S