[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 652
76 623
113
Röviden a lényeg: 2025re jönnek az új Leo-k, 2028-tól lesz felajánlva a Nato-nak a nehéz dandár.
- lesz lakhatási támogatás, a szolgálati lakások saját tulajdonba kerülhetnek.
- Helikről, repülōkről semmi újdonság, 8 darab, stb..

4-5év kell egy akkora cégnek legyártani 44 tankot?
Ne már....:(:hadonaszos:

Esetleg annyi munkájuk van (megrendelések és átalakítások), hogy csak akkor tudják elkezdeni legyártani és leszállítani az első darabokat?

Kizárt,ez a mennyiség ott lófütty kell legyen.

A katari tankok gyártását most fejezték be valamikor. Milyen új megrendelésekről tudtok még?

Átépítések, amit így hirtelen találtam:
128 lengyel tank építése folyamatban, 2020-ra végeznek vele.
38 dán tank "tanks are to be upgraded to A7V standard between 2019-22."
104 német tankot építenek át "The first serially retrofitted Leopard 2 A7V tanks will reach the Bundeswehr starting in 2020."

Ez így elég sok tank átépítése a következő 3 évre. De hogy 2022 és 2025 között mit csinálnak, azt nem tudom. Az se biztos, hogy ugyanott megy az átépítés, mint ahola gyártás.


Németország: Von 2019 bis 2024 sollen 69 Bundeswehr Bergepanzer 3
Hollandia: 5 Leguan-Brückenlegesystemen auf Leopard 2 "Die Fahrzeuge werden 2019 und 2020 an das niederländische Heer übergeben."
Hollandia: 18 tank Leopard 2A6MA2 upgrade (upgraded Leopard 2s will be delivered by 2019)
Lengyelország: 14 tank átépítés 2021-re
Finnország: 4 db Leopard 2L (Deliveries of the new vehicles are to be made between 2019 and 2021)

Azért annyira nem unatkoznak szerintem a gyárban....
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
UHH!!
iczmm48fyb021.png

Húbakker. Én idáig le voltam maradva a hírekről. Szóval bocs az offért de muszáj...

"A régi mániám, tankkal végigmenni...
Egy Leókettesen..."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 227
113
Németország: Von 2019 bis 2024 sollen 69 Bundeswehr Bergepanzer 3
Hollandia: 5 Leguan-Brückenlegesystemen auf Leopard 2 "Die Fahrzeuge werden 2019 und 2020 an das niederländische Heer übergeben."
Hollandia: 18 tank Leopard 2A6MA2 upgrade (upgraded Leopard 2s will be delivered by 2019)
Lengyelország: 14 tank átépítés 2021-re
Finnország: 4 db Leopard 2L (Deliveries of the new vehicles are to be made between 2019 and 2021)

Azért annyira nem unatkoznak szerintem a gyárban....
Be kellene vezetni náluk vagy évi 400 óra túlórát. Így sosem kerülünk sorra. Addigra kihalnak a németek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 227
113
Ha azonnali képesség helyreállításról beszél Benkő, akkor még idén érkeznie kell a 12 A4-nek.
Megkérdezném tőle akkor hogy a 12db 30 éves A4-es fogja helyreállítani a Néphadsereg / Honvédség átállásakor meglévő +1400db harckocsi képességét? Na akkor gyártották kb azokat az A4-eseket, úgy 88-89 körül, vagy korábban.
 
  • Tetszik
Reactions: szaboj

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 750
3 962
113
Megkérdezném tőle akkor hogy a 12db 30 éves A4-es fogja helyreállítani a Néphadsereg / Honvédség átállásakor meglévő +1400db harckocsi képességét? Na akkor gyártották kb azokat az A4-eseket, úgy 88-89 körül, vagy korábban.
A 88-89-ben gyártottakét mindenképp!:) Az akkor meglévő +1400db harckocsinak mekkora volt a meglévő képessége? ;) Mármint a darabszámon kívül? Mint a hólavina ami mindent eltöröl, de ha elfogy a lejtő(darabszám) elenyészik! :(
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 652
76 623
113
Ne nyírjál ki, még csökkenteni akarod náluk a túlórát?? Sose lesznek kész a cicáink...

OFF:

Hogy van a németeknél a szabályozás?

Hirtelen ezt találtam:
https://www.hrportal.hu/c/igy-nez-ki-a-tulora-a-nemeteknel-20181212.html

Náluk is működik a Magyarországon használt "trükk", hogy ha rugalmas munkaidőben dolgozol akkor nincs túlóra, mert te osztod be az idődet. De ha a munkaerőhiány miatt annyi a feladat hogy heti 50 órában sem végzed le, akkor így jártál...

