[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

anderson87

Member
2012. január 5.
30
54
18
Ide egy dán vasat hoztak KMV-jék és azt mondta a KMV-s emberke,hogy nagy különbség nem lesz a miénk és az övék közt.Beülni nem lehetett de azért derékig behajoltam,hát bárki bármit mond egy hodály belülről(is)a Leopard 2.

Ami még érdekes,hogy a PzH-s emberke azt mondta,hogy nincs(nem létezik vagy csak nem árulják azt nem kérdeztem) kifejezett páncéltörő lőszer mert felülről támadó intelligens lőszereket ajánlanak páncéltörésre.
És hogyan néz ki belülről? nagyon elüt az a6-tól? gondolom lehet+2 kijelző
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 330
67 336
113
Ejj de szépek is voltak közelről. Az ARV-be sajnos nem szabadott belenézni. Kíváncsi voltam, hogy a 69,5 tonna mellé milyen vastag páncélt kapott. Azt mondta a mellé beosztott honvéd, hogy kicsit szűk belül, mert oldalról is kb. úgy lehet számolni, mint frontból. Adatokat persze nem mondhatott.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ejj de szépek is voltak közelről. Az ARV-be sajnos nem szabadott belenézni. Kíváncsi voltam, hogy a 69,5 tonna mellé milyen vastag páncélt kapott. Azt mondta a mellé beosztott honvéd, hogy kicsit szűk belül, mert oldalról is kb. úgy lehet számolni, mint frontból. Adatokat persze nem mondhatott.
Mi az az ARV? Nem volt túl nagy a tömeg és a sár?
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 664
113
Valószínűleg igazad van. A 152-vel a T-55-öt fel lehetett, ezt láttam a saját szememmel. A Leo talán már túl nehéz, de biztosan nagyjavításra küldi, a személyzetet meg kórházi kezelésre.
Bár volt kumulatív a 152-hez is, de azt tanították, hogy hatékonyabb a repesz gránát, romboló gyújtóval.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 286
79 029
113
Valószínűleg igazad van. A 152-vel a T-55-öt fel lehetett, ezt láttam a saját szememmel. A Leo talán már túl nehéz, de biztosan nagyjavításra küldi, a személyzetet meg kórházi kezelésre.
Bár volt kumulatív a 152-hez is, de azt tanították, hogy hatékonyabb a repesz gránát, romboló gyújtóval.

66-68 tonna vs 41 tonna.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
66-68 tonna vs 41 tonna.
Lehet egyben marad, de hogy a futómű, motortér, műszerek úgy károsodnak, hogy abból egyhamar nem lesz újra harckocsi.
Főleg ha nem közvetlen irányzás van rá, hanem magas szögből prec lőszer kapja telibe.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 286
79 029
113
Lehet egyben marad, de hogy a futómű, motortér, műszerek úgy károsodnak, hogy abból egyhamar nem lesz újra harckocsi.
Főleg ha nem közvetlen irányzás van rá, hanem magas szögből prec lőszer kapja telibe.

Kuka lesz ez természetes!
 
M

molnibalage

Guest
Valószínűleg igazad van. A 152-vel a T-55-öt fel lehetett, ezt láttam a saját szememmel. A Leo talán már túl nehéz, de biztosan nagyjavításra küldi, a személyzetet meg kórházi kezelésre.
Bár volt kumulatív a 152-hez is, de azt tanították, hogy hatékonyabb a repesz gránát, romboló gyújtóval.
Esetleg a benne levő lőszer robbanása. Számold már ki, hogy mekkora nyomás kéne ehhez kés mennyi ideig.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 015
15 982
113
Tévedsz.A sima repeszgránát ellen sokkal egyszerűbb a védekezés

152mm-es orosz - amúgy lepattanó - pct. gránát hatása Panther 85mm-es homlokpáncélon... és ugyanilyen repeszgránát találat a 40 mm-es oldalpáncélon. A gránát nyeres ereje egyszerűen szétvitte az egészet darabokra.

Photo+37+panther+took+a+direct+hit+from+a+152mm+_9378bb27d1b1067664b11aa868eb5a64.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 286
79 029
113
152mm-es orosz - amúgy lepattanó - pct. gránát hatása Panther 85mm-es homlokpáncélon... és ugyanilyen repeszgránát találat a 40 mm-es oldalpáncélon. A gránát nyeres ereje egyszerűen szétvitte az egészet darabokra.

Photo+37+panther+took+a+direct+hit+from+a+152mm+_9378bb27d1b1067664b11aa868eb5a64.jpg

Ma már nem 80mm-es homogén acélpáncél van.
 
M

molnibalage

Guest
Nem értem a kommented.
Vagy akkor én nem értem a tiédet. Én úgy értelmeztem a te kommented, hogy egy 152/155 mm-es gránát robbanása felborít egy harckocsit. Szerintem meg nem. Nagyon nem. Még, ha elásod és lefojtod még akkor sem, bár az már határeset. Az elején.