ON
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 184
113
A 88-89-ben gyártottakét mindenképp!:) Az akkor meglévő +1400db harckocsinak mekkora volt a meglévő képessége? ;) Mármint a darabszámon kívül? Mint a hólavina ami mindent eltöröl, de ha elfogy a lejtő(darabszám) elenyészik! :(
Az a helyzet, hogy az akkori MN menetből zúzta volna szét a mostani MH-t. Csak akkor és ott és annyi ideig álltak volna meg, amikor az üzemanyagot/lőszert töltik. 1000+ harckocsinak nem ellenfél nem csak a mostani néhány tucat T-72, de ha majd megjönnek a leo-k, és legjobb esetben is lesz belőlük 44+12, az sem. Számolgathatja akárki az autóskártyát, a mennyiség minősége döntene. Ugyan ezt el lehet játszani a mostani 1 repteres 14 gripen vs 100+ harci gépre is, még Mig-21/23/Szu-22 idejéből, jó sok reptérrel, vagy a most nem létező tüzérséget összevetni azzal hogy mi volt..

Kő keményen leépültünk, az a helyzet, ezt nem lehet azzal védeni hogy de megjöttek a csúcs fegyverek, meg jönnek is most már majd jövőben. Azért az MN a fénykorában a mostani Kárpát medencén keresztül menne mint kés a vajon, Románostul, Szerbestül, Szlovákostul, ha a mostani tükör magunkkal raknánk össze, azon is. Így egymás után kb...
 

anderson87

Member
2012. január 5.
30
54
18
már többfelé olvastam, hogy a LEO2a7 parancsnok periszkópja (peri r17) megújult a korábbi verziókhoz képest, de az EMES-15 célzókészülékkel mi a helyzet? de gondolom már az sem ugyanaz mind a régi LEO2a4-es verzióban
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 528
79 657
113
már többfelé olvastam, hogy a LEO2a7 parancsnok periszkópja (peri r17) megújult a korábbi verziókhoz képest, de az EMES-15 célzókészülékkel mi a helyzet? de gondolom már az sem ugyanaz mind a régi LEO2a4-es verzióban

Már az A5-ben sem azok vannam mint az A4-ben.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
411
1 079
93
Megkérdezném tőle akkor hogy a 12db 30 éves A4-es fogja helyreállítani a Néphadsereg / Honvédség átállásakor meglévő +1400db harckocsi képességét? Na akkor gyártották kb azokat az A4-eseket, úgy 88-89 körül, vagy korábban.

De ne az 1989-es létszámot nézzük, csak mondjuk azt amikor csak már T-72-esek voltak már rendszerben. Vagy mondjuk, amikor még a debreceni dandárnál is voltak T-72-esek.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 884
113
@antigonosz
Megkérdezném tőle akkor hogy a 12db 30 éves A4-es fogja helyreállítani a Néphadsereg / Honvédség átállásakor meglévő +1400db harckocsi képességét? Na akkor gyártották kb azokat az A4-eseket, úgy 88-89 körül, vagy korábban.

Nem tudom Te hogy vagy vele de én még mindig inkább mennék ütközetbe egy 25-30 éves A4-es Leo2-vel mint egy vadi új T72-vel :D

@szaboj
Én még mindg nem értem miért kell most a NATO-nak újból a nehéz képesség. a nem létező orosz fenyegetésre?

Szerintem azért mert Trump bedúrcizott hogy a NATO tagok nagy része arra építette fel a "haderejét" (lásd Mo. is) hogy ha bármi baj van akkor majd az USA megvéd mindenkit. Eddig ez oké volt, leszerelték a nehéz technikát,létszámot csökkentettek stb stb stb , most hogy Trump dúl-fúl a világ másik oldalán sokaknak leesett hogy lehet legalább addig ki kéne tartani amíg (jó esetben) az USA ideér , ahhoz viszont hogy hatékony védekezést lehessen folytatni nem árt a nehéz technika.Szerintem legalább is és mindez az erősödő orosz nyomás nyakába van varrva persze ami részben igaz is de azért Trump balhézása is bőven benne van szerintem.
 

szaboj

Well-Known Member
2015. december 6.
411
1 079
93
"Nem tudom Te hogy vagy vele de én még mindig inkább mennék ütközetbe egy 25-30 éves A4-es Leo2-vel mint egy vadi új T72-vel :D"

Forma-forma. Már nagyon sok lehet a T-72B3 meg a T-90A